نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
nopo_fighter آفلاينتعداد ارسال ها: 449
تاريخ عضويت: 25 /11 /1391
تعداد تشکر کرده: 262
تعداد تشکر شده: 1018
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

آشنایی با " سپاه حفاظت انصار المهدی (عج)"در آن زمان و با توجه به آغاز جنگ تحمیلی نحوه استخدام نیرو برای این یگان به صورت عضو یابی از رزمندگان غیوری که در صحنه های نبرد جبهه از خود رشادت نشان می دادند و از لحاظ استیل،بدنی در خور توجه داشتند را به استخدام در می آوردند،که در آن زمان به نیروهای این یگان لقب پیش مرگ را داده بودند که با توجه به موقعیت زمان جنگ و اوایل انقلاب،این نیروها از جان گذشتگی های بسیاری را از خود به نمایش می گذاشتند


سپاه حفاظت انصار المهدی(عج)


مرکز فرماندهی سپاه انصار در دو ساختمان 6 طبقه واقع در خیابان پاستور می باشد.

سردار خوش نواز فرمانده سپاه حفاظت انصار المهدی(عج) و سرهنگ محمد رضا باقر پناهی فرمانده یگان حفاظت مجلس هستند.
وظیفه سپاه انصار:

سپاه حفاظت انصار المهدی (عج) وظیفه ای حفاظت از جان تمامی سران کشور (به استثنای مقام معظم رهبری) اعم از رئیس جمهور،وزیران ارشد وقت و سابق،فرماندهان ارشد سپاه،فرماندهان ارشد ارتش،فرماندهان ارشد نیروی انتظامی،رئیس مجلس شورای اسلامی،ساختمان مجلس و نمایندگان ارشد مجلس،ریس قوه قضاییه،تمامی مقامات کشوری و لشگری و سران فتنه را به صورت تمام وقت عهده دار می باشد،که حفاظت از جان ریاست جمهوری ایران در راًس همه آنها قرار دارد.همچنین سپاه انصار وظیفه تاًمین نیرو،سلاح و مهمات،و خودروهای مورد استفاده برای تمامی نیروهای خود و شخص مورد حفاظت را بر عهده دارد.چگونگی استخدام و تقسیم مسئولیت نیروها در این مجموعه:

این مجموعه نظامی به صورت دوره ای در سال استخدام دارد،که روال استخدام به صورت گزینشی و مصاحبه و تست ورزشی به صورت خاص،از متقاضیان استخدام به عمل می آورد.

نیروهای تازه وارد در این مجموعه در ابتدا به صورت دوره ای برای تعلیم آموزش های تخصصی به کار گیری می شوند،که از جمله آموزش های تخصصی که در طول دوره های 6 ماهه فرا می گیرند می توان به اسلحه شناسی و تیر اندازی به صورت حرفه ای،تاکتیک مبحث ترور و زد ترور،تخریب(مبحث خنثی سازی بمب های انتهاری و بمب های کوچک جاسازی شده در خودرو و کیف دستی و ..... ،آمورش رانندگی به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای،مبحث روانشناسی و ... اشاره داشت.
حلقه شماره 4:

نیروهای آموزشی پس از گذراندن دوره های فوق در پایین ترین حلقه حفاظت یعنی حلقه شماره 4 حفاظت قرار می گیرند،که این حلقه مسئولیت حفاظت از بارگاه ملکوتی امام راحل و نمایندگان مجلس در خارج از ساختمان مجلس را عهده دار است.


حلقه شماره 3:


این نیروها پس از 2 تا 3 سال به حلقه شماره 3 حفاظت انتقال داده می شوند که مسئولیت این حلقه حفاظت از ساختمان مجلس،ساختمان بیت رهبری،ساختمان نهاد ریاست جمهوری و ... می باشد.


حلقه شماره 2:

باز هم پس از طی 2 تا 3 سال و داشتن سابقه خدمتی در حدود 4 تا 6 سال این نیرو ها به حلقه شماره 2 انتقال داده می شوند.

حلقه شماره 2 حفاظت،مسئولیت حفاظت از جان رئیس مجلس،رئیس قوه قضاییه،سران نظامی کشور ،وزیران وقت و سابق،سران دولتی کشور و سران فتنه را عهده دار می باشد.

(((در این حلقه استفاده از بی سیم با هدفون های مخصوص،پوشیدن کت و شلوار،اسلحه کمری برونینگ و پارابلم با کالیبر 9 و 7،در بعضی موارد استفاده از خودرو های ضد گلوله و تشریفاتی،حفاظت به صورت تیمی و داشتن سر تیم حفاظت و...می باشد.)))حلقه شماره 1 حفاظت:

این حلقه به صورت تخصصی و با دامنه ای گسترده تر به صورت کاملا فیکس وظیفه حفاظت از شخص رئیس جمهور را عهده دار می باشد،

در این حلقه نیروهای حلقه 3 با گذراندن یک سری فیلتر از جمله تحقیق مجدد در مورد نیرو و مورد تایید بودن دوباره از نظر حفاظت اطلاعات به حلقه 1 ریاست جمهوری انتقال میابند،
در حلقه حفاظت فیکس ریاست جمهوری برای کلاس کار در مراسمات رسمی یک حلقه 6 نفره با قد و استیل فیزیکی رعنا در ستون چپ و راست جلو،پشت سر رئیس جمهور،و ستونهای چپ و راست عقب در تمام مراسمات همراه رئیس جمهور میباشند که با توجه به موقعییت ها،تعداد اعظا ی این حلقه گاه کاهش و گاه افزایش میابد.

کلیه نیرو ها در حلقه فیکس ریاست جمهوری موظف به پوشیدن کت شلوار و گاه بستن فانوسقه برای حمل سلاح،2 قبظه خشاب، بی سیم و زدن لوگوی فلزی پرچم ایران بر روی یقه سمت چپ کت شلوار می باشند.

در مراسمات و محیط های نظامی،نیروهای حفاظت رئیس جمهور از لباس های نظامی استتار(لجنی) ،پوتین،فانوسقه و بدون کلاه،اتیکت و درجه استفاده می کنند که دهنی هدفون بی سیم در چنین موقعیتی بر روی یقه لباس نصب می شود و فقط بر روی جیب سمت چپ پیراهن آرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بر روی بازوی راست پرچم ایران حک شده است.در دور قبل ریاست جمهوری دکتر محمود احمدی نژاد فرماندهی این تیم حفاظت تا سال 86 بر عهده سردار جهانگیر دایی حامد بود،از سال 86 تا ماه 4 سال 90 مسئولیت سر تیم حفاظت دکتر احمدی نژاد بر عهده سردار عبدالعلی نجفی(فرمانده سابق کل سپاه انصار) بود که در تاریخ 1390/04/05 این مسئولیت به سرهنگ اسدزاده محول شد.فرمانده سپاه حفاظت انصارالمهدی (عج) گفت:::
محافظان رئیس جمهور که به یکی از مناطق سیستان و بلوچستان رفته بودند زمان مراجعه از یک منطقه به منطقه دیگر، با اشرار آن منطقه درگیر شدند که این درگیری منجر به شهادت یکی از همکاران شد.به نقل از خبرگزاری خانه ملت، سردار خوش نواز فرمانده سپاه حفاظت انصار المهدی(عج) گفتگویی پیرامون حوزه فعالیت و اقدامات صورت گرفته در این نهاد، انجام داده است که خلاصه ای از متن را گذاشته ایم،،،


سردار من هم اکنون مقابل یک مقام امنیتی ـ اطلاعاتی نشسته ام یا یک مقام نظامی یا هر دو؟

من در اصل نیروی نظامی هستم و مسئولیت من نیز، حفاظت است و این دو با یکدیگر تفاوت دارد. در حقیقت حفاظت از شخصیت های عالی رتبه نظام جمهوری اسلامی ایران و اماکن حیاتی و حساس از طرف سپاه پاسداران بر عهده سپاه انصارالمهدی (عج) قرار گرفته که من نیز هم اکنون فرماندهی آن را بر عهده دارم.

این برنامه ریزی ها و رده بندی ها به چه صورت بود؟

ما باید از سران قوا تا هر کسی که براساس آن ساز و کار حفاظتشان را به ما محول کرده بودند، حفاظت می کردیم که در یک بخشی از آن نیز کمیته های انقلاب اسلامی حضور داشتند که بعد از تغییر شرایط و ادغام کمیته ها با شهربانی و ژاندارمری، نگاه و شرایط نیز متفاوت شد.

پس از برگزاری اجلاس سران عدم تعهد، از طرف کشورها درخواست آموزش به شما ارائه نشد؟

سپاه حفاظت انصار المهدی تنها اجرا کننده درخواست است و ارائه درخواست از طریق سیستم های کشوری و لشکری صورت می گیرد و سپس به ما ابلاغ و ما اجرا می کنیم.

در جریان ارائه درخواست نیز نیستید؟

درخواست داشتیم، اقدام هم شده است.

سردار، شغل شما برای بسیاری از جوانان جذاب است. نحوه عضو گیری برای این حیطه کاری به چه صورت است آیا جوانان علاقه مند می توانند در این زمینه خدمت کنند یا خیر؟

به صورت طبیعی، جذب و استخدام دارای شرایط خاص خودش است. در اصل نگاه ما به این کار، نگاه تکلیفی است نه صرف علاقمندی.

باید بر اساس انگیزه و تکلیف در این شغل حضور یابیم، زیرا همکاران ما، اولاً برای پیشگیری و ثانیاً برای مقابله در جایی که امکان هرنوع حادثه و تهدید وجود دارد، آماده می شوند.

این حادثه و تهدید با پول و خواسته و علاقه سازگار نیست. برخی ممکن است علاقمند باشند اما پس از ورود احساس پشیمانی کنند، بنابراین علاقه خوب است اما اصل نیست، یعنی اصل این کار بر تکلیف، انگیزه و در مراحل بعدی بر خواسته و یا علاقه فردی بنا شده، چون مسئولیت سپاه پاسداران، پاسداری و نگهبانی از انقلاب اسلامی و حفظ دستاوردهاست‌، یک بخش از آن حفاظت و بخش دیگر آن همه سپاه پاسداران و هر جایی که به هر برادر پاسداری دستور برای خدمت دهند، است.

بنابراین صرف علاقمندی کافی نیست، سپاه در هر جایی که انقلاب اسلامی به او نیازمند باشد و سلسله مراتب به آن ابلاغ کند، مأموریت خود را اجرا می کند.

یعنی پس از ورود نیرو به سپاه، مکان خدمت وی را مشخص می کنید؟

بله، در آن مرحله تشخیص داده و سیری را طی می کنند.

شما به صورت جداگانه نیز عضو می گیرید؟

بله جداگانه نیز عمل می شود اما در پروسه کلی سپاه پاسداران.

محافظان شخصیت های برتر نظام، به خصوص حلقه اول محافظان، به اطلاعات مهم امنیتی و حتی مسائل شخصی فرد دسترسی دارند، چه ساز و کاری وجود دارد تا این حلقه اول، حلقه ای مطمئن بوده و مشکلی در درز اطلاعات بوجود نیاید؟

تقریباً 32 سال پیش مأموریت حفاظت از مسئولان به سپاه پاسداران محول شد. حفظ اسرار نظام جزو تکالیف شرعی ماست.

سپاه پاسداران از بدو تولد خود با دو شاخص معنویت و تبعیت و همراهی نسبت به رهبری رشد کرده است. بنابراین نیازی به کنترل مداوم نیروها نیست، کسی که خدا را برای خود حاضر و ناظر می داند، خود را به محدود این دنیا نمی فروشد.

البته سردار، در کشور ما اتفاق افتاده که یک نیروی امنیتی که جزو مسئولین نیز بوده با جاسازی یک بمب، دو نفر از سران را به شهادت رسانده است. چطور می توان به یک نیروی حفاظت تا این حد اطمینان کرد؟

اینها افراد جزو ما نبودند. نمی خواهیم بگوییم همه چیز مطلق است، بالاخره ممکن است کسی را نیز پیدا کنیم. اما ما سپاه را اینطور دنبال می کنیم.

پس باید یک سیستم گزینش نیروهای خبره و متعهد خیلی قوی وجود داشته باشد؟؟؟

گزینش همه جا وجود دارد. سپاه عنوان شغلی ندارد، کدام آدم عاقلی می پذیرد که جان خود را برای حقوق کمی مثلاً کمتر از یک میلیون تومان بدهد؟ این افراد نمی توانند در شغلی غیر از مشاغل سپاه درآمد حاصل کنند؟

می گوییم تمام ظرفیت های سپاه بالا بردن این شرایط است. چرا دشمنان انقلاب اسلامی که سپاه استخوان بر گلوی آنهاست، این نهاد را مسئول همه اقدامات تروریستی می دانند؟ در صورتی که خودشان تروریستند

کجا سپاه سر بچه بی گناهی را بریده و به بدن حیوان وصل کرده است؟ در زمان بحران ایجاد شده در تهران در دوران جنگ، به محض مشاهده فردی با اورکت سپاه، وی ترور می شد حتی اگر سپاهی نمی بود

تا جایی که فرماندهان وقت سپاه تصمیم گرفتند برای شکست هیبت ناامنی ایجاد شده کاذب توسط دشمنان، همه پاسداران با لباس سپاه به خیابان آیند که بعد از آن همه چیز رفع شد.

این مسائل و مشکلات با چه چیز قابل قیاس است؟ معتقد هستیم با افزایش معنویت، مشکلات کمتر می شود. البته باید گفت که دقت ها و مراقبت های لازم نیز انجام می شود.

در بحث علاقمندی جوانان به امر حفاظت، فرمودید ممکن است علاقه برخی از افراد پس از ورود به کار از بین رفته و فرد پشیمان شود تا حالا پیش آمده که محافظی پس از چند سال خدمت پشیمان شده و کنار بکشد؟ معمولاً سپاه در این شرایط چه می کند؟ خروج این افراد با توجه به اطلاعاتی که در دست دارند خطری ایجاد نمی کند؟

سابقه این اتفاق را نداریم. سپاه رویه ای برای تغییر و جابجایی کارکنان دارد. یک فرد همیشه که در یک نقطه نمی ماند باید تغییر هم ایجاد شود

در سیکل تغییرات، مراحلی طی شده و متوقف هم نمی شود. آیا می شود یک فرد 30 سال در یک نقطه قرار بگیرد؟ کهولت سن، شرایط جسمانی همه تغییر می کند چرخش باید انجام شود. یک شکل ثابت نمی تواند باشد

طبیعی است شما در روند اداری خود، نیروها را جا به جا می کنید. اما یک نیرویی خود تصمیم به کناره گیری می گیرد؟

اشکالی ندارد!!!

یعنی شما آنقدر به آن افراد اطمینان دارید؟؟؟!!!

این فرد در یک سیکل قرار گرفته و از آن عبور می کند، کسی را اجبار نمی کنیم.

تعداد شهدای حفاظت سپاه از ابتدای انقلاب تاکنون به چه میزان است ؟

مقطع بین سال های 58 تا 67 که جنگ تمام می شود، حدود 9 سال است و در آن زمان شاید یک سوم سازمان حفاظت شهید شدند.

اما در مجموع تا زمان حاضر 300 شهید داده ایم که خود آمار بالایی است. این نشان دهند بالا بودن سطح باور است. پاریاب که اخیر به شهادت رسیدند همکار ما در حوزه حفاظت سپاه بود.

وی به دلیل اینکه جانباز شیمیایی بود، همواره یک کپسول کنار دست خود داشت و شیمیایی نیز به شهادت رسید. وی تمام سلامتی و زندگی خود را در راه برای نظام صرف کرد

فرد محافظ، حداقل باید از لحاظ ایدئولوژیک یا اعتقادی و سیاسی با فرد محافظت شده یک قرابت اعتقادی سیاسی داشته باشد. این امر در انتخاب محافظ چقدر لحاظ می شود؟

ما شرایطی برای احراز داریم. اینکه یک شخصیت چه روحیه دارد و ما بخواهیم مطابق آن روحیه، محافظ پیدا کنیم ممکن است صورت نگیرد. روحیات هر فردی برگرفته از اعتقادات و اخلاق و رفتار است که همه الگو دارند. الگوهای ما نیز سیره و سنت بزرگان است.

انتظار هم همین است، ما باید دقت کنیم تا خود را منطبق با خصوصیات ترسیم شده برای خودمان هماهنگ کنیم

محافظان کمک کننده شخصیت ها برای تحقق اهداف نظام هستند.

از شخصیت های ما هم انتظار می رود که دارای همین ظرفیت ها باشند. البته بین محافظان و مسئولان تفاوت وجود دارد. مسئولان بار نظام را بر دوش دارند و محافظان مسئولیت دارند که در حفظ نظام به آنها کمک کنند تا آنها بتوانند این مسئولیت را به نحو شایسته تر دنبال کرده و دغدغه ای نداشته باشند.

در زمان هایی هم ممکن است، فشار کار زیاد باشد که باید با آنان همراهی و در صورت ضرورت مدارا کرد. در هر شغلی علاوه بر روابط کاری، روابط اخلاقی نیز وجود دارد. تعاملات اخلاقی همیشه بوده، است و خواهد بود. هر چه این اخلاقیات بالاتر رود روابط راحت تر می شود.

در ضمن شما فرض کنید فردی با مجموعه آن فضا و شرایط هماهنگ نیست، آیا همه مجموعه دارای این شرایط نیست ؟ یعنی حفاظت از مجلس بر ما واجب است یا بگوییم احیاناً خدای ناکرده یک کسی که مثلا در این مجلس نامناسب است؟

همکاری مسئولان با نیروهای حفاظت چقدر مهم است؟

طبیعتاً بسیار مهم است و عمدتاً همکاری می‌کنند. ما در روش‌ها و تاکتیک‌ها شرایط خاصی داریم. چون برای یک ماموریت، ترتیب و توالی مفصل وجود دارد.

یکی از مسئولیت های سپاه حفاظت، بحث امنیت پرواز است، از چه زمانی این مسئولیت بر عهده شما قرار گرفت؟

موضوع حفاظت از هواپیماها، متاثر از فرمان حضرت امام (ره) در سال 63 است. قبل از فرمان حضرت امام به سپاه برای حفاظت از هواپیماها و مقابله با هواپیماربایی، هواپیماربایی هایی صورت گرفته بود، حتی هواپیما را به خارج منتقل کرده بودند. آن زمان علی‌رغم نداشتن تجربه، نیروهای حفاظت توانستند به نحو شایسته‌ای از این امر جلوگیری کنند.تا حالا چند هواپیما ربایی در کشور صورت گرفته است؟

از سال 63 به بعد که سپاه پاسداران در فرودگاه‌ها مستقر شدند هواپیما ربایی نداشتیم. تهدید بوده اقدام به هواپیماربایی هم شده اما هیچکدام موفق نشدند!!!

محافظت از شخصیت‌ها در خارج از کشور برعهده شما است؟

در خارج از کشور سازوکار دیگری دارد. وقتی مهمان می‌آید با خود محافظ می‌آورد اما با سازوکار ما، اگر از ایران نیز هیئتی برود با سازوکار آنها هماهنگ می شویم البته تمهیداتی خاص نیز برای خود داریم.

سردار معمولا گروه‌های پیش‌رو چند روز قبل از سفر یک مسئول به یک کشور خارجی ، به آنجا سفر می کنند؟

کشور مقصد برای ما بیگانه است، بنابراین همکاران سپاه حفاظت برای استفاده از تمام ظرفیت ها و برای حفاظت بهتر چند روز قبل به آن کشور سفر می کنند، البته سفیر ایران در آن کشور نیز توجیه است و تاکنون مشکل خاصی در این زمینه نداشتیم.

در سیستان و بلوچستان آقای احمدی‌نژاد مورد سوء قصد قرار گرفت و یکی از محافظانش نیز به شهادت رسید. توضیحی در این زمینه می‌فرمایید که برای این شرایط چه تمهیداتی اندیشیده شده و مسئله چگونه پیش آمد؟؟؟

حادثه سیستان مربوط به شخص احمدی‌نژاد نبود. موضوع مربوط به یک منطقه دیگر بود. رئیس جمهور پس از ورود به استان، به تمام شهرها و برخی بخش‌ها و دهات این استان سفر کرد.

ما باید همکاران خود را با توجه به نوع مسئولیتمان به منطقه گسیل می‌کردیم، بنابراین محافظان رئیس جمهور که به یکی از مناطق مورد بحث رفته بودند زمان مراجعه از یک منطقه به منطقه دیگر، با اشرار آن منطقه درگیر شدند که این درگیری منجر به شهادت یکی از همکاران شد.

در سپاه حفاظت انصار المهدی(عج) از چند مسئول محافظت می‌شود و رده‌بندی مسئولان به چه صورت است؟

تعداد براساس موارد ابلاغ شده، محاسبه می‌شود که از بیان عدد معذوریم. در تعیین رده نیز پارامترهایی مطرح می‌شود که آنها بحث خاص خود را دارند. یکی از آنها جایگاه حقوقی فرد است که از سران قوا تا وزرا را در بر می گیرد و براساس آن پروسه رده تعیین و ابلاغ می‌شود ...
امضاي کاربر : دعا کنید که خداوند شهادت را نصیب شما کند،در غیر این صورت زمانی فرا میرسد که جنگ تمام میشود و رزمندگان امروز سه دسته میشوند؛
اول دسته ای که به مخالفت با گذشته خود برمی خیزند و از گذشته خود پشیمان میشوند،
دوم دسته ای که راه بی تفاوتی را برمی گزینند و در زندگی مادی غرق میشوند،
سوم دسته ای که به گذشته ی خود وفادار می مانند و احساس مسئولیت میکنند که از شدت مصایب و غصه ها دق خواهند کرد.

"شهید مهدی باکری"
جمعه 15 شهریور 1392 - 17:12
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 19 کاربر از nopo_fighter به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: tomcat &elyas &sarbaz &rescue21 &asmanff &aviation2 &simorgh146 &r3zahck23 &general-reza &alirezad &vahid_mg &sky_hero &alij &pasdar &miladmir &217 &afzaly &seyyedabbas5 &sarhang021 &


تعداد ارسال ها: 324
تاريخ عضويت: 13 /8 /1392
تعداد تشکر کرده: 560
تعداد تشکر شده: 1639

پاسخ : 2 RE آشنایی با
با سپاس از مطلبتون ،
با خوندن همون چند خط اول متوجه چند اشتباه توسط نویسنده این مقاله شدم که عرض میکنم و چنانچه علاقمند بودید مابقی را هم بعدا" عرض میکنم :
1) حفاظت از سران ارشد ارتش با کلاه سبزهای ارتش هست (و نه هیچ نیروی دیگری!!) این تکاوران نیروی زمینی ارتش (که در هر کدام از نیروهای 4 گانه ارتش لباس همان نیرو را به تن میکنند) هم دوره های لازم را دیده اند و هم امکانات و تجهیزات لازم را دارند و هم از آمادگی کافی برخوردارند. (بنده شخصا" شاهد بودم که نیروهای کلاه سبز برای یکی از فرماندهان ارتش در حال زره پوش نمودن بدنه یک خودروی پژو پارس و استفاده از لاستیک های ضد گلوله بودند) (در یکی از اسپرت فروشی های اصفهان که برای خرید روکش و دزدگیر رفته بودم)
2) حفاظت از سران ارشد ناجا هم با خود ناجاست
3) حفاظت از مجلس و دولت و وزراء تا همین چند سال پیش با ناجا بود که با درخواست جناب احمدی مقدم این مسئولیت به سپاه واگذار گردید و موجب دلخوری و سرشکستگی برخی پرسنل خدوم و زحمت کش ناجا گردید. (که هنوز هم با گذشت چند سال گله مند هستند.)
4) استفاده از کلت کمری برونینگ که سلاح سازمانی ارتش و نیروهای مسلح است دیگه منسوخ شده و محافظان ، افسران نگهبان ، پرسنل حفاظت اطلاعات و ... از کلت جدید ساخت داخل که هم وزن کمتری داره و هم کوچکتر ، جمع و جورتر و خوش دست تره و دقت بهتری داره استفاده مینمایند.
.
امضاي کاربر : تا کمان هست ، در اندیشه آرش باشیم
پنجشنبه 30 آبان 1392 - 12:17
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 8 کاربر از ah-1j به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: gaige95 /tomcat6062 /general-reza /alirezad /pasdar /217 /afzaly /seyyedabbas5 /


تعداد ارسال ها: 449
تاريخ عضويت: 25 /11 /1391
تعداد تشکر کرده: 262
تعداد تشکر شده: 1018

پاسخ : 3 RE آشنایی با
نقل قول از ah-1j
با سپاس از مطلبتون ،
با خوندن همون چند خط اول متوجه چند اشتباه توسط نویسنده این مقاله شدم که عرض میکنم و چنانچه علاقمند بودید مابقی را هم بعدا" عرض میکنم :
1) حفاظت از سران ارشد ارتش با کلاه سبزهای ارتش هست (و نه هیچ نیروی دیگری!!) این تکاوران نیروی زمینی ارتش (که در هر کدام از نیروهای 4 گانه ارتش لباس همان نیرو را به تن میکنند) هم دوره های لازم را دیده اند و هم امکانات و تجهیزات لازم را دارند و هم از آمادگی کافی برخوردارند. (بنده شخصا" شاهد بودم که نیروهای کلاه سبز برای یکی از فرماندهان ارتش در حال زره پوش نمودن بدنه یک خودروی پژو پارس و استفاده از لاستیک های ضد گلوله بودند) (در یکی از اسپرت فروشی های اصفهان که برای خرید روکش و دزدگیر رفته بودم)
2) حفاظت از سران ارشد ناجا هم با خود ناجاست
3) حفاظت از مجلس و دولت و وزراء تا همین چند سال پیش با ناجا بود که با درخواست جناب احمدی مقدم این مسئولیت به سپاه واگذار گردید و موجب دلخوری و سرشکستگی برخی پرسنل خدوم و زحمت کش ناجا گردید. (که هنوز هم با گذشت چند سال گله مند هستند.)
4) استفاده از کلت کمری برونینگ که سلاح سازمانی ارتش و نیروهای مسلح است دیگه منسوخ شده و محافظان ، افسران نگهبان ، پرسنل حفاظت اطلاعات و ... از کلت جدید ساخت داخل که هم وزن کمتری داره و هم کوچکتر ، جمع و جورتر و خوش دست تره و دقت بهتری داره استفاده مینمایند.
.

در اینکه حفاظت از شخص دوم مملکت(رئیس جمهور) و همچنین رئیس دو قوه ی دیگر بر این بخش است شکی نیست،
همچنین حفاظت از تمامی وزیران کشور بر عهده این نهاد میباشد،
اما در باب فرماندهان ارشد آجا ،ناجا باید عرض کنم که بستگی به شرایط داره،در حالت کلی و عادی بر عهده سپاه انصار میباشد ولی این امکان وجود دارد بسته به نوع شرایط مثلا در حال رزمایش و .... این مسئولیت به سازمان دومی هم محول گردد،که این کار شاید،شاید برای امنیت بیشتر باشد،
به نمونه،در حال عادی وضعیت وظیفه حفاظت از بیت رهبری و جان اولین مقام کشور بر عهده سپاه ولی امر میباشد ولی در مواقع بحرانی حتی نیروهای ویژه پیرو ولایت یا همان پاد وحشت(نوپو) وارد عمل میشوند...

لارم به ذکر میباشد که هنوز در برخی از مناطق کشور ...... واحدهای اطلاعاتی از همان کلت برونینگ استفاده میکنند بنا به دلایلی،ولی در اکثر مناطق که از اهمیت بیشتری برخوردارند جانگزینی صورت گرفته...


اگر اطلاعات دیگری در این مورد دارید حتما عنوان کنید تا هم بنده و هم دیگر کاربران استفاده کنند...
با تشکر...
امضاي کاربر : دعا کنید که خداوند شهادت را نصیب شما کند،در غیر این صورت زمانی فرا میرسد که جنگ تمام میشود و رزمندگان امروز سه دسته میشوند؛
اول دسته ای که به مخالفت با گذشته خود برمی خیزند و از گذشته خود پشیمان میشوند،
دوم دسته ای که راه بی تفاوتی را برمی گزینند و در زندگی مادی غرق میشوند،
سوم دسته ای که به گذشته ی خود وفادار می مانند و احساس مسئولیت میکنند که از شدت مصایب و غصه ها دق خواهند کرد.

"شهید مهدی باکری"
پنجشنبه 30 آبان 1392 - 12:53
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از nopo_fighter به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: general-reza /alirezad /217 /afzaly /mo-nia /seyyedabbas5 /


تعداد ارسال ها: 3465
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2959
تعداد تشکر شده: 15249

پاسخ : 4 RE آشنایی با سپاه انصار
داعش به دنبال هواپیماربایی در ایران بود/ شکست ترور دانشمند هسته ای با اقدام سپاه

سرهنگ باقری معاون عملیات فرماندهی حفاظت سپاه از خنثی سازی آخرین عملیات ترور یکی از دانشمندان هسته‌ای توسط صهیونیست‌ها با اقدام به موقع حفاظت سپاه خبر داد.

به گزارش مشرق، سرهنگ باقری معاون عملیات فرماندهی حفاظت سپاه با اشاره به سی‌امین سالگرد تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی در پنجم دی‌ماه سال 63 گفت: در آن سال ظرف چند ماه قریب به 5 هواپیما از ایران ربوده شد که 2 فروند آن مسافری و بقیه در حوزه‌های دیگر بوده‌اند.

وی افزود: لذا در آن زمان امام(ره) به آقای محسن رضایی فرمانده وقت سپاه ابلاغ کردند که حفاظت از هواپیماها به سپاه واگذار شود و تأکید کردند از این پس سپاه را مسئول می‌دانم.

* موفقیت سپاه در 13 درگیری هوایی

باقری ادامه داد: از آن زمان که سپاه این مسئولیت را به عهده گرفت 130 مورد اقدام به هواپیماربایی داشتیم که در 13 مورد درگیری‌ شده و هم مهاجمین و هم برادران امنیت پرواز آسیب دیده‌اند اما در هیچکدام از این موارد مهاجمین در عملیات خود موفق نبوده‌اند.

معاون عملیات فرماندهی حفاظت سپاه، تصریح کرد: به همین دلیل در حوزه هوانوردی هیچگونه مسافر خارجی و داخلی در ایران دغدغه امنیت در پرواز را ندارد علت آن هم فقط توانمندی، آموزش و تخصص نیست بلکه سپاه به صورت ارزشی از امنیت پرواز در زمین و هوا حراست کرده و می‌کند.

* برخی‌ کشورهای اروپایی اقدامات سپاه حفاظت هواپیمایی را کپی می‌کنند

باقری در بخش دیگری از گفت‌وگو تأکید کرد: در سازمان ایکائو، سپاه حفاظت هواپیمایی به عنوان یکی از قطب‌های تأمین امنیت در حوزه هوانوردی معرفی شده است.

وی ادامه داد: سپاه پاسداران امروز به عنوان یک الگو در حوزه تأمین امنیت پرواز مطرح است و برخی کشورهای اروپایی امنیت پرواز ایران در زمین و آسمان را الگوی خود قرار داده‌اند و تلاش می‌کنند عیناً اقدامات ما را کپی کنند.

باقری گفت: در کشورهای غربی هرجا بخواهند در این حوزه مثالی بزنند می‌گویند امنیت پرواز را باید مثل ایران در فرودگاه‌هایمان داشته باشیم.

* شرط آمریکا برای پروازهای انگلیس

معاون عملیات فرماندهی حفاظت سپاه، اظهار داشت: به عنوان مثال وقتی در چهار سال پیش تهدید به بمب‌گذاری در فرودگاه لندن صورت گرفت و پرواز لندن-آمریکا به زمین نشست از 20 کیلومتر اطراف فرودگاه را بستند و مسافران 5 کیلومتر پیاده طی کردند و اجازه ندادند هیچ ماشینی به هواپیما نزدیک شود، در آن زمان آمریکا اعلام کرد پروازهایی که از لندن می‌آیند باید حفاظتی مثل حفاظت هواپیمایی ایران داشته باشند تا اجازه فرود در آمریکا را بدهیم.

* جزئیاتی از هواپیماربایی پرواز تهران-دمشق

باقری در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: آخرین اقدام عملی هواپیماربایی پرواز تهران-دمشق بود و فردی که بخشی از دلیل این کارش سیاسی بود اقدام به ربایش هواپیما کرد که با هوشیاری و دقت‌نظری که دوستان ما داشتند این فرد بازداشت شد و از هرگونه اقدام دیگر بازماند.

وی افزود: این فرد که ایرانی بود به صورت مسافر و کاملاً قانونی وارد هواپیما شده بود و حتی برای ایجاد ارعاب اقدام به کتک‌کاری با مسافرها کرده بود که خوشبختانه بازداشت شد و اکنون مراحل قانونی را طی می‌کند.

* امنیت پرواز در ایران بالاتر از استاندارد ایکائو

معاون عملیات فرماندهی حفاظت سپاه، با اشاره به شیوه‌های آموزشی-حفاظتی در سپاه گفت: هیچکس از اقدامات آموزشی ما آگاه نیست و ما از غربی‌ها الگو نگرفته‌ایم. ما در حوزه آموزش و تجهیزات ابداعاتی داریم و بر اساس استانداردها اقدام کرده‌ایم.


باقری گفت: زمانی که بازرسان سازمان ایکائو به ایران آمدند و از اقدامات ما بازدید کردند اعلام کردند ایران در حوزه امنیت پرواز‌ها بالاتر از استانداردهای ایکائو عمل می‌کند.

* داعش و گروه‌های سلفی بدنبال هواپیماربایی در ایران بودند

باقری در خصوص هواپیماربایی در چند سال اخیر گفت:‌ از سال 89 به بعد هم اقداماتی بوده ولی عملیاتی نشده است و افرادی با انگیزه‌های سیاسی، اعتقادی، روانی و اقتصادی علی‌الدوام در این حوزه برای ما تهدید هستند.

معاون عملیات فرماندهی حفاظت سپاه، تأکید کرد:‌ در حوزه داعش و سایر گروه‌های سلفی نیز آنها در صدد این بودند که بخواهند از این طریق به کشورمان ضربه بزنند ولی خوشبختانه نتوانسته‌اند اقدام عملی داشته باشند.

* تقدیر رئیس جمهور از اقدامات سپاه حفاظت در جلسه اخیر

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو اظهار داشت: رئیس‌جمهور اخیراً در جلسه‌ای از سپاه برای حفاظت از شخصیت‌ها قدردانی و همکاران ما را مورد تقدیر قرار داد و از اقدامات سپاه در این حوزه اعلام رضایت کرد.

* سپاه مسئول رسمی حفاظت از شخصیت‌های هسته‌ای است

باقری همچنین به موضوع حفاظت از شخصیت‌های هسته‌ای اشاره و تصریح کرد:‌ طبق قانون مسئولیت رسمی حفاظت از شخصیت‌های هسته‌ای به عهده سپاه است اما سایر ارگان‌ها نیز در حوزه اختیارات خود وظایفی دارند اما حفاظت از شخصیت‌ها به عهده سپاه است.

* ترور ناموفق دانشمند هسته‌ای توسط صهیونیست‌ها با حضور سپاه

معاون عملیات فرماندهی حفاظت سپاه، گفت: در دو سال اخیر دشمن صهیونیستی اقدام به عملیات ترور یکی از دانشمندان هسته‌ای کرده بود که با حضور به موقع برادران حفاظت سپاه این عملیات خنثی و از آن جلوگیری شد.

* درخواست‌هایی از 5 قاره برای آموزش حفاظتی از سپاه

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما برای پیشرفت در این حوزه از هیچ کشور یا نهادی استفاده نکردیم اما اکنون درخواست‌هایی از پنج قاره در حوزه آموزش، جزوات درسی و انتقال تجربیات هم در حفاظت شخصیت‌ها و هم حفاظت هواپیمایی از سپاه صورت گرفته است.


باقری اظهار داشت: اگر امروز در حفاظت شخصیت‌ها و هواپیماها آرامش برقرار است دلیل آن نبودن دشمن نیست بلکه هوشیاری برادران حفاظت سپاه است زیرا دشمنان انقلاب از هر زاویه‌ای که بتوانند به دنبال ضربه زدن به ما هستند.

* اعلام رضایت فرمانده معظم کل قوا از عملکرد سپاه حفاظت

معاون عملیات فرماندهی حفاظت سپاه در پایان با اشاره به اعلام رضایت مقام معظم رهبری از عملکرد حفاظت سپاه گفت:‌ ایشان در جلسه‌ای ضمن اعلام رضایت از عملکرد همکاران ما اعلام کردند هر وقت در این حوزه خبری نیست دلیل آن این است که شما کار خود را خوب انجام داده‌اید.
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
سه شنبه 18 فروردین 1394 - 21:01
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 11 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: general-reza /alirezad /vahid_mg /sky_hero /miladmir /ghods80 /parsa_tomcat /217 /yashaar2016 /afzaly /seyyedabbas5 /


تعداد ارسال ها: 321
تاريخ عضويت: 23 /12 /1393
سن: 30
تعداد تشکر کرده: 512
تعداد تشکر شده: 1113
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 5 RE آشنایی با " سپاه حفاظت انصار المهدی (عج)"
این نهاد زمان شهادت بیرحمانه امیر صیاد شیرازی کجا بود؟
مگه وظیفشون حفاظت از امسال شهید صیاد شیرازی نبود؟
سه شنبه 18 فروردین 1394 - 23:49
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از injustice به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: tangesssir /general-reza /ghods80 /217 /yashaar2016 /


تعداد ارسال ها: 3465
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2959
تعداد تشکر شده: 15249
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 6 RE آشنایی با
نقل قول از injustice
این نهاد زمان شهادت بیرحمانه امیر صیاد شیرازی کجا بود؟
مگه وظیفشون حفاظت از امسال شهید صیاد شیرازی نبود؟

اولا سپهبد صیاد شیرازی جزو فرمانده نیروی زمینی ارتش بودن در زمان خودشون و اصلا سپاه تو امور ارتش دخالتی نمیکنه...حتی الان فرمانده های ارتش خود ارتشی ها هستند محافظاشونم خود ارتشی ها هستند.

بعدشم اون موقع تو اوج ترور و بمب گذاری و... اگه یه تیم حفاظتی هم داشتن بازم نمیشد صد در صد گفت ایشون ترور میشدن یا نه.
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
چهارشنبه 19 فروردین 1394 - 00:43
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 11 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: injustice /general-reza /alirezad /vahid_mg /pasdar /miladmir /ghods80 /217 /yashaar2016 /alemi /afzaly /


تعداد ارسال ها: 43
تاريخ عضويت: 8 /4 /1395
محل زندگي: زمین خدا
سن: 18
تعداد تشکر کرده: 165
تعداد تشکر شده: 107
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 7 RE 1
یه سوال
توی فیلم بادیگارد ساخته ابراهیم حاتمی کیا،شخصیت حیدر و کلا اون بادیگاردها جزو سپاه حفاظت انصار بودن؟
اگه بودن چرا تو فیلم هیچ اسمی از سپاه برده نشد؟
امضاي کاربر : ارتش و سپاه و بسیج ندارد؛تمامی ملت ایران در جنگ نقش داشتند
بیایید بین آنها تفرقه نیندازیم
امضا شهدا
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 - 16:06
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از modaafeharam به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: rubik /alij /afzaly /


تعداد ارسال ها: 3465
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2959
تعداد تشکر شده: 15249
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 8 RE 1
نقل قول از modaafeharam
یه سوال
توی فیلم بادیگارد ساخته ابراهیم حاتمی کیا،شخصیت حیدر و کلا اون بادیگاردها جزو سپاه حفاظت انصار بودن؟
اگه بودن چرا تو فیلم هیچ اسمی از سپاه برده نشد؟

اولا این پست قدیمیست و الان حفاظت انصارالمهدی اسمش تغییر کرده و اسمش شده سپاه حفاظت و ضمن اینکه الان فقط حفاظت هواپیماها و حفاظت سران سه قوه به عهده سپاه حفاظت است و بقیش به عهده حفاظت شخصیت ناجا هست.

بادیگارد راستش اگه بخوای طبق الان نگاه کنی ، بیشتر منوط به حفاظت شخصیت ناجا میشد ، ولی اسمی ازش برده نشده چون در کل بحثش حفاظت بود و حالا سپاه و ناجا جفتشون دارن کار حفاظت رو انجام میدن.
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 - 21:24
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: rubik /alij /afzaly /modaafeharam /f-14a /sarhang021 /


تعداد ارسال ها: 174
تاريخ عضويت: 14 /4 /1395
محل زندگي: تبریز
سن: 14
تعداد تشکر کرده: 333
تعداد تشکر شده: 720
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 9 RE آشنایی با " سپاه حفاظت انصار المهدی (عج)"
سلام.سپاه حفاظت جزو رسته حفاطت و اطلاعات است؟
امضاي کاربر :
الله اکبر
جانم فدای رهبر

سه شنبه 03 مرداد 1396 - 09:09
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 2 کاربر از aliesmaili به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: rubik /asd /


تعداد ارسال ها: 3465
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2959
تعداد تشکر شده: 15249
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 10 RE آشنایی با
نقل قول از aliesmaili
سلام.سپاه حفاظت جزو رسته حفاطت و اطلاعات است؟

سلام . حفاظت اطلاعات اصلا رسته نیست ، چه تو ناجا و سپاه و... در اصل حفاظت اطلاعات یک سازمان مستقل است که زیر مجموعه ستاد فرماندهی کل می باشد و افراد حفاظت اطلاعات تو همه سمت های سپاه و در تمام رسته های سپاه به عنوان سازمان مستقل حضور دارند.

اما سپاه حفاظت در اصل یک رسته هست و کارش حفاظت فرودگاه های کشور و حفاظت سران سه قوه می باشد.
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
چهارشنبه 04 مرداد 1396 - 00:27
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 2 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd /sarhang021 /


تعداد ارسال ها: 171
تاريخ عضويت: 3 /6 /1393
تعداد تشکر کرده: 172
تعداد تشکر شده: 750
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 11 RE آشنایی با " سپاه حفاظت انصار المهدی (عج)"
مطمئنید از رییس جمهورم هست؟ من یه مدت شدید دنبال این حرفه بودم و پرس و جو میکردم ولی گفتن وظیفه حفاظت از رهبری و رییس جمهور رو به عهده نداره
امضاي کاربر : ار سال 57 یه عده ای گفتند ما اهل کوفته نیستیم. خدا گفت: باشه پس امتحانتون میکنم. امتحان جهاد ( 8 سال دفاع مقدس)، امتحان اقتصادی (تحریم) ، امتحان حکمیت ( فتنه 88 و ادامه)
یادتون باشه ما امتحانات رو تا الان قبول شدیم. ادامشو از کار باز نمونید که اگر کنار بکشیم سیلی خدا تا چند صد سال گریبان ما خواهد بود.
چهارشنبه 04 مرداد 1396 - 01:47
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 1 کاربر از leonardo0011 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش