نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
omidzare آفلاينتعداد ارسال ها: 325
تاريخ عضويت: 27 /1 /1392
محل زندگي: شیراز
سن: 24
تعداد تشکر کرده: 20
تعداد تشکر شده: 908
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

نظر سنجی با توجه به عقیده و اطلاعات خودتون نظر بدین کدوم بهتره .دلیلشم بگید
نیروهای دلتا (آمریکا)

یگان عملیاتی یکم نیروهای ویژه معروف به دلتا فورس
بهترین نیروی عملیات ویژه امریکا ..
در واقع گلچینی از بهترینها دیگر واحد های ویژه امریکایی به دلتا فورس منتقل میشوند...شاید یک فیلم قدیمی با بازی چاک نوریس را به یاد داشته باشید ..فیلم سینمایی دلتا فورس درواقع اقتباس مسخره و ضعیفی از واقعیتهای این نیروی رزمی فوق العاده امریکایی بود ..

عملیاتهایی که نیاز به دقت بالا و موفقیت صد درصد دارد ولی باید از استعداد عملیاتی کمی در ان استفاده شود به دلتا فورس واگذر میگردد. شناسایی نقاط حساس دشمن..دستگیری نفرات مهم دشمن در پشت خط دفاعیشان ... از جمله ماموریتهای دلتا فورس است ... انها بیشتر عملیاتهایشان را در ترکیب با گردان هفتاد و پینجم رنجر و سیلهای دریایی ( نیروهای ویژه نیروی دریایی امریکا )) انجام میدهند ....
در فیلم بلاک هاوک داون یا سقوط شاهین سیاه ریدلی اسکات از 100نفر از نیرو های این واحد در ساخت فیلم در شهرک سینمایی در کشور مراکش استفاده کرد ...
ولی داستان فیلم که واقعا در موگادیشو اتفاق افتاده بود براساس داستانی از یکی از همین رنجرهای درگیر در سومالی نوشته شده بود .. در 1977 چارلی بکویث معروف برای ما ایرانی ها (( او فرمانده عملیات طبس بود )) تاسیس شد ...
چارلی که در 1962برنامه مشترک اموزشی را با کماندوهای انگلیسی گذرانده بود با مطالعه تاریخ کماندوهای انگلیسی یا همان SAS و بهره گیری از تجربیات این نیرو دلتا فورس را تشکیل داد . او از بین سربازان سایر واحد های نیروهای ویژه امریکایی گلچینی را انتخاب کرد و برنامه های این امر کمک کرد تا سرویس نیرو های ویژه هوایی یا همین دلتا فورس ها بهترینی از بهترینها باشند و در واقع گلچینی از بهترین نفرات هرچند اولین تجربه عملیاتیشان یکی از بزرگترین گندهای تاریخ بود ولی بعد از تجربه طبس و بهر گیری از ان انها عملیاتهای موفقی را اجرا کردند . ساختار عملیاتی بکویث تشکیل تیمهای عملیاتی 5 نفره در مقابل ساختار قدیمی دوازده نفره بود که با مبارزات زیاد او این ساختار توسط ستاد مشترک امریکا پذیرفته شد و جایگزین ساختار قبلی گردید .
از شاهکارهای عملیاتیشان جنگ در یوگسلاوی و حمله به مقر ملا محمد عمر در افغانستان بود ... مقر این نیرو ها فورت براگ در کارولینای شمالی است ...
رنجر ها یا کماندوهای نیروی زمینی
قدیمی ترین نیروی عملیات ویژه ارتش امریکا که مقرشان در ایالت جورجیا و پادگان معروف فورت بینیگ است ... بسیار اموزش دیده و انعطاف پذیرند و به سرعت در صحنه عملیات حاضر میشوند . از نظر وزن تجهیزات بسیار سبک عمل میکنند و در عملیاتهای ویژه و خاص در منطقه عملیات ظاهر میشوند ...
تاریخچه تاسیس انان به 1942 و جنگ دوم بازمیگردد ...انها از سربازان عادی که دارای قوای بدنی خوبی بودند انتخاب شدند و در شمال اسکاتلند زیر نظر کماندوهای انگلیسی دوره دیدند . و گردانهای یکم ، سوم و چهارم رنجر به وجود امدند . در شمال افریقا و ایتالیا مستقر شدند و تحت امر ویلیام داربی قرارگرفتند .
سپس با تشکیل گردانهای دوم ، پنجم و ششم نیز در داخل اروپا به عملیات پرداختند . یک نقطه تاریک و یک نقطه روشن در کارنامه این نیروها وجود دارد ... گردانهای یکم و سوم در جریان عملیات سیسترنا توسط المانها به اسارت درامدند ...
در نرماندی و در عملیات مشهور روز دی گردان پنجم نبرد شجاعانه ایی در ساحلنرماندی دوشادوش سایر سربازان داشت ولی شاهکار این نیروی عملیات پوینت دوهاک توسط گردان دوم رنجر بود که در ساحل نرماندی با عبور از ساحل و صعود از ارتفاع 50متری توپهای المانی مستقر و مشرف بر ساحل را نابود کردند ...
در ویتنام بعنوان بخشی از نیروهای ضربت نیروی هوایی وارد عمل شدند و بسیاری از فرماندهان دشمن را در پشت خط دشمن به قتل رساندند یا اسیر کردند همچنین در چند مورد با حمله به اردوگاه های اسیران امریکایی انها را از چنگ ویت کنگها نجات دادند . در جریان جنگ کره نیز این نیروها نیز بشدت به کره شمالی و نیروهای کمونیست اسیب رساندند ...
کلاه سبز ایرانامروزه عکسلعمل سریع به حملات دشمن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، به طوریکه کشورهای قدرتمند ، هزینه های فراوانی جهت ، تربیت نیروهای کماندویی ، تجهیز و آماده سازی آنها می نمایند.
کشورهای معدودی در دنیا وجود دارند که دارای چنین نیروهای عملیاتی باشند. البته شمار کشورهایی که یگانهایی را با عنوان یگانهای کماندویی و واکنش سریع در اختیار دارند زیاد است ، اما منظور اصلی ما واحدهای آزمون داده و دارای تراز بالا در زمینه رزم سریع عملیاتی در صحنه نبرد می باشند.

نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به طور قطع امروز به مراتب آماده تر از مهرماه سال ۵۹ است، زمانی که تنها با ۲ لشکر در غرب و جنوب در برابر ۱۲ لشکر عراق دفاع کرد.
نیروی زمینی ارتش ج اا در حال حاضر با بهره گیری از ده ها لشکر باسابقه از قوی ترین واحدهای کماندویی و نیروی مخصوص بهره مند است که بعضی از این واحدها حداقل ۴ دهه دارای تجربه هستند.
پرسنل یگان های تکاور به لحاظ پیچیدگی عملیاتی از دسته های مختلف رزمی جمع آوری شده و در رده یگان های نخبه نظامی یا رزمی Cambat Elite Unites سازماندهی می شوند.یگان های تکاور زمینی و دریایی توانایی لازم را برای هدایت رزمی و در دو سطح تاکتیک و استراتژی را دارا هستند.کلاه سبزها، هوابرد و رنجرها از یگان های تکاور نیروی زمینی در انطباق با شرایط محیطی تاکتیکی و جنگی ، مأموریت های متنوعی را انجام داده اند.در این میان با توجه به متغیر های مختلف ، تیپ ۶۵ نوهد ارتش جمهوری اسلامی ایران که در تراز جهانی جزء۱۰ نیروی قدرتمند کماندویی دنیا محسوب می گردد به عنوان یک نیروی واکنش سریع موثر و مسقل توانسته است با تجربه بالغ بر ۴ دهه به عنوان نوک پیکان نیروی زمینی ارتش خود را اثبات نماید. این تیپ دررزمایش های ضربت ذوالفقار و پیامبر اعظم و...

بهترین نمره ها را از آن خود کرده است. تکاوران تیپ 65 در ماموریت هایی ویژه نیروی زمینی با انجام مراحل آمادگی سخت و طاقت فرسا و گذراندن دوره‌های مختلف نظامی، قابلیت‌ انجام هر گونه ماموریتی به صورت جنگ تن به تن، چریکی، پارتیزانی، انجام پرش چتر بازی و سقوط آزاد در زمین، هوا و آب و مناطق کویری و کوهستانی را دارند.به گفته یکی از مقامات ، تنها در یک دوره خاص ، حدود ۶ ماه ، هر روز ۳ ساعت نیروهای تیپ جهت آمادگی چتر بازی ، از یک ارتفاع خاص بایستی بدون چتر از ناحیه پایین تنه فرود آیند .


ماموریت اصلی تیپ ۶۵ نوهد ارتش ، جنگ نامتقارن تعریف شده است. در میان گردان های تیپ ۶۵ ، یک گردان وجود دارد که در میان پرسنل نیروی زمینی بسیار شهرت دارد. این گردان در نهایت آمادگی روحی و جسمی قرار داشته و تنها از فرمانده گردان خود فرمان می گیرند. یکی از نیروهای این گردان سرهنگ دوم بهزاد پاینده فرمانده گردان و همان کسیست که از برج میلاد به پایین پریده است.

آموزش هایی که در این تیپ ویژه انجام می گردد عبارت از : کارکنان جدید الورود، چه درجه دار یا افسر ابتدا تست های ورزشی و پزشکی می دهند تا آمادگی آنان مشخص شود. اولین دوره چتربازی اتوماتیک است که تحت نظر اساتید مجرب تعداد مشخصی پرش را باید انجام دهند.
پس از آن نیروهایی که موفق به گذراندن دوره شده اند در دوره نیروهای ویژه هوابرد شرکت می کنند. در این دوره پنج مهارت به نیروها آموزش داده می شود تا بتوانند در عملیات های گوناگون شرکت کنند. این مهارت ها عبارتند : از آموزش های ویژه تخریب، اطلاعات و عملیات، بهداری، مخابرات و سلاح های انفرادی و جمعی.
یک سری آموزش های دیگر هم در کنار این دوره به نیروها داده می شود که به دوره نوهد معروف است. پس از دوره نوهد که 9 ماه طول می کشد، نیروها در واحدهای عملیاتی سازماندهی شده و می توانند به ماموریت های مختلف اعزام شوند.
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1392 - 02:34
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از omidzare به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: sky_hero &wars &sorena &hasanali &


تعداد ارسال ها: 325
تاريخ عضويت: 27 /1 /1392
محل زندگي: شیراز
سن: 24
تعداد تشکر کرده: 20
تعداد تشکر شده: 908

پاسخ : 1 RE نظر سنجی با توجه به عقیده و اطلاعات خودتون نظر بدین کدوم بهتره .دلیلشم بگید
اولین نفرم خودم جواب میدم بهترین نیروی نکاوری جهان کلاه سبزهای خودمون هستن
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1392 - 02:36
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از omidzare به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: sky_hero /hasanali /alireza10 /


تعداد ارسال ها: 823
تاريخ عضويت: 19 /5 /1391
تعداد تشکر کرده: 1073
تعداد تشکر شده: 3842

پاسخ : 3 RE نظر سنجی با توجه به عقیده و اطلاعات خودتون نظر بدین کدوم بهتره .دلیلشم بگید
به نظر من هر دو خوبن و نمیشه یا بهتره بگم نمیتونم بهترینو انتخاب
کنم...چون هر نیرو با توجه به نیاز کشورش و امکانات و بودجه و خیلی چیزای
دیگه آموزش می بینه.
امضاي کاربر :
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1392 - 17:23
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از sarbaz به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: sky_hero /wars /hasanali /alireza10 /


تعداد ارسال ها: 48
تاريخ عضويت: 26 /2 /1392
محل زندگي: همه ی ایران سرای من است
سن: 35
تعداد تشکر کرده: 5
تعداد تشکر شده: 74

پاسخ : 4 RE نظر سنجی با توجه به عقیده و اطلاعات خودتون نظر بدین کدوم بهتره .دلیلشم بگید
تیپ 65 نیروهای ویژه هوابرد ارتش جمهوری اسلامی ایران
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1392 - 19:08
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از skyman به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: sky_hero /hasanali /alireza10 /


تعداد ارسال ها: 3441
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2955
تعداد تشکر شده: 15170
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 5 RE نظر سنجی با توجه به عقیده و اطلاعات خودتون نظر بدین کدوم بهتره .دلیلشم بگید
البته به نظر من همتون احساسی نظر میدین و به نظر من نیروی ویژه امریکا بهترین است.البته تکاورای کلاه سبز ما هم جزو بهترین نیروها هستند.
امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1392 - 19:15
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: sky_hero /hasanali /alireza10 /sharifnia /


تعداد ارسال ها: 23
تاريخ عضويت: 8 /11 /1391
محل زندگي: اصفهان
تعداد تشکر کرده: 26
تعداد تشکر شده: 47
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 6 RE نظر سنجی با توجه به عقیده و اطلاعات خودتون نظر بدین کدوم بهتره .دلیلشم بگید
به نظرمن نمیشه این دو رو بگیم کدوم بهتره. چون هر دوتا موفق عمل کردن. هر کدوم ویژگی های خودشون رو دارند.
جمعه 27 اردیبهشت 1392 - 00:35
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 2 کاربر از alirezakiani به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: sky_hero /hasanali /


تعداد ارسال ها: 325
تاريخ عضويت: 27 /1 /1392
محل زندگي: شیراز
سن: 24
تعداد تشکر کرده: 20
تعداد تشکر شده: 908
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 7 RE نظر سنجی با توجه به عقیده و اطلاعات خودتون نظر بدین کدوم بهتره .دلیلشم بگید
من فیلم کامل همه تمرینات هردو را دیدم کلاه سبزهای ما بهترن بدون احساساتی شدن دارم میگم
جمعه 27 اردیبهشت 1392 - 02:35
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از omidzare به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: sky_hero /crounus2000 /hasanali /


تعداد ارسال ها: 8
تاريخ عضويت: 18 /11 /1391
تعداد تشکر شده: 30
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 8 RE نظر سنجی با توجه به عقیده و اطلاعات خودتون نظر بدین کدوم بهتره .دلیلشم بگید
فقط کلاه سبزهای ایران
شنبه 28 اردیبهشت 1392 - 18:40
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 2 کاربر از army4444 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: sky_hero /hasanali /
moh آفلاين

mohتعداد ارسال ها: 361
تاريخ عضويت: 18 /2 /1392
محل زندگي: اصفهان
تعداد تشکر کرده: 48
تعداد تشکر شده: 1051
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 9 RE نظر سنجی با توجه به عقیده و اطلاعات خودتون نظر بدین کدوم بهتره .دلیلشم بگید
نوهد
یکشنبه 29 اردیبهشت 1392 - 20:07
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 2 کاربر از moh به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: sky_hero /hasanali /


تعداد ارسال ها: 207
تاريخ عضويت: 8 /3 /1392
تعداد تشکر کرده: 86
تعداد تشکر شده: 283
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 10 RE نظر سنجی با توجه به عقیده و اطلاعات خودتون نظر بدین کدوم بهتره .دلیلشم بگید
منطقیش اینه:
اونا سلاح های بهتری دارن اما دلهای بدتری.
نیروهای ما ترجیح میدن بمیرن، اونا ترجیح میدن زنده بمونن.
نیروهای ما گند تاریخی ندارن اونا همون ماموریت اولشون تا آخر کارشون رو معلوم کرد.
دلتا فورس کلا گند زیاد زده ولی از نوهد ما کسی خراب کاری نکرده.
اینا انگیزشون پول و غرور شخصیشونه ولی نیرو های ما انگیزشون کشتن و شهید شدنه.

پس ما تو عمل بهتریم. اونا تو آمار.
امضاي کاربر : "هرگاه از چیزی ترسیدی ناگهان خودت را در آن بیانداز که ترسیدن از چیزی از خطر و ترس خود آن بیشتر است. حضرت علی (ع)"


و کافران باید در شما شدت و خشونت را احساس کنند. توبه 123
شنبه 25 خرداد 1392 - 21:49
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از tiger به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: sadegh48 /mig-29 /elyas /sky_hero /sorena /hasanali /
f16 آفلاين

f16تعداد ارسال ها: 662
تاريخ عضويت: 26 /5 /1392
محل زندگي: قلب ايران
تعداد تشکر کرده: 1588
تعداد تشکر شده: 3206
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 11 RE نظر سنجی با توجه به عقیده و اطلاعات خودتون نظر بدین کدوم بهتره .دلیلشم بگید
باسلام
درسته ارتش جمهوري اسلامي ايران از لحاظ تجهيزات عقب تر از ايالات متحده و متحدانش است اما برگ برنده ارتش كه اين كمبود را جبران مي كنه،نيروهاي انساني فوق العاده بامهارت و باهوش آن است.
پس صددرصد كلاه سبز هاي ايران برترند.
دوشنبه 28 مرداد 1392 - 07:02
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از f16 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: mig-29 /sky_hero /hasanali /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش