نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
alij آفلاينتعداد ارسال ها: 1019
تاريخ عضويت: 15 /11 /1393
محل زندگي: شاهرود
تعداد تشکر کرده: 11340
تعداد تشکر شده: 5245
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

عملیات شاخه زیتون در عفرین سوریه
عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه با نام «شاخه زیتون» علیه مواضع شبه‌نظامیان کُرد در شهر عفرین، از روز جمعه به صورت غیر رسمی آغاز شد و اکنون در مرحله اول قرار دارد.
به گزارش نامه نیوز آخرین گزارشات میدانی از عملیات عفرین حاکی از آن است که تانک‌ها و خودروهای زرهی ترکیه با عبور از گذرگاه مرزی استان کیلیس، برای شرکت در مرحله زمینی عملیات شاخه زیتون وارد سوریه شدند.


منابع محلی همچنین از شنیده شدن صدای انفجار مهیب در مرز ترکیه و محل ورود تانک‌ها به سوریه خبر می‌دهند.
به نوشته رسانه‌های ترکیه، همچنین 72 فروند جنگنده نیروی هوایی این کشور از شامگاه شنبه پیش مواضع شبه‌نظامیان کُرد در عفرین را به شدت بمباران کردند.


ستادکل ارتش ترکیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد از 113 هدف تعیین شده برای جنگنده‌های ترکیه، 108 هدف نابود شدند و تمام کسانی که در این حملات کشته شدند، همگی تروریست بودند.
صلیب سرخ ترکیه نیز در شهر اعزاز، بیمارستان صحرایی ایجاد کرده است.

با آغاز عملیات جنگنده‌های ترکیه، فرودگاه «مناغ» در نزدیکی شهر اعزاز، که پیشتر توسط آمریکایی‌ها برای ارسال سلاح به نیروهای کُرد مورد استفاده بود، نیز هدف حملات هوایی قرار گرفت.

ارتش ترکیه مدعی است جاده بین عفرین-حلب درپی توافق ی.پ.گ و دولت سوریه، بسته شده است.

«حلوسی آکار» رئیس ستادکل ارتش ترکیه تایید کرد که در جریان مرحله آغازین عملیات شاخه زیتون، چندین نظامی ترک مجروح شده‌اند.وی همچنین تاکید کرد در جریان عملیات شاخه زیتون فقط شبه‌نظامیان کُرد، پایگاه‌ها، انبار مهمات، تجهیزات و ادوات نظامی آنها هدف قرار خواهند گرفت.
این در حالی است که سخنگوی یگان‌های مدافع خلق کُردی (ی.پ.گ) می‌گوید در جریان حملات هوایی و توپخانه‌ای ترکیه علیه عفرین، 10 غیرنظامی کشته و 13 نفر دیگر زخمی شدند.

روزنامه «ینی شفق» نیز گزارش داد که یگان‌های مهندسی و تجهیزات ساخت‌وساز ارتش ترکیه با عبور از مرز، برای ساخت پل در شهر عفرین جهت عبور تانک‌ها و خودروهای زرهی، وارد سوریه شدند.

وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد پرسنل، ناظران و مستشاران نظامی که در عفرین و شمال سوریه حاضر بودند، بعد از آغاز عملیات هوایی ترکیه، این شهر را ترک کرده و در تل‌عجار مستقر شدند.

برخی گزارشات حاکی از آن است که درپی پیشروی تروریست‌های ارتش آزاد با حمایت هوایی ترکیه در شمال سوریه، گروهی از عناصر کُرد نیروهای دموکراتیک سوری خود را تسلیم آنها کرده‌اند.

«بینالی ایلدیریم» نخست وزیر ترکیه اعلام کرد که مرحله زمینی عملیات «شاخه زیتون»‌ در شمال سوریه، احتمالا روز یکشنبه آغاز خواهد شد.رسانه‌های کُردی می‌گویند نیروهای ترکیه تمام خطوط ارتباطی و شبکه اینترنت منطقه عفرین در سوریه را قطع کرده‌اند تا مانع انتشار اخبار آن به فضای بیرونی شوند.

--------------------------------------------------------------------------
منبع :
کانال و سایت خبرگزاری فارس
یکشنبه 01 بهمن 1396 - 11:19
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از alij به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: k1k1 &asd &rubik &hasanali &hk416 &smpedram &hossein &


تعداد ارسال ها: 218
تاريخ عضويت: 13 /12 /1395
محل زندگي: تبريز
سن: 68
تعداد تشکر کرده: 545
تعداد تشکر شده: 1186

پاسخ : 1 RE عملیات شاخه زیتون در عفرین سوریه
باسلام به دوستان
صحنه سياسى وميدانى سوريه با حضور كشورها وگروههاى مختلف بشدت پيچيده شده است. درمورد بيانيه ارتش تركيه بايد عرض كنم كه با توجه به اشنايى سى ساله با اين ارتش، هيچگاه نبايد انتظار داشته باشيم حقايق را از زبان انها بشنويم. اگر گزارشگران كشورمان حضور ميداشتند بهتر ميشد از جريانات انجا اطلاع يافت. تا جاييكه بنده اطلاع دارم نظاميان جبهه دمكراتيك سوريه كه متشكل از تمام اقوام شمال سوريه است هيچگاه به منافع تركيه حمله نكرده است وهيچوقت هم بين انها درگيرى نبوده واقدام تركيه بيشتردر راستاى سهم خواهى قابل توجيه است مخصوصا كه مذاكرات صلح در حال نزديك شدن به نتيجه هستند. يك بررسى سريع در نت درست خلاف اظهارات ارتش ترك را نشان ميدهد. تصاوير دهها جسد از عناصر تروريست ارتش ازاد با نام و مشخصات وعكس پخش شده وخود ارتش ترك هم حداقل سى الى چهل كشته وهمين مقدار زخمى دارد و هنوز هيچ پيشروى بسوى اهداف انجام نشده است وسايت ارتش به اصطلاح ازاد رسما اظهار داشته بعلت اب وهواى بد نتوانسته پيشروى نمايد كه در اصل بعلت تلفات سنگين بوده چون برخلاف گفته ارتش ترك، اين عمليات در يك محيط كاملا غير نظامى در حال انجام است وبيشتر از نود درصد تلفات مربوط به مردمان عادى واغلب زن وبچه است. اين جريانات نشان ميدهد كه ديپلماسى مخفى كه مخصوص دهه هشتاد ميلادى بود دوباره به جريان افتاده وقدرتها توافق پنهانى با هم انجام داده و در ميدان عمل هر كدام بشدت بفكر منافع خود است. انچه مسلم است اينست كه تمام نيروهاى غير سورى از جمله امريكا وروسيه و تركيه وقطر وعربستان وحتى كشورمان هيچكدام بخاطر رضاى خدا ومردم سوريه انجا نيستند وهمه در صدد گرفتن سهم خود از سرزمين مستهلك وخسته وپاره پاره سوريه هستند. ومردمان سوريه غير از خداوند عالم هيچ پشتيبان واقعى ندارند. البته درهركجاى كره زمين درگيرى نظامى طول بكشد پاى قدرتهاى منطقه اى و فرامنطقه اى به انجا باز ميشود تا يا جنگ نيابتى را مديريت كنند يا سهم خود را از گوشت قربانى بگيرند.
امضاي کاربر : برو قوى شو گر راحت جهان طلبى
كه اندر نظام طبيعت ضعيف پايمال است
دوشنبه 09 بهمن 1396 - 05:08
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از smpedram به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: rubik /alij /asd /hossein /crounus2000 /


تعداد ارسال ها: 218
تاريخ عضويت: 13 /12 /1395
محل زندگي: تبريز
سن: 68
تعداد تشکر کرده: 545
تعداد تشکر شده: 1186

پاسخ : 2 RE عملیات شاخه زیتون در عفرین سوریه
#حماسه_مقاومت عفرین

نمیتوانیم بسوی #عفرین پیشروی کنیم،چرا که جغرافیای خشن و تک تیرندازان #کورد و همچنین داشتن سلاح های ضد تانک و مین گذاری در نقاط مختلف و سماجت #مبارزان اجازه نمیدهد.

احمد عثمان فرمانده تیپ سلطان مراد در مصاحبه با روزنامه تایمز بریتانیا

#Afrin_not_alone

@Dange_zagros
دوستان اين حرف بالا مال من نيست بلكه حرف فرمانده تيپ سلطان مراد است كه همان تروريستهاى وابسته به اردوغان هستند. ارتش ترك با تبليغات واهى ميخواهد جاى مظلوم وظالم را عوض كندو وانمود ميكند كه با تروريست ميجنگد درحاليكه انان كسانى نيستند جز انهايى كه داعش راشكست دادند وسرشان در لاك زندگى خودشان بوده ومظلومانه مورد تهاجم اردوگان تروريست وارتش ازادتروريست واقع شده اند ودر بررسى ميدانى نيروهاى متجاوز را با ذلالت تمام شكست داده اند ونه تنها افرين را بدست نمى اورند بلكه منبج واعزاز و.... را هم از دست ميدهند. بعنوان يك قانون در چهل سال گذشته در جنگ بين ارتش ترك ومخالفانش اكثراوقات نتيجه شكست مفتضحانه ارتش ترك بوده كه با تبليغ رسانه اى همه چيز را وارونه به مردم اعلام ميكننذ. گزارشگر كشورمان بزودى وارد مناطق تحت كنترل اتحاد دمكراتيك ميشوند وحقايق را به ماخواهند گفت انگاه دراعتمادتان به رسانه تركيه تجديد نظر خواهيد كرد. حداقل دوازده تانك ارتش ترك با موشكهاى كورنت سوريها منهدم شده است كه هر كدام حداقل سه الى چهار سرنشين داشته اند وهشت كاميون وده نفربر هم كاملا منهدم شده است. قطعا تلفات ارتش ترك واذنابش بسيار بالا خواهد بود چون يك ارتش منظم وكلاسيك نميتواند با عده اى سنايپر وجوخه هاى شكار تانك و..... كه در استتار كامل هستند مقابله كند. تمام زنان خانه دار ودختران عفرين هم مسلح شده اندو هيچكس از بيم بمباران خانه وكاشانه خود را ترك نميكند. اردوگان در صدد تغيير دموگرافى منطقه است تا جاتحاد دمكراتيك به ابهاى ازاد دسترسى نداشته باشد
امضاي کاربر : برو قوى شو گر راحت جهان طلبى
كه اندر نظام طبيعت ضعيف پايمال است
دوشنبه 09 بهمن 1396 - 06:42
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از smpedram به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: rubik /alij /asd /hossein /crounus2000 /


تعداد ارسال ها: 1019
تاريخ عضويت: 15 /11 /1393
محل زندگي: شاهرود
تعداد تشکر کرده: 11340
تعداد تشکر شده: 5245
[Custom_Field_Content]

پاسخ : 3 RE عملیات شاخه زیتون در عفرین سوریه
این چند روز اطلاعات عجیب و غریبی رو ارتش ترکیه پخش می کنن که مشخص نیست چقدر از این حرفا واقعیت داره ... گفته شده تعداد 790 تروریست در این عملیات از بین رفتند (!) در شرایطی که تروریست ها رسما مطلع بودن که قراره حمله ای صورت بگیره

حالا اگر تروریست هارو زدن پس چرا به خبرنگار ما اجازه ورود به منطقه رو ندادن ؟؟؟!جمعه 13 بهمن 1396 - 14:48
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از alij به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: rubik /hossein /asd /crounus2000 /


تعداد ارسال ها: 218
تاريخ عضويت: 13 /12 /1395
محل زندگي: تبريز
سن: 68
تعداد تشکر کرده: 545
تعداد تشکر شده: 1186
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 4 RE عملیات شاخه زیتون در عفرین سوریه
دوستان عزیز بنده در اکثر دوران خدمتی دریگانی خدمت کردم که عمدتا پشتیبانی از نیروهای ما را در اطراف کشور برعهده داشت والبته انزمان یمن وجود نداشت ولذا میبینید که عمده پستهای بنده مربوط به اطراف کشورمان است که تخصص اصلی بنده بوده، ببینید:
الان واژه تروریست شده برچسبی که هرکشوری خواست عملیاتی انجام بده برای جلب افکار عمومی جهانیان میگه با تروریست مبارزه میکند وگرنه دقیقا برعکس تروریستهای واقعی گروههای افراطی وتکفیری هستند که یک ترکیب متشکل از ۹ گروه اینچنینی اصطلاحا ترکیه بهشون میگه ارتش ازاد درحالیکه متشکل از جبهه الشام(النصره سابق با تغییر نام) وباقیمانده القاعده و برخی گروههای افراطی کمتر مشهور مثل گروه سلطان مرادو.... حمایت ترکیه از گروههای تکفیری مثل اینایی که نام بردم ونیز داعش بحدی واضح وبی پرده هست که دبیرکل ناتوتازگی گفته مشکل ناتو اینست که ترکیه رهبری جهادی های افراطی را برعهده گرفته و.... ولی بهرحال چون عضوناتوست درسطح روسای جمهور کشورها موضوع را برملا نمیکنن. ترکیه این گروههای تکفیری را برای سرکوب مخالفان کرد خودش میخواد که عمدتا در داخل ترکیه هستن بنام pkk که تاکنون بصورت رسمی تروریست شناخته شدن ولی بسیاری از نقاط عالم بعنوان تروریست شناخته نمیشوند ودر مجالس اکثرکشورهای اروپایی دارای کرسی پارلمانی هستند مثلا حدود بیست کرسی درمجلس المان و...... تا اینجا را داشته باشید
امضاي کاربر : برو قوى شو گر راحت جهان طلبى
كه اندر نظام طبيعت ضعيف پايمال است
شنبه 14 بهمن 1396 - 05:08
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از smpedram به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd /alij /hossein /rubik /


تعداد ارسال ها: 218
تاريخ عضويت: 13 /12 /1395
محل زندگي: تبريز
سن: 68
تعداد تشکر کرده: 545
تعداد تشکر شده: 1186
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 5 RE عملیات شاخه زیتون در عفرین سوریه
بدنبال شکل گیری یک قسمت بنام کردستان عراق بعنوان یک بخش فدرال از جمهوری فدرال عراق، ترکیه میترسه کردهای سوریه فدرالیته مشابهی بدست اورند وبا القا این دو بخش یک دولت کردی شکل بگیرد که ترکیه انرا تهدید برای امنیت ملی خود میداند. ازاینرو به کردهای سوریه حمله کرده که این کردها با دیگر قومیتهای شمال سوریه درقالب اتحاد دمکراتیک مجموعه بزرگتری را بوجود اورده اند که ماهیت کردی عربی دارد و از قضا میانه خیلی خوبی هم با حکومت مرکزی سوریه دارن و هنوز یکبار با ارتش سوریه درگیری نداشته اند. این گروه حتی یکبار با ترکیه هم درگیری نداشته بوده ونیز گروه اصلی بوده که داعش را ازبین برده وحتی در ازبین بردن داعش موفقتر از دولت مرکزی وروسیه هم عمل کرده و در هیج جای جهان بعنوان تروریست شناخته نمیشوند. ودر حمله ترکیه از ارتش سوریه خواستند که بیاید وجلوی ترکیه بایستد که در یک بده بستان سیاسی ترکیه ادلب را به بشاراسد و روسیه واگذار کرد و انها هم عفرین را به ترکیه دادند تا با شکست جبهه کردی عربی به اهداف خود برسد. پس میبینیم که در دنیای امروز واژه تروریست یک کاربرد چندگانه دارد که گاه به خود تروریست اصلی و رسمی نمیگویند تروریست وگاه به یک گروهی که سابقه نسبتا خوبی داره تروریست میگویند. خلاصه اینکه: اردوغان میخواهد با پشتیبانی توپخانه وحمایت زرهی وهوایی تروریستهای واقعی را وارد شمال سوریه کند تا بعد با ایجاد منطقه امن سه میلیون اواره موجود در ترکیه را به انجا منتقل کند وترکیب جمعیتی شمال سوریه را طوری تغییر دهد که اکثریت با عربها باشد تا ازعدم تشکیل منطقه فدرال کردی عربی جلوگیری کند. این جان کلام بود. که همیشه توضیحات دینامیکهای پیچیده سوریه بحث مفصلی را لازم دارد که بنده خلاصه کردم
امضاي کاربر : برو قوى شو گر راحت جهان طلبى
كه اندر نظام طبيعت ضعيف پايمال است
شنبه 14 بهمن 1396 - 05:33
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از smpedram به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd /alij /hossein /rubik /


تعداد ارسال ها: 3990
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24800
تعداد تشکر شده: 24065
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 6 RE عملیات شاخه زیتون در عفرین سوریه
به نظر من اگر خوب دقت کنید
ترکیه به عنوان عضو اتحادیه اروپا یک کشور درجه دو و به عنوان عضو ناتو دارای یکی از بزرگترین زیر ساختهای نظامی هست
اما چون انچنان که باید، احساس میکنه در اروپا به چشم نمیاد و از طرفی این نادیده گرفتنش رو نمیتونه با تهدید اروپا بدست بیاره پس مجبوره با کشوری ضعیف و بی دفاع زور ازمایی کنه تا بلکه بتونه از این طریق اعاده حیثیت کرده و خودش رو مهره قابل توجهی در اروپا نشون بده که متاسفانه سوریه و کردها بهترین حیات خلوت ترکیه هستند
اما باید دید ایا بعد از این تهاجمات باز هم اروپا توجهی بیش از گذشته به ترکیه خواهد داشت یا اینکه با اعتراض کشورهای اروپایی مواجه خواهد شد

به نظر من در بدترین شرایط اگر خودسری های ترکیه ادامه پیدا بکنه سرنوشتی همچون چک اسلواکی پیدا خواهد کرد و اروپا حاضر خواهد شد یکی از اعضای پرقدرت خودش رو با هدف کاهش تهدیدات احتمالی به چند کشور کوچکتر و ضعیفتر و فرمانبر تجزیه بکنه
در این صورت بخت تشکیل کشوری به اسم کردستان بسیار بالاست که متاسفانه پیش بینی میکنم از همان اغاز اعلام موجودیت باید سهم اروپا و امریکا و اسراییل را کنار بگذاره که این یعنی تداوم تنشها ان هم به صورت علنی تر و رسمی تر
چون دیگه کردستان بخشی از یک کشور نخواهد بود و تنشهای اون با همسایگانش فرا مرزی خواده شد
امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
یکشنبه 15 بهمن 1396 - 01:29
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd /alij /hossein /smpedram /


تعداد ارسال ها: 283
تاريخ عضويت: 23 /1 /1396
تعداد تشکر کرده: 1831
تعداد تشکر شده: 1396
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 7 RE عملیات شاخه زیتون در عفرین سوریه
ترکیه هیچ موقع یک کشور اروپایی نبوده، نیست و نخواهد. البته این به معنی این نیست که بگیم در مرزهای اروپا قرار نداره، نه. تاریخچه عثمانی دیروز و ترکیه امروز میگه این کشور مسلمان همسایه خوبی برای مسیحیان اروپایی نبوده و بنابراین اروپایی ها برای گرفتن انتقام جنگهای صلیبی هم که شده، هر موقع فرصتش پیش بیاد، قطعاً سر تجزیه عثمانی جدید (ترکیه امروزی) مصالحه نخواهند کرد. اما خوب جنگ الان سوریه یک مسلمان کشی اون هم به دست سایر مسلمانان و همین طور هدر رفت بزرگ منابع مالی، انسانی، اقتصادی و نظامی کشورهای مسلمانه که مشخصاً مسیحیان غربی از این روند شاد میشن. داستان سوریه که یکم سر و سامان بگیره، بدون شک نوبت ترکیه خواهد بود. کردهای شمال عراق و شمال سوریه حالا حسابی از نظر نظامی مجهز شدند (اصلاً تجهیز شدند برای چنین روزی) و در کنار کردهای شرق ترکیه، پتانسیل خوبی برای ایجاد یک کشور کردستان شامل سرزمینهای شمالی عرق و سوریه و شرق ترکیه دارند که این زنگ خطر جدی برای 3 کشور ایران، عراق و سوریه هم هست.
یکشنبه 15 بهمن 1396 - 23:34
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از hossein به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: rubik /alij /smpedram /asd /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش