نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
galla آفلاينتعداد ارسال ها: 225
تاريخ عضويت: 20 /9 /1392
محل زندگي: ارومیه
سن: 33
تعداد تشکر کرده: 1030
تعداد تشکر شده: 1196
نیروی قدس سپاه پاسداران
انجمن اي ار ارتش

روسیه بار دیگر به افغانستان باز می‌گردد
به گزارش دولت بهار، «دللا گوررا» روزنامه نگار و کارشناس آسیای مرکزی با اشاره به اهداف آمریکا برای افزایش نیروهای نظامی خود در افغانستان گفت: روسیه دیگر نمی‌تواند حوادث افغانستان را نادیده بگیرد و برای این کار دلائل مختلفی دارد.
به گفته وی، منافع مسکو در این کشور عمدتا به دلیل مسائل امنیتی داخلی با مشکلاتی مواجه شده و مسکو نیازمند است تا برای رسیدن به اهداف و منافع خود در این کشورها مانند دیگر ابرقدرتها حضور یابد.
کارشناس مذکور ادامه داد: دلیل دیگر حضور روسیه در افغانستان موضوع اقتصادی است اما مهمترین دلیل این امر ادامه تصادم استراتژی بین روسیه و ایالات متحده است.
وی ادامه داد: آمریکا با رهبری ترامپ قصد ترک افغانستان را ندارد و در نظر دارد تا هزینه های که این کشور در طول 16 سال گذشته در این کشور متقبل شده است را تا حدودی جبران کند.
گوررا افزود: رئیس جمهور آمریکا در زمان تبلیغات خود در انتخابات ریاست جمهوری این کشور از حضور نظامی و مداخله در افغانستان خودداری کرد اما با روی کار آمدن ترامپ و فشار پنتاگون به کاخ سفید این رویه برگشت و در حال حضور هیچ گونه شک و تردید وجود ندارد که آمریکا علاقمند حضور در منطقه به خصوص افغانستان است.
وی ادامه داد: برگزاری کنفرانس های متعدد در مسکو با حضور نمایندگان ایران، چین، افغانستان، هند و پاکستان این موضوع از طرف روسیه به آمریکا ابلاغ شده که همچنان کرملین قصد دارد حضور آمریکا در افغانستان و منطقه را محدود کند و این کشور در حال برقرای صلح بین گروه‌های مختلف در افغانستان است.
منبع:http://www.ghatreh.com/news/nn39107526
امضاي کاربر :
هیچ کشوری نمی تواند حقوق ملت ایران را ذایل کند
شنبه 11 شهریور 1396 - 19:27
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از galla به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: espadan &asd &rubik &crounus2000 &alij &برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش