نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !تعداد بازديد 288
آغاز شده توسط
متن
hasanali آفلاينتعداد ارسال ها: 4901
تاريخ عضويت: 26 /6 /1392
محل زندگي: تبریز
تعداد تشکر کرده: 8135
تعداد تشکر شده: 22924
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

تک تیراندازکیست؟
1. .تک تیراندازکیست؟

فردی مهم،باهوش،چابک و...چالاک که بااستفاده ازتاکتیک وتفنگش دشمن خود را از فاصله زیاد با کمترین تلفات نابود میکند


۲.تاکتیک تک تیرانداز چیست؟

هنری که شامل اصول وقواعدیست که تکتیر انداز با عمل وپیروی ازان قادربه اجرای موفق ماموریت خود خواهد بود.


۳.تفنگ تک تیراندازچه مزایایی باید داشته باشد.

اسلحه انفرادی باحجم اتش کم ودقت وقدرت اتش بالاکه یاری دهنده اصلی تک تیرانداز در نبرد خواهد بود .

خصوصیات گزینش تک تیرانداز :

الف: ویژگیهای اخلاقی:

۱.عزم راسخ: یک تک تیرانداز در وحله اول باید بداند که برای چه میجنگد و هدف نهایی او چیست.

۲.شجاعت:تک تیراندازاکثر مواقع به صورت انفرادی به ماموریت اعزام ودرصورت وخیم شدن اوضاع درنبرد باید تا اخرین فشنگ مبارزه را ادامه دهد.

۳.تفکر بالا:بسیاری ازاوقات دشمن به دلیل داشتن ضعف درشناسایی وحمله به تک تیرانداز از ضریب تاکتیکی استفاده میکند و منتظر میماند تا تک تیرانداز را در صورت انجام یک حرکت اشتباه شکست بدهد.

۴.ابتکارعمل:همیشه درصحنه نبرد با انجام یک ابتکارعمل صحیح یک پیروزی نیزبدست می اید.

۵.قدرت تصمیم گیری صحیح:تک تیراندازاغلب به صورت انفرادی به ماموریت میرود واکثرا هر شکست در نبرد به دلیل اجرای تصمیمی غلط رخ میدهد.

۶.صبروحوصله زیاد:تک تیراندازگاهی بایدهمانندشکارچی خاموش وبی صدا ساعت ها بی حرکت درانتظار طعمه بنشیند.

۷.تمرکزهواس:درکمال دقت وارامش هدف راشناسایی نموده ونشانه رفته بزند.


ب:خصوصیات جسمی:

۱.سلامت کامل:گاهی وجودیک عارضه ویانقص دربدن تک تیراندازمانع انجام صحیح ماموریت او میشود.

۲.قدرت بینایی کامل:بایدهمانندشکارچی تیزبین دید خوبی درشب وروزبرای مشاهده محیط پیرامون داشته باشد.

۳.قدرت شنوایی کامل:همانندحس بینایی میبایستی شنوایی کاملی نیزبرای شنیدن و تشخیص صداهادرمحیط داشته باشد.

۴.تحرک بالا:درصورت نیازبایدسریع به محلی رفته یادرمحلی خارج گردد.

۵.تحمل شرایط سخت:بایدتحمل تشنگی،گرسنگی وزندگی درشرایط سخت راداشته باشد.

۶.عدم اعتیاد:بزرگترین مشکل برای یک نظامی به خصوص تک تیراندازاست.که درصورت اعتیاد به مواد مخدر،مشروبات الکلی وحتی سیگاراوراازانجام صحیح ماموریت بازمیدارد.


کسب توانایی های لازم:

پس ازگزینش تک تیراندازبرپایه ویژگی های اخلاقی وخصوصیات جسمی باید دوره ها واموزشهایی رابه عنوان دوره های پلیه گذرانیده وبافنون زیراشناشوند:

۱.رزم انفرادی:این دوره پایه تاکتیک هرنظامی است وفردرابافنونی نظیرجهت یابی،تخمین مسافت،نقشه خوانی،استتار،اختفا،پوشش،س نگر،افندوپدافنداشنامی گردد.


۲.سلاح:روش استفاده،هم محورکردن دوربین،نظافت،نگهداری وگیرورفع سلاح تک تیراندازی راکه دراختیارداردرابداند.


۳.مهارت درتیراندازی: تک تیراندازبایدتمرکزبالایی درنشانه روی وقدرت بالایی در شلیک به اهداف باسلاح بدون دوربین یابادوربین راداشته باشد،اوبایستی بتوانداهداف ثابت ومتحرک رادر بردمفیدبه راحتی نشانه گرفته وبااولین تیربزند.


۴.ابزارنظامی:هر تک تیراندازبایدباابزاری نظیرقطب نما،دوربین،بیسیم که دراختیاردارداشناباشد وبه راحتی وبادقت وسرعت باانهاکارکند.که وجه تمایز بین یک سرباز عادی و یک تکتیر انداز در همین چیز هاست.


۵.دوره های ویژه:تک تیراندازعلاوه برگذرانیدن دوره های تخصصی خودبایدبافنون وتاکتیک های مختلفی نظیر جنگ شهری،جنگ درکوهستان،زندگی درشرایط سخت،عملیات کویرو....باید با انها اشنا و در هر مکان و زمان توانایی عمل کرد صحیح داشته باشه


کارهای دیگرتک تیرانداز:

تک تیراندازبازدن فرمانده نفرات،خلبانان هلی کوپتر،خدمه ادوات زرهی،تیربارچیها،هرهدفی ازدشمن که خارج ازاتش سلاحهای تهاجمی افرادخودی است ایفای نقش میکنندکه اینها ساده ترین اهداف برای تک تیراندازان میباشد.خنثی کردن عملیات تروریستی،ایجادمانع درپیشروی افراددشمن،نفوذبه پشت خطوط دشمن ازجذاب ترین ودرعین حال دشوارترین ماموریتهای تک تیراندازان است.

مأموریت:مأموریت اولیه یک تیرانداز در جنگ حمایت از عملیاتهای جنگی با پرتاب آتش دوربرد در اهداف انتخابی است. با این امر، تیرانداز تلفاتی در بین لشکریان دشمن ایجاد می کند، حرکت دشمن را کند کرده، سربازان دشمن را به وحشت انداخته، روحیه آنها را تضعیف می کند و باعث آشفتگی در عملیات آنان می شود. مأموریت ثانویه تیرانداز گردآوری و گزارش اخبار میدان جنگ است.

الف- یک تیرانداز تعلیم دیده، همراه با دقت ذاتی در هدف گیری و مهمات، یک سلاح حمایتی چند کاربرده در دسترس فرمانده پیاده نظام است. اهمیت تیرانداز را نمی توان صرفاً با تعداد تلفاتی که بر دشمن تحمیل می کند اندازه گرفت. درک وجود تیرانداز در عوامل لشکر دشمن وحشت القا می کند و بر تصمیمات و فعالیتهای آنان تأثیر می گذارد. یک تیرانداز قدرت آتش واحد نظامی را بالا می برد و ابزار متنوع برای انهدام و مزاحمت دشمن را افزایش
می دهد. تیرانداز چه تشکل یافته باشد یا وابسته، برای واحد نظامی آتش حمایتی بیشتر برای دشمن فراهم خواهد آورد. نقش تیرانداز از آن جهت بی نظیر است که دستاویزهای صرفی دارد که با آنها واحد نظامی می تواند به اهداف نقطه ای در فواصلی فرای دامنه مؤثر تفنگ m16حمله کند. این نقش بسیار چشمگیر می شود زمانی که هدف سنگربندی شده یا در بین شهروندان قرار گرفته است یا در طول مأموریتهایی که قصد کنترل شورش است آتش سلاحهای خودکار در چنین عملیاتهایی می تواند باعث زخمی یا کشته شدن غیر نظامیان شود.


ب- تیراندازان در تمام سطوح جنگ بکار گرفته می شوند. این سطوح جنگهای تدافعی و تهاجمی متعارف را در بر می گیرند که در آن آتش دقیق در دامنه های دوربرد پرتاب می شود. همچنین شامل کشتی های جنگی، کمین ها، عملیاتهای مقابله با تیرانداز، عوامل بررسی مقدم، عملیاتهای نظامی در مناطق شهری، و عملباتهای عقب نشینی می شوند که در آن تیراندازان بخشی از نیروهای باقیمانده در برخورد یا بعنوان نیروهای عقب مانده هستند
امضاي کاربر :
دوشنبه 28 اسفند 1396 - 00:56
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از hasanali به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd &keyvanpersiangulf &aliesmaili &crounus2000 &komail &


تعداد ارسال ها: 175
تاريخ عضويت: 14 /4 /1395
محل زندگي: تبریز
سن: 14
تعداد تشکر کرده: 338
تعداد تشکر شده: 727
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 1 RE تک تیراندازکیست؟
با سلام خدمت جناب سرگرد عزیز
با توجه به اینکه سلاح دراگانوف و ژ3 هر دو از کالیبر یکسان 308 وینچستر استفاده میکنند و وزن ژ3 تقریبا از دارگانوف کمتر است و ژ3 سلاح تمام اتوماتیک است،کدام یک از سلاح های ژ3 و دراگانوف به عنوان سلاح تک تیرانداز در میدان نبرد موثر است؟(از نظر دفت ،گیر کردن و...)
امضاي کاربر :
الله اکبر
جانم فدای رهبر

دوشنبه 28 اسفند 1396 - 13:44
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از aliesmaili به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd /crounus2000 /hasanali /


تعداد ارسال ها: 4901
تاريخ عضويت: 26 /6 /1392
محل زندگي: تبریز
تعداد تشکر کرده: 8135
تعداد تشکر شده: 22924
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 2 RE تک تیراندازکیست؟
سلام

وقت بخیر

بنظر من ، سلاحهای جدید .نسبت به سلاحهای گذشته نوآوریهای جدیدی دارد که بسادگی نمیشه از آنها گذشت.

در مدت جنگ ایران و عراق مشخص شد ژ3 سلاح بسیار قدرتمند و تاثیر گذار و مهم هست با توجه به داشتن برگه آتش سه وضعیتی که خود یک برتری بود ونیز داشتن توانایی پرتاب نارنجک تفنگی و خواص دیگر....


اما وزن نسبتا سنگین، طول جنگ افزار و اینکه در میدان نبرد بر اثر گردو خاک ونیز در تیراندازیهای مداوم مشکل ساز و گاهی غیر قابل استفاده می شد

اما توجه به سلاح دراگانوف که با در نظر گرفتن چندین سلاح بلوک غرب و شرق، ساخته شد و خود برای بلوک غرب الگو هم شد و در جنگ کریمه روحیه طرف مقابل را به هم ریخت کارا تر هست هر چند خشاب با کنجایش کم و غیر اتوماتیک بودن خود ضعف هست


اگر دوستان می توانند این جواب مرا کامل کنند بی نهایت ممنون خواهم شد

امضاي کاربر :
سه شنبه 29 اسفند 1396 - 13:46
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 2 کاربر از hasanali به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: aliesmaili /asd /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش