نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
keyvanpersiangulf آفلاينتعداد ارسال ها: 267
تاريخ عضويت: 7 /6 /1396
محل زندگي: ایران
سن: 99999
تعداد تشکر کرده: 1009
تعداد تشکر شده: 1190
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

داستان های اطلاعاتی : غفلت
از جمله مهم‌ترين اهداف سرويس‌هاي اطلاعاتي در سطح جهان، تلاش جهت نفوذ در سازمان‌ها و مراكز تصميم‌گيري كشورهاي هدف و استخدام كار‌گزارن و مد‌يران مربوطه مي‌باشد.
وجود انگيزه‌هاي مختلف (مالي، عقيد‌تي، پست و مقام و ...) در افراد و سوژ‌ه‌ها زمينه‌ي مناسب را براي تأ‌مين اهداف سرويس‌هاي اطلاعاتي فراهم مي‌نمايد.
آن‏چه در ذيل خواهد آمد ماجر‌اي به دام افتادن يكي‌ از كارمند‌ان دولت است. معاشرت با افراد خارجي بدون در‌نظر گرفتن حساسيت‌ها، بي‌اهميت تلقي كرد‌ن خواسته‌هاي افسران اطلاعاتي حر‌بف، عدم آشنايي با شگرد‌هاي سرويس‌هاي اطلاعاتي در زمينه‌ي استخدام افراد به منظور جاسوسي همراه با انگيزه‌ي مالي و دريافت پول از جمله مسائلي بود كه‌ دشمن را در جلب هم‏كار‌ي وي موفق گر‌دانيد.
«آقاي الف» به علت ارتباط با عناصر بيگانه و انجام جاسوسي دستگير‌ و زنداني‌ گر‌ديد.
اگر وي با توجه به تحصيلا‌ت عاليه خود تعمق بيش‏تري كر‌ده و خطر را احساس كر‌ده بود، محققاً‌ به مدارج عالي‌تري مي‌رسيد. انگيزه‌ي «آقاي الف» در هم‏كار‌ي با بيگانه، ندانم‌كاري و عدم توجه به كيفيت‌ نز‌ديكي با بيگانه‌ و ترس از مجازات بعدي بوده است. وي تصور نمي‌كرد اطلاعاتي كه‌ با بيگانه‌ مي‌دهد جنبه‌ي جاسوسي دارد، بلكه‌ در اوايل‌ كار‌ به خاطر ادامه‌ي دوستي‌ با افسر اطلاعاتي سفارت اقدام به اين عمل نموده‌ است. توجه به كيفيت‌ روابط «آقاي الف» و فرد بيگانه از ابتدا روش كار‌ سرويس‌هاي بيگانه‌ ‌ را جهت نفوذ در سازمان‌ها و نحوه‌ي آلوده نمودن افراد نشان مي‌دهد شكل‌ نزديكي‌ افسر اطلاعاتي به وي طوري انجام گرفت كه‌ «آقاي الف» تا مدتي‌ طولاني مطلقاً‌ تصور نمي‌كرد كه‌ در چه مسيري‌ قدم گذاشته است، و وقتي متوجه حقيقت‌ موضوع شد كه‌ كاملاً‌ آلوده شده بود.
«آقاي الف» در يكي‌ از استان‌هاي مركزي‌ متولد و مدارج تحصيلي را تا سطح دكتري در رشته‌ي قضايي طي و از دانشكده‌ي حقوق در خارج از كشور فارغ‌التحصيل گرديد. وي در سال 1367 در يكي از ادارات استخدام شد. چندي بعد در يكي از ضيافت‌هاي سفارت خارجي با پرسنل آن سفارت آشنا و روابط دوستي آن‏ها ادامه پيدا نمود وبالاخره اين آشنايي به معاشرت‌هاي خانوادگي تبديل مي‌گردد.
پس از گسترش معاشرت پرسنل با «آقاي الف» ، او از وي تقاضاي كمك به منظور تثبيت وضع خدمتي خود مي‌نمايد و اين مسئله را اين‏طور عنوان مي‌نمايد كه چون مدتي است گزارشاتي به وزارت خارجه كشورش در مورد مسائل كلي و نوشته‌هاي جرايد ايران نفرستاده، آيا امكان دارد در اين زمينه به وي كمك كند (البته پيش‏نهاد پولي هم نمي‌كند) و «آقاي الف» نيز قبول مي‌كند و براي ادامه‌ي دوستي اين‌كار را براي وي انجام مي‌دهد.
كم‌كم در جلسات بعدي از «آقاي الف» مي‌خواهد كه اگر در تكميل مطالب جرايد ايراني به موضوعات ديگري كه قابل ملاحظه باشد ، برخورد كرد، از وي مضايقه نكند. به اين ترتيب ملاحظه مي‌شود كه افسر اطلاعاتي (پرسنل سفارتخانه) بدون مطرح ساختن مسائل مادي مرحله به مرحله «آقاي الف» را صرفاً به منظور كمك به خود و از نظر تثبيت وضع خدمتي خويش در وزارت امور خارجه كشورش به پيش مي‌رود.
اگر «آقاي الف» در همان اوايل كار متوجه نزديكي و تقاضاهاي غير عادي پرسنل آن سفارتخانه مي‌شد، مسلماً دچار انحراف نمي‌گرديد. ولي او از اصول كارهاي اطلاعاتي و نحوه‌ي نزديكي بيگانگان مطالبي نمي‌دانست. بنابراين افرادي كه در اموري به فعاليت و خدمت مشغولند، براي حفظ مملكت و شخص خودشان بايد با خطراتي كه آن‏ها را تهديد مي‌‌نمايد آشنا باشند. محققاً اغلب كارمندان دولت كه از تحصيلات عاليه برخوردارند با اين قبيل خطرات آشنا بوده ولي امكان دارد درصد محدودي به علت سهل‌انگاري و اهميت ندادن به كيفيت كار و يا نارضايتي‌هاي مختلف در دام افرادي از شاغلين آن سفارت‌خانه و يا افسران اطلاعاتي بيگانگان قرار گيرند.
وظيفه‌ي «آقاي الف» اين بود در آن زمانيكه آن فرد بيگانه به او پيشنهاد جاسوسي نمود بلافاصله موضوع را به اطلاع مقامات مسئول مي‌رساند. ولي به علت توسعه‌ي معاشرت با فرد مذكور و مداركي كه به مرور به وي داده بود، اين توهم در او وجود داشت كه اگر مطالبي راجع به اين موارد را به مقامات مسئول عنوان كند مسئوليت سنگيني خواهد داشت. و لذا اين آشنايي را ادامه داد و بيشتر در خيانت آلوده شد. علي‌هذا همان‌طوري كه گفته شد «آقاي الف» موافقت خود را به انجام فعاليت‌هاي جاسوسي به نفع دولت بيگانه اعلام نمود و در ملاقات بعدي يادداشت‌هاي بيشتري را ، تهيه و به پرسنل سفارت‌خانه مربوطه تحويل و در مقابل، مبلغ 3000 دلار دريافت كرد و آن فرد نيز علي‏رغم دوستي‌هاي گذشته با او در مقابل مبلغ دريافتي‏اش از «آقاي الف» رسيد كتبي گرفت و بدين ترتيب «آقاي الف» با اين سند كاملاً خود را به عنوان يك جاسوس در اختيار سفارت‌خانه‌ي بيگانه قرار داد.
به طور كلي اين سرويس‌ها سعي مي‌نمايند كه در اولين فرصت بر عليه اين جاسوسان مدركي در دست داشته باشند و هيچ مدركي قاطع تر و برنده‌تر از رسيد دريافت پول نيست و افسران اطلاعاتي اين‌كشورها مي‌دانند كه اگر شخصي مانند «آقاي الف» زماني از انجام فعاليت جاسوسي پشيمان شود، از رسيدهاي آن و مدارك كتبي كه از او در دست دارند به عنوان تهديد استفاده كرده و به همين طريق مي توانند براي هميشه اين افراد را در اختيار خود داشته باشند.
كما‌اين‏كه در زماني‌كه آن پرسنل سفارتخانه مأموريتش در ايران خاتمه يافت به «آقاي الف» گفت: «خود وي و يا يكي از همكارانش با او تماس خواهند گرفت.»
در اواخر سال 1373 «آقاي الف» از طرف اداره‌ي خود به اروپا اعزام و پس از دو سال و نيم، از يكي از شهرهاي اروپا شخصي تلفني با «آقاي الف» تماس گرفت و از او تقاضاي ملاقات كرد و يك هفته بعد در يكي از رستوران‌هاي شهر با يكديگر ملاقات نمودند. «آقاي الف» در اين جلسه فهميد كه اين فرد جديد از طرف پرسنل سابق آن سفارت‌خانه در ايران با وي تماس گرفته است. ملاقات‌هاي آن‏ها تكرار گرديد و تدريجاً اين فرد جديد از «آقاي الف» خواست كه هر خبري را كه تشخيص مي‌دهد براي آن‏ها مفيد است در اختيار او قرار دهد.
«آقاي الف» طبق دستور او پيرامون روابط ايران و يك كشور اروپايي اطلاعاتي را به طرق مختلف جمع‌آوري و متناوباً در اختيار فرد جديد قرار مي‌داد. پس از خاتمه‌ي كار «آقاي الف» در اروپا فرد جديد به او گفت در تهران شخصي از طرف او با وي تماس خواهد گرفت و قرار شد اگر اين شخص به «آقاي الف» بگويد: آيا پروفسور را مي‌شناسي، هم‏كاري خود را با وي آغاز نمايد.
در سال 1380 پرسنل ديگر سفارت خارجي تلفني با «آقاي الف» تماس گرفت و اولين ملاقات آن‏ها انجام شد و اين شخص جمله‌ي تعيين شده‌ي قبلي را با «آقاي الف» گفت و قرار شد كه تماس‌هاي خود را ادامه دهند.
از اين مرحله به بعد «آقاي الف» با توجه به موقعيت شغلي خود قلباً مايل نبود كه با بيگانگان همكاري نمايد و حتي چندين بار از ملاقات با پرسنل سفارتخانه مزبور خودداري كرد ولي بالاخره پرسنل مزبور همراه يكي از اتباع خود كه براي بازديد از نمايشگاه وارد ايران شده بود، به دفتر «آقاي الف» در محل كارش مراجعه و به اتفاق ناهار صرف كردند و قرار شد كه يك هفته بعد يك‏ديگر را ببينند. در اين ملاقات پرسنل مذكور مبلغ 5000 دلار به «آقاي الف» پرداخت نمود و از او تقاضا كرد كه در هر زمينه‌اي اطلاعاتي را كه جنبه‌ي محرمانه دارد براي وي تهيه نمايد.
اما موفق به انجام اين كار نشده و توسط وزارت اطلاعات دستگير گرديد است.

منبع : وزارت اطلاعات

لینک مستقیم منبع :
http://www.vaja.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Publishing&CategoryID=f6b3cf60-c7da-41e0-9a42-86d632a944d6&WebPartID=84e00d81-6073-46df-91eb-e182f3e5626c&ID=3be9e461-a45a-4076-9e94-5ac0b348072e
امضاي کاربر : ‌برای پیشرفت اقتصادی ایران ، نه در حرف و شعار ، بلکه در عمل حمایت خودمان را از کالای ایرانی نشان دهیمیکشنبه 14 مرداد 1397 - 08:40
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از keyvanpersiangulf به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: ahidk1 &elyas &alij &mehdi &rubik &aliesmaili &espadan &


تعداد ارسال ها: 1021
تاريخ عضويت: 15 /11 /1393
محل زندگي: شاهرود
تعداد تشکر کرده: 11349
تعداد تشکر شده: 5252

پاسخ : 1 RE داستان های اطلاعاتی : غفلت
آیا در ادارات ما یا در مشاغل مهم ، دوره ای می بینن که در دام سرویس های جاسوسی نیوفتن ؟
میدونن که روش های کسب اطلاعات جاسوس ها چیه یا اینکه کجا باید شک کرد ؟
اگر کسی سوالی پرسید تا چه حد جزییاتو بگن یا اصلا نگن ؟
اصلا میدونن در مسئولیتی که قرار دارن چه اطلاعاتی مهمه و چی مهم نیست ؟
یکشنبه 14 مرداد 1397 - 14:22
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از alij به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: aliesmaili /mehdi /rubik /ahidk1 /keyvanpersiangulf /espadan /


تعداد ارسال ها: 175
تاريخ عضويت: 14 /4 /1395
محل زندگي: تبریز
سن: 14
تعداد تشکر کرده: 338
تعداد تشکر شده: 728

پاسخ : 2 RE داستان های اطلاعاتی : غفلت
نقل قول از alij
آیا در ادارات ما یا در مشاغل مهم ، دوره ای می بینن که در دام سرویس های جاسوسی نیوفتن ؟
میدونن که روش های کسب اطلاعات جاسوس ها چیه یا اینکه کجا باید شک کرد ؟
اگر کسی سوالی پرسید تا چه حد جزییاتو بگن یا اصلا نگن ؟
اصلا میدونن در مسئولیتی که قرار دارن چه اطلاعاتی مهمه و چی مهم نیست ؟

هر وزارتی در ایران یه حراست داره که معمولا مسئولان اونها یا پاسدارن یا از پرسنل اطلاعات که وظیفه حفاظت از اطلاعات طبقه بندی شده اون وزارت رو دارن.همون حراست در در هر شعبه از اون اداره وجود داره و یکی از مسئولیت هاش همینه.یه موضوعی هم هست که هرکس یه سطح دسترسی داره و براساس همون سطح دسترسی یه دوره ای میبینه.ولی اگه یکس ذاتش خرابه هزار و یک دوره هم واسش بزاری باز کار خودشو میکنه و دشمن هم از نقطه ضعفش اهرم فشار درست میکنه.
امضاي کاربر :
الله اکبر
جانم فدای رهبر

یکشنبه 14 مرداد 1397 - 15:20
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از aliesmaili به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: mehdi /rubik /ahidk1 /keyvanpersiangulf /espadan /


تعداد ارسال ها: 1021
تاريخ عضويت: 15 /11 /1393
محل زندگي: شاهرود
تعداد تشکر کرده: 11349
تعداد تشکر شده: 5252

پاسخ : 3 RE داستان های اطلاعاتی : غفلت
نقل قول از aliesmaili
هر وزارتی در ایران یه حراست داره که معمولا مسئولان اونها یا پاسدارن یا از پرسنل اطلاعات که وظیفه حفاظت از اطلاعات طبقه بندی شده اون وزارت رو دارن.همون حراست در در هر شعبه از اون اداره وجود داره و یکی از مسئولیت هاش همینه.یه موضوعی هم هست که هرکس یه سطح دسترسی داره و براساس همون سطح دسترسی یه دوره ای میبینه.ولی اگه یکس ذاتش خرابه هزار و یک دوره هم واسش بزاری باز کار خودشو میکنه و دشمن هم از نقطه ضعفش اهرم فشار درست میکنه.

بله وجود داره اما این برمیگرده به کل مجموعه که باید نسبت به این موارد توجیه بشن
بیشتر منظورم فریب خوردنه... قطعا افرادی که هدف جاسوسی دارن از دوستان صمیمی هستند که درصد کمی هم نمیشه بهشون شک کرد یا ساده تر بگیم اصلا ردپایی به جا نمیذارن ... پس باید حد و حدودی رو رعایت کنن طوری نباشه که وقتی گرم گرفتن همه چیو وا بدن...
یکشنبه 14 مرداد 1397 - 20:53
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از alij به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: ahidk1 /keyvanpersiangulf /rubik /aliesmaili /espadan /


تعداد ارسال ها: 3989
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24806
تعداد تشکر شده: 24067
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 4 RE داستان های اطلاعاتی : غفلت
فرض کنیم (احتمالش زیاده) توی انجمن مون یک جاسوس عضو شده باشه و با طرح سوالاتی بخواد افراد باسواد انجمن و اطلاعات موجود و دست اول انجمن رو شناسایی بکنه
راهکار دوستان برای این حرکت چیه؟؟//

همین 3 شنبه یکی از نیروهای سپاه رو شناسایی و به شهادت رسوندن
اهمیت موضوع اینجاست

امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
پنجشنبه 18 مرداد 1397 - 21:57
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: alij /aliesmaili /espadan /


تعداد ارسال ها: 175
تاريخ عضويت: 14 /4 /1395
محل زندگي: تبریز
سن: 14
تعداد تشکر کرده: 338
تعداد تشکر شده: 728
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 5 RE داستان های اطلاعاتی : غفلت
بله حرف شما متین ولی مثلا من با شما بسیار صمیمی هستم وقتی دوره حفاظت اطلاعات میبینم باید بدونم که گفتن اطلاعات طبقه بندی شده به شما یا هرکسی حتی پدرم و یا همکارم نشت دادن اطلاعاته.در ضمن یکی که آلو تو دهنش خیس نمیخوره و از اول به قول معروف دهنش پاره است باید از اول تو استخدام یا بعدا تو ارتقای سمت باید حذف بشه.بعدشم اینجا آمریکا نیست که با دوستش بره جاهای بعد مواد بزنه یا چیز بندازه بالا یا یه چیزی بکشه سرش بیاد وا بده همه چیو!بالا هم گفتم تو سایت واجا هم هست که هر کسی یه نقطه نقطه ضعف داره یا تو گذشتش یه چاله چوله هست که اونو اهرم فشار میکنن و ازش اطلاعات میگیرن.راهکارش هم به نظرم اینه که این سفر های خارجی بیخود رو حذف کنن که هم پول بیت المال حروم نشه هم اطلاعات نره دومیش هم اینه ک فردی رو با شناخت کامل و رسما با یک غربال دقیق به سمت های بالا انتقال بدن و کسی که پتانسیل فساد داره رو ارتقا ندن آخریش هم یه سری موارد جزیی هست مثل نبردن گوشی به جلسه و استفاده از گوشی ساده اسنفاده از کامپیوتر ها با سیستم عاملی غیر از ویندوز (مثل لینوکس که خیلی هم امنه و یوزر فرندلی هست) نبردن اسناد خارج از اداره و بحث کاری نکردن تو خونه و ... هزار نکته دیگه که شاید کم اهمیت به نظر بیان ولی واقعا کاربردین و تو حفاظت اطلاعات به درد میخورن.
امضاي کاربر :
الله اکبر
جانم فدای رهبر

پنجشنبه 18 مرداد 1397 - 22:03
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از aliesmaili به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: keyvanpersiangulf /alij /crounus2000 /espadan /


تعداد ارسال ها: 60
تاريخ عضويت: 18 /4 /1397
سن: 33
تعداد تشکر کرده: 220
تعداد تشکر شده: 197
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 6 RE داستان های اطلاعاتی : غفلت
با سلام

بی خود به این حراست‌ها دل نبندید. خودشونم چیزی بلد نیستن.
یک بار برای یه شغل توی یه اداره نظامی رفته بودم مصاحبه.
عقیدتی که هیچی. یه لاییک هم میتونست مصاحبه رو قبول بشه.
رسید به مصاحبه حراست. من میدونستم قبلا که تو ایران افراد زیادی نیستن که به امنیت اطلاعات اشراف کامل داشته باشن(اشتباه نکنید. منظورم سازمان اطلاعات و امنیت نیست) ولی به خودم میگفتم حتما من اشتباه میکنم. مگه میشه این سازمان‌های به این عریض و طویلی انقدر دانششون پایین باشه؟
خلاصه. آخر مصاحبه رسید به جایی که من داشتم به اون مسئول مصاحبه کننده مربوطه میگفتم چی بپرسی بهتره و این درسته و اون نیست.
آخرش طرف گفت تو چرا داری میای اینجا تو فلان بخش کار کنی؟ بیا بشو همکار ما تصویر: /weblog/file/forum/smiles/37.gif
بگذریم که آخرش بخاطر عدم تفاهم با بخش امور انسانی اونجا کار نکردم.
یعنی مصاحبه فنی و عقیدتی و امنیتی رو عالی گذروندم ولی با بخش نیروی انسانیشون به تفاهم نرسیدم آخه اون‌ها برده میخواستن و من یه انسان آزاده‌ام تصویر: /weblog/file/forum/smiles/8.gif

از بحث دور نشیم. واقعا دچار فقر علمی و شعوری هستیم توی زمینه امنیت. یعنی یه عده نمیدونن باید چه کارهایی رو انجام بدن و چه کارهایی رو انجام ندن و یه عده هم که میدونن از سر تنبلی و ...، رعایت نمیکنن.

یا علی
پنجشنبه 18 مرداد 1397 - 22:17
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از wolong به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: alij /aliesmaili /espadan /


تعداد ارسال ها: 175
تاريخ عضويت: 14 /4 /1395
محل زندگي: تبریز
سن: 14
تعداد تشکر کرده: 338
تعداد تشکر شده: 728
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 7 RE داستان های اطلاعاتی : غفلت
نقل قول از crounus2000
فرض کنیم (احتمالش زیاده) توی انجمن مون یک جاسوس عضو شده باشه و با طرح سوالاتی بخواد افراد باسواد انجمن و اطلاعات موجود و دست اول انجمن رو شناسایی بکنه
راهکار دوستان برای این حرکت چیه؟؟//

همین 3 شنبه یکی از نیروهای سپاه رو شناسایی و به شهادت رسوندن
اهمیت موضوع اینجاست


این موضوع احنمالش زیاد نیست بلکه صد در صده (چون همه چیز را همگان دانند) به نظرم هرکی تو ارگانی عضو هست فعالیتی نکنه چون الان واقعا کارایی میکنن که آدم دهنش وامیمونه (پیداکردن دستگاه از ip و دسترسی به میکروفون و دوربین و بقیشو هم خودتون میدونین) این تلگرام طلایی خودش خطرناکه و وصل بودن به اطلاعات دلیلی بر امنیت نیست.اینایی که من میگم همه رو اونی که تو سپاهه یا ارتشه یا ناجا یا حتی اطلاعات(که عمرا بیاد اینجا)بهتر از من و تو میدونه.اون شناسایی هم حتما یه اشتباهی شده بود.
امضاي کاربر :
الله اکبر
جانم فدای رهبر

پنجشنبه 18 مرداد 1397 - 22:17
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از aliesmaili به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: alij /crounus2000 /espadan /


تعداد ارسال ها: 60
تاريخ عضويت: 18 /4 /1397
سن: 33
تعداد تشکر کرده: 220
تعداد تشکر شده: 197
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 8 RE داستان های اطلاعاتی : غفلت
نقل قول از aliesmaili
اسنفاده از کامپیوتر ها با سیستم عاملی غیر از ویندوز (مثل لینوکس که خیلی هم امنه و یوزر فرندلی هست)

حرف شما متینه ولی ابزار باید در دست کاردانش باشه.
همین سیستم عامل گنو/لینوکس رو که نام بردید یه ابزار قدرتمند هست که هر توانایی رو به کاربرش میده. اگر خود اون کاربر شعورش به استفاده ازش نرسه میتونه بدتر از ویندوز باشه. درسته ویندوز هزارتا ابزار جاسوسی داره و استفاده ازش اصلا درست نیست ولی اینکه فقط بخوایم با عوض کردن ابزار امنیت ایجاد کنیم فایده نداره.
تو پست قبل هم گفتم که مهندسی اطلاعات یه علمه که ما در بسیاری از جاها نداریم این علم رو.(مثالش میشه رانندگی. ما نمیتونم با ماشین مدل بالا فرهنگ رانندگی رو هم بدست بیاریم. فقط شاید بتونیم از تعداد کشته‌های تصادفات جلوگیری کنیم)
پنجشنبه 18 مرداد 1397 - 22:24
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 2 کاربر از wolong به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: aliesmaili /espadan /


تعداد ارسال ها: 175
تاريخ عضويت: 14 /4 /1395
محل زندگي: تبریز
سن: 14
تعداد تشکر کرده: 338
تعداد تشکر شده: 728
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 9 RE داستان های اطلاعاتی : غفلت
نقل قول از wolong
با سلام

بی خود به این حراست‌ها دل نبندید. خودشونم چیزی بلد نیستن.
یک بار برای یه شغل توی یه اداره نظامی رفته بودم مصاحبه.
عقیدتی که هیچی. یه لاییک هم میتونست مصاحبه رو قبول بشه.
رسید به مصاحبه حراست. من میدونستم قبلا که تو ایران افراد زیادی نیستن که به امنیت اطلاعات اشراف کامل داشته باشن(اشتباه نکنید. منظورم سازمان اطلاعات و امنیت نیست) ولی به خودم میگفتم حتما من اشتباه میکنم. مگه میشه این سازمان‌های به این عریض و طویلی انقدر دانششون پایین باشه؟
خلاصه. آخر مصاحبه رسید به جایی که من داشتم به اون مسئول مصاحبه کننده مربوطه میگفتم چی بپرسی بهتره و این درسته و اون نیست.
آخرش طرف گفت تو چرا داری میای اینجا تو فلان بخش کار کنی؟ بیا بشو همکار ما
بگذریم که آخرش بخاطر عدم تفاهم با بخش امور انسانی اونجا کار نکردم.
یعنی مصاحبه فنی و عقیدتی و امنیتی رو عالی گذروندم ولی با بخش نیروی انسانیشون به تفاهم نرسیدم آخه اون‌ها برده میخواستن و من یه انسان آزاده‌ام

از بحث دور نشیم. واقعا دچار فقر علمی و شعوری هستیم توی زمینه امنیت. یعنی یه عده نمیدونن باید چه کارهایی رو انجام بدن و چه کارهایی رو انجام ندن و یه عده هم که میدونن از سر تنبلی و ...، رعایت نمیکنن.

یا علی

داداش داری اشتپ میزنی اون یارو مصاحبه کننده خوب پیچونده بودتت.عملا این مصاحبه کننده ها آدمای قهاری هستن و کارشونو خوب بلدن.تو مصاحبه ممکنه چیزی تو شما کشف بشه که حتی خودت هم ندونی.اگرم باهاشون کله به کله کنی کار بالا میکشه و ... . ولی حرف شما رو درباره رعایت نکردن به دلیل تنبلی و غیره قبول دارم ولی اینکه نمیدونن و رعایت نمیکنن و قبول ندارم .چون واقعا در این ضمینه آموزش های کامل و دقیقی هست.
امضاي کاربر :
الله اکبر
جانم فدای رهبر

پنجشنبه 18 مرداد 1397 - 22:32
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 2 کاربر از aliesmaili به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: crounus2000 /espadan /


تعداد ارسال ها: 175
تاريخ عضويت: 14 /4 /1395
محل زندگي: تبریز
سن: 14
تعداد تشکر کرده: 338
تعداد تشکر شده: 728
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 10 RE داستان های اطلاعاتی : غفلت
نقل قول از wolong
نقل قول از aliesmaili
اسنفاده از کامپیوتر ها با سیستم عاملی غیر از ویندوز (مثل لینوکس که خیلی هم امنه و یوزر فرندلی هست)

حرف شما متینه ولی ابزار باید در دست کاردانش باشه.
همین سیستم عامل گنو/لینوکس رو که نام بردید یه ابزار قدرتمند هست که هر توانایی رو به کاربرش میده. اگر خود اون کاربر شعورش به استفاده ازش نرسه میتونه بدتر از ویندوز باشه. درسته ویندوز هزارتا ابزار جاسوسی داره و استفاده ازش اصلا درست نیست ولی اینکه فقط بخوایم با عوض کردن ابزار امنیت ایجاد کنیم فایده نداره.
تو پست قبل هم گفتم که مهندسی اطلاعات یه علمه که ما در بسیاری از جاها نداریم این علم رو.(مثالش میشه رانندگی. ما نمیتونم با ماشین مدل بالا فرهنگ رانندگی رو هم بدست بیاریم. فقط شاید بتونیم از تعداد کشته‌های تصادفات جلوگیری کنیم)

ببینید شما خودتون میگید با ماشین مدل بالا میشه تلفات رو کاهش داد ولی اون اصل تصادف سر جاشه.تصادف هدفش تلفاته اگه تصادفی تلفات نداشته نه اینکه تصادف نبوده بلکه تصادفی بوده که ختم به خیر شده حالا شما همینو تو مثلا حمله سایبری حساب کن حمله شده و یه کامپیوتر سوخته ولی اطلاعاتی تلف نشده این بهتره به نظرم.
امضاي کاربر :
الله اکبر
جانم فدای رهبر

پنجشنبه 18 مرداد 1397 - 22:40
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 2 کاربر از aliesmaili به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: crounus2000 /espadan /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش