نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !تعداد بازديد 3360
آغاز شده توسط
متن
seafighter آفلاينتعداد ارسال ها: 425
تاريخ عضويت: 8 /2 /1392
تعداد تشکر کرده: 406
تعداد تشکر شده: 1906
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

رژه 29 فرودین
در آستانه روز 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و روز نیروی زمینی قهرمان و همینطور در آستانه رژه ی سراسری ارتش در سراسر کشور به خصوص در مرقد امام اقدام به ایجاد این تاپیک می نمایم تا در ان اخبار قبل و بعد از روز رژه قرار داده شود.
به گزارش مشرق، پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرد: همزمان با رژه روز ارتش در 29 فروردین ماه و به منظور تامین نظم و ایمنی عبور و مرور و جلوگیری از تراکم بار ترافیکی در مسیرهای منتهی به محل برگزاری مراسم، رسیدگی فوری به تصادفات و سوانح رانندگی در معابر همجوار با محدوده اجرای مراسم، تعامل و همکاری با سایر واحدهای نظامی، انتظامی و دژبان آجا در راستای انجام هرچه مطلوب تر ماموریت، کنترل، نظارت و هدایت ترافیک قبل، حین و بعد از اجرای مراسم و برنامه ریزی و برقراری نظم عبور و مرور در مسیرهای منتهی به بهشت زهرا(س) پلیس راهور تهران تمهیدات ترافیکی ویژه‌ای در نظر گرفته است.

بر این اساس تردد کلیه وسایل نقلیه از ساعت یک بامداد روز جمعه 29 فرودین ماه تا پایان مراسم در معابر زیر ممنوع است:

- بزرگراه صالح آباد از شمال به جنوب مسدود و از تردد کلیه وسایط نقلیه به سمت جنوب جلوگیری بعمل خواهد آمد و خودروهایی که قصد دسترسی به بهشت زهرا(س) را دارند از طریق خیابان شهید رجایی،‌ جاده قدیم قم و از در گلدسته وارد بهشت زهرا(س) خواهند شد.

- در لوپ پل شهید صنیع خانی به سمت جنوب صالح آباد از آزادگان شرق، از تردد کلیه وسایط نقلیه جلوگیری بعمل خواهد آمد.

- در مسیر غرب به شرق بزرگراه آزادگان ورودیها به سمت صالح آباد مسدود و از تردد کلیه وسایط نقلیه تا پایان مراسم رژه جلوگیری بعمل خواهد آمد.

- سه راه باقرشهر به سمت غرب محدودیت اعمال خواهد شد.

- ضلع شمالی بلوار علامه عسگری (بلوار امام) از میدان ساعت به سمت غرب مسدود و از تردد کلیه وسائط نقلیه جلوگیری بعمل خواهد آمد.

- راستگرد جنوب به شرق آزادراه تهران – قم به سمت بلوار علامه عسگری (بلوار امام) واضع در ضلع شمالی حرم مطهر تا پایان مراسم رژه مسدود خواهد بود.

- لوپ شمال به شرق پل حرم در آزادراه تهران – قم به سمت بلوار علامه عسگری (بلوار امام) مسدود و در از تردد کلیه خودروها بجز خودروهای مدعوین که دارای کارت تردد هستند جلوگیری بعمل خواهد آمد.

- کلیه ورود‌ی‌ها به زیرگذر ضلع شمالی حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) در ضلع شمالی مسدود و از تردد کلیه خودروها بجز خودروهای مقامات و مدعوین که دارای کارت تردد هستند جلوگیری بعمل خواهد آمد.

- در بزرگراه امام علی (ع) از تقاطع جاده قدیم قم به سمت غرب مسدود و از تردد کلیه وسائط نقلیه جلوگیری بعمل خواهد آمد.

به گزارش ایسنا، همچنین از ساعت یک بامداد روز جمعه 29 فروردین ماه تا پایان مراسم و تخلیه کامل محدوده اطراف حرم مطهر ممنوعیت توقف در معابر زیر اعمال می‌گردد:

- ضلع شمالی بلوار علامه عسگری (بلوار امام) از میدان ساعت تا پل حرم در هر دو سمت.

- بزرگراه صالح آباد از پل شهید صنیع خانی تا میدان ساعت در هر دو سمت.

- آزادراه تهران - قم از پل شهید کاظمی تا عوارضی تهران - قم در هر دو سمت به جز خودروهایی که جهت جابجایی افراد رژه رونده در نظر گرفته شده است.

پلیس راهور تهران از رانندگانی که در ساعات مذکور در محورهای فوق تردد می‌کنند خواست ضمن رعایت محدودیت‌های فوق، پلیس راهور را در برگزاری این مراسم یاری دهند.
امضاي کاربر :
سه شنبه 26 فروردین 1393 - 22:05
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از seafighter به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: vahid_mg &aviation2 &elyas &simorgh146 &shahed1 &hasanali &hossein &


تعداد ارسال ها: 425
تاريخ عضويت: 8 /2 /1392
تعداد تشکر کرده: 406
تعداد تشکر شده: 1906

پاسخ : 1 RE رژه 29 فرودین
پیام امیر سرلشگر عطاالله صالحی فرمانده کل ارتش به مناسبت فرا رسیدن روز ارتش
به گزارش حوزه دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در این پیام امیر صالحی با اشاره به نامگذاری سال 93 از سوی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای تحت عنوان فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی، آورده است: به فضل الهی همان ارتشیانی که با خلق صحنه های ناب همراهی و همدلی با امام و مردم در دوران انقلاب و ایثار و شهادت در دفاع مقدس، دشمنان نظام را در رسیدن به اهداف پلیدشان ناکام گذاشتند، امروز و در سال اقتصاد و فرهنگ، با عزمی راسخ و با بهره گیری از مدیریت جهادی و تکیه بر جوانان مومن و متعهد، حماسه 35 سال حضور مستمر و خستگی ناپذیر خود را که با تقدیم بیش از 48هزار شهید حاصل شده، ادامه خواهد داد و ضمن تأکید بر آمادگی روحی و رزمی و ارتقا و گسترش سطح کیفی و کمی سامانه های دفاعی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی، همچون گذشته حضوری گسترده و موثر در حوزه جنگ نرم و فعالیت های فرهنگی خواهد داشت.

متن کامل پیام فرمانده کل ارتش به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

درود به روح پر فتوح امام راحل و ارواح طیبه شهدا و سلام به رهبر مسلمانان جهان و فرماندهی معظم کل قوا، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و سلام و درود بیکران به دلاورمردان ارتش مقتدر جمهوری اسلامی ایران و ملت سرافراز ایران اسلامی و تمام آنانی که در آزمون عهد، وفادار ماندند و در راه صیانت از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سر و جان دادند.

بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ ساز امام(ره) به این نیروی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند تا با نثار جان خود، پیام انقلاب اسلامی ایران را به عنوان نقطة آغاز خیزش تفکر اسلامی تا دورترین کرانه‌های این کره خاکی ارسال کنند.

صدور پیام تاریخی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) در بیست و هشتم فروردین 1358 و حمایت قاطعانه ایشان از ارتشیان که موجب خلع سلاح بدخواهان و شکست توطئه مخالفان نظام در انحلال ارتش شد، همچون پیکانی زهرآگین بر قلب تمام دسیسه ها و نقشه های شوم استکبار و بدخواهان انقلاب نشست و روحیه ای دوچندان به فرزندان ملت بخشید. روحیه ای که زمینه ساز ظهور تفکر خودباوری و خوداتکایی در نیروهای مسلح شد و ایرانی مستقل و مقتدر را با محوریت فرهنگ اسلامی به جهانیان عرضه داشت.

اینک و به فضل الهی همان ارتشیانی که با خلق صحنه های ناب همراهی و همدلی با امام و مردم در دوران انقلاب، ایثار و شهادت در دفاع مقدس، دشمنان نظام را در رسیدن به اهداف پلیدشان ناکام گذاشتند، امروز و در سال اقتصاد و فرهنگ، با عزمی راسخ و با بهره گیری از مدیریت جهادی و تکیه بر جوانان مومن و متعهد، حماسه 35 سال حضور مستمر و خستگی ناپذیر خود را که با تقدیم بیش از 48هزار شهید حاصل شده، ادامه خواهد داد و ضمن تأکید بر آمادگی روحی و رزمی و ارتقا و گسترش سطح کیفی و کمی سامانه های دفاعی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی، همچون گذشته حضوری گسترده و موثر در حوزه جنگ نرم و فعالیت های فرهنگی خواهد داشت.

اینجانب ضمن تبریک هفته بزرگداشت ارتش به تمام همسنگرانم، به ویژه فرماندهان و کارکنان حماسه ساز و غیور نیروی زمینی قهرمان، یاد و خاطره امیر سرافراز ارتش اسلام، سپهبد علی صیاد شیرازی را گرامی می‌دارم و به روح پرفتوح امام شهیدان و شهدای والامقام انقلاب و جنگ تحمیلی، به ویژه شهدای گلگون کفن ارتش جمهوری اسلامی ایران که جان بر سر بیعت و پیمان گذاشتند تا به مدد خداوند، حافظ کیان نظام مقدس اسلامی و منتظران حضرتش باشند درود می فرستم و عزت و عظمت بیش از پیش کشور عزیزمان را در پرتو عنایات یگانه منجی عالم بشریت، حضرت ولی عصر(عج) و فرماندهی مدبرانه و دوراندیشانه نایب برحق آن حضرت، مقام معظم فرماندهی کل قوا، امام خامنه ای عزیز مسألت می‌نمایم.


والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران
سرلشکرستادعطاءالله صالحی
امضاي کاربر :
چهارشنبه 27 فروردین 1393 - 16:29
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از seafighter به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: vahid_mg /simorgh146 /shahed1 /crounus2000 /hasanali /hossein /


تعداد ارسال ها: 425
تاريخ عضويت: 8 /2 /1392
تعداد تشکر کرده: 406
تعداد تشکر شده: 1906

پاسخ : 2 RE رژه 29 فرودین
بیانیه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به مناسبت روز ارتش
بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: ارتش هرگونه ماجراجویی نظام سلطه و استکبار و مزدوران آنرا با پاسخ قاطع، سخت و ویران کننده روبرو خواهد‌ کرد.
به گزارش حوزه دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بیانیه‌ای با گرامیداشت 29 فروردین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران؛ ارتشیان غیور و ولایت‌مدار را دژ مستحکم استقلال و تمامیت ارضی کشور و مظهر بازدارندگی ایران اسلامی دانست.

در بخشی از این بیانیه آمده است: 29 فروردین ماه یاد آور یکی از روزهای بزرگ و ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است که در آن بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی در شرایط بسیار خطیر و حساس که ضد انقلاب و دشمنان نظام و ملت ایران در صدد تضعیف و حتی انحلال ارتش متحول شده برآمده بودند، با حمایت راهبردی و سرنوشت‌ساز خود از غیور مردان ارتش این توطئه خطرناک را خنثی و با پیام تاریخی خویش روح تازه‌ای در کالبد ارتشیان عزیز دمید و شکل‌گیری ارتشی انقلابی و مکتبی تحت آموزه‌های اسلام ناب محمدی(ص) و ولایت فقیه را تضمین کردند.

این بیانیه 29 فروردین 58 13را سرآغاز فصل تولد ارتش جمهوری اسلامی ایران و نقش آفرینی‌های سترگ آن در صحنه‌های دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور و مقابله با ضد انقلاب و دشمنان ملت ایران همراه با سایر مدافعان انقلاب و نظام اسلامی توصیف و تصریح کرد:حافظه تاریخی ملت ایران یادآور حماسه آفرینی‌هایی است که با همت و اراده جهادی و ایمانی غیور مردان ارتش جمهوری اسلامی مایه‌ی عزت و افتخار انقلاب و میهن اسلامی گردید که بر پیشانی آن مجاهدت فداکارانه و ایثارگرانه فرماندهان، کارکنان و سربازان ارتش عزیز در 8 سال دفاع مقدس می‌درخشد.

در ادامه، این بیانیه با ستایش عزم و اراده نیروهای مسلح به ویژه ارتش قهرمان در راستای تقویت قدرت دفاعی کشور خاطر نشان کرده است: امروزه دست یابی ملت بزرگ ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی به اقتدار دفاعی و توان بازدارندگی همه جانبه، مرهون مجاهدت و تلاش‌های مستمر صادقانه و خستگی ناپذیر فرزندان ولایت فقیه در ارتش دلاور و سپاه سلحشور و سایر نیروهای مسلح و مدافع انقلاب و میهن عزیزمان است که از رهگذر دست یابی به فن‌آوری‌های بومی و روزآمدسازی سامانه‌ها و تجهیزات نظامی وهوشمندسازی فرآیندهای فرماندهی و عملیات، آمادگی غیر قابل تردیدی را در برابر تهدیدات دشمن و بدخواهان نظام رقم زده است.

این بیانیه تلاش استکبار جهانی و دشمنان انقلاب و ملت ایران در ایجاد اختلاف و شکاف بین نیروهای مسلح به ویژه ارتش و سپاه را یک سناریوی دائمی و شکست خورده توصیف و تاکید کرده است: وحدت، یکپارچگی و هماهنگی همه جانبه بین ارتش و سپاه بعنوان بازوان پرتوان ملت و رهبری یک مزیت راهبردی برای نیروهای مسلح کشور به شمار می‌رود به گونه‌ای که امروز دشمن را نا امید و ناکام و در برابر این دژ مستحکم و خدشه ناپذیر مستأصل نموده است.

در پایان این بیانیه، با تبریک فرا رسیدن 29 فروردین ماه به خانواده بزرگ ارتش جمهوری اسلامی ایران و پاسداشت یاد و خاطره شهیدان گرانقدر این سازمان نظامی مکتبی ـ انقلابی؛ تداوم موفقیت و سربلندی فرماندهان، مدیران و آحاد کارکنان آن در نیروهای زمینی، دریایی، هوایی، پدافند و دیگر مجموعه‌های خدوم وابسته، آمده است: اقتدار، صلابت و آمادگی‌های همه جانبه دفاعی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در مرحله‌ی نوین از حیات امنیت آفرین و افتخار آمیز خود، جلوه‌هایی از آن در فراتر از مرزهای میهن اسلامی و آب‌های دور دست و مقابله با تهدیدات فرا منطقه‌ای تبلور یافته است به مدد لطف الهی و فرماندهی و راهبری‌های حکیمانه مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا امام خامنه‌ای عزیز( مدظله العالی) تداوم یافته و همراه با سایر نیروهای مسلح غیور کشورـ به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ـ هرگونه ماجراجویی نظام سلطه و استکبار و مزدوران آنرا با پاسخ قاطع، سخت و ویران کننده روبرو خواهد‌کرد.
امضاي کاربر :
چهارشنبه 27 فروردین 1393 - 16:36
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از seafighter به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: vahid_mg /simorgh146 /shahed1 /crounus2000 /hasanali /hossein /


تعداد ارسال ها: 425
تاريخ عضويت: 8 /2 /1392
تعداد تشکر کرده: 406
تعداد تشکر شده: 1906

پاسخ : 3 RE رژه 29 فرودین
پیام تبریک وزیر اطلاعات به مناسبت روز ارتش
به گزارش حوزه دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران، متن پیام وزیر اطلاعات به مناسبت روز ارتش به شرح زیر منتشر شد.

بسمه تعالی
امیر سرلشگر صالحی
فرماندهی محترم ارتش جمهوری اسلامی ایران
سلام علیکم
درود خدا بر ارتشیان غیوری که به ندای آسمانی پیشوا و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران لبیک گفتند و هم صدا با ملت در براندازی رژیم ستمشاهی نقش موثری داشتند.

پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) روز بیست و نهم فروردین به عنوان روز ارتش و تاکید بر ضرورت حفظ این نهاد مقاوم سبب گردید تا غیور مردان ارتش کفر ستیز اسلام مسئوولیت خطیر حراست و پاسداری از کیان مقدس جمهوری اسلامی ایران را طی هشت سال دفاع مقدس دوشادوش سایر قوای نظامی بر عهده داشته و موفق به دفع تجاوز و سرکوب تجاوزگران شوند و در این راه پر فراز و نشیب، شهدای گرانقدری را به اسلام تقدیم نمایند.

مایه افتخار است که ارتش جمهوری اسلامی ایران، پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی کشور را تحت زعامت خردمندانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای حفظه الله بر عهده دارد.

این جانب این روز خجسته را به جناب عالی و تمام غرور آفرینان ارتش جمهوری اسلامی تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

پیام تبریک سرلشگر فیروزآبادی
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی، 29 فروردین ماه روز ارتش و روز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.
سردار سرلشکر بسیجی دکتر سید حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این پیام آورده است: در طلیعه پیروزی انقلاب اسلامی بود که مرجع بزرگ، آن پرچمدار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) ارتش را ارتش امام زمان (عج) خواندند و 29 فروردین را روز ارتش نامیدند.
29 فروردین روز پیوند عمیق محبت بین مردم و ارتش است. روز ارتش عید ارتشیان است، ارتشی که با حماسه آفرینانی همچون شهیدان صیاد شیرازی، کلاهدوز، فلاحی، فکوری، ستاری، بابایی و ... که تاریخ بر اخلاص آنان گواهی خواهد داد، پاکبازانی که الگویی از یک ارتش مکتبی و مردمی در همه قرون و اعصار برای ملت اسلامی به یادگار گذاشتند. روز ارتش عید ارتشیان، مبارک باد.
اینجانب بر خود لازم می‌دانم مصادف شدن سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س)، بانوی گرامی اسلام، مدافع ولایت حضرت علی (ع) دخت نبوت و خورشید انوار آن حضرت، امام خمینی (ره) و روز ارتش را به تمام ارتشیان تبریک عرض کنم و از خداوند منان خواستارم به حرمت خون شهدای ارتشی و سپاهی، نیروی انتظامی، بسیجیان و تمام شهدای دفاع مقدس در سایه این دو نیروی عظیم و رهبری امام خامنه‌ای عزیز، اقتدار جمهوری اسلامی ایران را روز به روز بیشتر گرداند.
امضاي کاربر :
چهارشنبه 27 فروردین 1393 - 16:38
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از seafighter به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: vahid_mg /simorgh146 /shahed1 /crounus2000 /hasanali /hossein /


تعداد ارسال ها: 1417
تاريخ عضويت: 2 /6 /1392
محل زندگي: آذربایجان غربی
تعداد تشکر کرده: 3648
تعداد تشکر شده: 7841
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 4 RE رژه 29 فرودین
بااجازه ازsea fighter
به مناسبت 29 فروردین، روز ارتش و حماسه آفرینی­های نیروی زمینی قهرمان، هوانیروز با پرواز دهها فروند بالگرد شکاری، هجومی، پشتیبانی و شناسایی؛ رژه بزرگ بالگردها را برفراز مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) برگزار خواهد کرد.
امیر سرتیپ دوم خلبان هوشنگ یاری فرمانده هوانیروز در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومی نیروی زمینی ارتش در این زمینه گفت: در صورت مساعد بودن شرایط جوی رژه بزرگ بالگردهای هوانیروز برفراز مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد که یک نمایش قدرت مبتنی بر توجه به توان تخصصی و اراده جوانان ولایت­مدار ایران اسلامی است. این رژه برای کشورهای دوست و همسایه پیام آور صلح و دوستی و برای دشمنان نشان از اقتدار ایران اسلامی دارد.
لازم به ذکر است هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران از جمله یکان­های بسیار موثر و قدرتمندی است که علاوه بر رشادت­های بسیار زیاد در دوران دفاع مقدس و تقدیم تعداد زیادی شهید به انقلاب، امروز هم به­عنوان یکی از بازوان توانمند نیروی زمینی ارتش به انجام ماموریت­های عملیاتی و شناسایی می­پردازد و پشتیبانی عملیاتی و شناسایی از یکان­های مرزبانی نیروی انتظامی و سپاه پاسداران یکی از ماموریت های عملیاتی هوانیروز به­شمار­ می­رود.
همچنین متخصصان هوانیروز با استفاده از توانمندی علمی بالایی که دارند توانسته­اند در سال گذشته دهها فروند بالگرد را باز آماد(اورهال) کرده و به خطوط پروازی هوانیروز نیروی زمینی بازگردانند. تمام این فعالیت­ها با استفاده از توان علمی بومی کشور انجام شده و استفاده از ظرفیت­های درونی هوانیروز، این یکان را از هرگونه کمک خارجی بی­نیاز کرده است.
آجا
امضاي کاربر :
چهارشنبه 27 فروردین 1393 - 20:09
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از f-14a به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: vahid_mg /simorgh146 /seafighter /shahed1 /crounus2000 /hasanali /hossein /


تعداد ارسال ها: 425
تاريخ عضويت: 8 /2 /1392
تعداد تشکر کرده: 406
تعداد تشکر شده: 1906
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 5 RE رژه 29 فرودین
بیانیه سپاه در آستانه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران
به گزارش مشرق، در بخشی از این بیانیه آمده است: حافظه تاریخی ملت ایران گواهی می دهد در شرایط خطیر و پرفتنه ماههای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی ارتشیان غیور تحت منویات و رهنمودهای پیامبرگونه حضرت امام (ره) نماد یک مدیریت جهادی و انقلابی قرار گرفتند و در مدتی کوتاه روند نوسازی و تحول ارتش و آماده سازی آن برای صیانت از استقلال و تمامیت ارضی کشور و دفاع فداکارانه از آرمان های دینی و ملی را سپری کردند.

این بیانیه افزوده است: با عقیم شدن‌سناریوی ضدانقلاب و دشمنان نظام در انحلال ارتش که با پیام راهبردی امام راحل (ره) در فروردین ماه 58 رقم خورد، ارتشیان غیرتمند با حضور مؤثر و سرافرازانه خود در همراهی با سایر نیروهای مدافع انقلاب ـ برای مقابله با آشوب گران و تجزیه طلبان ضد انقلاب در کردستان و سپس مصاف با رژیم بعثی ـ صهیونیستی صدام در 8 سال دفاع مقدس ـ سند افتخار ملت ایران شدند.

این بیانیه در ادامه وحدت، هماهنگی و همراهی توأمان ارتش و سپاه و هم افزایی آنان با سایر نیروهای مسلح در حراست از استقلال و تمامیت ارضی کشور و دفاع از انقلاب و نظام اسلامی را مایه اعتماد و آرامش ملی و عامل شکست نقشه ها و سناریوهای شوم و تفرقه افکنانه دشمنان ملت ایران توصیف و تصریح کرده است: تردیدی نیست که ره آوردهای راهبردی و تعیین کننده وحدت و یکپارچگی نیروهای مسلح و مدافع ایران اسلامی و اقتدار و توانمندیهای دفاعی و بازدارنده آنان در عرصه های زمینی، دریایی، هوا و فضا و پدافند، راهبرد تهدید و گزینه نظامی قدرت های استکباری و جنگ طلب را ناکام و تاثیر آنها را به فضاسازی های تبلیغاتی و رسانه ای محدود کرده است.

در پایان این بیانیه با تبریک فرارسیدن 29 فروردین ماه به فرماندهان ، کارکنان و خانواده بزرگ و ولایتمدار ارتش جمهوری اسلامی ایران و تعظیم و تکریم مقام شامخ شهیدان گرانقدر و تاریخ ساز آن و تاکید بر لزوم نهادینه سازی مدیریت جهادی و روحیه انقلابی در کشور و شکل گیری عزم ملی برای تحقق شعار سال 1393 آمده است: ارتشیان دلاور، پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر اجزای شبکه دفاعی جمهوری اسلامی، اقتدار، صلابت ، آمادگی‌ها و توانمندیهای منحصر بفرد و همه جانبه خود را مایه اعتماد و آرامش عمومی جامعه، تضمین امنیت و منافع ملی و نیز پشتوانه دولت و دستگاههای مختلف برای پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی و حرکت پویا و پرشتاب کشور در مسیر فتح قله های رفیع پیشرفت و دست یابی به جایگاه ممتاز فراملی و جهانی قرار داده و تحت منویات و فرامین ولی امر مسلمین و فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای عزیز (مد ظله العالی) در برابر کسانی که بخواهند این راه مبارک و پرافتخار را با چالش و تهدید مواجه سازند، قاطعانه خواهند ایستاد.

فرماندهان ارتش به مقام شامخ امام خمینی (ره) ادای احترام کردند
جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروها و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران در آستانه روز ارتش به مقام شامخ امام خمینی (ره) ادای احترام کردند.
به مناسبت 29 فروردین سالروز ارتش جمهوری اسلامی صبح پنجشنبه فرمانده نیروی زمینی ارتش به همراه جمعی از فرماندهان عالی رتبه، مسئولان، کارکنان نیروها و ستاد ارتش در حرم مطهر امام راحل حضور یافتند.
امیر سرتیپˈ احمدرضا پوردستانˈ فرمانده نیروی زمینی ارتش در این آئین با تبریک روز ارتش و بزرگداشت حماسه آفرینی های نیروی زمینی، به نامگذاری این روز از سوی امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: 29 فروردین با تدبیر شجاعانه مردی از جنس پیامبران پدید آمد.
شرکت کنندگان در این آئین با قرائت فاتحه، یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشتند و با آرمان های امام (ره) پیمانی دوباره بستند

به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و حماسه آفرینی های نیروی زمینی قهرمان: تیم کوهنوردی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش به قله دارآباد تهران صعود کرد
این تیم متشکل از 8 کوهنورد با بدرقه حجت الاسلام والمسلمین محمد قاسم وفا رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و به سرپرستی سرهنگ حیدر بهجت و مسئولیت فنی عین الله عرب به ارتفاعات داراباد صعود کرد.
توجه به ورزش همگانی و انفرادی در نیروی زمینی ارتش از اهمیت به سزایی برخوردار است و برنامه های ورزشی صعود به قلل مرتفع ایران و همچنین برنامه های کوهپیمایی همواره جزو یکی از اصلی ترین برنامه های ورزشی نیروی زمینی ارتش بوده است.
در همین راستا کوهنوردان اداره عقیدتی سیاسی ارتش ضمن نشان دادن آمادگی بدنی خود، روز ارتش و حماسه آفرینی های نیروی زمینی را، با این صعود خود گرامی داشتند.

نمایش سامانه های جدید پدافندی برای اولین بار در رژه 29 فروردین
در آستانه 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و حماسه آفرینی های نیروی زمینی قهرمان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) سامانه های جدید راداری موشکی و ارتباطی خود را برای اولین بار در رژه به نمایش خواهد گذاشت.
به گزارش روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) سامانه های راداری آرش سامانه شبیه ساز موشک غفار و سامانه متحرک سازی پرتاب کننده موشک پوش و قادر امسال برای اولین بار دررژه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذاشته خواهند شد.
در آستانه روز ارتش مرحله پایانی رژه تمرینی جنگنده های نیروی هوایی انجام شدآخرین مرحله رژه تمرینی جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با حضور امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش در پایگاه شهید لشکری برگزار شد.
در این رژه تمرینی جنگنده‌های C 130، F 4 ، F 5 ،F 14 ، F 7، میگ 29، میراژ، سوخو 24 و صاعقه در دسته‌های مختلف پروازی بر فراز آسمان پایتخت به انجام رژه هوایی پرداختند.
جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی ارتش در حضور امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش ، حجت الاسلام والمسلمین ولی الله صبری رییس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا و فرمانده حفاظت اطلاعات این نیرو به تمرین هوایی پرداختند.
شایان ذکر است فرمانده نیروی هوایی ارتش در پایان این رژه تمرینی با حضور در جمع خلبانان و کارکنان فنی از تلاش های آنها تقدیر کرد.
امضاي کاربر :
پنجشنبه 28 فروردین 1393 - 11:14
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از seafighter به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: vahid_mg /shahed1 /crounus2000 /hasanali /


تعداد ارسال ها: 425
تاريخ عضويت: 8 /2 /1392
تعداد تشکر کرده: 406
تعداد تشکر شده: 1906
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 6 RE رژه 29 فرودین
بیانیه وزارت دفاع برای گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران
به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه‌‌ای با گرامیداشت 29 فروردین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی و حماسه آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان، اقتدار دفاعی و آمادگی همه‌جانبه نیروهای مسلح برای مقابله با تهدیدات را مایه امنیت و آرامش ملی کشور و عامل یأس و ناامیدی جبهه دشمن در دستیابی به اهداف شوم و شیطانی علیه ایران اسلامی دانست.در این بیانیه آمده است: در شرایطی که آمریکا و حامیان رژیم پهلوی با پیروزی انقلاب اسلامی و خروج جاسوسان و مستشاران نظامی‌شان توهم بازگشت قریب‌الوقوع آنان به ایران را در سر می‌پروراندند و در این رهگذر عوامل مزدور داخلی آنان و ضد‌انقلاب پروژه انحلال ارتش (‌که متحول و در خط انقلاب و ملت قرار گرفته بود) را دنبال می‌کردند، اقدام هوشمندانه و پیام تاریخی حضرت امام خمینی(ره) در حمایت از ارتش در فروردین 1358 روح حیات و عزت را در پیکره ارتشیان دمید و ظهور ارتش خداجوی، مکتبی و انقلابی را برای صیانت از استقلال و تمامیت ارضی کشور رقم زد.این بیانیه می‌افزاید: تاریخ 36 سال اخیر کشور که بیانگر عرصه‌های بسیار خطیر و سرنوشت‌سازی است که نقش‌آفرینی‌های سترگ ارتش انقلابی و غیور در آن بسیار معنادار و الهام‌بخش است. تا آنجا که از سوی ولی امر مسلمین و فرمانده معظم کل قوا به نشان (ارتش حزب الله و کلمه طیبه) مفتخر گردید. حماسه آفرینی‌های ماندگار ارتش سرافراز و فداکار در رویارویی با ضد انقلاب در آغازین ماه‌های استقرار نظام اسلامی در کردستان و سپس حضور شجاعانه و ایثارگرانه آنان در حماسه هشت سال دفاع مقدس ‌رمزنگاری از تدبیر راهبردی امام در حفظ و تقویت ارتش ‌است.در این بیانیه تصریح شده است: ‌موفقیت‌ها و سربلندی‌های تاریخ‌سازی که با همت و مجاهدت ارتش غیور و سایر نیروهای مسلح در طول تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف خلق شده ‌در سایه تبعیت محض آنان از ولایت فقیه بوده است که تبلور آن در دوران حضرت امام ‌(ره) و سپس مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای عزیز (‌مدظله العالی)، ارتش مقتدر و با افتخار جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح ‌را در تراز ملت سرافراز ایران و آرمان‌های نظام اسلامی به جهانیان معرفی کرده است.در ادامه این بیانیه آمده است: ‌وحدت، تعامل و هم‌افزایی همه‌جانبه و دائمی بین ارتش و سپاه به عنوان بازوان قدرتمند مقام ولایت و ستونهای خیمه‌‌ بازدارندگی و اقتدار دفاعی کشور ‌عامل تقویت اعتماد به نفس ملی و موجب استیصال و عصبانیت نظام استکبار و جبهه متحد ضد انقلاب شده است. ‌تردیدی نیست پیشرفت‌ها و توانمندی‌های ارزشمندی که امروز در حوزه سامانه‌ها و تجهیزات به روز و بومی دفاعی در زمین، دریا، هوا‌فضا به دست آمده ‌نشان افتخار ملتی است که بهره‌گیری هوشمندانه و عملیاتی آن در صحنه مأموریت‌های خطیر ارتش جمهوری اسلامی و دیگر سازمان‌های نیروهای مسلح توسط نیروهای ‌انقلابی و ولایتمدار بشارت و مژده‌ای برای نسل‌های امروز و فردای میهن اسلامی است که با اطمینان به تداوم انقلاب اسلامی تا ظهور منجی عالم بشریت (عج) و مصلح کل ‌بیندیشند.در پایان این بیانیه آمده است: ‌‌‌کارکنان جان برکف و ولایتمدار وزارت دفاع با تجلیل از مقام شامخ 48 هزار شهید‌ گرانقدر ارتش جمهوری اسلامی ایران در 8 سال دفاع مقدس و در میدان‌های دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور و تبریک فرا رسیدن روز ارتش به فرماندهان و آحاد مدیران و کارکنان سرافراز آن اعلام می‌دارد،‌ تردیدی نیست که مجموعه نیروهای مسلح مؤمن، شجاع و انقلابی کشور عزیزمان ‌اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، وزارت دفاع و نیز بسیج مردمی‌ با الهام از تجارب تاریخی و درک درست از الزامات و مقتضیات زمانی؛ نظام سلطه و تمامی بدخواهان ملت عزتمند ایران اسلامی را مقهور عظمت، صلابت و اقتدار خود ساخته و پاسخی متناسب و غیر قابل تصوری را به هرگونه تهدید دشمنان متجاوز خواهد داد.
خاطره ی زیبای سرلشگر حسنی سعدی
امیرسرلشکر حسنی سعدی معاون هماهنگ کننده ستادکل نیروهای مسلح در مراسم گرامیداشت 29 فروردین روز ارتش که عصر امروز در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد، اظهار داشت: بنده صحبتی از آقای ناطقنوری شنیده بودم لذا نزد او رفتم تا آن خاطره را برایم بازگو کند که او نیز گفت پیش از انقلاب به فرانسه رفتم و خدمت امام(ره) رسیدم و به ایشان گفتم پیغامی از جوانان انقلابی برای شما دارم.
امام(ره) فرموند، چیست که من هم پاسخ دادم جوانها اجازه میخواهند چند خودروی ارتش را منفجر کنند.وی افزود: آقای ناطق نوری مطرح کرد که در آن لحظه امام(ره) نگاه غضبآلودی کرد و من توضیحاتی از وضعیت ایران دادم و گفتم این کار برای این است تا رعبی در ارتش ایجاد کنیم. امام(ره) سپس فرمودند فردا قبل از رفتنت بیا تا نظرم را بگویم. فردای آن روز خدمت امام رسیدم و ایشان فرمودند دیشب خیلی فکر کردم نمیتوانم چنین دستوری بدهم زیرا آنها که در آن ماشینها هستند فرزندان ایرانند. این دیدگاه امام(ره) نسبت به ارتش بود.

حسنی سعدی تأکید کرد: بدنه ارتش با انقلاب بود و ارتش نقش بسیار موثری در پیروزی انقلاب داشت. یک گلوله توپ، تانک، بالگرد و هواپیما از سوی ارتش به طرف مردم شلیک نشد.
معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: هنوز سپاه شکل نگرفته بود که مسئولیت مرز با نیروی زمینی و پشتیبانی ان با نیروی هوایی و دفاع در دریاها با نیروی دریایی ارتش بود و باید گفت که متوقف کردن دشمن توسط نیروی زمینی ارتش صورت گرفت.
حسنی سعدی، خاطرنشان کرد: ارتش یک لحظه هم از جنگ غافل نبود و از ابتدا تا پایان آن به طور دائم و آمادهباش در مرز حضور داشت.
وی با بیان اینکه تا کنون در دنیا 8 سال جنگ متداوم و رودرو مانند جنگ سابقه نداشته است به وضعیت فعلی ارتش اشاره و تصریح کرد: الآن ارتش در یک موقعیت بسیار عالی است و نیروهای آن از کیفیت بسیار خوب و محبوبیت میان مردم برخوردارند.
معاون هماهنگکننده ستاد کل نیروهای مسلح در پایان تأکید کرد: اگر دشمنان نیتی در خصوص ایران داشته باشند ارتش در برابر آنها ایستادگی خواهد کرد.

تمرین تکاوران تیپ نوهد برای روز رژه

امضاي کاربر :
پنجشنبه 28 فروردین 1393 - 11:38
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از seafighter به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: vahid_mg /shahed1 /crounus2000 /hasanali /hossein /


تعداد ارسال ها: 425
تاريخ عضويت: 8 /2 /1392
تعداد تشکر کرده: 406
تعداد تشکر شده: 1906
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 7 RE رژه 29 فرودین
برنامه های گرامیداشت روز ارتش در جوار مرقد مطهر امام خمینی (ره) اعلام شد
جانشین معاونت فرهنگی و روابط عمومی ارتش جزئیات برنامه های روز ارتش را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ دوم شاهین تقی خانی جانشین معاونت فرهنگی و روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران برنامه های روز ارتش در 29 فروردین را اعلام و اظهار داشت: برنامه های روز ارتش در ساعت هشت صبح با حضور رئیس جمهور در جوار مرقد مطهر امام (ره) و به طور همزمان در سراسر کشور آغاز می شود و با رژه یکان های نمونه ارتش از مقابل جایگاه ادامه پیدا می کند.
وی در ادامه رژه جنگنده های نیروی هوایی، بالگردهای هوانیروز، یکان های نمونه پیاده و زرهی نیروهای زمینی، هوایی و دریایی، نمایش دستاوردهای جدید دفاعی ارتش و حضور مقتدرانه چتربازان را ازمهم ترین بخش های رژه عنوان کرد.
امیر سرتیپ تقی خانی با اشاره به پوشش این مراسم از سوی بیش از 400 خبرنگار داخلی و خارجی، گفت: علاوه بر شبکه اول سیما که به طور کامل مراسم را به صورت زنده پخش می کند، رادیو ایران، شبکه خبر، شبکه های العالم و پرس تی وی نیز بخش هایی از این مراسم را به صورت زنده پوشش خواهند داد.
جانشین معاونت فرهنگی و روابط ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص علت نامگذاری روز ارتش توسط امام خمینی(ره)، نیز گفت: زمانی که انقلاب به پیروزی رسید، تنها نیرویی که توانست در تقویت و استحکام انقلاب نوپای اسلامی نقش اساسی داشته باشد، ارتش بود و به همین دلیل دشمنان به دنبال حذف این بازوی قوی امام و انقلاب بود. لذا زمزمه انحلال ارتش و تشکیل ارتش بی طبقه را دادند که امام خمینی رحمت الله علیه با حمایت از ارتش، 29 فروردین را به عنوان روز ارتش اعلام کردند و فرمودند ارتش با تمام ساز و برگ به رژه بپردازد.
وی در پایان از آحاد مردم ایران اسلامی دعوت کرد تا با حضور در محل رژه یکان های نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران در سراسر ایران اسلامی، قوت قلبی باشند برای فرزندان ارتشی خود در حراست از کیان و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.

سردار جلالی در پیامی بمناسبت روز ارتش:
سردار "جلالی" رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور طی پیامی 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی را گرامی داشت، متن پیام بدین شرح است:

«"روز ارتش یک روز تاریخی و پر مضمون و جزء خاطره‌های ماندگار و معنا دار به حساب می‌آید" فرمانده معظم کل قوا ملت‌ها تاریخ خود را فراموش نمی‌کنند بویژه که سرشار از حماسه و ایثار و غرور باشد، روز"29 فروردین" یادآور ذکاوت و نیز عنایت ویژه رهبر کبیر انقلاب اسلامی به مجاهدان دلیروهمیشه سرافرازی است که زیر پرچم ولایت و در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران لحظه‌ای نیاسودند و برای اهتزاز گوهر ایمان، عزت و شرافت بر تارک زخم دیده این مرز و بوم، جان در کف اخلاص نهادند.

ملت شهید پرور ایران اسلامی و تاریخ سراسر پر افتخار این مرز و بوم رشادت دلاور مردان جان بر کف و سلحشور خود در سالهای دفاع مقدس که در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج عظیم مردمی به منصه ظهور و بروز رسانده و طی آن ارتش مجهز و مغرور رژیم منحوس صدام را با خفت و خواری و تحمیل تلفات سنگین انسانی و لجستیکی مجبور به عقب نشینی و ناظرین دنیا را بهت‌زده و جمهوری اسلامی ایران را در جهان تثبیت نمود، از یاد نخواهد برد.

این نیروی ظفرمند در تمامی سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، با وجود تهدید، توطئه‌ و تحریم‌، با تکیه بر توان و تخصص خود، در مقابله با تهاجمات و تهدیدات دشمنان ایستاد و با تثبیت اقتدار خود در برقراری امنیت، صلح و آرامش کشور و منطقه، تصویری قابل ستایش از خود به نمایش گذاشت.

در این لحظات باشکوه و ایام خجسته و در سالی که به نام "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" مزین گردیده است، به پاس رشادت ها و رادمردی های ارتشیان غیور در حفظ کیان وطن عزیزمان، علاوه بر نکوداشت این روز پرافتخار، مراتب تهنیت و تبریک خویش را به مناسبت این روز عزیز خدمت دلاوران ایثارگر ابراز داشته و از خداوند متعال سربلندی و توفیقات روزافزون آنان را تحت توجهات مولای حق صاحب الزمان حضرت مهدی علیه‌السلام و نایب ایشان رهبر عظیم‌الشان انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مسالت می نمایم.

رجاء واثق دارد ارتش جمهوری اسلامی ایران، پرتوان تر و مومن تر از همیشه درمسیر روشن وپرافتخار ولایت، درراستای سرافرازی ملت ودفاع از کیان کشور، برای انقلاب و مردم چون بازوی توانمند و برای دشمنان این مرز وبوم کابوسی همیشگی خواهد بود.»

پیام سردار نقدی به مناسبت روز ارتش

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران، سردار "محمدرضا نقدی" به مناسبت 29 فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران پیامی صادر کرد.

متن پیام رئیس سازمان بسیج مستضعفین به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انقلاب اسلامی ایران به عنوان کامل ترین و ماناترین انقلاب در تاریخ بشریت، آثار و نتایج و دگرگونی‌های بی بدیلی را در تمامی شئون و اجزای کشور در بر داشته و روح فضائل و ارزش‌های انسانی و تعالی و تکامل بشری را در کالبد جامعه دمیده است و حاکمیت اسلام ناب را در خاک پهناور ایران گسترانیده و آموزه‌های آن را به سایر ملل صادر نموده است.

از جمله ارکان این نظام الهی، ارتش مقتدر جمهوری اسلامی ایران است که با بصیرت و معرفت توام با ایمان و عشق به ولایت؛ در سرنگونی نظام شاهنشاهی و تسریع در تحقق انقلاب اسلامی نقشی اساسی بر عهده داشته و برای نخستین بار در تاریخ ارتش‌های جهان، الگویی از یک ارتش انقلابی، مردمی، ولایی و مکتبی را به نیروهای مسلح جهان عرضه نموده است.

یقینا این ثمره ارزنده که همواره در طول 35 سال عزت و اقتدار اسلامی، از سویی موجب فخر و مباهات آزاد اندیشان و استقلال طلبان عالم گردیده و از سوی دیگر حقد و کینه دشمنان و معاندان قسم خورده دین مبین اسلام را در بر داشته؛ یقیناً از معجزات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام روح الله قدّس الله نفسه الزکیّه بوده است که با دمیدن انفاس آسمانی خویش در جسم نظامی گری و سلحشوری ارتش؛ روح تعبّد، بندگی، تقوا و معرفت دینی را بخشیده است و همین فرشتگی مبارک، ارتش عزیزمان را از چونان صلابتی برخوردار ساخته است که رعب و وحشت را بر اندام کریه قدرت‌های پوشالین استکبار حاکم نموده و به نظام سلطه اجازه کوچکترین نگاه چپ و تهدید نظامی را نداده است.

خداوند سبحان را شاکریم که امروز، رهبری‌های حکیمانه فرمانده معظم کل قوا امام خامنه‌ای عزیز دامت برکاته الشریف هر روز بر شکوه، اقتدار، قدرت و عظمت نیروهای مسلح مومن و بصیر ازدیاد بخشیده و از همدلی ناگسستنی، وحدت مثال زدنی و انسجام عمیق و در هم تنیده ارتش و سپاه و نیروی انتظامی، آن حزب الهی را بوجود آورده که خداوند وعده فرمود: « انّ حزب الله هم الغالبون».

اینجانب 29 فروردین، روز مبارک ارتش را به سربازان غیور، افسران شجاع، کارکنان مومن و فرماندهان مجاهد و خستگی ناپذیر ارتش بسیجی تبریک عرض نموده و به نمایندگی از خیل عظیم میلیون‌ها سرباز ولایت و بسیجیان مخلص، از مجاهدت‌های بی شائبه ارتش سرافراز ایران اسلامی تشکر و قدردانی می‌نمایم.

انشاءالله به زودی در رکاب حضرت ولی عصر ارواحنا له الفداء با دشمنان دین و قرآن جنگیده و در حکومت مهدوی عج الله تعالی فرج الشریف در زمره سربازان وفادار حضرتش باشیم.

امیر سرتیپ خرم طوسی گفت
به گزارش حوزه دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران، به مناسبت فرارسیدن هفته ارتش و گرامیداشت حماسه آفرینی های نیروی زمینی قهرمان، مراسمی با حضور فرماندهان، مسئولان و کارکنان ستاد آجا در مسجد امام خمینی(ره) این ستاد برگزار شد.

در این مراسم امیر سرتیپ رضا خرم طوسی جانشین رئیس ستاد ارتش طی سخنانی ضمن تبریک فرارسیدن هفته ارتش گفت: اگر هوشیاری، دقت، تحلیل درست، منطق قوی و تصمیم صحیح ارتش نبود انقلاب اسلامی ایران با این سرعت به پیروزی نمی رسید.

وی در ادامه افزود: در سال 43-42 نطفه انقلاب اسلامی بسته و پایه این انقلاب گذاشته شد. یک مرد بزرگ از تبار حضرت زهرا (س) بنای یک نظام الهی را شروع و بذر یک شجره طیبه را کاشت و از همان موقع امام خمینی (ره) ارتش را یک ارتش فداکار و وابسته به مردم خواند و در طول تمام سال ها به ارتش همین نگاه را داشت و از آن حمایت می کرد.

امیر سرتیپ خرم طوسی با بیان این که بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران هجمه و حمله از سوی دشمنان داخلی و خارجی علیه ارتش شد، تصریح کرد : دشمنان اسلام و ایران قصد داشتند با این کار بازوی انقلاب اسلامی را خلع سلاح کنند ولی امام خمینی(ره) در اولین دیدار رسمی خود با درایت و هوشیاری تکلیف ارتش را مشخص نمودند و فرمود: ارتش باید بماند و امروز ارتش ما ارتش اسلام و قرآن است و با تمام قوا از ملت دفاع می‌نمایند.

جانشین رئیس ستاد ارتش افزود: ارتش از اول در تثبیت انقلاب اسلامی حضور داشت و در تمامی نقاط کشور اگر جانفشانی دلیرمردان ارتشی همچون صیاد شیرازی، بابایی، ستاری و ... نبود، انقلاب اسلامی ایران با این سرعت به پیروزی نمی‌رسید.

امیر سرتیپ خرم طوسی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی گفت: همچنان که در هشت سال دفاع مقدس توانستیم با عزم ملی و مدیریت جهادی جنگ را اداره و به پیروزی برسانیم امروز باید در عرصه های اقتصادی و فرهنگی با یک مدریت همگانی و جهادی اقتصاد کشور را شکوفا نموده و به کارهای فرهنگی بیشتری بپردازیم تا فرهنگ غنی اسلام و ایران در تمام دنیا اشاعه پیدا کند.

وی نقش ارتش در هشت سال دفاع مقدس را نقشی بی نظیری خواند و گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان محور و رکن اصلی، هشت سال در مقابل دشمنان اسلام جنگید و از کیان این مرز و بوم دفاع نمود و افتخار ما ارتشی‌ها این است که تابع ولایت هستیم.
تقدیر از سربازان نمونه نیروی هوایی در آستانه روز ارتش
طی مراسمی در آستانه روز ارتش و ولادت حضرت فاطمه (س) صبح امروز پنج شنبه از سربازان نمونه نیروی هوایی ارتش ج.ا.ا در مسجد النبی(ص) ستاد این نیرو تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی نهاجا، ششمین جشنواره جوان سرباز حضور امیر سرتیپ خلبان علیرضا برخور جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش و جمعی از فرماندهان و مسئولین نیروی هوایی ارتش در ستاد این نیرو بر گزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حلوایی، استاد حوزه و دانشگاه در سخنانی با اشاره به میلاد فرخنده حضرت زهرا(س) گفت: این سعادت بزرگی است که جوانان برومند این مرزو بوم دوران سربازی را در جمهوری اسلامی ایران و در دوره زعامت رهبر معظم انقلاب (مد ظلله العالی) بگذرانند.
وی اضافه کرد: حضرت زهرا (س) خود یک سرباز ولایت بود که در همین راه جان عزیز خود را از دست داد و به مقام رفیع شهادت نائل گشت.
حجت السلام و المسلمین حلوایی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: صبوری مادران شهدا مصداق بارز عاشقی است که وقتی با از خود گذشتگی خود شهدا پیوند می خورد، نمونه اصیلی از عشق های معنوی را به تصویر می کشد.
شایان ذکر است در این مراسم از 21 سرباز نمونه نیروی هوایی ارتش در حوزه ها ی "سرباز، خلاقیت و فناوری" ، "سرباز، دینداری و بصیرت" ، "سرباز، ورزش و تربیت بدنی"، " سرباز، مسئولیت پذیری و خانواده"، " سرباز، ایثار گری و فداکاری(جانباز) "، " سرباز، وظیفه شناسی و اقدام برجسته" ، " سرباز، امور فرهنگی، هنری و امور تبلیغاتی" و " سرباز، نظم و انضباط اجتماعی" تقدیر به عمل آمد و جوایز نفیسی نیز اهدا شد.


امضاي کاربر :
پنجشنبه 28 فروردین 1393 - 17:12
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از seafighter به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: shahed1 /vahid_mg /crounus2000 /hasanali /hossein /


تعداد ارسال ها: 425
تاريخ عضويت: 8 /2 /1392
تعداد تشکر کرده: 406
تعداد تشکر شده: 1906
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 8 RE رژه 29 فرودین
رژه یگان‌ های نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح دیروز جمعه همزمان در تهران و مراکز استانهای کشور برگزار شد که این مراسم در تهران با سخنرانی حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان همراه بود و یگانهای پیاده و محمول نیروهای هوایی، زمینی، دریایی و قرارگاه پدافند خاتم الانبیاء (ص) با عبور از مقابل جایگاه، اقتدار و صلابت خود را به نمایش گذاشتند.

قریب 400 خبرنگار و تصویربردار داخلی و خارجی این مراسم را پوشش می دادند.

روحانی: اهل تجاوز و جنگ نیستیم/در برابر هر تجاوز قاطعانه می‌ایستیم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در این مراسم ضمن تبریک روز میلاد حضرت زهرا (س) و روز مادر، اظهار داشت: امروز یادگار امام راحل است، در روزهای اولیه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گروهک‌هایی که به صورت شبه انقلابی در جامعه ظهور و بروز داشتند، نعره انحلال ارتش را مطرح کردند و این امام بزرگوار (ره) بود که ارتش را امید ملت لقب داد و روز 29 فروردین سال 1358 را به عنوان روز ارتش نامگذاری کرد.

وی افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران که فرزندان به حق این آب و خاکند، به حق نهاد حرفه‌ای دفاع از میهن اسلامی است، ارتش بدون نگاه به خط کشی‌های سیاسی، حزبی و فرقه‌ای، همواره دفاع از آب و خاک و میهن عزیز
و نظام مردمی را به عنوان هدف والای خود مدنظر قرار داده است.رئیس‌جمهور تصریح کرد:‌ این ارتش همان نیروهایی است که پس از 50 سال تبلیغ دیگران در پادگان‌ها، آن روز که پای اسلام، مردم و انقلاب به میان آمد در کنار مردم و انقلاب اسلامی خود را قرار داد و افتخاری چون 19 بهمن و 21 بهمن را آفرید و انقلاب اسلامی پیروز شد.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سخت‌ترین روزهای این مردم، میهن و نظام، کشور را تنها نگذاشت، در ماه‌های اولیه سال 58 نیروی زمینی، هوایی و هوانیروز ارتش در مناطقی که آشوب‌طلبان به تحریک قدرت‌های بیگانه می‌خواستند کشور را دچار مشکل کنند، با حضور و فداکاری خود، لیاقت و صلاحیت خود را به جامعه و مردم نشان دادند.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: ارتش به حق نماد اسلام‌خواهی، میهن‌دوستی و مردم‌سالاری است و در همه صحنه‌های 35 سال گذشته پس از پیروزی انقلاب در فراز و نشیب‌ها در خط مقدم دفاع از کشور، نظام و میهن و رهبری قرار گرفت.

وی افزود: در دوران دفاع 8 ساله، سینه سپر کرد و به وظیفه و شرف و مردانگی و عزت خود عمل کرد و در صدها عملیات بزرگ و کوچک حضور یافت و آنجا که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طراح عملیات بود، در کنار سپاه ایستاد، با توپخانه‌اش، با نیروی هوایی‌اش، با هوانیروزش، با واحدهای پیاده و زرهی‌اش، در جنگ تحمیلی در برابر متجاوزین مقاومت کرد و فرماندهان عزیزی را در این راه تقدیم نمود.

رئیس‌جمهور با اشاره به شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش امروز ارتشی خودکفا و بهره‌مند از فناوری‌های نوین بوده و در عین حال که دانش‌محور است، همواره اخلاق‌مدار و ولایتمدار نیز بوده است.

روحانی عشق به فرهنگ اسلام و اهل بیت (ع) را نشانه‌ای از ولایتمداری یک نیروی نظامی مردمی و انقلابی دانست و افزود: اگر امروز نیروهای دیپلماسی و افسران میدان صلح در مبارزه سیاسی و در مذاکره‌ای منطقی با قدرت‌ در صحنه هستند و در مذاکره با قدرت‌های بزرگ از منافع کشور دفاع می‌کنند به پشتوانه رأی مردم، هدایت رهبری و اقتدار نیروهای مسلح و ارتش است.

وی با بیان اینکه ما در مذاکرات به دنیا اعلام کردیم که اهل تجاوز و جنگ نیستیم، اظهار داشت: ما اعلام کردیم که اهل منطق و گفت‌وگو هستیم؛ ما به هیچ کشوری تجاوز نمی‌کنیم اما در برابر هر تجاوز قاطعانه می‌ایستیم.

روحانی اقتدار نیروهای مسلح و حمایت مردم از مسئولین مذاکره کنندگان را باعث توانمندی آنها در دفاع از منافع ملی خواند و ادامه داد: ارتش همواره نشان داده که به وصیت امام راحل در عدم مداخله نیروهای مسلح در کار سیاسی عمل نموده است.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: ارتش ضمن آنکه کاملاً به مسائل سیاسی آگاهی دارد اما هرگز در دسته‌بندی‌های سیاسی مداخله نمی‌کند و از ملت و دولت منتخب آن سهم‌خواهی نکرده و همواره به دنبال دفاع از میهن و انقلاب بوده است.

وی با تأکید بر اینکه ارتش و سایر نیروهای مسلح ایران لنگر ثبات و پایگاهی برای ثبات کل منطقه آشوب‌زده خاورمیانه هستند، تصریح کرد: همسایگان ما باید بدانند که ارتش و نیروهای مسلح ما حامی ثبات در کل منطقه بوده و همه کشورهای منطقه که می‌خواهند مستقل حرکت کنند می‌توانند به نیروهای مسلح ما اتکا داشته باشند.

روحانی عملکرد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را همواره در مسیر خاص مردم دانست و افزود: ارتش ما همانند ارتش برخی کشورهای دیگر نیست که اگر انقلاب و قیامی در این کشورها رخ داد وارد صحنه شود، مردم را کنار بزند و به فکر قدرت‌طلبی باشد؛ ما برخلاف برخی کشورهای منطقه هرگز شاهد دولت نظامی نبوده‌ایم و همواره گردش قدرت در کشور ما بدون خشونت و بر اساس عرف دموکراسی بوده است.

رئیس‌جمهور قدرت اصلی نیروهای مسلح را اتکا به معنویت و ایمان خواند و اظهار داشت: امروز می‌بینیم که در سایه ایمان و معنویت و اخلاق ارتش ما به عنوان ارتش مجهز و بازدارنده نقش‌آفرینی می‌کند.

وی با بیان اینکه کشور ما طی 200 سال گذشته به هیچ کشوری تجاوز نکرده، گفت: اما همواره مردم ما در برابر تجاوز مقاومت کردند.

روحانی اضافه کرد: وحدت بین نیروهای مسلح و فرماندهی واحد به عنوان محوریت همواره توانسته است، قدرت بازدارنده‌ای را در برابر چشم طمع دیگران قرار دهد و تردیدی وجود ندارد که ایران با وجود چنین فرزندان شجاعی هرگز اجازه نخواهد داد تا تجاوزی را به خاک این کشور شاهد باشیم.

رئیس‌جمهور دلاوری‌های ارتش جمهوری اسلامی را در دوران دفاع مقدس یادآور شد، اظهار داشت: نیروهای مسلح ما در دفاع مقدس دشمن را آگاه کردند که این سرزمین، سرزمین شیران است و به هیچ ابرقدرتی اجازه نخواهند داد توطئه‌ای را علیه این کشور به اجرا بگذارند.

روحانی تصریح کرد: بی‌تردید امروز وحدتی که میان مردم و نیروهای مسلح وجود دارد آن ارتباط طلایی است که امروز به خاطر آن رابطه طلایی به جشن نشسته‌ایم.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه روز ارتش یعنی روز قدرت ملت ایران، یادآور شد: روز ارتش یعنی اتکا مردم به یک نیروی مسلح، مردمی، اسلامی،‌ فداکار و ایثارگر و روز ارتش یعنی روز نشاط و شادابی همه نیروهای مسلح و در واقع به معنای وحدت و اتحاد بیشتر در میان صفوف مستحکم نیروهای مسلح است.

وی تاکید کرد: بی‌تردید ارتش اسلامی ما امروز کلمه طیبه و شجره طیبه است که ریشه‌هایش مستحکم هستند؛ «اصلها ثابت و فرعها فی‌السماء» در همه صحنه‌ها حاضر برای فداکاری هستند.

روحانی با بیان اینکه همه مرزهای کشور و قلب آن در امنیت قرار دارند، اظهار داشت:‌ این به خاطر وجود نیروهای مسلح در کنار فرماندهی عالم و فقیهی است که می‌تواند معنویت نیروهای مسلح را بیش از پیش حافظ باشد. به امید پیروزی همه ملت ایران از جمله نیروهای مسلح در تمام صحنه‌ها. به ویژه صحنه فرهنگی و اقتصادی.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: امسال سال فرهنگ و اقتصاد است. دولت از همه مردم و نیروهای مسلح می‌خواهد تا با فرصتی لازم برای بازسازی اقتصاد و توسعه فرهنگی و اجتماعی را به دولت خود بدهد و با حضور خود در همه صحنه‌ها امسال شاهد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و فعالیت بیشتر در عرصه‌های اقتصاد و فرهنگ باشیم.

رژه هوایی جنگنده‌های ارتش و بالگردهای هوانیروز در آسمان تهران

در جریان برگزاری مراسم رژه 29 فروردین روز ارتش در تهران، جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش در آسمان تهران رژه هوایی را به نمایش گذاشتند. در این رژه جنگنده‌های صاعقه، سوخو 24، و میگ 29، اف 4، اف 5، اف 7 ، اف 14 و میراژ در دسته‌های 3 و 5‌ فروندی شرکت داشتند.

همچنین دو فروند جنگنده سوخو ۲۴ نیز نمایش سوخت گیری هوایی را اجرا کردند.


هواپیماها و جنگنده‌های مختلف نهاجا از پایگاه‌های شهید لشکری تهران، شهید فکوری تبریز، ‌شهید دوران شیراز، ‌شهید نوژه همدان،‌ شهید عبدالکریمی بندرعباس و شهید یاسینی بوشهر در این رژه کردند.

همچنین ده‌ها فروند بالگرد شکاری، هجومی، پشتیبانی و شناسایی ارتش به اجرای رژه هوایی پرداختند. در این رژه بالگردهای جت رنجر 206، 214، کبری و شینوک شرکت داشتند.این بالگردها در دسته‌های سه‌تایی در آسمان مقابل جایگاه رژه 29 فروردین ارتش پرواز کردند. لیدر خلبانان این بالگردها را برای اولین بار امیر هوشنگ یاری فرمانده هوانیروز ارتش بر عهده داشت.

در حاشیه این مراسم نیز تعدادی از فرماندهان نیروهای مسلح به تشریح جدیدترین دستاوردهای نیروهای تحت امر خود پراختند.

اسماعیلی: طراحی موشک صیاد 3 برای سامانه S200 /نصب موشک جدید بر روی مرصاد و هدف قراردادن ریزپرنده ها

امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا از طراحی موشک صیاد 3 برای به کارگیری در سامانه موشکی برد بلند S200 خبر داد.

اسماعیلی افزود: توانسته‌ایم درتست‌های انجام شده ریزپرنده‌ها را نیز با موشک صیاد 2 هدف قرار داده و منهدم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین موشک جدیدی با دقت برد و سرعت متفاوت بر روی سامانه پدافند هوایی مرصاد نصب شده است که در صحنه نبرد دشمن را غافلگیر خواهد کرد.

اسماعیلی همچنین با اشاره به جلسه هفته گذشته خود با فرمانده معظم کل قوا اظهار داشت:‌ آقا در این جلسه تاکید فراوانی بر روی موضوع جنگال (جنگ الکترونیک) و استفاده از پتانسیل دانشگاه‌ها در قرارگاه پدافند هوایی داشته‌اند.

سیاری: رونمایی از زیردریایی فاتح در سال جاری/ ناوشکن‌های کلاس جماران در راهند

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش نیز در حاشیه مراسم رژه 29 فروردین ارتش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این رژه شاهد عبور ماکت ناوشکن آموزشی خلیج فارس بودیم که کار ساخت آن شروع شده و وقتی تولید شود، قطعا یکی از برجستگی‌های نیروی دریایی در منطقه خواهد شد.

وی افزود: خلیج فارس می‌تواند هم ماموریت یک ناوشکن را و هم کار آموزش نیروها در آب‌های آزاد را به خوبی انجام دهد.

سیاری تاکید کرد: خلبانان نیروی دریایی ارتش آموزش‌های لازم را برای پرواز بر روی آب که ویژگی‌های خاص دارند می‌بیند. همچنین بالگردهای ما برای عملیات‌های ضد سطحی، ضد زیردریایی، مین‌روب و مین‌ریز آماده هستند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: ناوگروه بیست و نهم این گروه اکنون در انتهای خلیج عدن است و انشاءالله 8 یا 9 اردیبهشت پس از صد روز عملیات وارد آب‌های کشور می‌شود. همچین ناوگروه سی‌ام نیز 2 روز بیش به ماموریت خود اعزام شد.

سیاری در ادامه تصریح کرد: ناوشکن‌های 2،3،4،5، 6 و 7 کلاس جماران و همچنین 7،8 و 9 کلاس کمان و پیکان در دست تولید است.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش متخصصان‌مان امسال زیردریایی فاتح با مقیاس و توانمندی بالا رونمایی خواهد شد.

سیاری با بیان اینکه هدف برخی کشورهای فرامنطقه‌ای مانند آمریکا از حضور در آب‌های آزاد اشغالگری، گفت: اما نیروی دریایی ارتش این قصد را ندارد و برای دفاع از منافع کشور می‌تواند در همه آب‌های آزاد مثل خلیج عدن حضور داشته باشد.

وی تاکید کرد: در اقیانوس اطلس نیز جز 100 کیلومتر از دو طرف مابقی آب‌های آزاد است و ما هم می‌توانیم در آن حضور یابیم.

پوردستان: پهپادها دست بلند نیروی زمینی ارتش در مرزهای کشور

امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه مراسم رژه 29 فروردین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صنعت دفاعی کشور تمام ایده‌های ارتش را تبدیل به محصول کرده و در اختیار نیروها می‌گذارد.

پوردستان تاکید کرد: با این وجود ارتش در خصوص تجهیزات در سطح بالایی است و آمادگی کامل دارد.

وی با اشاره به دستاوردهای جدید نیروی زمینی در رژه گفت: سلاح محرم و تانک‌های بهینه‌سازی شده در رژه حضور داشتند و قدرت نیروی زمینی را به نمایش گذاشتند.فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین خاطرنشان کرد:‌ ارتش جمهوری اسلامی ایران تهدیدات را در زمین، هوا و دریا رصد می‌کند و اگر دشمن خیال خود را بخواهد عملی کند با پاسخ سخت ارتش مواجه می‌شود.

پوردستان همچنین به توانمندی پهپادی نزاجا اشاره و تصریح کرد: از یگان‌های پهپادی در مرزها بهره می‌بریم که دست بلند نیروی زمینی محسوب می‌شوند و اغلب پهبادهای شناسایی هستند.

صالحی: به پیروزی اطمینان داریم

امیر سرلشکر عطاالله صالحی فرمانده کل ارتش در حاشیه مراسم رژه 29 فروردین یگان‌های نمونه ارتش که صبح امروز برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز شاهد نمایش توانمندی‌های ارتش بودیم که به دست متخصصان و نیروهای مومن و انقلابی حاصل شده بود.

صالحی در خصوص پیام رژه نیروهای مسلح برای دیگر کشورها، گفت: پیام ما به کشورهای دوست این است که اگر روی پای خود بایستند، اقتدار ما را خواهند داشت و دشمنان نیز که در گذشته و ایام دفاع مقدس اقتدار ما را دیدند بدانند که پیام ما به هرگونه تهدیدی مشخص است و به پیروزی اطمینان داریم.

وی خاطرنشان کرد:‌البته دشمنان امروز دیگر نای تکرار کلمات تهدیدآمیز را هم ندارند.

نگاهی به جدیدترین دستاوردهای حاضر در رژه 29 فروردین

در بخش پدافند هوایی، سامانه های راداری دهم شهریور، سامانه ارتقاء یافته رادیو رله، سامانه شبیه ساز موشک با نام غفار و سامانه متحرک سازی پرتاب کننده موشک پوش و قادر امسال برای اولین بار دررژه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذاشته شدند.

در بخش نیروی زمینی رونمایی از سلاح 6 لول محرم که نواخت تیر بالایی دارد رونمایی شد که این سلاح جزء تجهیزات پیشرفته ارتش های مدرن جهان محسوب می شود. همچنین این نیرو از یک سامانه جدید انتشار دود استتار نیز رونمایی کرد.

نیروی هوایی نیز با رونمایی از موشک کروز جدید خود که بیش از 100 کیلومتر برد دارد و موتورهایی که توسط متخصصان ایرانی تعمیرات اساسی و بهینه شده است و نیروی دریایی با رونمایی از ماکت ناو آموزشی خلیج فارس، شناور مین روبی و موتورهای مجهز به راکت های کماندویی به این مراسم با شکوه آمده بودند.

همچنین بسیجیان سازماندهی شده ارتش نیز با قرار گرفتن در پشت تعدادی از سامانه های پدافندی و مجهز شدن به دوربین، بی سیم و سایر سامانه های رصد، نشان دادند دوره های آموزشی استفاده از این سلاح ها را به خوبی پشت سر گذاشته اند.

منبع:مشرق
امضاي کاربر :
شنبه 30 فروردین 1393 - 15:29
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از seafighter به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: vahid_mg /hasanali /hossein /


تعداد ارسال ها: 425
تاريخ عضويت: 8 /2 /1392
تعداد تشکر کرده: 406
تعداد تشکر شده: 1906
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 9 RE رژه 29 فرودین
مراسم ویژه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی صبح دیروز(29 فروردین‌ماه)با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور و فرماندهان عالی‌رتبه ارتش در جوار مرقد مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این مراسم جدیدترین دستاوردهای نیروهای چندگانه ارتش جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذاشته شد و یگان‌ها از مقابل جایگاه رژه رفتند.

موشک‌های ستار 1، قادر، عصر7، سجیّل، زوبین، کروز، فکور 90 و تسلیحات هوایی بهینه‌سازی شده دستاوردهای نیروی هوایی، ماکت ناوشکن خلیج فارس از دستاوردهای نیروی دریایی و موشک عصر65، موشک ریتارد و صلاح کالیبر50 از جمله دستاوردهای نیروی زمینی ارتش بود که در این مراسم به نمایش گذاشته شد.

بیشترین دستاوردهای به نمایش گذاشته شده در مراسم رژه روز ارتش متعلق به قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌‌آلانبیا صلوات‌الله بود که عبارتند از: خودروی آرم، خودروی فرمانده ستون، سامانه پوشَ(هاگ)، سامانه دهم شهریور(صامع)، لانچر قادر به همراه موشک شلمچه (سه تیر موشک)، سامانه مرصاد، سامانه رادار مطلع‌الفجر، شبیه‌ساز سامانه هاج (غفار)، سامانه رادار تاکتیکی (نبو)، سامانه رادار تاکتیکی (کاستا)، رادار ملی (با آنتن) ماکت رادار شهاب، ماکت رادار ثامن، موشک S200(دوتیر موشک)، توپ 35 م م و پاور مربوطه، رادار قائم، سامانه راپیر، سامانه FM80 ، سامانه ردیاب الکترواپتیک صافات1، توپ 23 م م متحرک بر روی خودروی تاکتیکی سفیر، هشت قبضه دوش پرتابی بر روی یک دستگاه کامیون مربوطه، خودروی سامانه ارتباطی مرکزی (بنز آکسور)، خودروی ارتباط تاکتیکی (CP سیار)، خودروی ارتباطی دید مستقیم (تویوتا هایلوکس)، سیستم ارتقا یافته رادیو رله دید مستقیم، سامانه پروپواسکتر تاکتیکی بومی، شیلتر ارتباطی ایمن جداسازی، سامانه هواشناسی، خودروی رفع آلودگی DSM 5000، خودروی هایلوکس سامانه اطلاعاتی باصر2 و3 و صیاد40 .

همچنین هواپیماهای نیروی هوایی و بالگردهای هوانیروز در این مراسم رژه هوایی را برگزار کرده وچتربازان یگان‌های ویژه نیروی زمینی ارتش مراسم ویژه چتربازی را برگزار کردند.
امضاي کاربر :
شنبه 30 فروردین 1393 - 15:31
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از seafighter به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: vahid_mg /hasanali /hossein /


تعداد ارسال ها: 9
تاريخ عضويت: 27 /1 /1393
محل زندگي: اصفهان
سن: 14
تعداد تشکر کرده: 6
تعداد تشکر شده: 10
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 10 RE رژه 29 فرودین
بهترین مقاله است دمت گرم
امضاي کاربر : [quote]لا فتی الا علی لا سیف الا ذوالفقار[hr][/quote]
[quote]جوانمردی جز علی (علیه السلام) نیست و شمشیری جز ذوالفقار نیست . (بیامبر اسلام صلی الله و علیه و آله و سلم)[/quote]
شنبه 30 فروردین 1393 - 16:52
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 2 کاربر از takavarartesh به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: hasanali /hossein /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش