نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
elyas آفلاينتعداد ارسال ها: 3275
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2887
تعداد تشکر شده: 14626
نیروی انتظامی
انجمن اي ار ارتش

نبرد با بشقاب پرنده در آسمان تهران
اشیای ناشناس پرنده (بشقاب پرنده) یا یوفو اصطلاح مرسوم برای هر پدیدهٔ هوایی که علت آن به آسانی و یا بلافاصله توسط ناظر شناخته نمیشود ، و نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا، که در سال ۱۹۵۲ این اصطلاح را ابداع کرده ‌است.

هر چند امروزه اصطلاح یوفو اغلب برای توصیف هر گونه منظرهٔ ناشناخته که توسط ناظر گزارش می‌شود، استفاده می‌شود. اما فرهنگ عامه غالباً اصطلاح یوفو را صرفاً به عنوان یک مترادف برای \" فضاپیما و سفینه های موجودات هوشمند فرا زمینی و بیگانگان احتمالی ساکن سیارات و منظومه های ناشناخته \" استفاده می‌کند.

تنها درصد کمی (بین ۵ تا ۲۰ ٪) از گزارش‌های مبنی بر رؤیت یوفوها را می‌تواند به طور مشخص در طبقهٔ « اشیای ناشناس پرنده » به مفهوم دقیق آن قرار داد.

فقط بررسی گزارشهای مشاهده انواع یوفو یا بشقاب پرنده ها توسط افراد مطلع و خبره و ذی صلاح ، معتبر است. زیرا ، بسیاری از کسانی که مدعی مشاهده بشقاب پرنده شده اند ، اشیاء یا پدیده‌های شناخته شده را به عنوان یوفو یا بشقاب پرنده تلقی کردند
.

در دوره ای که موج رویت بشقابهای پرنده به اوج رسید نام ایران نیز در بین کشورهایی قرا رگرفت که نه تنها تعداد قابل توجهی گزارش از آن مخابره می‌شد ، بلکه مهمترین این گزارشها ، نه صرفاً از نظر طرفداران وجود بشقابهای پرنده ، بلکه از حیث سیاسی ؛ نظامی و امنیتی در طول تاریخ مشاهدات یوفوها در ایران رخ داده بود که در این بین یکی از گزارشها اهمیت و اعتبار بیشتری داشت.

دایگفایت با یوفو در آسمان تهران
برای نخستین بار طی 35 سال گذشته
از یک تلویزیون آمریکایی History Channel :


ساعت 23: شامگاه 18 سپتامبر 1976 میلادی ؛ برابر با ۲۸ شهریور ۱۳۵۵

تماس های تلفنی از سوی ساکنین منطقه شمیرانات تهران ، به کنترل – مراقبت پایگاه یکم هوایی و فرودگاه بین المللی مهرآباد ؛ حاکی از رویت یک شی پرنده ناشناس در آسمان این منطقه است . دقایقی بعد برج مراقبت فرودگاه مهرآباد تهران از حضور این جرم آسمانی در حریم هوایی پایتخت ، اطمینان حاصل میکند. شیء پرنده نورانی و اسرارآمیز به وضوح در محدوده پرواز ممنوع شمال شهر تهران ( نیاوران ) در حال گشت زنی در آسمان است که در وهله اول ، نقض حریم هوایی و تجاوز دیگری توسط انواع پرنده های جاسوسی اتحاد جماهیر شوروی به آسمان ایران به عنوان متحد قدرتمند ایالات متحده در منقطه خاورمیانه قلمداد میگردد.

با گزارش وضعیت به نیروی هوایی و اعلام موقعیت هشدار یک فروند رهگیر شکاری اف 4ایی فانتوم 2 ، به هدایت سروان خلبان عزیز خانی از کشیک آلرت پایگاه سوم شکاری نیروی هوایی شاهنشاهی ایران ( شاهرخی ) همدان ، واقع در 280 کیلومتری جنوب غرب تهران ، در وضعیت اسکرامبل قرار گرفته و به سمت تهران به پرواز در آمد.

ده دقیقه بعد کشیک فرماندهی پایگاه یک فروند اف 4 ایی فانتوم 2 دیگر ، به هدایت سرگرد خلبان پرویز جعفری را در وضعیت اسکرامبل قرار داده به سمت تهران فرستاد.

سرگرد خلبان پرویز جعفری پس از جستجوی شیء نورانی بر روی رادار آن را به بزرگی یک جت مسافربری بوئینگ 707 ارزیابی میکند.

تیمسار سرتیپ دوم بازنشسته خلبان پرویز جعفری :

من شیء نورانی { که به فرم یک الماس با اضلاع و زوایای درخشنده است } را در موقعیت ساعت 12 قرار دادم و به سمت آن ادامه مسیر دادم ! _ و چیزی که نمیتوانید باور کنید _ شیء در یک لحظه ، از ساعت 12 به 2 تغیر مکان داد ! فقط در یک چشم به هم زدن !!

بر اساس موقعیت دید جعفری این شیء در چشم بر هم زدنی 45 کیلومتر به سمت راست او تغییر جهت داده است !!!
{ یعنی بیش از 2.700 کیلومتر در دقیقه ؛ افزون بر 162.000 کیلومتر در ساعت ! فراتر از 131 ماخ !!! }
سرعتی که برای هر وسیله ساخت بشر تا امروز نیز دست نیافتی است !!!!

من از کنترل سوال کردم که آیا آنها پروازی در این منقطه دارند و آنها به من اطمینان دادند که هیچ پروازی در این منطقه ندارند !!!
در این لحظه جعفری با صحنه شگفت آور دیگری روبرو میشود :

چیزی شبیه به ماه از دل شیء الماس شکل خارج شد و به صورت افقی به سمت من آمد.

در حالی که جعفری با سرعت فراصوت درحال حرکت بود ، شیء ی که از دل مثلث های نورانی خارج شده بود ، به سمت وی آمد و شروع به گردش قمروار به دور جنگنده جعفری کرد گویی که او در جای خود ثابت است !!!!!
حالا شما تصور کنید : من با سرعتی بیشتر از سرعت صوت در حال حرکت هستم و آن شیء مرا { حول محور طولی هواپیما } دور میزند !!

{ اگر پرنده 1236 کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد ، مطلوب است سرعت شیء ثانویه !!؟ }

پس از چند دور گردش به دور هواپیما شیء ثانویه به سمت شیء مادر الماس شکل بازگشت و در فاصله 25 مایلی از آن به گردش خود ادامه داد.

برای یک لحظه جعفری گمان کرد که از خطر جسته است ! اما بر خلاف تصور او ، این بار شیء دیگری از دل شیء مادر خارج شد و به سمت جنگنده او حرکت کرد !

جعفری با یک مانور ؛ از شیء سوم که به سرعت سرسام آوری به سمت او در حرکت بود عبور کرد.

اکنون جعفری مورد حمله قرار گرفته بود ! پس بلافاصله تصمیم گرفت ، موشک راداری ایم-7 اسپارو خود را درگیر کرده شیء الماس فام ، را هدف قرار دهد .

اما آنچه با آن مواجه گردید او را شوکه کرد !
چراغ های سبز و قرمز هر دو باید روشن باشند تا من قادر به شلیک موشک باشم ! اما وقتی من به سمت چپ پنل مقابل نگاه کردم ، تمام و کمال خاموش بود ! و هیچ چراغی بر روی پنل تسلیحات روشن نبود !!!!!!

جعفری بر این باور است که در جریان نبرد ؛ یوفو یک پالس عظیم اکترومغناطیسی به سمت او شلیک کرده است که کلیه سیستم های ناوبری ( آلات دقیق ) ، الکترونیک و کنترل تسلیحات را از کار انداخته است !!!!
با از کار افتادن تمامی ادوات و ناتوانی از دفاع در برابر این شیء ناشناخته { بر اساس قانون اکید } جعفری تصمیم میگیرد با خروج اظطراری هواپیما را ترک کند !!

فکر کردم ........ اگر تا 4-5 مایلی به من نزدیک شود ، بیرون خواهم پرید ............

اما پیش از آنکه جعفری تصمیم خود را عملی سازد ، شیء ثالت ، مسیر خود را معکوس کرده و به سمت سفینه بزرگ بازگشت.

وقتی شیء ثالت از من دور شد ؛ توانستم سفینه بزرگ را به خوبی مشاهده کنم که به سمت ش رفت و درست در قسمت تحتانی آن از نظر محو شد !

در این لحظه سرگرد جعفری با خود می اندیشد که تعقیب این شیء الماس فام اسرار آمیز با حضور چندین یوفوی محافظ در اطرافش ، در دل آسمان تاریک شمال تهران ، امن { عاقلانه } نخواهد بود !!! بنابراین تصمیم گرفت به پایگاه یکم شکاری مراجعه و در آنجا بر زمین بنشیند !
اما هنگامی که شروع به کاستن ارتفاع نمود متوجه شد یکی دیگر از آن اشیاء قمرفام از پشت سر در حال تعقیب اوست !!
در آخرین لحظات ؛ هنگامی که از ورای شانه سمت راست شیء قمرفام را از نظر گذراند ؛ شاهد سقوط قمر به سمت بیانان های اطراف پایگاه بود !

هنگامی که پایین را نگاه کردم تمام شن و ماسه منطقه بیابانی اطراف پایگاه به شدت درخشان و نورانی گردیده بود.

جعفری تصور کرد که قمر در حال برخورد با زمین در منطقه ای نزدیک پایگاه است ؛ منطقه ای نظامی / مسکونی در آن اطراف. اما شی قمرفام در نقطه ای شمالی تر نزدیکی شمیران به زمین رسید.

با سرعتی که قمر به سمت زمین در حرکت بود ، من تصور میکردم برخوردی مهیب و انفجاری عظیمی را شاهد خواهم بود ! اما این اتفاق رخ نداد. شیء تغیر مسیر داد و به آرامی بر زمین نشست !

هنگامی که سرگرد جعفری بر باند فرودگاه مهرآباد به زمین نشست ؛ بی تردید میدانست که او باید به فرماندهان خود در خصوص ماجرای امشب توضیح ارائه کند .....
آنچه او نمی دانست این بود که تنها فرماندهان نیروی هوایی ایران نیستند که به توضیحات او علاقه اند !!!!!!!!!

یک سرهنگ نیروی هوایی آمریکا ، به توضیحات من با دقت گوش میداد و یادداشت بر می داشت ! .............

..... سی.آی.اِی تا چه حد در این پرونده دخیل بود و در مخفی نگاه داشتن آن !!!!؟

هنگامی که جعفری بر زمین نشست یک مامور آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا ( C.I.A ) و یک سرهنگ نیروی هوایی ایالات متحده در انتظار استنطاق از او بودند !!!!

........... برای نخستین بار به زبان فارسی شما در اســــلحـــه های بـــرتــــر شاهد خواهید بود !! چرا این پرونده مستقیماً به کاخ سفید ارجاع شد !!!!!!؟ و روز بعد در محل سقوط ماهواره ( قمر فام ) چه چیز یافت شد !!!!!!!؟

در سال 1976 بر فراز تهران ؛ سرگرد پرویز جعفری درگیر یک نبرد تن به تن هوایی ( داگفایت ) با شیئی که به اعتقاد او یک یوفو است میگردد. او توسط مقامات عالی رتبه نیروی هوایی شاهنشاهی ایران مورد استنطاق قرار میگیرد ، در حالی که یک سرهنگ نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا USAF و یک مامور ویژه آژانس مرکزی اطلاع آمریکا C.I.A نیز حضور دارند !!!!


پرونده درج شده توسط مامور ویژه آژانس مرکزی اطلاعات ؛ در حال حاضر از طبقه بندی ( محرمانه ) خارج گردیده که توزیع پرونده : به سی.آی.اِی ، نیروی هوایی ، وزارت امور خارجه ، وزارت دفاع و کاخ سفید ، در ایالات متحده ارجاع گردیده است.

این پرونده با این عنوان ثبت گردیده بود :
\" گزارش ایران از مشاهده یوفو \"


بر اساس این گزارش : در تاریخ 18 سپتامبر 1976 ، از ساعت 23:00 علاوه بر مشاهدات جعفری ، برج مراقبت پایگاه مهر آباد گزارشاتی از طریق 4 تماس تلفنی توسط ساکنین منطقه شمیرانات در شمال تهران ، که اظهار داشتند شیء غریبی را در آسمان مشاهده کرده اند آگاهی یافته است .

تعدادی یک شیء شبیه به یک پرنده و تعدادی شبیه به یک هلیکوپتر را گزارش کرده اند که در آن لحظه هیچ هلیکوپتر درحال پرواز نبوده است !

شرح گزارش ؛ مشاهدات جعفری را به همراه از دست رفتن مقطعی تجهیزات ناوبری بر این اساس که :
\" تمامی ارتباطات و مشاهدات جنگنده اف 4 زمانی که به محدوده 45 کیلومتری { جنوب غرب } تهران رسید ، از دست رفت ! مورد تائید قرار میدهد.

گزارش تائید میکند دو شیء مجزا مشاهده شده اند که یکی به بزرگی یک بوئینگ 707 تانکر و دیگری شیئی که با سرعت سرسام آور به سمت هواپیما در حرکت بود و در آن هنگام که خلبان خود را ناتوان در شلیک موشک ایم-7 دید بود ، به انجام مانور \" خلاف شتاب جاذبه \" ( Negative g ) برای عبور از آن مبادرت ورزیده است !

در پایانی اسرارآمیز برای این ماجرا شگفت انگیز ، گزارش وزارت دفاع ایالات متحده اظهار میدارد :
روز بعد اکیپی توسط هلیکوپتر به محل فرود/ سقوط شیء نورانی بنابر اظهار شاهدین محلی منتقل شدند تا محدوده را نسبت به وجود هر نوع تشعشع مورد بررسی قرار دهند !!!
جزئیات بیشتر در خصوص این پرونده و جزئیات مکالمات و پرسشهای مطرح گردیده از خلبان ؛ هرگز منتشر نشد !! و یا همچنان محرمانه باقی مانده است !!!!!!!!!!!!!!

ابــــــــــهـــــامـــــات :

به سرونشت نخستین فروند اف 4 فانتوم به هدایت سروان خلبان عزیز خانی در این گزارش هیچ اشاره ای نگردیده ! تنها پیش زمینه و جستجوی بیشینه در این خصوص را میتوان به اعتبار حدس گمان !!! با فرود اظطرای یک فروند اف 4 فانتوم به دلیل نقص فنی که در آن روزگار امری بسیار نادر بود در جاده ساوه مرتبط کرد !

فانتومی که علیرقم اصرار کارشانسان و مستشاران بیشمار آمریکایی حاضر در صحنه !!! با شانس 1 به 99 !! توسط \"جاویدنام تیمسار سپهبد خلبان نادر جهانبانی \" از زمین برخاست و از ساختمان پیش رو عبور کرد !!!!!!!!!!

هواپیمایی نظامی اف 4 دی ؛ ایی و آر.اف 4 ایی در خدمت نیروی هوایی ایران ، جنگنده ها و رهگیر شکاریهای 2 سرنشینه اند که نقش کاپین عقب که به اشتباه کمک خلبان اتلاق میگردد در حقیقت افسر تسلیحات است که در این گزارش به حضور افسر ریو اشاره ای نگردیده است اگر چه در شبیه سازی صحنه طی فیلم کوتاه مستند ، خروج افسر تسلیحات از هواپیمای جنگنده مشهود است !!

اما روئیت اشیاء پرنده ناشناس در آسمان ایران همچنان ادامه دارد ......... !!!!!!!!!

آنچه خوانید ترجمه فیلم کوتاه مستند داگ فایت با بشقاب پرنده در آسمان تهران بود ، که توسط شبکه History برای نخستین بار پس از خروج پرونده از طبقه بندی پخش گردیده ............. !!!
امضاي کاربر :
دوشنبه 15 اردیبهشت 1393 - 12:14
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 10 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: crounus2000 &vahid_mg &wars &goodwin &aviation2 &arman1 &takavar313 &hasanali &behzad005 &mehdi &


تعداد ارسال ها: 30
تاريخ عضويت: 24 /5 /1395
محل زندگي: قم
سن: 12
تعداد تشکر کرده: 76
تعداد تشکر شده: 95
قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص)
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 1 RE نبرد با بشقاب پرنده در آسمان تهران
این اتفاقات واقعیت هم داره؟ ممکنه آمریکا بخواد با این حرفا ذهن مردم رو مشغول کنه!
دوشنبه 26 تیر 1396 - 02:56
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از mohammadmahdi به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: asd /behzad005 /mehdi /hasanali /


تعداد ارسال ها: 4538
تاريخ عضويت: 26 /6 /1392
محل زندگي: تبریز
تعداد تشکر کرده: 7608
تعداد تشکر شده: 21814
نیروی زمینی ارتش ج.ا.ا
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 2 RE نبرد با بشقاب پرنده در آسمان تهران
ما در منطقه عملیاتی با رها دیدیم و حتی بسویش تیر اندازی هم کردیم
مهمترینش قبل از عملیات رمضان و نیز 48 ساعت قبل از بمب باران نیرو گاه عراق توسط اسراییل بود
دوشنبه 26 تیر 1396 - 20:13
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از hasanali به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: behzad005 /asd /mehdi /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتشسايت نظامي آي آر ارتش در مرداد ماه سال 1391 تاسيس و براي بالابردن معلومات نظامي پارسي زبانان جهان راه اندازي شده است.اين سايت به هيچ ارگان دولتي و نظامي وابسته نيست و کاملا شخصي مي باشد.تمامي حقوق مطالب براي سايت آي آر ارتش محفوظ مي باشد.
ضمنا کپي برداري از مطالب انجمن و سايت با ذکر منبع باعث خوشنودي ماست.ايميل پست الکترونيکي مديريت سايت : ir.artesh@yahoo.com