نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
asd آفلاين


asdتعداد ارسال ها: 129
تاريخ عضويت: 25 /2 /1396
تعداد تشکر کرده: 3385
تعداد تشکر شده: 787
انجمن اي ار ارتش

نگرانی اندیشکده آمریکایی از قدرت موشکی ایران + دانلود
تازه ترین گزارش موسسه «رند» منتشر شد؛
اندیشکده آمریکایی «رند» می‌نویسد: موشک‌های بالستیک، کروز و همچنین «پدافندهای هوایی یک‌پارچه» ایران از لحاظ کمیت و دقت به‌صورت مستمر پیشرفت داشته و در آینده دقیق‌تر هم خواهد شد.
منابع اطلاعاتی و تحلیلی آمریکا به‌رغم برخورداری کشورشان از پیش‌رفته‌ترین و بزرگ‌ترین نیروی نظامی در دنیا، از مدت‌ها پیش به این نتیجه رسیده‌اند که ارتش آمریکا اکنون کارایی خود را از دست داده است. اندیشکده‌ها و نهادهای تأثیرگذار بر تصمیمات سیاستمداران کاخ سفید چندین سال است که با اشاره به قدرت روزافزون دشمنان آمریکا، بر لزوم تغییر در رویکرد سخت و نظامی‌گرایانه دولت این کشور تأکید می‌کنند.
اندیشکده شناخته‌شده «رند» وابسته به صنایع نظامی آمریکا یکی از اندیشکده‌هایی است که گزارش‌های متعددی را با موضوع قدرت نرم و سخت دشمنان آمریکا و مقایسه این قدرت با توان رو به زوال تأثیرگذاری بین‌المللی کاخ سفید با توسل به اهرم‌های نظامی به رشته تحریر درآورده است. این اندیشکده آمریکایی که بخشی از بودجه خود را از دولت فدرال آمریکا دریافت می‌کند، در یکی از آخرین گزارش‌های خود تحت عنوان «قدرت هوشمندتر، شرکای قدرتمندتر» قدرت بازدارندگی دشمنان آمریکا و به طور خاص به راه‌بردهای «ضددست‌رسی» و «منع منطقه‌ای» ایران، روسیه و چین پرداخته است.

رند این گزارش را تحلیلی را با حمایت دفتر معاونت رئیس ستاد کل ارتش آمریکا منتشر کرده و بودجه این کار را نیز مستقیماً از دولت فدرال و ارتش ایالات متحده دریافت نموده‌ است.

صرفاً جهت اطلاع نخبگان و تصمیم‌گیران عرصه سیاسی کشور از رویکردها و دیدگاه‌های اندیشکده‌های غربی این گزارش را منتشر می‌کنیم و دیدگاه‌ها، ادعاها و القائات این گزارش‌ لزوماً مورد تأیید ما نیست.

مهم‌ترین نکات اصلی این گزارش به‌ویژه نکات مربوط به بخش‌ ایران به شرح زیر است:
۱. نگاهی به آینده نشان می‌دهد که با گذشت زمان، اطمینان آمریکایی‌ها مبنی بر این‌که ایالات متحده می‌تواند هر کشوری را قاطعانه شکست دهد، ممکن است رو به فرسایش بگذارد.
۲. روند رو به افزایش گرایش دشمنان آمریکا به راه‌بردهای ضددسترسی و منع منطقه‌ای به گونه‌ای است که کاخ سفید به سادگی نخواهد توانست با آن مقابله کند.
۳. روسیه، چین و ایران از اصلی‌ترین دشمنان آمریکا هستند که باید به سناریوهای مختلف احتمالی برخورد با آنها توجه کرد.
تصویر: http://1.irartesh.ir/dl/uploads/asd/149847375744073.jpg
تمام نقاط خلیج فارس و تنگه هرمز، در همین لحظه، تحت تسلط موشک‌های بالستیک ایران قرار دارند

۴. ایران توانایی بستن تنگه هرمز را دارد.
۵. ایران می‌تواند در «حملات نامتقارن» و شلیک موشک‌های بالستیک به برخی اهداف منطقه‌ای با هدف تهدید متحدان آمریکا در خلیج فارس اقدام کند.
۶. ایران ظرفیت‌های ضددسترسی و منع منطقه‌ای بالایی دارد.
۷. موشک‌های بالستیک و کروز ایران از لحاظ کمیت و دقت تا سال ۲۰۲۵ و همچنین در زمینه «پدافندهای هوایی یک‌پارچه»پیشرفت خواهد داشت.
۸. بزرگ‌ترین چالش پیش روی نیروهای آمریکایی، عملیات هوایی علیه اهداف متحرک ایران نظیر موشک‌های بالستیک با قابلیت پرتاب از سکوهای متحرک، موشک‌های کروز ضدکشتی، شناورهای تندرو، کشتی‌های مین‌گذار و البته پیش از همه این‌ها، پدافند هوایی ایران است.
تصویر: http://1.irartesh.ir/dl/uploads/asd/149847375927224.jpg
به اعتقاد کارشناسان اندیشکده «رند»، سال ۲۰۲۵، تنگه هرمز زیر چتر موشک‌های زمین به هوای ایران نیز خواهد بود

این گزارش در پایان بسیار بر روی ظرفیت‌های ضددسترسی و منع منطقه‌ای دشمنان آمریکا تاکید کرده و معتقد است که قابلیت‌های ضددست‌رسی و منع منطقه‌ای دشمنان مهم آمریکا احتمالاً با گذشت زمان، به نحو چشم‌گیری گسترش پیدا خواهند کرد و منافع استراتژیک ایالات متحده را تهدید می‌کند و بنابراین اعمال قدرت آمریکا را با مشکل مواجه خواهد کرد.
مشرق پیشتر در رابطه با ابعاد گسترده راه‌برد ضددسترسی و منع منطقه‌ای ایران گزارشی تحت عنوان «گزارش اندیشکده آمریکایی از راه‌برد ضددسترسی ایران در منطقه» منتشر کرده بود.

منبع
امضاي کاربر : 3 روز
دوشنبه 05 تیر 1396 - 15:14
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 8 کاربر از asd به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: espadan &mehdi &takavar313 &mo-nia &rubik &mahdiyar &behzad005 &alij &
asd آفلاين

asdتعداد ارسال ها: 129
تاريخ عضويت: 25 /2 /1396
تعداد تشکر کرده: 3385
تعداد تشکر شده: 787
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 1 RE نگرانی اندیشکده آمریکایی از قدرت موشکی ایران + دانلود
عملیات «لیله القدر» همچنان خبرساز است؛
وحشت اندیشکده مشهور فرانسوی از قدرت و دقت موشک‌های سپاه/ شلیک‌ به دیرالزور دست برتر ایران را در بخش تاکتیکی و عملیاتی نشان دادپایگاه مطالعات استراتژیک تاکید کرده است: اگر موشک های سری فاتح و ذوالفقار در تعداد بالا شلیک شوند می توانند دست برتر را در بخش تاکتیکی و عملیاتی به ایرانی ها اعطا کنند.


به گزارش سرویس دفاع و امنیت مشرق، حمله غافلگیرانه موشکی سپاه پاسداران به مقرهای فرماندهی گروه‌های تروریستی در دیرالزور سوریه را می توان یکی از مهمترین اتفاقات نظامی کشورمان در سالهای اخیر دانست که با شگفتی و واکنش های فراوانی در سطح داخلی و خارجی همراه شد و بسیاری کارشناسان و مسئولان غربی، این اقدام کشورمان را موجب بالاتر رفتن جایگاه و سطح توجه به قدرت موشکی سپاه و ایران دانسته و می دانند.بر این اساس، اندیشکده های فعال در حوزه نظامی و اتاق های فکر غربی که معمولا در مورد حملاتی مثل این موضوع، به سرعت تحلیل هایی را ارائه می کردند تا هفته‌ها، در این خصوص سکوت اختیار کرده و ترجیح دادند حرف و تحلیلی درباره قدرت عملیاتی یگانهای موشکی سپاه مطرح نکنند. در این میان یک اندیشکده فرانسوی مطلبی را درباره حملات موشکی ایران علیه تروریست‌ها منتشر کرده که حاوی نکات جالب و قابل تاملی است.


تصویر: http://1.irartesh.ir/dl/uploads/guest/150029195488592.jpg


پایگاه مطالعات استراتژیک Fondation pour la recherche stratégique یک اندیشکده فرانسوی است که توسط Pierre Joxe وزیر دفاع سابق فرانسه تشکیل شده و صرفا در امور صرفا نظامی و دفاعی، به تحقیقات و ارائه تحلیل های راهبردی می پردازد. این اندیشکده در یکی از آخرین تولیدات خود، تحلیلی را درباره حمله موشکی ایران به مقر تروریست‌ها منتشر و در عین حال، سوالاتی را نیز مطرح کرده است که هم نکات مهم این تحلیل و حتی سوالات مطرح شده، حاوی اعتراف به قدرت بازدارندگی و مهیب موشکی ایران است.


تهدید موشکی ایران واقعی است، اما نه آنچه که پیش بینی می شد !


این اندیشکده فرانسوی با اشاره به اینکه در روز ۱۸ ژوئن سال ۲۰۱۷ میلادی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به وسیله موشک های زمین به زمین به مواضع تروریست‌ها در استان دیرالرزور در شرق سوریه حمله کرد، افزوده است: این عملیات که لیله القدر نامگذاری شد با خوشحالی مقامات ایرانی رو به رو شد. آنها این از این حمله استقبال کرده و آن را بخش کوچکی از توان نظامی خود معرفی کردند و گفتند که ممکن است این حملات علیه گروه‌های تروریستی ادامه پیدا کند.


تحلیل مذکور با تاکید بر اینکه تحلیلگران غربی پیش از این بخش عمده توجه خود را بر روی موشک های برد بلند ایران متمرکز کرده بودند اما ایران روی موشک های کوتاه برد تاکتیکی با سوخت جامد نیز فعالیت زیادی انجام داده است، خاطرنشان کرده است که به نظر می رسد سپاه پاسداران به یک سلاح با دقت بالا برای هدف قرار دادن عمق دشمن در حالت تاکتیکی دست پیدا کرده است و در عین حال، این توان موشکی کوتاه برد چالش بزرگی را برای سامانه دفاع موشکی همسایگان ایران نیز ایجاد خواهد کرد.


پایگاه مطالعات استراتژیک همچنین با بیان اینکه این حمله موشکی از قبل با طرف سوری هماهنگ شده بود، اضافه کرده است: یک پهپاد ایرانی بر فراز منطقه هدف در حال چرخش بود و تصاویری از لحظه برخورد را نیز ثبت کرد که این نوع حرکات نشان از یک برنامه ریزی حرفه ای در بین ایرانی ها دارد.


چرا از موشک ذوالفقار استفاده شد ؟


این اندیشکده فرانسوی در بخش دیگری از تحلیل خود با بیان اینکه در حمله موشکی ایران سوالات زیادی نهفته است، به تشریح ویژگی های موشک ذوالفقار پرداخته و افزوده است: یکی از سوالات بزرگ درباره این موشک نسبت میزان وزن به برد این موشک است. مقامات ایرانی در زمان رونمایی بردی در حدود ۷۰۰ کیلومتر را برای این موشک اعلام کرده اند که نسبت به اعضای اولیه خانواده موشک فاتح ۱۱۰ رشدی در حدود ۱۳۰ درصدی را نشان می دهد.

Fondation pour la recherche stratégique با تاکید بر اینکه بین محل پرتاب تا نقطه برخورد فاصله ای در حدود ۶۵۰ کیلومتر وجود داشته، متذکر شده است: این افزایش شدید برد در صورتی که با کاهش میزان وزن سر جنگی بدست نیامده باشد نشانه استفاده از مواد سبک وزن پیشرفته در حجم بالا در ساخت موشک و همچنین ارتقاء سیستم پیشران است.


«ایران در حال حاضر از پیشرانه های کامپوزیتی در خانواده موشک های فاتح ۱۱۰ استفاده می کند که نسبت به مدل های اولیه پیشرفت فوق العاده ای محسوب می شود. به نظر می رسد که مهندسان ایرانی در بخش پیشران های سوخت جامد به پیشرفت های مهمی نائل شده اند. در صورتی که این پیشرفت ها صحت داشته باشد بایستی نگران سطح تکنولوژی و دانش ایران در این بخش بود.»

تصویر: http://1.irartesh.ir/dl/uploads/guest/150029195571833.jpg


اندیشکده مشهور فرانسوی با اشاره به اینکه مشخص است که ایران به سامانه های ماهواره ای مثل جی پی اس دسترسی ندارد، درباره علت دقت موشک هایی چون ذوالفقار به گمانه زنی پرداخته و افزوده است: یکی از روش های ایرانیان برای افزایش دقت موشک‌های خود، کار بر روی سر های جنگی جدا شونده با قابلیت هدایت تا لحظه آخر است که پیش از این بر روی موشک های مثل عماد نیز نصب شده بودند.

به اعتقاد تحلیلگران این اندیشکده، یک نکته مهم درباره خانواده موشکی فاتح ۱۱۰ و موشک ذوالفقار قابلیت پرواز نیمه بالستیک این موشک‌هاست. در این حالت این موشک ها از جو زمین خارج نمی شوند و در مرحله فاز نهایی نیز به نسبت سرعت پایین تری دارند و کنترل و هدایت آنها در این مرحله نیز آسان تر است.


ایران از حمله به دیرالزور چه درسهایی گرفت؟


بخش تکراری اکثر تحلیل های غربی، به موضوع ایران هراسی تعلق دارد که این مطلب موسسه مذکور نیز خالی از این بخش نیست و در آن با اشاره به اینکه موشک های کوتاه برد و راکت های هدایت شونده ایرانی چالش بسیار بزرگتری نسبت به موشک های دوربرد محسوب می شوند، آمده است: کشورهای همسایه ایران که سرمایه گذاری سنگینی در بحث دفاع موشکی کردند و همچنین پایگاه های نظامی آمریکا در اطراف ایران، همگی در تیر رس این خانواده از موشک ها و راکت های ایرانی قرار دارند. این راکت ها و موشک ها گزینه های بیشتری را در اختیار ایران برای مقابله با سامانه های دفاع موشکی قرار می دهد. از طرفی اگر به گروه های طرفدار ایران مثل حزب الله برسد می تواند چالشی برای اسراییل باشد.


اندیشکده مشهور فرانسوی با تاکید بر اینکه به نظر می رسد ایران اطمینان بیشتری به قوای موشکی خود برای استفاده از آن در حملات پیدا کرده است، افزوده است: برای فهمیدن اثر کامل حمله موشکی ایران لازم است بررسی دقیقی نسبت به خسارت وارد شده به وسیله این حمله انجام شود. البته برخی از مقامات نظامی اسراییل، حمله موشکی ایران را با دقت کم ارزیابی کرده اند اما تا زمانی که مدرک مشخصی از سمت عربستان، اسراییل یا آمریکا ارائه نشود نمی توان بر روی این صحبت ها مانور داد.


نتیجه گیری نهایی و سوالاتی درباره توان موشکی ایران


به اعتقاد تحلیلگران این اندیشکده سوالات مهمی پس از این حمله موشکی در اذهان کارشناسان ایجاد شده است و با توجه به اینکه در جریان جنگ سوریه موشک های کروز روسی و موشک ذوالفقار ایرانی برای اولین بار مجال استفاده واقعی در رزم را بدست آوردند، مشخص شده است اگر موشک های سری فاتح و ذوالفقار در تعداد بالا شلیک شوند می توانند دست برتر را در بخش تاکتیکی و عملیاتی به ایرانی ها اعطا کنند.


موسسه مذکور با طرح این سوال که کدام تکنولوژی پیشرفته در زمینه طراحی، پیشرانه و هدایت به توسعه موشک ذوالفقار منجر شد؟ ادامه داده است: آیا این تکنولوژی ها در سالهای اخیر به ایران وارد شده یا خیر؟ اگر این تکنولوژی وارداتی نیست آیا مشخص است که سطح تحقیق و توسعه و همچنین توان علمی – صنعتی ایران در بخش موشکی تا به کجا پیشرفته است و اثر این پیشرفت در آینده منطقه خاورمیانه و برنامه ریزی نظامی کشورهای منطقه چه خواهد بود ؟


پایگاه مطالعات استراتژیک در جمع بندی تحلیل خود با اعلام اینکه نمی توان بدون پاسخ دقیق به این سوالات درباره توان موشکی ایران ،به یک نتیجه گیری کلی رسید، صریحات تاکید کرده است: تصور کردن ایران به عنوان کشوری که نیازمند تکنولوژی خارجی برای موشک های خود است یک اشتباه وحشتناک خواهد بود و در نهایت نیز باید درباره برنامه موشکی ایران این سوال را مطرح کرد که قدم بعدی ایرانیان چه خواهد بود ؟


منبع
امضاي کاربر : 3 روز
دوشنبه 26 تیر 1396 - 16:16
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از asd به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: rubik /mahdiyar /behzad005 /mehdi /alij /


تعداد ارسال ها: 3780
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24222
تعداد تشکر شده: 23002
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 2 RE نگرانی اندیشکده آمریکایی از قدرت موشکی ایران + دانلود
بچه ها تابحال تخم مرغ اب پز رو از دو سرش فشار دادین؟؟؟؟
حتما دیدید که حتی اگه روی اون ایست کنید هم نمیشکنه

حال به این فکر کنید که با شکل دادن الیاف در یک جهت میشه بدنه ای نازکتر و مقاومتر ساخت برا موشکها مون

دوستان نظرات و ایده ها تون رو رو کنید
امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
سه شنبه 27 تیر 1396 - 16:03
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: alij /rubik /asd /smpedram /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتشسايت نظامي آي آر ارتش در مرداد ماه سال 1391 تاسيس و براي بالابردن معلومات نظامي پارسي زبانان جهان راه اندازي شده است.اين سايت به هيچ ارگان دولتي و نظامي وابسته نيست و کاملا شخصي مي باشد.تمامي حقوق مطالب براي سايت آي آر ارتش محفوظ مي باشد.
ضمنا کپي برداري از مطالب انجمن و سايت با ذکر منبع باعث خوشنودي ماست.ايميل پست الکترونيکي مديريت سايت : ir.artesh@yahoo.com