نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
aviator12 آفلاينتعداد ارسال ها: 112
تاريخ عضويت: 15 /2 /1392
سن: 18
تعداد تشکر کرده: 36
تعداد تشکر شده: 212
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

شرایط ورود به ارتش جمهوری اسلامی ایران با مدرک دیپلم(توضیح جامع)
بسم الله الرحمن الرحیم

یا حول و لا قوة الا بالله العلی العزیم

شرایط ورود به ارتش جمهوری اسلامی ایران با مدرک دیپلم(توضیح جامع)


(نیروی زمینی،نیروی هوایی،نیروی دریایی،پدافند هوایی،هوانیروز)


آ.ج.ا
(ارتش جمهوری اسلامی ایران) هر ساله جهت آموزش نیروهای خود از مدرک دیپلم دانشجو می پذیرد.بنابراین افرادی که در رشته های علوم ریاضی،علوم تجربی و علوم انسانی موفق به اخذ مدرک دیپلم شده اند می توانند جهت ثبت نام در تاریخ های مشخص شده که توسط ا.ج.ا در سایت آجا،اخبار،روزنامه ها و ... اعلام می گردد،اقدام نماید.(به طور معمول در اواخر بهمن اعلام شده و تا آخراسفند مهلت ثبت نام است.)

ثبت نام ا.ج.ا به صورت حضوری بوده.بنابراین شما باید مدارک مورد نیاز را با مراجعه به سایت ا.ج.ا ( پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران) تهیه نموده و به یکی از محل های ثبت نام که در سایت ا.ج.ا نام برده شده(25 حوزه بوده و پیشنهاد می شود ترجیحا نزدیک ترین مکان به محل زندگی خود را انتخاب نمایید.) حضوری تحویل می دهید.(مبلغ 000/20 تومان نیز باید پرداخت کنید)

پس از ارائه مدارک باید منتظر تاریخ امتحان کتبی هماهنگی که از منابع کنکوربوده و تاریخ آن را هنگام ثبت نام به شما اعلام می کنند(هر ساله متفاوت است)،بمانید.

3 روز قبل از زمان برگزاری آزمون،کارت های ورود به جلسه آزمون به حوضه امتحانی(که همان محل ثبت نام شما بوده) صادر می شود و شما باید تا یک روز قبل از آزمون جهت اخذ کارت به محل ثبت نام مراجعه نمایید.(اگر مسیر راه طولانی بوده و جای خواب یا استراحت برای داوطلب وجود ندارد می تواند در روزآزمون زودتر مراجعه کرده و کارت خود را دریافت کند.) 6:30 الی 7 صبح تاریخ اعلام شده ی آزمون کتبی باید در محل آزمون حضور داشته باشید.با ورودبه حوزه امتحانی گروه های تجربی و ریاضی و انسانی جدا شده و داوطلبین در صندلی های مشخص شده و هماهنگ با کارت ورود به جلسه خود می نشینند.بعد از قرائت قرآن و سلام و صلوات آزمون برگزار می گردد.

ابتدا برگه سؤالات عمومی ارائه می شود سپس تخصصی.برگه عمومی را تحویل می دهید و تخصصی را می توانید با خود ببرید.

پس از تحویل پاسخ برگ باید منتظر قبولیه خود در سایت ا.ج.ا در تاریخی که ابتدای آزمون اعلام می گردد بمانید.

پس از تصحیح،نمره گذاری و رتبه بندی،داوطلبانی که حد نصاب نمره قبولی آزمونورودی را کسب نموده اند،جهت ادامه مراحل گزینش اعلام می گردد.داوطلبانی
که اسامی آن ها به عنوان قبولی آزمون ورودی اعلام گردیده است،لازم است برابر جدول زمانبندی داده شده(در سایت ا.ج.ا اعلام می گردد.) و با توجه به ردیف قبولی به همراه مدارک خواسته شده (در سایت ا.ج.ا) جهت انجام سایر مراحل گزینش(معاینات پزشکی،تست ورزش،مصاحبه ی کتبی و امنیتی و فرماندهی) رأس ساعت 6 صبح تاریخ های ذکر شده به نشانی زیر مراجعه نمایند:
تهران - میدان حرّ- خ امام خمینی(ره) - نرسیده به چهار راه کمالی - مدیریت گزینش استخدام نزاجا

پس از حضور در مدیریت گزینش و استخدام،داوطلبین در محوطه گزینش جمع شده ،هر شخص باید ردیف قبولی خود را نزد خود داشته باشد تا با خواندن آن،برگه مراجعه به هر دکتر که باید
در آن مهر 15 دکتر باشد را از افسر ارائه دهنده دریافت کنند.سپس در جای دیگر مهر و تاریخ روز مراجعه زده می شود.سپس وارد سالنی شده و روی صندلی ها می نشینند.کارکنان گزینش استخدام،حضور شما را خیر مقدم گفته و برای تآیید شما اصل شناسنامه شما،گواهی اشتغال به تحصیل(در صورت دارا بودن) یا اصل مدرک نظام وظیفه(در صورت دارا بودن) و مدرک دیپلم موقت شما را مشاهده می کنند و برگه تست های پزشکی را از شما دریافت می کنند.پس از جمع آوری کامل برگه تست های پزشکی،نام های داوطلبین خوانده شده و داوطلب پس از دریافت مجدد برگه تست های پزشکی باید به محل معاینات پزشکی ارتش که 100 متر جلوتر از مدیریت گزینش است مراجعه نمایند.با پرداخت مبلغ 000/20 تومان مراحل تست پزشکی آغاز می گردد.

· آغاز مراحل پزشکی(عمومی):

1-ارتوپد: پس از ورود به سالن داوطلب لباسهایش را در آورده و به صف مراجعین به پزشک اول می پیوندد آنجا در صورت متعادل نبودن وزن و قد یا فاصله بین دو زانو بیش از یک انگشت(تأکیدد می کنم!بیش از یک انگشت!!) یا شکشتگی قسمتی از بدن،فرد مردود می شود (برگه تستهای پزشکی از او گرفته می شود )

2- روانپزشکی:در همان سالن اجرا می گردد. در صورت وجود جراحات ناشی از تیغ یا چاقو یه هر خط خوردگی به هر شکل از نظو پزشک خود زنی بوده(یا مخاطب فرد شرور می باشد از نظر روان پزشک) و به راحتیمردود می شود.

3- ارولوژی و جراحی عمومی : در اتاقکی مخصوص دکتر بیضه ها و آلات جنسی داوطلب را معاینه می کند اگر سابقه بیماری MS یا چسبندگی داشته باشد یا افرادی که عادت خود ارضایی دارند مردود می شوند .

4- پوست و مو

5- چشم پزشک: داوطلب به چشم پزشک مراجعه کرده و چشم او در سه مرحله(میزان دید(10/10) آستیکمات(تا25صدم اشکال ندارد) و کور رنگی) معاینه می شود.(برگه او در قسمت چشم 3تا مهر باید دریافت کند.)

6- دندان پزشک : دندان پزشک دندانها و لثه های داوطلب را معاینه می کند در کل قانون است افرادی که بیش از 4 دندان پر شده دارند یا یک دندان کم دارند مردود شوند و اما گاه این گونه است و گاهی نه!که توسط همان دکتر تشخیص داده می شود همچنین عفونت های دهان و دندان موجب امضا نشدن برگه فرد می شود.(مسواک نزدن موجب بروز عفونت های دهان و دندان می شود.)

7- قلب و عروق : قلب داوطلب را معاینه کرده واکو می گیرد. فشار خون او نیز گرفته می شود در صورت وجود بیماری قلبی و فشار خونی داوطلب مردود می شود.

8- اعصاب و روان: اعصاب داوطلب را می سنجد ( شخص ایستاده و دستان خود را رو به جلو باز نموده اینجا دکتر از او سوالاتی می پرسد(مثلا نام خودت رو معرفی کن و... که شاید 5 دقیقه سوال بپرسد و شایدهم نه!) در صورت لرزیدن دستها بنا به تشخیص دکتر فرد از ادامه مراحل باز می ماند.

9- گوش،حلق،بینی:گوش و حلق و بینی داوطلب را معاینه کرده که فقط با نظر او داوطلب پذیرفته یا رد می شود.( از جمله مردودی ها افراد دارای بیماری آسم تنگی نفس و سینوزیت هستند)

* از آنجایی که مراجعه کننده زیاد است و در طول همان روز بیش از 500 نفر معاینه می شوند بعضی دکترها از قبیل چشم پزشک و اعصاب و دندان و ارتوپد شاید داوطلبانی را خیلی سخت گیرانه مردود کنند.

* افراد دارای چثه کوچک و خیلی لاغر بنا به دلایل بی جهت مردود می شوند.(که بی جهت هم نمی باشد.)

*داوطلبین توجه داشته باشند در صورت اعلام مردودی توسط هر پزشک در هر مرحلهبرگه تست پزشکی توسط پزشک از داوطلب گرفته می شود و هزینه پرداخت شده به او بازگردانیده نمی شود(حتی اگر در اولین مرحله مردود گردد.) و فرد مردود شده باید از محوطه مرکز معاینات خارج گردد.

*فرد مردود شده در همه مراحل پزشکی به غیر از دندان پزشکی،روان پزشکی و چشمپزشکی حق اعتراض داشته ولی در تست های نامبرده،اعتراض او مورد قبول واقع نمی گردد.

پس از پایان معاینات،داوطلبین قبول شده برگه تست های پزشکی خود را همراه با یک قطعه عکس تحویل پذیرش داده و از آن ها برگه جدیدی به نام کارت پایش(کارت مخصوص مهر و امضا: آزمایش خون و ادرار،تست ورزش،مصاحبه و آزمون کتبی عقیدتی سیاسی،مصاحبه امنیتی و فرماندهی،تست پزشکی خلبانی هواپیما،خلبانی بالگرد،مدیریت دفاعی و گزینش و استخدام) دریاف می نمایند.پساز دریافت کارت پایش باید جهت آزمایش خون و ادرار اقدام نمایند.

پس از انجام آزمایش،پس از صرف نهار و اقامه نماز،آزمون هماهنگ کتبی عقیدتی سیاسی در سالن گزینش و استخدام به عمل می آید.(داوطلبان باید توجه داشته باشند،به دلیل هماهنگ بودن آزمون و آغاز آن رأس ساعت اعلام شده،در صورت تأخیر،یک روز از برنامه عقب مانده و باید روز بعد برای آزمون اقدام نمایند.)

پس از اتمام آزمون،از مدیریت استخدام 4 نیروی ارتش وارد سالن شده تا برای داوطلبین درباره رشته های تحصیلی نیروی مربوط به خود اطلاع رسانی نمایند.

ساختار ارتش جمهوری اسلامی ایران شامل یک ستاد مشترک و ۴ نیرو میشود:

ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران: مرکز برنامه ریزی و هماهنگی بین هر چهار نیروی ارتش میباشد. این نیروها شامل نیروی زمینی، نیروی دریایی، نیرویهوایی و قرارگاه پدافند هوایی میباشد. لزوم هماهنگی و پشتیبانی هر چهار نیرو از یکدیگر در جنگها باعث به وجود آمدن ستاد مشترک شده است. سپهبد سید محمدولی قرنی اولین رئیس ستاد مشترک ارتش ایران پس از پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ بود.

نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نزاجا): بزرگترین نیرو در بین نیروهای مسلح ایران است. فرماندهی این نیرو به عهده احمدرضا پوردستان است.

نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نداجا): مسئولیت حفاظت و صیانت از آبهای کشور در پهنه گستره ی دریایی شمال و جنوب به عهده حبیبالله سیاری است.

نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نهاجا): مسئولیت حفاظت از مرزهای هوایی و پشتیبانی نیروهای رزمی دیگر آجا را حسن شاهصفی برعهده دارد.

قرارگاه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران: در بهمن ۱۳۸۷ و با تقسیم نیروی هوایی ایران به دستور رهبر جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد، ودرحال حاضر فرزاد اسماعیلی فرهاندهی قرارگاه را برعهده دارد.*رشته های عمومی نیروی زمینی(محل تحصیل:دانشگاه امام علی(ع)):مدیریت دفاعی،عمومی-مهندسی تعمیر و نگهداری بالگرد،عمومی-خلبانی بالگرد،خاص-تربیت مربی عقیدتی سیاسی،عمومی.

*رشته های عمومی قرارگاه پدافند هوایی(محل تحصیل:دانشگاه شهید ستاری):مهندسی برق(الکترونیک،مخابرات)-مهندسی کنترل شکاری-مهندسی عملیات موشکی-اطلاعات عملیات.

*رشته های عمومی نیروی هوایی(محل تحصیل:دانشگاه شهید ستاری): مهندسی هوافضا-مهندسی برق(الکترونیک،مخابرات)-مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما-مهندسی رایانه و کارشناسی مدیریت-خلبانی هواپیما،خاص-مراقبت پرواز،خاص.

*رشته های عمومی نیروی دریایی(محل تحصیل:دانشگاه امام خمینی (ره)):مهندسی عرشه-مهندسی مکانیک-مهندسی برق(الکترونیک،مخابرات)-مدیریت(کمیسر دریایی)-تفنگدار دریایی.

*رشته های عمومی ساحفاجا(محل تحصیل:دانشگاه فارابی):حفاظت اطلاعات و جنگ الکترونیک.


پس از اطلاع رسانی،برگه ای به داوطلبین ارائه می گردد(برگه انتخاب رشته) که در آن باید 5 کد رشته ی انتخابی مورد نظر خود(اعم از عمومی و خاص)را طبق اولویت در آن وارد نمایند.که اگر در صورت مردودی داوطلب در هر رشته(مثلا به علت تکمیل ظرفیت یا عدم کسب نمره حد نصاب یا مردودی در رشته های خاص"توضیح داده می شود")،رایانه به طور خودکار رشته مردودی را حذف و کدرشته بعدی را در اولویت قرار می دهد.

گزینه 6 هم وجود دارد که در صورت تأیید توسط داوطلب،این مجوز را به مدیریت گزینش و استخدام نزاجا می دهد که در صورت عدم قبولی وی در کد رشته های انتخابی خود،در صورت کسب نمره قبولی،سیستم رایانه ای برای وی انتخاب کد رشته نماید و در این صورت داوطلب نسبت به کد رشته ی انتخاب شده توسط سیستمم رایانه ای هیچ حقی جهت اعتراض نخواهد داشت.*تعریف کد رشته های عمومی: به کد رشته هایی گفته می شود که نیاز به طی معاینات خاص و مصاحبه های خاص ندارد.

*تعریف کد رشته های خاص: به کد رشته هایی گفته میشود که علاوه بر معاینات پزشکی عمومی و مصاحبه عمومی،داوطلب این رشته ها،ملزم به طی نمودن معاینات خاص پزشکی و مصاحبه ی خاص می باشد و این کد رشته ها عبارت اند از: خلبانی بالگرد،خلبانی هواپیما،مراقبت پرواز،مهندسی ناوبری شکاری و حفاظت اطلاعات دانشگاه فارابی.

* الف)در رشته های خاص کسب حد نصاب معدل گزینشی مورد نیاز الزامی است. ب)در رشته های خاص مذکور،اعزام و قبولی درمعاینات پزشکی و مصاحبه تخصصی ضروری می باشد.

*فرآیند گزینش برای داوطلبین رشته های عمومی 2 روز می باشد و برای داوطلبین رشته های خاص 1 روز دیگر اضافه می گردد.(جمعا 3 روز)

*حداکثر سن برای کد رشته خلبانی هواپیما 20 سال(و داشتن حداقل معدل کتبی 12و معدل کل 15) و برای سایر کد رشته های عمومی و خاص 22 سال خواهد بود.

*داوطلبان با مدرک دیپلم علوم انسانی،معارف اسلامی تنها می توانند رشته تربیت مربی عقیدتی سیاسی را انتخاب نمایند و مجاز به انتخاب کد رشته های دیگر نمی باشند.

**برای داوطلبان کد رشته های عمومی،پس از طی دوره رزم مقدماتی و انتقال به دانشگاه مربوط،بر اساس معیارهای هر دانشگاه،رشته ی تحصیلی هر داوطلب مشخص خواهد شد.

پس از اتمام تعیین رشته،همه مسئولین از سالن خارج شده و مسئولین حفاظت اطلاعات وارد سالن می شوند و بعد از گفتن توضیحاتی،دفترچه ای را بین داوطلبین پخش می نمایند که شامل 18 صفحه است. صفحاتی که در آن ها سؤالاتی به عمل می آید که شاید باعث تعجب شما شود ولی باید سابقه خود و نسبت های فامیلی درجه 1 و 2(پدر،مادر،برادر،خواهر،پدر بزرگ ها،مادربزرگ ها،عمو،دایی،عمه و خاله)خود را بدانید. نام 2 معرف و 2 ضامن نیز باید به آنها ارائه دهید.نام نزدیکترین دوستان خود و خانواده خود نیز باید بنویسید و. . .(بیش از 2 ساعت زمان می برد و در این مدت حق خروج ندارید)

پس از تکمیل دفترچه،داوطلبین باید 5:30 صبح روز بعد جهت مصاحبه امنیتی و فرماندهی در مدیریت گزینش حضور به عمل آورند.داوطلب باید از مسائل سیاسی کشور و دنیا آگاه باشد.سؤالاتی از قبیل هدف از استخدام ارتش،ولایت فقیه و .
. .
پس از اتمام مصاحبه امنیتی(که به تعداد داوطلبین بستگی دارد)و شاید تا 2،3 بعد از ظهر به طول انجامد.هر داوطلب پس از اتمام مصاحبه امنیتی خود می تواند برای تست ورزش در محوطه اقدام نماید.

تست ورزش شامل: دو 60 متر سرعتی،دو 1600 متر استقامتی،درازنشست در 1 دقیقه و بارفیکس در 1 دقیقه می باشد.که هر کدام 100امتیاز داشته و امتیاز مجموع نیز 100 است.

پس از اتمام مصاحبه امنیتی و تست ورزش،مصاحبه عقیدتی و سیاسی آغاز می گردد.داوطلب باید به مسائل احکام،نماز،طهارت،روزه،قرا ئت قرآن و مسائل قرآنی آگاهی داشته باشد.مرجع تقلید خود را بشناسد.آَگاهی کامل با ولایت فقیه داشته باشد و . . .

*توجه داشته باشید که به غیر از تست های پزشکی که پزشک به راحتی می تواند داوطلب را مردود اعلام نماید،در مصاحبه امنیتی و مصاحبه عقیدتی نیز مصاحبه گر می تواند داوطلب را به طور مستقیم مردود نمایند.ولی در تست ورزش اینگونه نیست.به طور کل به غیر از تست های پزشکی،بقیه گزینش ها امتیازی بوده و داوطلب با کسب امتیاز بیشتر هنگام استخدام اولویت بیشتری نسبت به دیگر داوطلبین دارد.(امتیازات در هر گزینش به هیچ عنوان در اختیار داوطلب قرار نمی گیرد.)

پس از اتمام مصاحبه عقیدتی سیاسی،داوطلبانی که کد رشته های خاص را انتخاب نکردند،برگه پایش خود را تحویل داده و از محوطه خارج می شوند و منتظر قبولی خود در سایت ا.ج.ا در تاریخ اعلام شده توسط مسئولین،می مانند.

*حال اگر داوطلب کد رشته های خاص را انتخاب کرده باشد،با مسئولیت خود،کارت پایش را در اختیار دارد و باید در محوطه منتظر بماند تا گزینش همه داوطلبین به پایان برسد و مسئولین گزینش،صلاحیت داوطلبین انتخابی رشته های خاص را اعلام نماید(که تا 10 شب نیز امکان دارد به طول بیانجامد).در صورت قبولی داوطلب در هر کد رشته،داوطلب باید 6:30 صبح روز بعد در محل گزینش حضور داشته باشد.

اگر اولویت و قبولی داوطلبی خلبانی هواپیما باشد،به بیمارستان بعثت نهاجا برده می شود.

اگر اولویت و قبولی داوطلبی خلبانی بالگرد باشد(خلبانی هواپیما دیگر نمی تواند شرکت نماید)،به درمانگاه صدر هوانیروز برده می شود.

اگر اولویت و قبولی داوطلبی حفاظت اطلاعات دانشگاه فارابی باشد(خلبانی هواپیما و بالگرد نمی تواند شرکت نماید)،به یکی از درمانگاه های نیروی زمینی برده می شود.

· مراحل تست های پزشکی خلبانی هواپیما:

با ورود به بیمارستان بعثت،برگه ای 7،8 صفحه ای را به داوطلب ارائه می دهند که شامل 87 مرحله تست می باشد.(که از گفتن همه آن ها ناتوانیم) ولیدر کل،داوطلب در تمام مراحل پزشکی 9 گانه که در ابتدا انجام داده شد به مراتب سخت تر و سخت تر مورد معاینه قرار می گیرد و پس از آن وارد کمیسیون ها می شود.امکان دارد داوطلبی 80 مرحله را قبول گردد ولی در مرحله 81 مردودشود.(و درد آور تر از آن در مرحله 87)

· مراحل تست پزشکی خلبانی بالگرد:
تست های بالگرد به زیادی تست های هواپیما نمی باشد ولی به جرأت می توان گفت به سختی آن است.در خلبانی بالگرد،کمیسیون ها دیگر وجود ندارند.و در کل همانند مراحل 9 گانه پزشکی ابتدا می باشد که به مراتب سخت تر و سخت تر است.

*البته برای کسی که هیچ مشکلی نداشته باشد این مراحل به آسودگی آب خوردن برایش آسان است.

در خلبانی "داشتن دید عمق قوی،دید عمودی،دید افقی،نداشتن کور رنگی(به طور کل اگر برای همه 10/10 برای یک خلبان باید 11/11 باشد.)،داشتن شنوایی بسیاربسیار قوی(باید تست را ببینید تا قوی را درک کنید)،نداشتن مشکلات قلبی(تستاکو قلب و نوار مغز)،نداشتن اختلالات عصبی(تست نوار مغز)،نداشتن اختلالات جنسی(تست سونوگرافی)و هوش بالا " از تست های دشوار هستند که داوطلبانان مردودی زیادی را در مجموعه خود جای می دهد.


**باز هم اشاره می کنم به اینکه در خود جایی برای استرس راه ندهید.چراکه اگر یک فرد سالم باشید همه مراحل را به آسانی پشت سر می گذارید.

*شروع دوره آموزش در نیمه دوم تیر ماه خواهد بود،لذا داوطلبان باید حداکثر در خرداد ماه همان سال موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی شده باشند و اگر داوطلبی تمام مراحل گزینش را با موفقیت طی نموده ولی موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی نشده باشد،پذیرش نهایی نخواهد شد.

***مطالبی که خواندید به هیچ ارگان و یا منبع دولتی وابسته نبوده و هر آنچه که مشاهده نمودید سبب تلاش و جمع آوری اطلاعات نویسنده بوده است.

جمع آوری مطالب از منابع:مطالب سایت ا.ج.ا،ویکی پدیا و تجربیات شخصی.

به امید سربلندی و پیروزی ایران در همه زمینه ها****کلیه حقوق نشر و توزیع این مطلب متعلق به این وبلاگ ( www.aviator12.blogfa.com)بوده و هرگونه کپی برداری با ذکر نام و نشان این وبلاگ قانونی است.در غیراین صورت فرد حقوقی یا حقیقی متخلف شناخته شده و تحت پیگرد قانونی قرار میگیرد.****


امضاي کاربر :

اصرار در نگه داشتن آنچه که نگه داشتنی نیست
به فرو ریختنش می انجامد
همانند دانه های شن از میان انگشتان
چهارشنبه 02 مرداد 1392 - 11:05
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 11 کاربر از aviator12 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: jafar &elyas &khalaban &pilothomayoon &hamidreza &aviation2 &amirkhalaban &general-reza &hesam-m2 &sarhang021 &217 &


تعداد ارسال ها: 112
تاريخ عضويت: 15 /2 /1392
سن: 18
تعداد تشکر کرده: 36
تعداد تشکر شده: 212

پاسخ : 1 RE شرایط ورود به ارتش جمهوری اسلامی ایران با مدرک دیپلم(توضیح جامع)
دوستان عزیز اگه سؤالی داشتن درباره استخدام میتونن همینجا مطرح کنن!!!!
امضاي کاربر :

اصرار در نگه داشتن آنچه که نگه داشتنی نیست
به فرو ریختنش می انجامد
همانند دانه های شن از میان انگشتان
چهارشنبه 02 مرداد 1392 - 16:16
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از aviator12 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: khalaban /milad135 /general-reza /hesam-m2 /soran111 /


تعداد ارسال ها: 3465
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2959
تعداد تشکر شده: 15249

پاسخ : 2 RE شرایط ورود به ارتش جمهوری اسلامی ایران با مدرک دیپلم(توضیح جامع)
سلام.ازمون واسه همه دانشگاه های افسری یکیه؟ یعنی کسی که دیپلم تجربی داره می خواد بره دانشگاه افسری امام علی با کسی که دیپلم تجربی می خواد بره دانشگاه افسری شهید ستاری یکیه یا نه؟
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
چهارشنبه 16 مرداد 1392 - 02:04
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: khalaban /alemi /general-reza /hesam-m2 /


تعداد ارسال ها: 112
تاريخ عضويت: 15 /2 /1392
سن: 18
تعداد تشکر کرده: 36
تعداد تشکر شده: 212

پاسخ : 3 RE شرایط ورود به ارتش جمهوری اسلامی ایران با مدرک دیپلم(توضیح جامع)
ببین... همه افرادی میخوان افسری شرکت کنن..بعد از ثبت نام میان آزمون رشته خودشونو میدن... ریاضی جدا... تجربی جدا... انسانی هم جدا...
بعد از قبولی میای واسه تست های پزشکی و مصاحبه.... اگه تو پزشکی قبول شدی همشو بهت اجازه میدن تعیین رشته کنی تازه... بعد از تعیین رشته میری واسه مصاحبه عقیدتی و حفاظتی... اگه اینجا هم قبول شدی بهت میگن که آیا تو صلاحیت ورود به ارتش رو داری یا نه...
امضاي کاربر :

اصرار در نگه داشتن آنچه که نگه داشتنی نیست
به فرو ریختنش می انجامد
همانند دانه های شن از میان انگشتان
چهارشنبه 16 مرداد 1392 - 02:21
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از aviator12 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: alemi /general-reza /hesam-m2 /


تعداد ارسال ها: 3465
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2959
تعداد تشکر شده: 15249
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 4 RE شرایط ورود به ارتش جمهوری اسلامی ایران با مدرک دیپلم(توضیح جامع)
ببین مثال من من رشتم تجربی می خوام برم نیروی هوایی یکی رشتش تجربی می خواد بره نیروی دریایی و یکی هم رشتش تجربی می خواد بره نیروی زمینی خب این ها چون همه رشته هاشون تجربی پس ازمونشونم یکیه درسته؟ بعدش از همون اول طرف مشخص می کنه تو کدوم دانشگاه می خواد بره مثلا من می تونم بگم دانشگاه نیروی هوایی یا دست من نیست یا اینکه کلا چطوریه؟می خوام بدونم انتخاب دانشگاه چه زمانی و انتخاب رشته چه زمانی؟در ضمن از طریق ازمون سراسری ارتش هست درسته چون فکر کنم تو همین چند سال پیش از طریق کنکور سراسری بود درسته؟
اگه میشه یه توضیح کاملتری بده؟ممنون
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
چهارشنبه 16 مرداد 1392 - 02:33
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: khalaban /jefy /alemi /amirreza23 /general-reza /hesam-m2 /


تعداد ارسال ها: 112
تاريخ عضويت: 15 /2 /1392
سن: 18
تعداد تشکر کرده: 36
تعداد تشکر شده: 212
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 5 RE شرایط ورود به ارتش جمهوری اسلامی ایران با مدرک دیپلم(توضیح جامع)
همه اینا رو اگه اون مطلبو اولیه رو با دقت میخوندی متوجه میشدی....

ربطی نداره به اینکه چند نفر تجربی باشن ولی دانشگاهاشون فرق داشته باشه.... خوب یکی تجربیه و نیرو هوایی رو دوس داره و یکی هم نیرو زمینی رو....دلیلی نداره بخوایم سره این بحث کنیم پس...
داوطلب تا وقتی تست های پزشکی رو با موفقیت نگذرونه نمیتونه تعیین رشته کنه... بعد از تست های پزشکی یه برگه تعیین رشته میدن و براساس کد رشته ها شخص رشته مورده علاقشو انتخاب میکنه... بعد از تعیین رشته میره واسه مصاحبه... اگه اونجا نمرات بالایی رو کسب کنه میتونه منتظره قبولیش باشه...
ولی مواقعی هستش که اون رشته انتخابی اولیش تعداد داوطلبینش پر میشه و داوطلبینه دیگ رو جذب نمیکنن... به همین دلیل اولویت اول داوطلب حذف میشه و کد رشته بعدی داوطلب در اولویت قرار میگیره
امضاي کاربر :

اصرار در نگه داشتن آنچه که نگه داشتنی نیست
به فرو ریختنش می انجامد
همانند دانه های شن از میان انگشتان
چهارشنبه 16 مرداد 1392 - 02:53
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از aviator12 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: khalaban /elyas /alemi /general-reza /hesam-m2 /


تعداد ارسال ها: 112
تاريخ عضويت: 15 /2 /1392
سن: 18
تعداد تشکر کرده: 36
تعداد تشکر شده: 212
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 6 RE شرایط ورود به ارتش جمهوری اسلامی ایران با مدرک دیپلم(توضیح جامع)
از سال 85 یا 86 نمیدونم دقیقن..!!! ارتش خودش آزمون میگیره و به وزارت علوم وابسته نیست...
امضاي کاربر :

اصرار در نگه داشتن آنچه که نگه داشتنی نیست
به فرو ریختنش می انجامد
همانند دانه های شن از میان انگشتان
چهارشنبه 16 مرداد 1392 - 03:10
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از aviator12 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: elyas /jefy /alemi /general-reza /hesam-m2 /


تعداد ارسال ها: 156
تاريخ عضويت: 13 /5 /1392
تعداد تشکر کرده: 22
تعداد تشکر شده: 77
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 7 RE شرایط ورود به ارتش جمهوری اسلامی ایران با مدرک دیپلم(توضیح جامع)
سلام ممنون که جواب بعضی از سوالات رو دادید یه سوال

1- میشه تمام 87 مرحله رو بگید.

فدای اون دستی که هر87 مرحله‌رو تایپ می کنه.

امضاي کاربر :
چهارشنبه 16 مرداد 1392 - 18:06
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 2 کاربر از pilothomayoon به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: alemi /general-reza /


تعداد ارسال ها: 112
تاريخ عضويت: 15 /2 /1392
سن: 18
تعداد تشکر کرده: 36
تعداد تشکر شده: 212
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 8 RE شرایط ورود به ارتش جمهوری اسلامی ایران با مدرک دیپلم(توضیح جامع)
خیر.. چون به طور دقیق یادم نیست.... مثلن شما در مرحله چشم کاملن پزشک قبولت میکنه... ولی در اواسط وقتی میری پیش کمیسیون بهت میگن تو 30 سال دیگ کور میشی و مردودت میکنن.. و امسال اینا... هر مرحله واسه خودش کمیسیون داره... به این حالته دیگ....
امضاي کاربر :

اصرار در نگه داشتن آنچه که نگه داشتنی نیست
به فرو ریختنش می انجامد
همانند دانه های شن از میان انگشتان
پنجشنبه 17 مرداد 1392 - 03:22
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از aviator12 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: jefy /alemi /general-reza /hesam-m2 /


تعداد ارسال ها: 2
تاريخ عضويت: 1 /7 /1392
تعداد تشکر کرده: 2
تعداد تشکر شده: 6
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 9 RE شرایط ورود به ارتش جمهوری اسلامی ایران با مدرک دیپلم(توضیح جامع)
سلام

تو رو به خدا یکی جواب بده:
من وقتی 20 سالم بود فکر میکردم با دیپلم نمیشه رفت . اما حالا میبینم میشه و اما دیگه الان 24 سالمه .هیچ راهی نداره من وارد ارتش بشم ضمنا من الان فوق دیپلم حسابداری دارم.
دوشنبه 01 مهر 1392 - 01:03
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از vgas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: jefy /alemi /general-reza /hesam-m2 /romeo /


تعداد ارسال ها: 3465
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2959
تعداد تشکر شده: 15249
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 10 RE شرایط ورود به ارتش جمهوری اسلامی ایران با مدرک دیپلم(توضیح جامع)
نقل قول از vgas
سلام

تو رو به خدا یکی جواب بده:
من وقتی 20 سالم بود فکر میکردم با دیپلم نمیشه رفت . اما حالا میبینم میشه و اما دیگه الان 24 سالمه .هیچ راهی نداره من وارد ارتش بشم ضمنا من الان فوق دیپلم حسابداری دارم.

ارتش نه...ولی برای ناجا می تونی استخدام بشی.
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
دوشنبه 01 مهر 1392 - 01:33
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: vgas /jefy /general-reza /zahra1997 /hesam-m2 /romeo /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش