نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
crounus2000 آفلاينتعداد ارسال ها: 3989
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24806
تعداد تشکر شده: 24065
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

کدام نقاط ایران احتمالاتوسط اسرائیل هدف قرار می‌گیرد
احتمال در گرفتن جنگ میان ایران و اسرائیل به‌ واسطه اهداف متباین هر یک از دو کشور و روش‌های متفاوت هر یک برای رسیدن به اهداف در این زمینه افزایش ‌یافته است. ایران خواهان دسترسی به اهداف خود از مسیر سوریه و ایجاد پایگاه‌های مطمئن در سوریه است و اسرائیل مصمم به جلوگیری از بروز این اتفاق.نشریه اسرائیلی جروزالم پست با اشاره به این موضوع ، ویژگی‌های جنگ احتمالی میان ایران و اسرائیل را بررسی و به نقاط ضعف ایران که می‌تواند مورد توجه اسرائیل باشد، اشاره کرده است.

* این مطالب از سوی جورزالم پست هست و به معنی تأیید نظرات این نشریه و نویسنده آن نیست*

این نشریه بیان می‌کند: اسرائیل هم در کلام و هم کتبی و اسنادی، به همه خطوط قرمز خود متعهد است و قرمزترین این خطوط این است که اسرائیل به‌هیچ‌وجه به سوریه اجازه نخواهد داد به پایگاه‌هایی برای عملیات‌های ایران تبدیل شده و مراکز تولید موشک‌های با دقت بالا در سوریه از سوی ایران ایجاد شود.از سوی دیگر، ایران نیز به همه اهداف و مقاصد خود متعهد است؛ استفاده از سوریه به ‌عنوان یک پایگاه مطمئن منطقه‌ای و ایجاد مراکز تولید موشک در این کشور. در نتیجه چشم‌انداز درگیری یک جنگ بین ایران و اسرائیل بسیار محتمل است؛ آن‌قدر بالا که می‌توان به این موضوع توجه کرد که این جنگ به چه صورتی خواهد بود و شعبات و شاخه‌های این تعارض مهلک به چه ترتیبی رقم می‌خورد.
اگر چنین جنگی دربگیرد، به معنی پایان دوره‌ای است که با جنگ «یوم کیپور» در سال 1973 میان مصر و اسرائیل رقم خورد و منجر به شکل‌گیری توافق صلح میان اسرائیل و مصر که آن زمان قدرتمندترین کشور متخاصم با اسرائیل در خاورمیانه بود، شد، که خود مقدمه‌ای بر خاتمه تخاصم و تعارض میان اعراب و اسرائیل بود.

طی چهار و نیم دهه‌ای که از این توافق گذشته، اغلب تعارضات اسرائیل با گروه‌های غیردولتی بوده که ازجمله آن‌ها باید به تعارض طولانی‌مدت میان اسرائیل و حزب‌الله از نایبان ایران در منطقه اشاره کرد که منجر به تعارض بزرگ سال 2006 میان این دو شد.در خصوص جنگ میان ایران و اسرائیل اولین سناریو که باید مورد توجه قرار گیرد، این است که آیا ایران اقدام به تعارض مستقیم با اسرائیل می‌کند یا از طریق حزب‌الله وارد عمل خواهد شد ؟
(با توجه به این‌که ارتش سوریه اکنون به‌شدت مشغول مبارزه با نیروهای مخالف سنی در شمال شرق سوریه بوده تا از جان گرفتن مجدد آن‌ها جلوگیری کند).

بنا به دو دلیل عمده و اساسی، ممکن است ایران اقدام به حمله مستقیم به اسرائیل کند؛ نخست این‌که اقدام از طریق موشک‌های حزب‌الله به‌اندازه کافی برای اسرائیل هزینه‌بر نخواهد بود تا مانع از ادامه حملات آن به پایگاه‌های ایران در سوریه شود. به‌ویژه این‌که ریسک تلافی‌ مستقیم اسرائیل علیه ایران هنوز هم در این طرح وجود دارد.از سوی دیگر خستگی حزب‌الله از جنگ می‌تواند دلیل دیگری باشد که ایران را متقاعد به حمله مستقیم به اسرائیل یا همکاری مستقیم در این حمله با نایب بزرگ خود در منطقه کند.

(درحالی از خستگی حزب الله حرف میزنه که خود صهیونیستها در جنگ 33 روزه دچار فرسایش وخستگی شدند)

نتیجه فعالیت‌های حزب‌الله که از سال 1982 به‌عنوان گروه کوچکی تنها با دو میلیون تن، عملیات خود را آغاز کرد، این شد که اسرائیل موقتاً در سال 2000 از جنوب لبنان عقب‌نشینی کند تا در سال 2006 که جنگ مستقیم دیگری میان این دو رخ داد.

(همینجا سوال پیش میاد که چطور این گروه کوچک هست اما 2میلیون نفر عضو دارد در حالی که خود لبنان جمعیت قابل توجهی ندارد و خود ایران برای جنگ 8 ساله اینقدر نیرو در اختیار نداشت _حداکثر 500 هزار نفر داشتیم_)

اما مدت‌زمان استراحت برای حزب‌الله کاملاً کوتاه بود و شش سال بعد دوباره این گروه در جنگ خونین سوریه که هنوز هم ادامه دارد وارد شده است. داده‌های جمعیتی نیز نشان می‌دهد که نرخ رشد جمعیت شیعه در لبنان کاهش ‌یافته به گونه ای که در سال 2004 به نرخ باروری اروپایی رسیده است؛ به معنی این‌که نرخ جایگزینی جمعیت کمتر از نرخ مرگی و میر است. این مسأله به معنی آن است که تجدیدقوا برای حزب‌الله یا از دست دادن قوا در جنگ بسیار سخت خواهد بود.

(اعضای حزب الله همگی شیعه نیستند و این گروه در بین تمام اقشار لبنان طرفدار دارد)

در نتیجه احتمال دارد که ایران اقدام به حمله مستقیم به اسرائیل کند. از آنجایی‌که ایران توان هوایی چندانی نداشته و ظرفیت زیادی برای اعزام نیرو از ایران به سمت اسرائیل را ندارد، درنتیجه این جنگ به‌احتمال‌زیاد یک جنگ موشکی خواهد بود که حزب‌الله نیز در آن مشارکت خواهد کرد.یک چنین جنگ موشکی و درنتیجه آن استفاده اسرائیل از حداکثر توان هوایی خود می‌تواند نقاط ضعف هر دو طرف جنگ را صرف‌نظر از تفاوت فاحش در جمعیت و اندازه نشان دهد (ایران 80 میلیونی در برابر اسرائیل 8.5 میلیون نفری، ایران 1.6 میلیون کیلومترمربع در برابر اسرائیل تنها با 212 هزار کیلومترمربع وسعت).با وجود این تفاوت فاحش ایران در سه موضوع اساسی به ‌اندازه اسرائیل آسیب‌پذیر است. اول این‌که 90 درصد از منابع نفت و گاز ایران از یک مسیر در جنوب شرق مرز ایران و عراق یعنی از بندر خارک صادر می‌شود. درآمد حاصل از این صادرات برابر با 40 درصد از بودجه کلی دولت ایران و تقریباً نیمی از ذخایر ارزی ایران است.در عین ‌حال بندرعباس در جنوب این کشور 90 درصد از تجارت کانتینری ایران را صورت می‌دهد. کالاهایی که از این بندر و در کانتینرها وارد و صادر می‌شوند تنها 15 تا 20 درصد از مجموع تجارت ایران را تشکیل می‌دهند اما کالاهایی هستند که تفاوت بین قرن 21 و قرن 19 را در این کشور رقم‌زده و برای بسیاری از ایرانی‌ها حائز اهمیت هستند.می‌توان به‌راحتی حدس زد که اسرائیل تمرکز اصلی خود را بر این دونقطه ضعف ایران خواهد گذاشت. در نتیجه این جنگ به ‌شدت مخرب و افسارگسیخته خواهد بود، زیرا نه ‌تنها برای ایران و اسرائیل بلکه برای دولت‌های همسایه نیز مشکلاتی رقم خواهد زد. اسرائیل حتی ممکن است به فرودگاه‌های لبنان و سوریه و عراق نیز برای جلوگیری از تحرک قوا و تجهیزات ایران حمله کند

************************************************************
همونطور که مشخص است این نشریه جانب اسراییل را تا انتها حفظ کرد و مقاله ای منصفانه نداشت و بیشتر برای تقویت روحیه خودشون نسخه پیچید

در حالی که اسراییل از جنبه عمق جغرافیایی و محبوبیت بین همسایگان عربش و همینطور عدم تعلق خاطر عده زیادی از صهیونیستها به این سرزمین اشغالی و بحث امنیت و همچنین وابستگی زیادش به حامیان مالی و نظامی هرکدام به تنهایی پاشنه آشیل این دولت غاصب به شمار میره که خود حزب الله به تنهایی میتونه اونها رو به چالش بکشه حال باید دید در مقابل ما چه چیز جدیدی میتونن رو کنن

در ثانی ایران در حال حاضر وابسته به دو بندرگاه نیست و در شرقی ترین بخش جنوب ما در سیستان و بلوچستان هم بندر داریم و در نقاط متعددی قابلیت بارگیری و باراندازی داریم
ضمن اینکه ما از مسیر های مختلفی از کشورهای همسایه توان مبادلات تجاری داریم

از اینها مهمتر اینکه وقتی داستان خیلی حیثیتی بشه عربستان به سرعت از معادلات حذف خواهد شد و دو تنگه مهم کاملا ناامن خواهد شد
همونطور که قبلا هم دیدیدم اروپا قاره ای هست که توانمندی هاش اون رو بیشتر به یک سگ تزیینی خانگی تبدیل کرده تا یک سگ شکاری و در مناقشه ترکیه با روسیه و مناقشه ایران با اسراییل خودش رو عقب کشید در حالی که هنوز کار بالا نگرفته بود
حال اگر جنگ رخ بده حتما اوضاع اونجا بدتر از ایران میشه و بدون کالاهای تجاری و نفت خیلی اذیت میشن
بقیه ش باشه برای بعد
اگر سوالی بود در خدمتم
امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
پنجشنبه 18 بهمن 1397 - 22:52
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: ramin1372 &keyvanpersiangulf &espadan &alij &ahidk &rasool &


تعداد ارسال ها: 131
تاريخ عضويت: 25 /7 /1392
تعداد تشکر کرده: 1279
تعداد تشکر شده: 735
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 1 RE کدام نقاط ایران احتمالاتوسط اسرائیل هدف قرار می‌گیرد
توجه کردید بیشتر تلفات اسرائیل از ترس بوده؟؟ نزدیک 60 نفر توی جنگ ائتلاف آمریکا با صدام فقط در اثر ترس از موشک های صدام که تو بیابون خوردنند سکته کردند همین!
پاشنه آشیل یهود فقط ترسه ترس! میتونه از درون متلاشی شون کنه دیدید
جنگ روانی سید حسن نصر الله که از این پاشنه آشیل خیلی استفاده کردهو جواب گرفته تایید حرفمه

یه نمونش تو لینک هست نگاه کنید تا متوجه بشید چی میگم
mshrgh.ir/932447
امضاي کاربر : امام خمینی(ره):
راهی جز مبارزه نمانده و باید چنگ و دندان ابرقدرتها و خصوصا آمریکا را شکست.
ما میگوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم.
جنگ ما جنگ عقیده است، جغرافیا و مرز نمیشناسد.
مسلمانان باید بدانند تا زمانی که تعادل قوا در جهان به نفع آنان برقرار نشود همیشه منافع بیگانگان بر منافع آنان مقدم است. هر روز شیطان بزرگ یا شوروی به بهانه حفظ منافع حادثهای به وجود میآورند.
جمعه 19 بهمن 1397 - 00:12
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از ramin1372 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: espadan /alij /keyvanpersiangulf /ahidk /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش