نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !

تعداد ارسال ها: 59
تاريخ عضويت: 18 /4 /1397
سن: 33
تعداد تشکر کرده: 216
تعداد تشکر شده: 195
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 7 RE تهاجم فرهنگی یا تدافع فرهنگی؟ جنگ اندیشه ها...
نقل قول از keyvanpersiangulf
نقل قول از leonardo0011
نقل قول از keyvanpersiangulf
سلام دوستان

در کتاب دین و زندگی پیش دانشگاهی (چهارم دبیرستان) صفحه 91 پایین صفحه بر اساس آیات 143 سوره بقره و 56 سوره مائده در قرآن کریم میگه :
جامعه واقعی اسلامی جامعه ای است که بتواند در عصر خود اسوه باشد و بتواند راه معتدل و میانه زندگی را به دیگر جامعه ها نشان دهد ..................................

برتری های دشمن رو اگه میشه چند موردشو بیان کنید!
ما اسلام رو داریم که در خیلی زمینه ها نسبت به لیبرالیسم و کمونیست برتری داره. چجوری شما میگید ما برتری نداریم؟ منظورتون برتری ابزاریست یا اندیشه؟
اگر دقت کنید تو فوتبال میگن بهترین دفاع حمله است. بنابر این اگر ما ضعیفتریم بهتر نیست حمله کنیم و تو زمین خود حریف باهاش بجنگیم بجای اینکه جنگو بیاریم دم در خونمون؟
ممنون میشم پاسخ بدید.سلام دوست گرامی و سایر دوستان

( متاسفانه حجم این پستم یکم طولانی شد ولی درخواست دارم سعی کنید با دقت بخونید تا سوتفاهم نشه و یا برداشت اشتباه صورت نگیره )


به نظر من

برای پیروزی در جنگ فرهنگی برتری های زیادی باید وجود داشته باشه تا ما بتونیم این پیروزی رو به دست بیاریم معلم تاریخ ما میگفت مهمترین موارد برای پیروزی در چیزی (این چیز میتونه جنچ و یا هر چیز قابل رقابت باشه ) و یا بدست آوردن چیزی این سه رکن است
زر و زور و تزویر
و انسان با استفاده از اینها میخواد به یکی از این موارد برسه
قدرت یا ثروت و یا احترام
خب این حرف معلمتون خیلی خوبه ولی ربطش چی هست؟ بگذریم که نمیشه قدرت و ثروت و احترام واقعی بدست آورد.
البته از نظر من مهمترین رکن برای پیروزی در هر چیزی ثروت و پول است (البته از بعضی جهات علم میتونه از پول مهمتر باشه ولی در این مورد ربط زیادی نداره)
شما کاملا دارید اشتباه می‌کنید چون متاسفانه نسل جوان ما دچار فقر شدید علم اقتصاد هست. در همون اقتصاد سرمایه‌داری هم که خود من قبولش ندارم اصل اول کسب ثروت، دانش هست. چه بسیار افرادی که ثروتی از پدر بهشون رسیده ولی یک شبه به باد دادن. همین یهودیانی که راس اقتصاد سرمایه‌داری هستند از با دانش‌ترین افراد در زمینه اقتصادن.
اگر جوری القا شده که ثروت از دانش بهتره برای در گمراهی آشکار موندن افراد فقیر هست.

وقتی شما پول داشته باشید به دنبالش قدرت ، بدست می آید و با بدست آوردن قدرت میتونید ثروت بیشتری بدست بیارید
همچنین هر چه ثروت بیشتر باشد علم بیشتری تولید میشه و نتیجه تولید علم بیشتر حفظ برتری در زمینه های مختلف و در نتیجه آن دوباره ثروت بیشتری تولید میشود
همچنین ثروت بیشتر باعث بهبود رفاه اجتماعی مردم میشه و در نتیجه برتری اون تفکر در مقابل سایر تفکر ها (مثلا برتری تفکر سرمایه داری(کاپیتالیسم) در مقابل کمونیسم در جنگ سرد به نظر من نمونه ای از برخورد این دو تفکر بود که به شکست سنگین تفکر کمونیست انجامید)
برادر عزیز نمی‌دونم شما چقدر از اقتصاد کمونیستی اطلاع دارید. حدس من اینه که در حد همین شنیده‌های رایج باشه. چه اقتصاد کمونیستی و چه ایدئولوژی مارکسیست هم ساخته دست سرمایه‌داری است و اصلا رقیب نیستن. با احترام نسبت به دوستانی که طرفدار مارکسیست هستن باید بگم که این ایدئولوژی طراحی شد برای استفاده از نیرو و نادانی قشر کارگر برای غلبه به دشمنان نظام‌سرمایه‌داری و در نهایت مدینه فاضله نشان دادن نظام سرمایه.
در این زمینه بحث بسیار است و البته سخت. چرا؟ چون از پایان جنگ جهانی دوم تمام تلاش شرق و غرب پنهان کردن ماهیت واقعیشون بوده و هست (رجوع به آواتارم)

کلا پول (+ زور + تزویر) باعث برتری در همه زمینه ها میشه (فقط پول تنها کافی نیست)

خوب حالا فرض کنید که ما الان یه اتاق فکر هستیم و میخوایم تفکر ایرانی اسلامی یا تفکر اسلامی ای را که داریم به جهان صادر کنیم

قرآن میگه برای اینکه تفکر اسلامی تان را صادر کنید باید خودتون اسوه و الگو باشید تا دیگر ملت ها وقتی ثمره تفکر اسلامی رو دیدن خود به خود و اتوماتیک وار جذب بشوند
قرآن کامل درست میگه. البته من در جایگاهی نیستم که حرف قرآن رو تایید کنم.
)لطفا دوباره قسمت اولیه اولین نظری که داده بودم رو بخونید)
امام صادق(ع)میگه:
دعوت کننده مردم باشید اما نه با زبان ،بلکه با پارسایی ، تلاش ، نماز و نیکی ، که این رفتار ها خود دعوت کننده هستند(منبع کافی ،چاپ اسلامیه ، جلد سوم ، صفحه 128)
خوب الان سوال رو بازم تکرار میکنم ما در چه زمینه هایی بنا بر متن قرآن کریم اسوه و الگویی در جهان هستیم تا بتونیم تفکری که داریم را صادر کنیم ؟
آیا ما از لحاظ وضع اقتصادی در جهان اسوه و الگو هستیم ؟ (خیر)
آیا ما از لحاظ آزادی مطبوعات در جهان اسوه و الگو هستیم ؟ این زیرمجموعه آزادی بیان هست
آیا ما از لحاظ فساد اقتصادی در جهان اسوه و الگو هستیم ؟ (خیر)
از نظر فساد کشورهای بدتری از ما مثل مکزیک و کلمبیا و ... هستن.

آیا ما از لحاظ عدالت اجتماعی در جهان اسوه و الگو هستیم ؟ (خیر)
آیا ما از لحاظ آزادی بیان در جهان اسوه و الگو هستیم ؟ (خیر)
آیا ما از لحاظ احترام به عقاید دیگران در جهان اسوه و الگو هستیم ؟ (خیر)
باید قبول کنیم که از اون چیزایی که قرآن گفته که یک حکومت اسلامی باید داشته باشه متاسفانه ما بیشترش رو نداریم
دوست گرامی درسته ما اسلام و قرآن رو داریم اما وقتی که به اسلام و قرآن عمل نمیکنیم با کسانی که اسلام و قرآن رو ندارند چه تفاوتی داریم ؟
مشکل اینجا است که جامعه ما ترکیبی از خوبی‌ها و بدی‌ها شده. بدی‌ها رو میندازیم گردن اسلام و حکومت و خوبی‌ها رو به نژاد آریایی و تمدن چند هزار ساله خودمون نسبت میدیم. در حالیکه خوبی‌ها بخاطر اندک باقی‌مانده اخلاق و فرهنگ اسلامی ما است و بدی‌ها برای بی‌اعتقادی ما به همه چیز.

وقتی که یک فردی را ما میخوایم به اسلام دعوت کنیم اول از همه اون میگه این تفکر شما چه ویژگی داره و ثمره اش و مزیتش چیه ؟
من بنا به علاقه شخصی خیلی در مورد تازه مسلمانان در کشورهای غربی تحقیق کردم و از هرجا شده سعی کردم دلایل مسلمان شدنشون رو بفهمم. جالبه که خود قرآن (و برای اون‌هایی که شیعه شدن امام حسین (ع) و امام علی (ع)) اولین و مهم‌ترین عامل برای مسلمان شدن افراد هست و چیزی که اکثر اون افرادی که من دیدم بهش اشاره میکنن عدم ارتباط رفتار مسلمانان با اسلام هست.
وقتی از شما در مورد ثمره حکومت اسلامی سوال کرد شما میخواید چی بگید ؟
شما میخواید کدوم کشور اسلامی رو مثال بزنید که تونسته باشه این ثمرات رو نشون بده و اون فرد رو قانع کنه که مسلمان بشه ؟؟
شما میخواید ایران یا افغانستان یا عراق یا پاکستان یا عربستان یا امارات یا قطر یا کویت یا اردن یا سوریه یا مصر یا فلسطین یا الجزایر یا کشور های آفریقایی یا کدوم کشور را مثال بزنید که تونسته باشه اسلام را به شکل واقعی خودش به جهان معرفی کنه ؟؟؟
متاسفانه ما نتونسته ایم اسلام رو در کشورمون به طور کامل اجرا کنیم و فقط داریم اسم اسلام را یدک میکشیم که اگر غیر از این بود الان وضع ما این نبود
وضع اجتماعی ما این نبود
وضع اقتصادی ما این نبود
وضع فساد در کشور ما این نبود
خوبه خودت میگی نتونستیم. بین نتونستن با نخواستن خیلی تفاوت وجود داره. دلیل نتونستن ما نخواستن نیست، ندانستن هست. شما وقتی راه رسیدن به مقصدی رو نمیشناسی نمیتونی با صرفا تلاش زیاد مقصد رو پیدا کنی و گاها گمراه هم میشی. بدتر اون وقتیه که عده‌ای رو هم دنبال خودت راه انداخته باشی.
حالا این حکایت ما است. به نظر من ما از اول انقلاب هیچ تلاشی برای اقتصاد اسلامی نکردیم. ما فقط آدم‌های بی‌دین رو با دیندار در بهترین حالت عوض کردیم ولی سیستم همون قبلی موند.
نمیدونستیم که اگر اقتصاد مردم از دست بره، اخلاقیاتشون هم از دست میره. روابط اجتماعی هم از هم میپاشه.

و کلا باید بقیه کشور ها به وضع ما حسودیشون میشد

امام علی (ع) میگه :
«به زودی پس از من زمانی فراخواهد رسيد که در آن زمان چيزی پوشيده تر از حق و آشکارتر از باطل ورايج تر از دروغ بر خدا و پيامبرش نباشد. نزد مردم آن زمان، کالايی کم بهاتر از قرآن نيست،وقتی که بخواهد به درستی خوانده شود. وکالايی رايجتر و فراوانتر از آن نيست، آنگاه که بخواهند به صورت وارونه و به نفع دنياطلبان معنايش کنند. درآن ايّام ، در شهرها، چيزی ناشناخته تر از معروف و خير و شناخته شده تر از منکر و گناه نيست. آن مردم دراختلاف با يکديگر و پراکندگی متحدند و از اتحاد و يگانگی رويگردانند. گويا آنان خود را راهنمای قرآن میدانند، نه قرآن را راهنمای خود، از قرآن در ميان آنان جز نامی باقی نمانده و جز خط و نوشتهاش چيزی از آن نمیدانند ...»( منبعش هم نهج البلاغه قسمتی از خطبه 98 است)
من نمیگم این مردمی که امام علی (ع) مثال زده ما هستیم اما متاسفانه بعضی از مواردی که امام علی گفته را شما میتونید در روابط عادی مردم ما در کوچه و خیابان ببینید
خوبه خودت گفتی که معلوم نیست مخاطب امام علی (ع) زمان حاضر باشه ولی دقیقا میشه اگر چشم‌هامون رو باز نگه داشته باشیم و تعصب بی‌جا نداشته باشیم بعضی از نکات رو در همین جامعه هم دید.
کتاب دین و زندگی سوم دبیرستان در صفحه 83 میگه :
شیعه با عمل سبب علاقه مندی مردم جهان به پیامبر اکرم و اهل بیت ایشان (صلاوات الله علیهم) می شود و شیعه بدون عمل دوری مردم به آن بزرگواران را در پی دارد ، و این خود گناه بزرگی محسوب میگرد .

متاسفانه این یه حقیقتی است که در میان ما شیعیان با عمل کم شده و مردم دیگه اونجور که باید باشن نیستن مساجد ما اونجور که باید باشه شلوغ نیست (مسجد محله ما ظرفیت حداقل پانصد نفر را داره و وقت اذان وقتی وارد این مسجد بشید تعداد افراد بیشتر از هفت هشت نفر نیست و به ده نفرم نمیرسه )
وقتی بزرگسالان ما وضعشون این باشه شما چه توقعی از جوانان دارید ؟؟؟
وقتی از داخل کلاس 20 نفره از باهوش ترین دانش آموزان یک شهر در رشته تجربی و در پایه پیش دانشگاهی حداکثر پنج نفر نماز میخونه بفهمید جوانان ما اوضاعشون خوب نیست و بهتره اول به وضع جوانان خودمون برسیم

پس وقتی وضع ما این است بهتره اول تلاش کنیم در زمینه های مختلف و به خصوص زمینه اقتصادی پیشرفت کنیم (اقتصاد خیلی مهمه چون فرد فقیر دین و ایمان نمیشناسه و همچنین حتی اگه ما بتونیم تمام موارد حکومت اسلامی را رعایت کنیم ولی اقتصاد درست و درمونی نداشته باشم متاسفانه شکست میخوریم ) تا وقتی برتری های لازم را بدست آوردیم بتونیم تهاجم فرهنگی انجام بدیم و اسلام را گسترش بدیم
باز هم میگم فقط تلاش کافی نیست. نقشه راه هم میخواد. با تلاش بیهوده فقط زمان رو از دست میدیم و مردم خسته‌تر میشن.
این مطلب هم که میگه بهترین دفاع حمله است خیلی جاها درست نیست چون اگه ما الان بخوایم به جای حفظ ارزش هایمان ، منابعمون رو صرف تهاجم کنیم به وضعیت آلمان ناذی در تهاجم آردن دچار میشیم و همین چیزایی رو هم که داریم از دست خواهیم داد .
احتمالا متوجه پست قبلی من نشدید. دفاع مرحله‌ای بالاتر از حمله است. دفاعی که شما امروز میشناسید ترس هست. ترس از دست دادن. کسی که ضعیفه تنها راهش حمله است. درصورت دفاع از بین میره و برای همیشه به تاریخ میپیونده.
لطفا در مورد آلمان ناسیونال‌سوسیالیست چیزی ننویسید که از رسانه‌های پیروز شرق و غرب خوندید. واقعیت تا حد خیلی زیادی با اونچه که مردم دنیا فکر میکنن متفاوت هست.


پیروز و موفق باشید

ولی همه این حرف‌ها ربطی به تهاجم یا دفاع فرهنگی ما نداشتا تصویر: /weblog/file/forum/smiles/20.gif

پنجشنبه 21 تیر 1397 - 19:02
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از wolong به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: rubik /keyvanpersiangulf /alij /


انجمن نظامی آی آر ارتش