نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
f16 آفلاين


f16تعداد ارسال ها: 662
تاريخ عضويت: 26 /5 /1392
محل زندگي: قلب ايران
تعداد تشکر کرده: 1588
تعداد تشکر شده: 3205
هیچکدام
انجمن اي ار ارتش

متن نامه منتشرنشده رضایی به هاشمی درباره پایان جنگ
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دومین شب حضور در برنامه «سطرهای ناخوانده» شبکه یک سیما درباره چگونگی پایان جنگ تحمیلی اظهار کرد: پس از صدور حکم٬ آقای هاشمی پیش امام (ره) می‌آید و می‌گوید که دو راه داریم؛ یا باید صلح کنیم یا جنگ و اگر جنگ کنیم باید خواسته فرماندهان را تأمین کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: امام راحل در آن جلسه می‌فرمایند که از طریق مالیات هزینه‌ها تأمین شود و در صورت نیاز ایشان فراخوان حضور نیروهای مردمی در جبهه را صادر می‌کنند.

رضایی ادامه داد: هاشمی پس از اطمینان از اینکه امام راحل از ادامه جنگ اطمینان دارند در باختران از فرماندهان خواست احتیاجات را اعلام کنند و امکانات مورد نیاز به دولت و مجلس اعلام می‌شود.

وی با اشاره به نگارش نامه‌ای در این باره گفت: برآورد لازم انجام و دوم تیرماه ۶۷ نامه‌ای تهیه و به آقای هاشمی ارائه و ۲۷ روز پس از این نامه قطعنامه از سوی ایران امضا شد.

به نوشته تابناک، محسن رضایی با ورود به متن نامه، این نامه تاریخی را برای نخستین بار چنین قرائت کرد؛

«سرور مکرم حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای هاشمی
جانشین محترم فرماندهی کل قوا

با توجه به عجله‌ای که برای ارائه طرح توسعه نیروهای مسلح مدنظر بود، کلیات این طرح را تقدیم می‌کنیم. انگیزه آمریکا و شوروی و صدام و حزب بعث علیه انقلاب اسلامی نه تنها کاهش نیافته بلکه با رشد بیداری اسلامی در جهان، مشکلات سیاسی ابرقدرت‌ها بیش از گذشته شده است.

این بار دنیا با بازوی صدام، منافقین داخلی و خارجی و پایگاه‌های سیاسی خود در داخل کشور ما، قو‌ی‌تر از گذشته به جنگ خلیج فارس ادامه خواهند داد.

تنها تغییر، توسعه جنگ زمینی مرزهای غربی به جنگ خلیج فارس است که شامل تنگه هرمز و خلیج فارس نیز می‌باشد، شده است.

علنی شدن روابط پشت پرده جنگ، جدیت حامیان صدام را نشان می‌دهد. به همین دلیل به دخالت مستقیم در جنگ ادامه می‌دهند. جنگ سوم به زودی بین ما و عراق آغاز می‌گردد.

گرچه ما شعار تداوم جنگ را می‌دهیم اما بنابر دلایل بسیاری، به نظر می‌رسد باز هم آغاز کننده عراق خواهد بود که پس از پایان جنگ دوم که هم اکنون جاری است، خود را به عنوان بازوی اجرایی در برقراری امنیت و صلح منطقه‌ای معرفی خواهد نمود.

امروز علی‌رغم نوشتن عدد ۵۹۸ بر قلب تصویر کبوتری که بر سر در کنفرانس بغداد ترسیم شده، جنگ سوم را به قصد تصرف خرمشهر، آبادان، مهران، دهلران، قصرشیرین و ایجاد ناامنی در کردستان و فعال کردن بحران‌های اجتماعی و مقاصدی به دست منافقین که هنوز برنامه‌های آنها برای ما مشخص نشده است.

بزرگ‌ترین خطری که ما را تهدید می‌کند، حجم این توطئه‌ها نیست بلکه بالعکس این توطئه‌ها می‌تواند رحمتی برای انقلاب و ملت ما باشد. دفاع از شخصیت، هویت و ملیت بزرگ‌‌ترین انگیزه برای ساماندهی و وحدت و انسجام نیروهای ملت ما است، مشروط بر اینکه از جمله شرایط آن، اختیار دادن به نیروهای حزب‌اللهی، تحول در سیستم اداری کشور و عقیده یافتن بر سقوط صدام و حزب بعث در مدت زمان باقی مانده باشد.

اما طرح اصولی ما برای جنگ را تقدیم می‌کنم و مطمئن هم نیستیم که مسئولان این طرح را عمل کنند و اگر خوشبینانه هم بنگریم، ضعیف عمل می‌کنند که حداکثر خسارت تاخیر است.

الف- هدف نبرد باید انهدام صدام و حزب بعث عراق باشد.

ب- حصول اهداف مادی که می‌تواند مفهوم معنوی فوق را تحقق بخشند، عبارت است از تصرف فیزیکی منابع حیاتی، اقتصادی و سیاسی رژیم عراق و خارج کردن آمریکا از خلیج فارس

تبصره- در طول سقوط صدام حزب بعث و صدام، بدون خروج آمریکا از خلیج فارس، هیچ گونه ضمانتی برای کسب هدف وجود ندارد.

ج- یک برنامه حداکثر پنج ساله که توسعه سازمان رزمی نیروهای مسلح را داشته باشد، طراحی کرده‌ایم.

د- طرح‌های عملیاتی جنگ خلیج بعد از سقوط صدام و حزب بعث و سقوط آمریکا از خلیج فارس را انشاالله در آینده ارائه خواهیم داد.

پیوست ۱

جدول شماره ۱
مراحل عملیات آفندی و پدافندی
-تا پایان سال ۶۷، عملیات انهدامی
-تا پایان سال ۶۸، عملیات انهدامی
-تا پایان سال ۶۹، عملیات انهدامی
-سال ۷۰، آغاز عملیات سراسری
-تا پایان سال ۷۱، پایان عملیات سراسری

جدول شماره ۲
توسعه سازمان رزم
- سال ۶۷؛ افزایش تیپ‌های پیاده به ۶۰ تا ۷۰ تیپ، افزایش زرهی (تانک) ۱۰۰۰، هواپیما آموزشی،
- سال ۶۸؛ افزایش تیپ‌های پیاده ۱۰۰ تیپ، افزایش زرهی (تانک) ۱۵۰۰، ۷۰ هواپیما،
- سال ۶۹؛ افزایش تیپ‌های پیاده ۱۶۰ تیپ، افزایش زرهی (تانک) ۱۷۰۰، ۱۲۰ هواپیما،
- سال ۷۰؛ افزایش تیپ‌های پیاده ۲۵۰ تیپ، افزایش زرهی (تانک) ۲۰۰۰، ... .
- سال ۷۱؛ افزایش تیپ‌های پیاده ۳۵۰ تیپ، افزایش زرهی (تانک) ۲۵۰۰، ۳۰۰ هواپیما

نکات مورد توجه

الف- مسئله تهیه هواپیما و تلاش جدی برای ساخت سلاح‌های لیزری و... در این مدت از ضرورت‌ها و در نبرد بسیار موثر است ولی اگر حاصل نشد، این طور نیست که پیروزی به دست نیاید، بلکه فشارهای سنگینی را باید تا کسب پیروزی متحمل شویم.

ب- مهم‌ترین قسمت این طرح تهیه و در اختیار قرار گرفتن بودجه لازم است که با توجه به تجربه سال گذشته بعید می دانیم دولت و ستاد به تعهدات خود عمل کند.

د- ما هیچ راه برگشتی را نه قبول داریم و نه اساسا به وجود آن مطمئن هستیم، ضمن اینکه توقف و تاخیر را هم خسارت بار می بینیم و به اجرای تعهدات مسئولان دولت هم امیدوار نیستیم. ولی تکلیف خودمان می دانیم که بجنگیم و از آنجا که خداوند متعال صاحب این انقلاب است به هرحال راهی باز خواهد شد و ما با بسیج امکانات و نیروهای متعهد و حزب اللهی به پیروزی خواهیم رسیم.

ه- مشکلات و تشکیلات سپاه از جمله اختیارات فرماندهان، انضباط، آموزش باید جدی گرفته شود و در اجرای آنها از فرماندهی سپاه حمایت شود.

پیوست ۲

– کلیه نیروهای بین ۱۷ تا ۵۰ سال شرعا مکلف باشند که سالانه چهارماه در جبهه باشند
- دولت و مجلس در اولیت یکم، بودجه را در اختیار نیروهای مسلح قرار دهد
- نظارت بر بودجه کشور به منظور تشخیص رعایت اصل فوق به عهده ستاد فرماندهی کل قوا باشد
- صنایع و کارخانجات کشور در اولویت یکم موظف به تامین مایحتاج رزمندگان اسلام باشند
- دولت جمهوری اسلامی موظف باشد امکانات آموزشی لازم را در اختیار ستاد کل قرار دهد
- امکانات تبلیغاتی کشور در اولویت اول در اختیار نیازمندی‌های جنگ قرار گیرد.
- قوه قضائیه کشور موظف به دفاع از رزمندگان اسلام و خانواده‌های آنها باشد و حقوق آنها باید در سریع ترین زمان ممکن تامین شود.
منبع:جهان
یکشنبه 06 مهر 1393 - 16:49
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از f16 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: crounus2000 &viper-59 &yekkhatere &sky_hero &mina68 &elyas &


تعداد ارسال ها: 3780
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24229
تعداد تشکر شده: 23005
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 1 RE متن نامه منتشرنشده رضایی به هاشمی درباره پایان جنگ
ما در جنگ علی رغم مشکلات فراوان بادست پر وارد شدیم تا جایی که اگر علنا عربستان و کویت و فرانسه بصورت شاخص وارد جبهه عراق نمیشدن ما صدام رو سرنگون کرده بودیم اما در انتها اگر خارج نمیشدیم تا الان هر بخش از مملکت رو یک کشور بلعیده بود
امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
دوشنبه 07 مهر 1393 - 11:08
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: f16 /yekkhatere /sky_hero /farid /alij /mina68 /galla /


تعداد ارسال ها: 215
تاريخ عضويت: 13 /12 /1395
محل زندگي: تبريز
سن: 68
تعداد تشکر کرده: 534
تعداد تشکر شده: 1173

پاسخ : 2 RE متن نامه منتشرنشده رضايى به هاشمى
در حوالى پذيرش قطعنامه ٥٩٨ قدرت زرهى عراق نسبت به شروع جنگ سه برابر وتعداد نفرات ارتش بعث به چهاربرابر و تهداد جتهاى جنگى عليرغم سقوط نزديكك به پانصد فروند(پدافند هواپايه و نيز پدافند زمين پايه باهم وتقريبا برابرهم) به دوبرابر ونيم زمان شروع جنگ رسيده بود. رزمندگان نجات يافته از فاو حجم اتش تهيه قبل از شروع بازپس گيرى توسط عراق را يك گلوله توپ يا خمپاره براى هر متر مربع ذكر ميكنند!!!
امضاي کاربر : برو قوى شو گر راحت جهان طلبى
كه اندر نظام طبيعت ضعيف پايمال است
دوشنبه 30 اسفند 1395 - 05:44
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 5 کاربر از smpedram به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: yekkhatere /sky_hero /farid /alij /mina68 /


تعداد ارسال ها: 1039
تاريخ عضويت: 12 /5 /1394
سن: 27
تعداد تشکر کرده: 974
تعداد تشکر شده: 4025

پاسخ : 3 RE متن نامه منتشرنشده رضایی به هاشمی درباره پایان جنگ
با سلام خدمت کاربران گرامی

این نامه بیشتر جهت اطلاع ان دسته از عزیزان که میفرماین ما با دست خالی جنگیدیم هست برخی از دوستان انگار فراموش کردن که در اواخر حکومت پهلوی ایران سومین نیروی هوایی دنیا و پنجمین ارتش مدرن دنیا‌را در اختیار داشت و اگر با دست خالی میشد جنگید که امام قطعنامه را قبول نمیکرد

دوم اینکه کشور ما متاسفانه در بعد نظامی مشکل نداشت بلکه کشورما از ناحیه دیپلماسی ضعیف و پر اشکال و از سیاسیون بی تجربه ضربه خورد

متاسفانه جنگ تحمیلی مملو از درسها و تجربه های تلخ و فرصت های از دست رفته برای کشورمون بود
سه شنبه 01 فروردین 1396 - 10:21
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از mina68 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: takavar313 /farid /tomcat6079 /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتشسايت نظامي آي آر ارتش در مرداد ماه سال 1391 تاسيس و براي بالابردن معلومات نظامي پارسي زبانان جهان راه اندازي شده است.اين سايت به هيچ ارگان دولتي و نظامي وابسته نيست و کاملا شخصي مي باشد.تمامي حقوق مطالب براي سايت آي آر ارتش محفوظ مي باشد.
ضمنا کپي برداري از مطالب انجمن و سايت با ذکر منبع باعث خوشنودي ماست.ايميل پست الکترونيکي مديريت سايت : ir.artesh@yahoo.com