نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
ahmad آفلاينتعداد ارسال ها: 1638
تاريخ عضويت: 2 /6 /1394
محل زندگي: تهران
تعداد تشکر کرده: 6525
تعداد تشکر شده: 10648
انجمن اي ار ارتش

اسارت و شهادت پاسدار ایرانی توسط داعش در سوریه (بررسی و تحلیل)

از خون جوانان وطن، لاله دمیده

اخیرا خبری بسیار تلخ همه ما را بهت زده و عصبانی کرد. خبری تحت عنوان اسارت و شهادت یک نیروی ایرانی در سوریه...
محسن حجی، رزمنده کادر لشکر زرهی 8 نجف اشرف سپاه پاسداران ایران است.
وی که برای عملیات میدانی، امور مستشاری و مبارزه فعالانه به خطوط مقدم جنگ در سوریه اعزام شده بود، در نواحی گذرگاه \\\"التنف\\\" بین مرز سوریه و عراق در اوج ناباوری توسط تروریست های تکفیری داعش اسیر شد.

داعش حیوان صفت بلافاصله در هنگام اسارت از دستگیری و بازداشت او تصویربرداری کرد و بعد از دو روز، با فیلمبرداری کامل مراسم اعدام فجیع وی را اجرا کرده و همراه با سخنانی در باب تهدید ایرانیان اصطلاحا رافضی، این فیلم را برای ارعاب و تحقیر نیرو های نظامی ایران در فضای مجازی (شبکه اعماق) منتشر کرد. (فیلم جدا کردن سر این شهید بزرگوار از تنش که توسط داعش منتشر شده بسیار دلخراش است و قابل انتشار نیست)
اما این فاجعه ملی جای بحث و بررسی جدی دارد.
چرا ما باید در منطقه التنف اسیر بدهیم؟
در لحظه دستگیری، وجود بیسیم و تجهییزات ارتباطی بر روی لباس شهید کاملا مشخص است.

چرا سایر نیرو ها و مقامات مافوق وی که در منطقه مستقر بودند وی را از موقعیتش آگاه نکردند و او به اشتباه سوار بر وسیله نقلیه ای که همراهش داشت به داخل مواضع داعش رفت؟!
مگر ما ادعای اشراف کامل اطلاعاتی بر میدان نبرد و وجود پهپاد های پیشرفته گوناگون (نظیر شاهد 129) در سوریه برای اشراف بر مناطق و هدایت دقیق نیرو ها در خط مقدم نداریم؟!
پس چرا یک نیروی مستشار ما که حفظ آن اهمیت بالایی دارد، بدون هدایت صحیح دقیقا به داخل مواضع داعش می رود و به سادگی توسط آنها اسیر می شود؟!
مقام مافوق چرا نیروی تحت امر خود را درست هدایت نکرد؟
باید از طریق بیسیم حمله احتمالی یا تغییر مواضع داعش به شهید حججی اطلاع داده می شد و باید از طریق ارتباط با مرکز ، از ورود او به داحل مواضع تحت نفوذ داعش جلوگیری می شد.

چرا نشد؟ چرا کوتاهی شد؟ چرا اولین مورد اسارت مستشار رده بالای ما در سوریه بدست داعشیان به ثبت رسید تا بساط تحقیر ایرانیان توسط آنها برپا شود؟
چرا ضعف عملیات میدانی ما اینقدر زیاد بود که نتوانستیم نیرو خودی را به منطقه صحیح هدایت کنیم؟
مقصر چه کسی؟ چه کسی جواب فرزند نوزاد دو ساله این شهید را می دهد؟
به خدا قسم اگر مقصر اصلی این فاجعه محاکمه نشود، به خون شهدا خیانت شده...

در هنگام دنبال کردن اخبار اسارت این شهید، یاد ماجرای دو سال قبل افسر اطلاعات ارتش روسیه افتادم.

افسر ارشد اطلاعاتی ارتش روسیه برای جمع آوری اطلاعات و بررسی میدانی به مناطق تحت تصرف داعش نفوذ کرده بود و در حال جمع آوری اطلاعات بود.
به یکباره متوجه شد داعشی ها از حضور او آگاه شده اند و تمام منطقه ای که او در آن موضع گرفته بود تحت محاصره است.(داعشی ها به دنبال اسیر کردن او بودند.)
افسر روس بلافاصله با بیسیم مختصات محل حضور خود را به نیرذوی هوایی روسیه اعلام کرد و از آنها تقاضی بمباران با شدت تمام را کرد!
اوترجیح داد با بمب و موشک های کشور خودش و توسط هموطنان خودش کشته شود و همزمان کسانیکه قصد اسارتش را داشتند به درک واصل شوند
تا مبادا توسط داعش اسیر شود و غرور ملی روس ها را جریحه دار کند...
(البته ناگفته نماند که داعش در اردیبهشت ماه امسال یک نیروی داوطلب روسیه که البته عضو رسمی ارتش روسیه نبود و رده بالایی نداشت را اسیر و با جدا کردن سر از تن، اعدام کرد)

اما ما برخلاف همسنگران روس مان در سوریه، به عنوان یک قدرت بزرگ میدانی از کادر رسمی اسیر دادیم و اینچنین تراژدی برایمان رقم خود...
چه می توان گفت؟!


_________
پی نوشت:
البته سپاه همواره نشان داده که حفظ جان نیرو هایش برایش اهمیت بالایی دارد.
معمولا نیروی های عملیاتی سپاه به تجهیزات ایمنی و حفاظتی سطح مناسبی مجهز هستند.
حتی خوب به یاد داریم که بعد از شهادت سردار ایران در قنیطره توسط حمله بالگرد های اسرائیلی، بلافاصله دو کاروان ارتش اسرائیل در شبعا هدف حمله موشک دهلاویه قرار گرفتند و تعداد زیادی صیهونیست به درک واصل شدند.

بعد از شهادت سردار همدانی و شهدای کادر های سپاه در خان طومان، سپاه قدس بلافاصله عملیاتی سرسختانه تحت عنوان \\\"انتقام بزرگ\\\" را کلید زد که نتیجه آن به هلاکت هزارات تکفیری و فتح حلب منجر شد.
بعد از شهادت 17 تن در تهران، سپاه بلافاصله به پاسداشت خون شهدا با شش موشک بالستیک به داعش حمله کرد و جوی خون آنها را جاری ساخت.
اما فارغ از این موارد، بحث فعلی ما بر عدم عملکرد صحیح میدانی و عدم اشراف اطلاعاتی که منجبر به زنده اسیر شدن یک نیروی مستشاری مهم توسط داعش است که نیاز به بررسی جدی دارد...


به امید پایداری و پیروزی رزمندگانمان در میدان نبرد سرنوشت ساز سوریه
امضاي کاربر : اگر ذره‌ای از خاک میهنم به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد، آن را با خونم در خاک میهن می‌شویم و مرگ در این راه را افتخار می‌دانم...
\\\"خلبان شهید خلعتبری\\\"
پنجشنبه 19 مرداد 1396 - 16:02
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 14 کاربر از ahmad به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: arjemandi1357 &hasanali &mehdi &behrouz07 &asd &espadan &ahidk1 &castlevania &yashaar2016 &rubik &alij &seyyedabbas5 &hk416 &mehrdad313 &


تعداد ارسال ها: 162
تاريخ عضويت: 18 /1 /1396
تعداد تشکر کرده: 708
تعداد تشکر شده: 740
نیروی دریایی ارتش ج.ا.ا
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 1 RE اسارت و شهادت پاسدار ایرانی توسط داعش در سوریه (بررسی و تحلیل)
البته سپاه همواره نشان داده که حفظ جان نیرو هایش برایش اهمیت بالایی دارد.

با تشکر از متن زیبای شما، ولی هرگاه تصور کردید که سپاه برای جان نیروها ارزش قائله نگاهی به عملیات کربلای ۴ بیندازید.
سپاسگزارم
جمعه 20 مرداد 1396 - 00:40
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از behrouz07 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: ahmad /ahidk1 /shahin021 /yashaar2016 /alij /seyyedabbas5 /rubik /
aug آفلاين

augتعداد ارسال ها: 99
تاريخ عضويت: 1 /7 /1392
محل زندگي: شیراز
تعداد تشکر کرده: 49
تعداد تشکر شده: 374

پاسخ : 2 RE اسارت و شهادت پاسدار ایرانی توسط داعش در سوریه (بررسی و تحلیل)
این شهید بزرگ وار اگه مسنشار بوده چرا این قدر جلو رفته تا اسیر بشه
ینی ارتش سوریه نیروی اطلاعاتی نداره ، ینی نمی تونه اطلاعات عملیات رو خودش انجام بده نخواد نیرو های ما برن جلو ، خداییش سوریه رو ما نگه داشتیم
نیرو های ایرانی باید از این بعد سیانور همراه خودشون ببرن تا درجا خودشون راحت کنن
جمعه 20 مرداد 1396 - 01:02
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 8 کاربر از aug به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: ahmad /espadan /ahidk1 /mehdi /rubik /alij /seyyedabbas5 /hk416 /


تعداد ارسال ها: 1638
تاريخ عضويت: 2 /6 /1394
محل زندگي: تهران
تعداد تشکر کرده: 6525
تعداد تشکر شده: 10648
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 3 RE اسارت و شهادت پاسدار ایرانی توسط داعش در سوریه (بررسی و تحلیل)
نقل قول از behrouz07
البته سپاه همواره نشان داده که حفظ جان نیرو هایش برایش اهمیت بالایی دارد.

با تشکر از متن زیبای شما، ولی هرگاه تصور کردید که سپاه برای جان نیروها ارزش قائله نگاهی به عملیات کربلای ۴ بیندازید.
سپاسگزارم

فارغ از بحث های گذشته و ماجرای عملیات کربلای 4 آن سالها که البته در موردش منم باهات موافقم
ولی امروزه شرایط متفاوتی است
در حال حاضر سپاه بیشتر از سایر نهاد های نظامی به تجهییزات و افزایش بقا پذیری نیرو های کادرش توجه میکنه.
مثل طراحی اسلحه رباتیک حامی که تیربار سنگین انفرادی رو به صورت کنترل از راه دور (پشت سنگر) دراورده
تصویر: http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1393/8/7/2704639_497.jpg

از نظر تجهییزات انفرادی رزمی الان نیرو های سپاه خیلی بهتر از ارتش هستن و براشون سلاح های جدید ام16 (نسخه کپی) یا جلیغه های ضدگلوله نانو یا لباس های گارد دار و یا وسایل ارتباطی قوی و هملت های جدید طراحی شده که در بقا پذیری اونها موثره (متاسفانه ارتش مشکل تبعیض و بودجه داره در این مورد و حرف دل بسیار است!)
تصویر: http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/28464/C/13930924_14928464.jpg

مورد دیگه اینکه امروز سپاه به حفظ جان نیروی های ایرانی توجه زیادی میکنه و با استخدام نیرو های افغان و یا شیعیان پاکستان و یا نیرو های عراقی در ازای حقوق و مزایا مشخص (به سبک ارتش های حرفه ای) نیرو های خط مقدم عملیاتی سپاه قدس رو تامین میکنه و تا حد امکان سعی میکنه نیروی ایرانی رو در خط مقدم استفاده نکنه
برای درک بهتر موضوع میتوانید آمار شهدای ایرانی ما و سایر شهدای سوری و عراقی و افغان رو مقایسه کنید. (اخلاف بسیار فاحشی است و تلفات ما خیلی کمتر بوده)

البته ضعف هدایت عملیات و ضعف های اشراف بر میدان نبرد در نحوه عملکرد سپاه قدس در قضیه اخیر شهادت محسن حججی به وضوح به چشم میاد و کاملا مشخصه کوتاهی کردن و عملکرد ضعیفی دراین رابطه داشتند...
امضاي کاربر : اگر ذره‌ای از خاک میهنم به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد، آن را با خونم در خاک میهن می‌شویم و مرگ در این راه را افتخار می‌دانم...
\\\"خلبان شهید خلعتبری\\\"
جمعه 20 مرداد 1396 - 01:44
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 10 کاربر از ahmad به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd /behrouz07 /espadan /ahidk1 /castlevania /mehdi /rubik /seyyedabbas5 /mo-nia /hk416 /


تعداد ارسال ها: 1638
تاريخ عضويت: 2 /6 /1394
محل زندگي: تهران
تعداد تشکر کرده: 6525
تعداد تشکر شده: 10648
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 4 RE اسارت و شهادت پاسدار ایرانی توسط داعش در سوریه (بررسی و تحلیل)
پیام سردار قاسم سلیمانی به مناسبت شهادت محسن حججی

حاج قاسم سلیمانی: فرزندان دلیر ایران انتقام اقدام ددمنشانه داعش را خواهند گرفت
«بسم الله الرحمن الرحیم

پس از شکست های پی در پی گروه های تکفیری-وهابی وابسته به استکبار جهانی در برابر رزمندگان سلام در جبهه های مختلف، گروه ترویستی داعش مرتکبی جنایتی فجیع و غیرانسانی شد در هیچ قاعده و قانون اسلامی و حتی انسانی نمی گنجد.

مردم دلاور و امت حزب الله خصوصا خانواده شهید محسن حججی مطمئن باشند که فرزندان دلیر شما انتقام این اقدام ددمنشانه را با تصمیمی قاطعانه که همانا ریشه کن کردن شجره خبیثه وهابیت و تروریسم از جهان اسلام است خواهند گرفت.

این نوع جنایت ها که تاکنون هزاران مورد آن به همین شکل در عراق و سوریه بر ضد امت مسلمان اعم از شیعه و سنی به وقوع پیوسته تنها نتیجه ای که در برخواهد داشت اتحاد و آگاهی بیشتر عالم اسلامی نسبت به هویت و خباثت این خوارج زمان است و ما را در پاک کردن سرزمین اسلامی از لوث وجود آنان مصمم تر و قدرتمندتر خواهد نمود.

به حلقوم بریده این شهید عزیز راه اباعبدالله (ع) سوگند یاد می کنیم که از تعقیب این شجره ملعونه و نابودی این غده خطرناک برآمده در پیکر جهان اسلام تا آخرین نفرشان از پای نخواهیم نشست.

ما از ابتدا مصمم و به دور از تردید در این راه گام برداشتیم اما ارتکاب این جنایت ها عزم و اراده ما را جزم تر و جدی تر نمود تا جای جای اراضی اسلامی را از وجود بی وجود پلیدشان تطهیر نماییم.

اینجانب به پدر، مادر، همسر و فرزند مقاوم این شهید بزرگوار که فرزندشان مانند سالار شهیدان امام حسین(ع) و با همان شیوه ظالمانه به شهادت رسید تبریک عرض می کنم زیرا نام خانواده شهید پرورتان با خاندان سید و سرور شهیدان همنام و قرین گردید و شهید شما و ما سند افتخار ایران اسلامی و سپاه ولایت است.

ایران اسلامی در راه آزادی و شریعت و برای نجات دین مبین اسلام چنین قربانیان ارزشمندی را تقدیم می کند و از خدای سبحان عاجزانه طلب می کنیم که حسن عاقبت با مرگی همچون شهید محسن حججی عزیز برای مقرر فرماید.

هنیئا لک و لکم و عظم الله اجورنا و اجورکم

فاسم سلیمانی

1396/5/19»
امضاي کاربر : اگر ذره‌ای از خاک میهنم به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد، آن را با خونم در خاک میهن می‌شویم و مرگ در این راه را افتخار می‌دانم...
\\\"خلبان شهید خلعتبری\\\"
جمعه 20 مرداد 1396 - 01:47
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از ahmad به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd /espadan /ahidk1 /mehdi /rubik /seyyedabbas5 /hk416 /


تعداد ارسال ها: 194
تاريخ عضويت: 23 /1 /1396
تعداد تشکر کرده: 1212
تعداد تشکر شده: 1024

پاسخ : 5 RE اسارت و شهادت پاسدار ایرانی توسط داعش در سوریه (بررسی و تحلیل)
نکته ای که فراموش کردید اینه که این شهید تنها نبوده، در اون جریان چند ده نفر نیروی عراقی (یا سوری درست یادم نیست) هم کشته شده اند. ضمناً ما علاوه بر این شهید بزرگوار که زنده اسیر داعشی ها شده بود، در همون محل یک شهید و 5 یا 7 زخمی هم داده بودیم. این یعنی اینکه این نیروها کاملاً غافلگیر شده بودند و در حین ترک منطقه و فرار، احتمالاً این شهید بزرگوار موفق به سوار شدن به خودرو نشده و جا مونده و این سرنوشت براش رقم خورده.

به هر تقدیر این موضوع خیلی برای ایران و سپاه گرون تموم شده، بنابراین باید منتظر یک اقدام کوبنده دیگه از طرف نیروهای مسلح ایران، خصوصاً سپاه قدس باشیم.
جمعه 20 مرداد 1396 - 14:20
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از hossein به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd /espadan /arjemandi1357 /mehdi /rubik /hk416 /


تعداد ارسال ها: 225
تاريخ عضويت: 20 /9 /1392
محل زندگي: ارومیه
سن: 33
تعداد تشکر کرده: 1031
تعداد تشکر شده: 1197
نیروی قدس سپاه پاسداران
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 6 RE اسارت و شهادت پاسدار ایرانی توسط داعش در سوریه (بررسی و تحلیل)
نقل قول از ahmad
نقل قول از behrouz07
البته سپاه همواره نشان داده که حفظ جان نیرو هایش برایش اهمیت بالایی دارد.

با تشکر از متن زیبای شما، ولی هرگاه تصور کردید که سپاه برای جان نیروها ارزش قائله نگاهی به عملیات کربلای ۴ بیندازید.
سپاسگزارم

فارغ از بحث های گذشته و ماجرای عملیات کربلای 4 آن سالها که البته در موردش منم باهات موافقم
ولی امروزه شرایط متفاوتی است
در حال حاضر سپاه بیشتر از سایر نهاد های نظامی به تجهییزات و افزایش بقا پذیری نیرو های کادرش توجه میکنه.
مثل طراحی اسلحه رباتیک حامی که تیربار سنگین انفرادی رو به صورت کنترل از راه دور (پشت سنگر) دراورده


از نظر تجهییزات انفرادی رزمی الان نیرو های سپاه خیلی بهتر از ارتش هستن و براشون سلاح های جدید ام16 (نسخه کپی) یا جلیغه های ضدگلوله نانو یا لباس های گارد دار و یا وسایل ارتباطی قوی و هملت های جدید طراحی شده که در بقا پذیری اونها موثره (متاسفانه ارتش مشکل تبعیض و بودجه داره در این مورد و حرف دل بسیار است!)


مورد دیگه اینکه امروز سپاه به حفظ جان نیروی های ایرانی توجه زیادی میکنه و با استخدام نیرو های افغان و یا شیعیان پاکستان و یا نیرو های عراقی در ازای حقوق و مزایا مشخص (به سبک ارتش های حرفه ای) نیرو های خط مقدم عملیاتی سپاه قدس رو تامین میکنه و تا حد امکان سعی میکنه نیروی ایرانی رو در خط مقدم استفاده نکنه
برای درک بهتر موضوع میتوانید آمار شهدای ایرانی ما و سایر شهدای سوری و عراقی و افغان رو مقایسه کنید. (اخلاف بسیار فاحشی است و تلفات ما خیلی کمتر بوده)

البته ضعف هدایت عملیات و ضعف های اشراف بر میدان نبرد در نحوه عملکرد سپاه قدس در قضیه اخیر شهادت محسن حججی به وضوح به چشم میاد و کاملا مشخصه کوتاهی کردن و عملکرد ضعیفی دراین رابطه داشتند...

اقا جان حرف را همه میگن .باید مرد عمل باشی تو صحنه نبرد بتونی حرفتو ثابت کنی !!!!ا.اگر مدیریت میدانیتون بالاست و میتونین هدایت را بی نقص انجام بدین!!!چرا نمی روین نیرو قدس را نجات بدین!!!چرا همیشه یک طرفه مثل عقده ای ها دارین یکی به میخ و یکی به نعل می زنین!!اگر واقعا بهتر از نیرو قدس میتونید اداره کنید برید.اگر نروید خائنید!!!!
امضاي کاربر :
هیچ کشوری نمی تواند حقوق ملت ایران را ذایل کند
شنبه 21 مرداد 1396 - 00:24
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از galla به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd /espadan /rubik /seyyedabbas5 /


تعداد ارسال ها: 165
تاريخ عضويت: 25 /6 /1393
محل زندگي: تهران
تعداد تشکر کرده: 1113
تعداد تشکر شده: 874
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 7 RE اسارت و شهادت پاسدار ایرانی توسط داعش در سوریه (بررسی و تحلیل)

‌ سانسور سکانس تحقیر آمیز آخر"


اسیرهای‌شان را مفت نمی‌کشند. اول می‌نشانند جلوی دوربین، یک فیلم مفصل از عجز و لابه‌اش می‌گیرند بعد سرش را می برند. ایرانی باشد که دیگر هیچ، چون تا حالا خیلی معدود زنده دست‌شان افتاده، قبل از سر بریدن خودشان را با فیلم و مصاحبه‌ها و فارسی حرف زدنش خفه می‌کنند.

برخی‌ها را که مصاحبه نمی‌گیرند حداقل حین تیر خلاص زدن فیلم می‌گیرند. از لحظه‌هایی که فرد خودش را می‌بازد و وا می‌دهد تا آن وقتی که دو زانو جلوی جلاد نشسته و پیش پیش جان از تنش در رفته، بی حس و بی رمق با رخسار زرد انگار دارد برای زودتر تیر خلاص خوردن یا بریده شدن شاه رگش التماس می‌کند.

عکسی که از اسارت محسن حججی با آن چشم‌های غیرت آلود منتشر شده خیلی حرفه‌ای و سینمایی است. معلوم است داعشی‌ها سر صحنه هم دوربین و هم عکاس حرفه‌ای داشته‌اند. ولی عجیب اینکه هیچ فیلمی از اعدامش منتشر نمی‌کنند. فقط یک عکس خیلی بی کیفیت موبایلی از جسمش بعد از شهادت منتشر شده است.

تمام کانال‌های عربی را گشتم. تا حالا صدبار به این چشم‌ها با آن نگاه سنگین خیره شده‌ام. نمی‌دانم در لحظه شهادت چه بر زبانش جاری کرده ولی خیلی روشن با این چشم ها دارد می‌گوید فیلمی از وادادگی‌ در لحظات آخر در کار نخواهد بود. حسم اینست شیر گرفتار در چنگال کفتارها تا لحظه آخر داشته با دست‌های بسته رجز می‌خوانده است. اری اینان مدافعان ایران زمین هستند کسانی که حتی وقتی توسط وحشی ترین موجودات زمین دستگیر میشوند ذره ای ترس در وجودشان نیست
انوقت کشوری که قدرت اول دنیاست وقتی نیروهای به اصطلاح ویژه اش توسط نیروهای نظامی کشور عزیزمان ایران دستگیر میشوند مانند بچه های پنج ساله گریه میکنند حال تصور کنید که این نیروهای به اصطلاح ویژه وقتی توسط وحشیانی به اسم داعش که وحشی ترین موجودات روی زمین هستند دستگیر شوند چه میکنند
اری اینان مدافعان وطن عزیزمان ایران هستند
شنبه 21 مرداد 1396 - 00:33
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 13 کاربر از castlevania به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: galla /ahmad /asd /espadan /gazijahany /mehdi /yashaar2016 /crounus2000 /rubik /mo-nia /f-14a /hk416 /m313 /


تعداد ارسال ها: 1638
تاريخ عضويت: 2 /6 /1394
محل زندگي: تهران
تعداد تشکر کرده: 6525
تعداد تشکر شده: 10648
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 8 RE اسارت و شهادت پاسدار ایرانی توسط داعش در سوریه (بررسی و تحلیل)
نقل قول از galla

اقا جان حرف را همه میگن .باید مرد عمل باشی تو صحنه نبرد بتونی حرفتو ثابت کنی !!!!ا.اگر مدیریت میدانیتون بالاست و میتونین هدایت را بی نقص انجام بدین!!!چرا نمی روین نیرو قدس را نجات بدین!!!چرا همیشه یک طرفه مثل عقده ای ها دارین یکی به میخ و یکی به نعل می زنین!!اگر واقعا بهتر از نیرو قدس میتونید اداره کنید برید.اگر نروید خائنید!!!!


بنده که نه، ولی اگر دستور اعزام بدن، خیلی نیرو های حرفه ای آماده حضور مقتدرانه در میدان هستند
اما شرح وظایف و حیطه های عملیاتی مختلفه و هر نهاد نظامی وظیفه مشخصی داره
بنده بار ها از مقامات سپاه حاضر در سوریه شنیدم که گفتن در مناطق اشراف کامل عملیاتی داریم و هیچ تحرکی از کنترل ما خارج نیست و همه چیز تحت کنترل پهپاد های سپاهست در آنجا
ولی حالا میبینیم که دشمن توپخانه خودش رو اومده از فاصله چند کیلومتری به خط کرده و آماده کرده و به مواضع ما حمله توپخانه ای و سپس یورش و تک زمینی کرده
ولی نیرو های ما با غافلگیری مطبق و شدید مواجه شدن و کل شیرازه آنها به هم ریخته و این شهید بزرگوار هم به علت به هم ریختگی اوضاع سردرگم شده و نتوانسته از مناطق تحت حضور داعش خارج بشه و در حقیقت توسط مقام مافوقش به شکل صحیح برای جلوگیری از اسارت هدایت نشده...
جای این گونه حرف های احساسی و تعصب بیش از حد نهادی، به واقعیت ماجرا و نواقص اون توجه کنید
امضاي کاربر : اگر ذره‌ای از خاک میهنم به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد، آن را با خونم در خاک میهن می‌شویم و مرگ در این راه را افتخار می‌دانم...
\\\"خلبان شهید خلعتبری\\\"
شنبه 21 مرداد 1396 - 02:08
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از ahmad به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd /espadan /arjemandi1357 /rubik /seyyedabbas5 /mo-nia /hk416 /


تعداد ارسال ها: 162
تاريخ عضويت: 18 /1 /1396
تعداد تشکر کرده: 708
تعداد تشکر شده: 740
نیروی دریایی ارتش ج.ا.ا
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 9 RE اسارت و شهادت پاسدار ایرانی توسط داعش در سوریه (بررسی و تحلیل)
در حال حاضر سپاه بیشتر از سایر نهاد های نظامی به تجهییزات و افزایش بقا پذیری نیرو های کادرش توجه میکنه.

ببخشید به خاطر وقفه در پاسخم ولی امروز فیلم منتشر شده توسط داعش رو دیدم، باید بگم امکانات به صورت تمام و کمال اصلا وجود نداشت! نه یک خاکریز نه چادرهای دارای استتار نظامی نه ماشین های محافظت شده و نه آموزش صحیح، نیروها پشت یک دیوار از خاکروبه پناه گرفته بودن، افراد داعش هم که مشخص بود کوچکترین آموزش نظامی نداشتن. تیربار رو به دست گرفته بودن به سمت زمین و آسمون تیراندازی میکردن، واقعا جای تاسفه در مقابل چنین نیروهایی اسیر بدیم.
یکشنبه 22 مرداد 1396 - 16:50
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از behrouz07 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: ahmad /rubik /seyyedabbas5 /


تعداد ارسال ها: 194
تاريخ عضويت: 23 /1 /1396
تعداد تشکر کرده: 1212
تعداد تشکر شده: 1024

پاسخ : 10 RE اسارت و شهادت پاسدار ایرانی توسط داعش در سوریه (بررسی و تحلیل)
طبق چیزی که رسماً اعلام شده در جریان درگیری منجر به اسارت شهید حججی، داعش با استفاده از خودروهای انتحاری از پشت سر به نیروها حمله کرده و در نتیجه همه غافلگیر شده بودند که این امر سبب شهادت و زخمی شدن تعداد زیادی میشه. شهید حججی هم در جریان درگیری زخمی میشه و در نتیجه فرصت ترک منطقه رو از دست میده و اسیر میشه.
یکشنبه 22 مرداد 1396 - 23:38
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از hossein به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: espadan /crounus2000 /rubik /asd /hk416 /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش