نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !تعداد بازديد 1538
آغاز شده توسط
متن
elyas آفلاينتعداد ارسال ها: 3465
تاريخ عضويت: 23 /10 /1391
محل زندگي: البرز
سن: 25
تعداد تشکر کرده: 2959
تعداد تشکر شده: 15249
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

چاقوی رزمی NRS2
چاقوی رزمی - NRS2 با کد 6 P25 در دفتر طراحی تولا بوسیله فردی بنام خلینین طراحی شد ،این چاقو که برای ارتش سرخ شوروی خریداری شد ، در وهله نخست ، یک ابزار کار و در وهله بعدی یک جنگ افزار است .در قسمت دسته چاقو ، حفره ای وجود دارد که ابزار شلیک کوچک در داخل آن قرار میگیرد . این لوله 62/7 میلیمتری جدا شونده برای شلیک گلوله های SP.B طراحی و ساخته شده است .این طرح شلیک تجهیزات ویژه ای برای خنثی سازی شعله و صدای حاصل از شلیک دارد ، اما امکان سوختن دست تیرانداز بوسیله گازهای حاصل از سوزش باروت وجود دارد . گونه NRS-2 این چاقو که در سال 1986 و به همراه چاقوی ساده NR-2 برای ورود به خدمت برگزیده شد ، قابلیت شلیک گلوله های 62/7 میلیمتری SP4 را داشت . تیغه NRS-2 نیز در مقایسه با NRS تا حد زیادی بهبود یافته است.مکانیزم شلیک که در داخل دسته چاقو قرار میگیرد ، دارای یک دسته مسلح سازی ، بست ایمنی و دکمه رها سازی می باشد . برآمدگیهای روی دسته چاقو برای دور کردن پوکه گلوله های شلیک شده بکار میروند .این چاقو دارای بستهایی برای نصب آن بر روی کمربند و دست میباشد .در هنگام شلیک ، دسته چاقو به سمت جلو نگهداشته می شود و برای هدفگیری نیز از یک شکاف در عقب و یک مگسک در قسمت جلویی چاقو استفاده میشود . اگر چه برد هدفگیری این چاقوی مسلح برابر 25 متر اعلام شده است ، برد کارآمد آن بسیار کمتر از این حد میباشد . برای شلیک گلوله ، دست باید در حالت کشیده باشد ، ضمن اینکه معمولا تیراندازان ترجبح می دهند برای شلیک آنرا با دو دست نگه دارند .نرخ آتش کارآمد NRS و NRS -2 دو تیر در دقیقه می باشد.

ویژگیهای فنی و تاکتیکی NRS -2

وزن چاقو : ۳۶۰ گرم

طول تیغه : ۱۶۰ میایمتر

اندازه چاقو با محفظه : ۳۳۰ در ۶۴ در ۵/۳۲ میلیمتر

اندازه چاقو بدون محفظه : ۲۸۵ در ۵۲ در ۵/۳۲ میلیمتر

نوع گلوله : SP.4

سرعت دهانه : ۱۸۵ تا ۲۰۰ متر بر ثانیه

نرخ آتش کارآمد : ۲ تیر در دقیقه

ویژگیهای فنی و تاکتیکی NRS

وزن چاقو : ۳۲۵ گرم

طول تیغه : ۱۵۸ میایمتر

اندازه چاقو با محفظه : ۳۲۲ رد ۶۳ در ۵/۳۰ میلیمتر

اندازه چاقو بدون محفظه : ۲۸۰ در ۵۲ در ۵/۳۰ میلیمتر

نوع گلوله : SPB

سرعت دهانه : 140 متر بر ثانیه

نرخ آتش کارآمد : ۲ تیر در دقیقه

امضاي کاربر :


قدر امنیت ، قدر آبی که می خوریم ، قدر ظرف غذایمان ، قدر راحتی خواب شب ، قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده را بدانیم ، حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه ، قدر بدانیم و شاکر.

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش و امنیت مردم عزیز ایران به دور از آسایش و رفاه زندگی میکنند.

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران
جمعه 14 تیر 1392 - 01:15
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 8 کاربر از elyas به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: zapata &delta-boy &sarbazekavir &mohammadmahdi &behrouz07 &espadan &hk416 &ldmdff &


تعداد ارسال ها: 30
تاريخ عضويت: 24 /5 /1395
محل زندگي: قم
سن: 12
تعداد تشکر کرده: 76
تعداد تشکر شده: 97
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 1 RE چاقوی رزمی NRS2
جالبه!!!! هم سلاح گرم و هم چاقو؟! تصویر: /weblog/file/forum/smiles/8.gifتصویر: /weblog/file/forum/smiles/4.gifتصویر: /weblog/file/forum/smiles/10.gif
سه شنبه 10 مرداد 1396 - 17:25
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از mohammadmahdi به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: espadan /asd /hk416 /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش