نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
espadan آفلاينتعداد ارسال ها: 433
تاريخ عضويت: 23 /1 /1395
تعداد تشکر کرده: 7583
تعداد تشکر شده: 2497
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

آخرین زیردریایی غدیر به نداجا می پیوندد
آخرین زیردریایی غدیر به نداجا می پیوندد
زیردریایی غدیر
فرمانده نیروی دریایی ارتش از الحاق یک فروند زیردریایی و یک فروند شناور سطحی به ناوگان نداجا در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش مشرق، امیردریادار حسین خانزادی در حاشیه چهارمین کنفرانس اقیانوس شناسی خلیج فارس در خصوص ناوگان جدید نیروی دریایی ارتش یادآور شد: پس از انقلاب اسلامی، نیروی دریایی ارتش هیچ شناور جدیدی از خارج وارد نکرده است به استثنای زیردریایی ها که از روسیه وارد شد. اما امروزه همین زیردریایی‌ها را نیز خودمان در داخل تولید می‌کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: در ماه جاری یک فروند زیردریایی از کلاس میدجت در آبهای جنوب رونمایی خواهد شد که کاملاً تولید داخل است. این یک فروند آخرین زیردریایی از نسل کلاس میدجت است که از این کلاس نیز عبور کرده و نسل جدید زیردریایی‌ها در سال آینده به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان امسال یک فروند شناور سطحی از کلاس ناوشکن جماران وارد ناوگان نیروی دریایی ارتش می‌شود که در ناوگان جنوب از آن استفاده خواهد شد.

امیردریادار حسین خانزادی در ادامه گفت: ما به دنبال توسعه سواحل مکران هستیم و شورای عالی صنایع دریایی به ریاست رئیس جمهور مسئول توسعه سواحل کشور است و زیرمجموعه‌های آن در هر بخش تکالیفی دارند که براساس قانون باید تکالیف خود را به دقت انجام دهند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش توسعه را امری تدریجی دانست و افزود: باید به تدریج مراقب پایدار بودن توسعه در سواحل باشیم به همین منظور ما در نیروی دریایی ارتش مسئول برقراری امنیت آب‌های تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران هستیم. در منطقه خلیج فارس امنیت دریایی به عهده نیروی دریایی سپاه و در منطقه دریای عمان این امنیت به عهده نیروی دریایی ارتش است. همچنین بخشی از توسعه سواحل مکران نیز در اختیار این نیرو است.

وی یادآور شد: حفظ محیط زیست نیز جزء لوازم توسعه پایدار در سواحل جنوب است. ما مراقب هستیم تا آلودگی‌های نفتی و روغنی و نیز پسماندهای شناورهای فعال در دریای عمان نیز وارد آب ها نشود. به همین دلیل شناورهای نیروی دریایی ارتش به گونه ای طراحی شده اند که هیچ گونه آلودگی در محیط دریا ندارند.

دریادار خانزادی تصریح کرد: وقتی صحبت از تمدن دریایی در کنار سواحل می شود و گفته می شود که باید چرخه های اقتصادی، تجاری در کنار سواحل شکل بگیرند، هیچ گاه صحبت از محیط زیست دریایی نمی شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تأکید کرد: جمعیت ساکن در نوار جنوبی کشور و سواحل مکران که طی سالهای گذشته نزدیک 450 تا 500 هزار نفر بود در حاضر به رشد خوبی رسیده و دو تا سه برابر افزایش یافته است. این بدین معنی است که باید مسئولان سایر دستگاه های متولی صنایع دریایی نیز باید توجه خاصی به سواحل مکران داشته باشند.
(https://www.mashreghnews.ir/news/832459/آخرین-زیردریایی-غدیر-به-نداجا-می-پیوندد)
پنجشنبه 10 اسفند 1396 - 02:37
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از espadan به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd &rubik &behzad005 &hk416 &برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش