نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !تعداد بازديد 177
آغاز شده توسط
متن
hasanali آفلاينتعداد ارسال ها: 4817
تاريخ عضويت: 26 /6 /1392
محل زندگي: تبریز
تعداد تشکر کرده: 8073
تعداد تشکر شده: 22672
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

دريادار دوم سيامك درخشان
نام: سيامك
نام خانوادگي: درخشان
فرزند: اكبر
تاريخ تولد: 23/2/1333
محل تولد: كرمانشاه
تاريخ شهادت: 7/9/1359
محل شهادت: خليج فارس
نوع شهادت: عمليات رزمي دريائي
مسئوليت: افسر مكانيك
يگان خدمتي: ناو پيكان

هفتم آذر ماه سال 59 واحدهای شناور نیروی دریایی ارتش با اجرای عملیاتی با نام ˈمرواریدˈ ضمن نابودی اسکله نفتی البکر چندین ناو جنگی و هواپیمای دشمن را به قعر دریا فرستادند.
در این عملیات پیروزمندانه که با پشتیبانی تیزپروازان نیروی هوایی ارتش صورت گرفت، ضربات سنگین بر پیکره نیروی هوایی و دریایی دشمن وارد شد، به گونه ای که هیچ گاه نتوانست از اثرات این شکست رها شود.
در لحظات اولیه این عملیات سلحشورنیروی دریایی توانستند هفت ناوچه مدرن و اژدرافکن عراق به نام ˈاوزاˈ را در حوالی سکوهای نفتی البکر و الامیه که منطقه درگیری بود، به قعر دریا بفرستند.
در ادامه این عملیات، چند فروند دیگر از ناوها و قایق های دشمن توسط ناوچه همیشه قهرمان ˈپیکانˈ نابود شد و شماری از بالگردها و هواپیماهای دشمن سرنگون شدند.
دریادار دوم شهید سیامک درخشان جمعی یگان رزمی ناوچه پیکان از جمله رزمندگانی بود که در این حماسه بزرگ و به یاد ماندنی نقش آفرینی کرد و شجاعانه در راه دفاع از سرزمین اسلامی ایران به شهادت رسید.
روحش شاد و یادش گرامی باد.
امضاي کاربر :
شنبه 11 فروردین 1397 - 00:20
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از hasanali به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: espadan &asd &leonardo0011 &hamd &alij &rasool &برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش