نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
hasanali آفلاينتعداد ارسال ها: 4543
تاريخ عضويت: 26 /6 /1392
محل زندگي: تبریز
تعداد تشکر کرده: 7627
تعداد تشکر شده: 21852
نیروی زمینی ارتش ج.ا.ا
انجمن اي ار ارتش

استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران

این سلاح لیزری که با شلیکش سرعت نور حرکت می کند،می تواند قایق های تندرو و گشت زنی را هدف قرار داده و هواپیماهای بدون سرنشین را شناسایی، کور و در نهایت منهدم کند.
نیروی دریایی آمریکا برای مقابله با هواپیماهای بدون سرنشین و قایق های تندرو ایران در خلیج فارس، سلاح جدید لیزری را در این منطقه مستقر می کند.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، آدمیرال \"جاناتان گرینرت\" فرمانده عملیات نیروی دریایی آمریکا روز دوشنبه با صدور بیانیه ای ضمن اعلام استقرار توپ های جدید لیزری نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس گفت که نمونه اولیه این توپ لیزری تولید شده و قرار است از سال آینده میلادی به منظورارتقای امنیت شناورهای آمریکا در منطقه خلیج فارس روی شناورهای ثابت و متحرک 50 تن به بالا آمریکا نصب شود.

این سلاح جدید به منظور مقابله با قایق های تندرو (ایران) و نیز هواپیماهای بدون سرنشین(ایران) روی ناوهای آمریکایی در منطقه خلیج فارس نصب می شود.

مرمی لیزری این سلاح که با سرعت نور حرکت می کند می تواند قایق های تندرو و گشت زنی را هدف قرار داده و هواپیماهای بدون سرنشین را شناسایی، کور و در نهایت منهدم کند.

در این سلاح که برای دفاع از شناورهای نظامی طراحی شده است توپ M242 سامانه و سامانه رهگیری و قفل پایدار بر هدف ارتقا داده شده است. بنا به اعلام مقامات پنتاگون تا کنون این توپ توانسته در هر 12 آزمایش خود موفق عمل کند.

بنا به اعلام پنتاگون سامانه جدید لیزری قرار است با هدف توسعه کاربرد علیه جت های جنگنده و نیز موشک های بالستیک به سطح های جدیدی از توانمندی های تکنولوژیک برسد.

مقامات پنتاگون می گویند تولید نمونه اولیه این سلاح لیزری تنها 32 میلیون دلار هزینه در برداشته است.

با این حال کارشناسان نظامی معتقدند این سلاح لیزری محدودیت هایی نیز دارد، از جمله اینکه در هوای توفانی و گردو غبار شعاع دید این سلاح کاهش می یابد.

بنابراین گزارش، هر شلیک این سلاح، کمتر از یک دلار هزینه دارد. این سلاح همچنین تا زمانی که به برق متصل است می تواند شلیک کند و با مسئله پایان مهمات روبه رو نیست.
http://www.arteshi.com/showthread.php?t=25265

امضاي کاربر :
شنبه 01 شهریور 1393 - 21:12
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 12 کاربر از hasanali به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: sky_hero &elyas &vahid_mg &crounus2000 &amirmasoud &amin123 &yekkhatere &mina68 &afzaly &hk416 &espadan &mehdi &


تعداد ارسال ها: 923
تاريخ عضويت: 29 /1 /1393
محل زندگي: قم
سن: 20
تعداد اخطار: -1
تعداد تشکر کرده: 9296
تعداد تشکر شده: 3983
ستاد مشترک
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 1 RE استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران
مطلب خوبی,ولی بایدمافکری برای این دستگاه های آمریکا بکنیم
راستی یه سوال:آیاشیشه نمیتونه این لیزر ها رو منعکس کنه؟فکردیگه
یاعلی...
شنبه 01 شهریور 1393 - 21:17
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 11 کاربر از sky_hero به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: elyas /hasanali /vahid_mg /f-14a /reza_f14 /crounus2000 /amirmasoud /afzaly /yekkhatere /hk416 /espadan /


تعداد ارسال ها: 493
تاريخ عضويت: 21 /3 /1393
محل زندگي: رفسنجان
سن: 18
تعداد تشکر کرده: 5533
تعداد تشکر شده: 2214
قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص)
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 2 RE
به خدا شرط می بندم اینم مثل گنبد آهنینه
آخرش می بینین که ایرانیا به جای تخریب ناو هواپیمابر رفتن ناو رو سالم گرفتن خبری هم از توپ لیزری نیست.
اگه ادعاشون میشه اینو بدن اسرائیلی ها ببینیم در چه سطحیه
امضاي کاربر : و من نصر الا من عندالله العزیز الحکیم
آری،هیچ نصر و پیروزی نیست مگر از جانب خدای عزوجل
و امروز خدای عزوجل بزرگی و عزتش را تاباند و برای ما نقاط کور،نقاط سیاه و نقاط نادیده را روشن کرد.
شنبه 01 شهریور 1393 - 23:22
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 10 کاربر از sarbazekavir به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: elyas /hasanali /vahid_mg /reza_f14 /amirmasoud /sky_hero /yekkhatere /afzaly /behzad005 /espadan /


تعداد ارسال ها: 3797
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24266
تعداد تشکر شده: 23090
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 3 RE استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران
لیزر توسط آینه و برخی اجسام صیقلی منعکس و یا براکنده میشه

در کل تابع قوانین نورهست اما با کمی تغییر
از جمله پراکندگی کمتر و تمرکز انرژی بیشتر روی یک نقطه ی محدود که میتونه سبب تغییرات شیمیایی و فیزیکی بشه
امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
یکشنبه 02 شهریور 1393 - 09:09
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 10 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: amirmasoud /f-14a /sky_hero /hasanali /vahid_mg /mina68 /yekkhatere /afzaly /behzad005 /espadan /


تعداد ارسال ها: 4543
تاريخ عضويت: 26 /6 /1392
محل زندگي: تبریز
تعداد تشکر کرده: 7627
تعداد تشکر شده: 21852
نیروی زمینی ارتش ج.ا.ا
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 4 RE استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران
نقاط ضعف و راه های مقابله با سامانه های لیزری آمریکا
تصویر: http://www.uplooder.net/img/image/18/349daf2883b19890ebadf5fb312646ae/hasan_ali_ebrahimi_said_930601_%283%29.jpg

اولین و یکی از بزرگترین دشمنان سامانه های لیزری، شرایط بد جوی است و در این حالت می تواند توان این پرتوی لیزری پرتاب شده را کاهش داده یا حتی به طور کامل از بین برد. حال تصور کنید در منطقه ای مثل خلیج فارس که پدیده هایی این چنینی بسیار رخ می دهد سامانه لیزری تا چه حد قابل اطمینان خواهند بود؟

طی روزهای اخیر رسانه های غربی با آب و تاب فراوان از اعزام یک ناو آمریکا مجهز به یک فناوری جدید به منطقه خلیج فارس خبر داند. بر اساس گزارشات، نیروی دریایی آمریکا به زودی کشتی جنگی یو اس اس بونس را به نسخه آزمایشی از یک سلاح پیشرفته مجهز می‌کند تا قبل از استقرار این سلاح در خلیج فارس مورد آزمایش قرار گیرد. قرار است تا ناوی مجهز به توپ لیزری M242 در سال 2014 میلادی به خلیج فارس اعزام شود
نیروی دریایی آمریکا مدت‌هاست بر روی پروژه توپ لیزری خود کار می‌کند اما این اولین بار است که قصد دارد آن را به خارج از آب‌های منطقه‌ای خود بفرستد. مسئولین رده بالای نظامی آمریکا هدف از این اقدام را مقابله با تهدید قایق های تندرو و پرنده های بدون سرنشین عنوان کرده و با وجودی که به صورت مستقیم از کشور خاصی نام نبرده اند اما مشخص است که منظور از این حرکت فرستادن پیامی به تهران بوده است.

اما این که اصولا این فناوری جدید چیست و آیا واقعا می تواند برای ایران مشکل ساز باشد مسئله ای است که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت. بهتر است در ابتدا نگاهی کوتاه به تاریخچه این سلاح ها داشته باشیم.

تاریخچه سلاح های لیزری

به زبانی ساده لیزر ابزاری است که نور را به صورت پرتوهای موازی بسیار باریکی که طول موج مشخصی دارند ساطع می‌کنند. این دستگاه از ماده‌ای جمع کننده یا فعال کنده نور تشکیل شده که درون محفظه تشدید نور قرار دارد. این ماده پرتو نور را که به وسیله یک منبع انرزی بیرونی (از نوع الکتریسیته یا نور) به وجود آمده، تقویت می‌کند. از همان ابتدای کشف این خواص در اوایل دهه 1950 دانشمندان به خواص گوناگون این فناوری جدید پی بردند و از آن تاریخ به بعد بخش های مختلف از علوم و صنایع تحت تاثیر این فناوری قرار گرفت.

در بخش های نظامی نیز با پی بردن به قدرت بالای لیزر برنامه هایی از اواخر دهه 1960 میلادی برای استفاده از این تکنولوژی مطرح شد.

در ابتدا نیروی هوایی آمریکا به دنبال استفاده از لیزر به عنوان یک سامانه پدافند هوایی بود ، نیروی زمینی و دریایی آمریکا نیز در ادامه دهه 1970 آزمایشاتی را به منظور طراحی و ساخت سلاح های پدافند لیزری انجام دادند که عمدتا در مرحله نمونه های آزمایشی باقی ماند. اما در دهه 1980 میلادی و با روی کار آمدن رونالد ریگان و بحث استراتژی "جنگ ستارگان" استفاده از سلاح های لیزری در دو نقش تدافعی و هم تهاجمی گسترده تر شده و با جدیت بسیار بیشتری از سوی آمریکا دنبال شد.

البته به دلیل موانع موجود در آن پروژه و البته پایان جنگ سرد پروژه های آن طرح نیز عمدتا در مرحله آزمایشی و پیش نمونه باقی ماندند.

به طور مثال یکی از آن طرح ها که از آن زمان مطرح شده و در سالهای بعد از جنگ در قالب برنامه سپر دفاع موشکی آمریکا مطرح شده و نهایتا به دلیل مسائل مالی و نبود توان واقعی عملیاتی کنسل شد پروژه "لیزر هوابرد ضد موشک بالستیک" بود که بر پایه نصب یک توپ لیزری بر روی دماغه یک فروند هواپیمای بوئینگ 747 برای ساقط کردن موشکهای بالستیک در مرحله شتاب گیری اولیه آنها بود.

در شوروی سابق نیز برنامه هایی در خصوص بهره گیری از اشعه لیزر برای مقاصد پدافندی به صورت زمین و هواپایه وجود داشت که به شکل عملیاتی در نیامده و آنچنان از وضعیت فعلی آنها خبری در دسترس نیست. کشور چین نیز در حال حاضر برنامه هایی را در این بخش در دست اجرا دارد که محرمانه باقی مانده است.
تصویر: http://www.uplooder.net/img/image/44/475fd0721f5885195c02e1adc38131c0/hasan_ali_ebrahimi_said_930601_%285%29.jpg "target="_blank">
سامانه لیزر هوابرد ضد موشک بالستیکتصویر: http://www.uplooder.net/img/image/76/7ad0878f142b254bde43b38324239e31/hasan_ali_ebrahimi_said_930601_%286%29.jpg
لیزر هوابرد روسها موسوم به A60

اما پس از این توضیح اولیه در مورد این سامانه ها به سیستم مورد نظر نیروی دریایی آمریکا که با عنوان "سامانه تسلیحات لیزری" و یا به اختصار "LaWS " در حقیقت یک سامانه دفاع نزدیک است که قرار است به جای سیستم فالانکس که یک توپ گاتلینگ 20 میلی متری بوده و در حال حاضر لایه آخر دفاعی اکثر شناورهای نظامی آمریکا را تشکیل می دهد جایگزین شود.

بنا بر اعلام رسمی مقامات نیروی دریایی آمریکا این لیزر در حال حاضر تنها توان از بین بردن پرنده های بی سرنشین و قایق های سبک را داشته و در برابر جنگنده ها و موشکهای ضد کشتی ناتوان است. این سیستم از لیزر با ریشه جامد که از ریشه کریستال بدست می آید بهره برده و بر اساس اخبار موجود توانای در حدود 20 کیلو وات دارد.http://www.uplooder.net/img/image/14/148...01_(7).jpg" alt="" />
نقاط ضعف و راه های مقابله با سامانه های لیزری

اولین و یکی از بزرگترین دشمنان سامانه های لیزری، شرایط بد جوی است. هرگونه مه غلیظ، شرجی، پوشش ابری، طوفان شن و یا دود مصنوعی به راحتی می تواند توان این پرتوی لیزری پرتاب شده را کاهش داده یا آن را منحرف و یا حتی به طور کامل در شرایط مطلوب از بین ببرد. حال تصور کنید در منطقه ای مثل خلیج فارس که پدیده هایی این چنینی بسیار رخ می دهد سامانه لیزری مثل این تا چه حد قابل اطمینان خواهند بود؟

در مثالی ساده و پیش پا افتاده، پهپادهای ایرانی به راحتی می توانند با پخش کننده های دود مصنوعی مجهز شده و دیواری از دود را در برابر این سامانه ایجاد کرده و به طور کلی آن را بی اثر کنند.
تصویر: http://www.uplooder.net/img/image/84/4c31d5360651ec268b4ec17bb3a78692/hasan_ali_ebrahimi_said_930601_%288%29.jpg
سیستم لیزری LaWS

بحث بعدی استفاده از پوشش های منعکس کننده بر روی سامانه های مورد نظر است. به راحتی می توان بر روی قایق ها و پهپادهای ایرانی پوشش های منعکس کننده را نصب کرد.

فراموش نکنید که لیزر اصولا یک پرتوی نور است و از قوانین مربوط به تابش و بازتابش پیروی می کند. بسیاری از کارشناسان با طرح این مسئله اعلام کردند که در صورت استفاده از یک پوشش منعکس کنده مهاجمین می توانند با بازتابش نور لیزر به سمت منبع آن سامانه مورد نظر را از بین ببرند.

نکته دیگر در این خصوص بحث افزایش روز افزون توان تسلیحات دورایستای جمهوری اسلامی ایران است. انواع و اقسام بمب ها و موشکهای هدایت شونده ای که دور از برد این سامانه لیزری پرتاب شده و پهپاد یا قایق پرتاب کننده بدون قرار دادن خود در معرض خطر توان خروج از منطقه را دارد.
تصویر: http://www.uplooder.net/img/image/65/5620c970b847d96cc8655a16afd9c714/hasan_ali_ebrahimi_said_930601_%289%29.jpg
سیستم لیزری LaWS

البته در این میان اژدرها نیز سلاح هایی هستند که به دلیل حرکت در زیر آب کلا از خطر این گونه سلاح ها در امان هستند و در صورت استفاده سیستم های تدافعی لیزری کلا بی اثر خواهند شد. البته ذکر این نکته نیز مهم است که مقامات آمریکایی از اعلام برد این سامانه خودداری کرده اما با توجه به اعلام آن به عنوان یک سیستم دفاع نزدیک نباید از برد بالایی برخوردار باشد.
تصویر: http://www.uplooder.net/img/image/32/c7656eae028af025653cc38b73e89090/hasan_ali_ebrahimi_said_930601_%2810%29.jpg
اما نکته ای که بیش از همه اینها در این بحث جالب و در عین حال مهم است مسئله ای غیر از سامانه لیزری مورد نظر است. این سیستم هم به مانند تمام نمونه های دیگر از سامانه های تدافعی نیاز دارد که قبل از هر چیز هدف خود را شناسایی کند.

تصاویر منتشر شده از پهپاد های ایرانی که بدون شناسایی شدن بر فراز اکثر ناوهای آمریکایی پرواز می کنند نشان از توان نفوذ پهپادهای ایرانی به درون حلقه حفاظتی این شناورها بدون شناسایی شدن دارد و زمانی که شما نمی توانید دشمنی را ببینید مسلما نخواهید توانست از تسلیحات خود چه به شکل توپ ، موشک و یا لیزر بر علیه آن استفاده کنید.http://www.uplooder.net/img/image/40/bd9...1_(11).jpg" alt="" />
کشتی آمریکایی در حال شلیک لیزر و پهپاد هدف قرار گرفته

در پایان باید این مسئله را مطرح کرد که مسلما در آینده دورتر و در دهه های بعد شاهد استفاده از تسلیحات لیزری به شکل گسترده در بخش های تهاجمی و تدافعی خواهیم بود اما یک نکته مسلم است و آن هم این است که سامانه آمریکایی " LaWS " بیش از اینکه جای هرگونه تهدید برای ایران باشند بیشتر ابزاری در راستای جنگهای تبلیغاتی و ای بسا سلاحی جدید برای بازار سیری ناپذیر شیوخ خلیج فارس باشد.

به نظر می رسد این سامانه از ارزش واقعی عملیاتی واقعی برخوردار نبوده و راه بسیار طولانی را تا تبدیل شدن به یک سیستم واقعی جنگی در میدان نبرد در پیش دارد و تا آن روز نیز قطعا متخصصان ایرانی دست از تحقیق و تلاش برنخواهند داشت.
تصویر: http://www.uplooder.net/img/image/64/31c44acc56028d30488dd130e4f76ad8/hasan_ali_ebrahimi_said_930601_%2812%29.jpg
[url=http://www.arteshi.com/showthread.php?t=25265&p=125202#post125202]http://www.arteshi.com/showthread.php?t=25265&p=125202#post125202
امضاي کاربر :
یکشنبه 02 شهریور 1393 - 23:24
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از hasanali به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: vahid_mg /crounus2000 /amin123 /sky_hero /yekkhatere /afzaly /hk416 /


تعداد ارسال ها: 3797
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24266
تعداد تشکر شده: 23090
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 5 RE استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران
با سپاس از جناب سروان که این مطلب دلگرم کننده رو درج کردن

در تکمیل این مطلب باید عرض کنم
این سیستم همونطور که در گزارش و حرفهای جناب سروان اشاره شد صرفا برای دفاع کوتاهبرد از شناور بکار میره نه بیشتر چرا ؟

1- در فواصل دور و در محیط کاملا صاف دریا قوس زمین از فاصله 25 کیلومتر به بعد مانعی اصلی در راه کشف اهداف تهدید آمیزیست که در ارتفاع کم به سمت شناور حمله ور میشن و تا این فاصله امکان ردیابی اونها ممکن نیست

2- در فواصل زیاد بخاطر اغتشاشات محیطی نظیر مه و بخار و ..... لیزر دچار پراکندگی میشه و اثر اصلی خودش رو از دست میده

ضمن اینکه معمولا تسلیحات غربی قبل از اینکه با کارایی شون علیه تهدیدات دشمن رو مقهور کنن بیشتر با تبلیغات و هیاهو سعی در عقب راندن دشمن از مواضع خودش میکنن

یه جوری در مورد ورود این ناو و این سلاح حرف زده مبشه که انگار به تنهایی قادرهست همه ی شناورهای موجود در خلیج فارس رو نابود کنه

بر خلاف سیستمهای رادارای این مجموعه ی لیزری در هر لحظه فقط با یک هدف قادر به درگیری هست _ سیستمهای راداری برحسب توانایی پردازش گاها با 20 هدف هم میتونن همزمان درگیر بشن _

حال اگر یکی از اهداف در برابر پرتوهای این لیزر کمی بیش از حد معمول مقاومت کنه و دیر تر از پا دربیاد با توجه به همین نکته فوق تسلیحات شلیک شده بعدی و یا شلیک شده بصورت همزمان با اون در فاصله نزدیکتری میتونن این لیزر رو به خودشون مشغول کنن و در نهایت ممکنه در برابر بارش چندین موشک ؛چندتا از اونها بدنه ی ناو رو بشکافن

در الگوریتم مطرح شده در عکس بالا برای رهگیری تا انهدام یک هدف به نظر من مرحله سوم یک اقدام بیهوده هست و وقت خودشون رو تلف میکنن که آسیب پذیری شناور رو بالا میبره

اونچه که در تصاویر دیده میشه و من استنباط کردم اینه که این سیستم توانایی درگیری با اهدافی که در زاویه نزدیک به 90 درجه از بالای سر شناور حمله کردن رو نداره و میتونه به عنوان پاشنه ی آشیل این سیستم حسابی چالش انگیز باشه مخصوصا در برابر موشکهایی که در فاز نهایی حمله بصورت عمودی به هدف حمله میکنن

پاینده باشید
امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
دوشنبه 03 شهریور 1393 - 12:52
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: hasanali /vahid_mg /sky_hero /yekkhatere /afzaly /behzad005 /mehdi /


تعداد ارسال ها: 17
تاريخ عضويت: 30 /5 /1393
محل زندگي: کرمانشاه
سن: 23
تعداد تشکر کرده: 3
تعداد تشکر شده: 47
نیروی قدس سپاه پاسداران
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 6 RE استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران
خب بحثو یکم بازتر کنیم
تا اونجایی که من اطلاع دارم ایران خیلی داره روی این کار میکنه که در صورت درگیری بتونه یکی از ناوهای هواپیما بر امریکا رو بزنه
اما اصلا فک نکنم کار ساده ای باشه
شنیدم که غیر از سیستم های پدافندی که روی ناو نصب شده چند ناو کوچیکتر یا ناوچه هم وظیفه مراقبت از ناو هواپیما بر رو دارن
به اضافه کلی هواپیما f16 و هلیکوپتر و غیره
در ضمن اونا میتونن ناو رو تا جایی که ممکنه از خاک ایران فاصله بدن و به این شکل در واقع خاکریزهای متعددی رو ( با ناوچه های دیگه و غیره) بین ناو و نیروها و موشکهای ایرانی قرار بدن.
به نظرتون راه حل ممکن برای ضربه زدن به این ناوها چیه؟
به نظر خودم شاید یه راه حل این باشه که بارشی از موشکهای مختلف زمین به دریا و حتی زیرسطحی به سطحی و موشکهایی که روی قایق ها سوار شدن و با استفاده از سیستمهای مختلف جنگی توی یه لحظه عمل کرد و به این شکل به احتمال زیاد مقلوب بشن.اما این هم کلی خرج و هزینه داره و این همه تجهیزات خرج میشه. ولی اگه بشه بهینه و از یه راه میانبر استفاده کرد بهتره.(البته نمیدونم چه راهی)
نظر شما چیه؟
سه شنبه 04 شهریور 1393 - 00:21
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از mehdii70 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: hasanali /crounus2000 /vahid_mg /sky_hero /mina68 /yekkhatere /behzad005 /


تعداد ارسال ها: 3797
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24266
تعداد تشکر شده: 23090
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 8 RE استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران
اولا مهدی جان شما یه لطفی بکن و از سطح اطلاعات عمومی تون در مسایل نظامی یک مقدار برامون بگو

ثانیا در بحث حفاظت هوایی از یگان دریایی نه از اف 16 که از اف 18 در حال حاظر استفاده میشه و در گشت ضد زیر دریایی هم از پرنده های اینترودر استفاده میشه

همونطور که خودتون هم اشاره کردید

وقتی یک ناو هواپیمابر به منطقه ای گسیل میشه همراهش گروهی از رزم ناوها و ناوشکنها و ناوچه ها و کشتی های پشتیبانی و تدارکاتی و چند فروند زیر دریایی هم حرکت میکنن و در تمام طول مسیر هم اون رو حفاظت میکنن

پس واضحه که اگر یک نیرویی بخواد بدون استفاده از برگ برنده و فقط با رویارویی مستقیم اقدام به غرق کردن ناو هواپیما بر بکنه مسلما باید تلفات بسیار بالایی رو متحمل بشه و همه ی این شناورها رو منهدم کنه تا بتونه به هدفش برسه

اما عمده راههایی که میتونه میانبر به حساب بیاد

1- استفاده از موشکهایی که در مراحل نهایی پروازشون بطور عمودی با هدف درگیر میشن و باید مافوق صوت هم باشن

2- استفاده از اژدر هایی که در فاز نهایی بصورت عمودی و با سرعت زیاد با هدف در گیر میشن

3- استفاده از کلاهکهای فوق قوی که بتونن در صورت اصابت کار رو تمام کنن

4- استفاده از تسلیحات الکترو مغناطیسی برای ایجاد اخلال قوی در رادارهای دشمن

5- استفاده از بمبها و موشکهای الکترو مغناطیسی برای خاموش کردن تجهیزات الکترونیکی دشمن

6- مشغول کردن یگانهای محافظ هوایی و دریایی و زیر دریایی با اهداف فریبنده و کاذب به گونه ای که به ناچار از کنار این شناور فاصله بگیرن

7- از کار انداختن پروانه و سکان هدایت کشتی

8- زدن دیگ بخار سیستم کاتاپولت که مانع برخاستن پرنده های روی شناور بشه

تا اینجاش چیزهایی بودکه به ذهن بنده میرسید

مابقیش رو دوستان باید همکاری کنن

امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
سه شنبه 04 شهریور 1393 - 10:50
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 9 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: erfan1377 /vahid_mg /sky_hero /hasanali /mina68 /yekkhatere /afzaly /behzad005 /mehdi /


تعداد ارسال ها: 1149
تاريخ عضويت: 6 /9 /1392
محل زندگي: همه جای ایران سرای من است
تعداد تشکر کرده: 590
تعداد تشکر شده: 2632
قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص)
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 9 RE استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران
سلام
استاد شرمنده این گزینه هفتم چه جوری امکان پذیر میشه؟؟؟؟؟؟؟
امضاي کاربر : اگر عرصه را بر ما تنگ کنن عاشورایی دیگر برپا میکنیم

« امام خامنه ای »
سه شنبه 04 شهریور 1393 - 11:05
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از erfan1377 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: vahid_mg /sky_hero /hasanali /afzaly /behzad005 /


تعداد ارسال ها: 3797
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24266
تعداد تشکر شده: 23090
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 10 RE استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران
سلام
با اژدر حوت تصویر: /weblog/file/forum/smiles/32.gifتصویر: /weblog/file/forum/smiles/3.gif
امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
سه شنبه 04 شهریور 1393 - 11:10
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: vahid_mg /sky_hero /hasanali /mina68 /afzaly /behzad005 /mehdi /


تعداد ارسال ها: 1149
تاريخ عضويت: 6 /9 /1392
محل زندگي: همه جای ایران سرای من است
تعداد تشکر کرده: 590
تعداد تشکر شده: 2632
قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص)
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 11 RE استقرار سلاح لیزری جدید آمریکا در نزدیکی ایران
الله اکبر
بابا عجب امکانی فکر کنم احتماله انجام کمتر از 50% باشه
امضاي کاربر : اگر عرصه را بر ما تنگ کنن عاشورایی دیگر برپا میکنیم

« امام خامنه ای »
سه شنبه 04 شهریور 1393 - 11:16
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از erfan1377 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: vahid_mg /sky_hero /hasanali /yekkhatere /afzaly /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتشسايت نظامي آي آر ارتش در مرداد ماه سال 1391 تاسيس و براي بالابردن معلومات نظامي پارسي زبانان جهان راه اندازي شده است.اين سايت به هيچ ارگان دولتي و نظامي وابسته نيست و کاملا شخصي مي باشد.تمامي حقوق مطالب براي سايت آي آر ارتش محفوظ مي باشد.
ضمنا کپي برداري از مطالب انجمن و سايت با ذکر منبع باعث خوشنودي ماست.ايميل پست الکترونيکي مديريت سايت : ir.artesh@yahoo.com