نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !تعداد بازديد 1691
آغاز شده توسط
متن
san آفلاين


sanتعداد ارسال ها: 340
تاريخ عضويت: 24 /5 /1394
تعداد تشکر کرده: 3054
تعداد تشکر شده: 1774
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

رزمناو تیکاندارگو
رزمناو تیکانداراگو
اولین نمونه رزم ناو تیکانداروگو در سال ۱۹۸۱ وارد خدمت نیروی دریایی امریکا شد. قرار بود به عنوان یک ناوشکن وارد خدمت شود ولی افزایش ظرفیت تهاجمی و وزنی ان را به یک رزم ناو تبدیل کرد.تیکانداراگو که بین سالهای مالی ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۲ در مجموع ۲۷ فروند رزمناو تحویل داده شد که همچنان ۲۲ فروند انها در خدمت است.رزم ناو های تحویلی بین سالهای ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۵ از خدمت خارج شدند.این رزم ناو به مرور زمان از مجهز به تسلیحات پیشرفته تری شد و بسیار قدرت تهاجمی تر شده است برای نمونه نصب موشک تاماهاوک در دهه ۱۹۸۰ میباشد.
تیکانداراگو دارای وزن کامل ۹۸۰۰تن است و دارای طول ۱۷۳ متر است. ناو از چهار موتور توربین گازی جنرال الکتریک ال ام ۲۵۰۰ میباشد که دارای قدرت ۲۱۵۰۰ اسب بخار برای هر موتور قدرت میگیرد.چهار موتور به دو شفت وصل است.در سریعترین حالت رزم ناو میتواند به سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت برسد اگرچه در وزن کامل بیش از ۵۵ کیلومتر در ساعت سرعت نمیگیرد و سرعت بالاتر مصرف سوخت بیشتری در پی دارد .رزم ناو دارای برد ۱۱۰۰۰ کیلومتر با سرعت ۳۷ کیلومتر در ساعت و ۶۰۰۰ کیلومتر با سرعت ۵۷ کیلومتر در ساعت است.
تصویر: http://jangaavaran.ir/wp-content/uploads/2014/06/800px-USS_Ticonderoga_CG-47.jpg
نسخه مارک ۲۶ رزم ناو که به جای داشتن سلول مارک ۴۱ برای پرتاب عمود موشک از ریل پرتاب دوتای برای شلیک موشک سیم ۲ بهره میبرد که در تصویر در جلو و عقب مشخص است
رزم ناو دارای ۳۳ افسر ، ۲۷ افسر جزء و بیش از ۳۷۰ نیروی دیگر است . چندین رادار این رزمناو را پشتیبانی میکند.
اولین رادار و مهمترین رادار، رادار اس ان/ اس پی وای ۱ است که یک رادار اریه فازی غیر فعال است که چهار عدد ان دور تا دور جزیره کشتی قرار گرفته . این سامانه برای مقابله با حملات موشک های ضد کشتی و حملات هوایی در نظر گرفته شده است اگرچه به عنوان یک رادار چند منظوره توان کشف اهداف دریایی و زمینی در برد مناسب را دارد و برگ برنده تیکانداروگو است.چندین مدل از این رادار از اوائل دهه ۱۹۸۰ ساخته شده که بر روی چندین رزم ناو، ناوشکن و ناوچه مختلف نصب شده . خود سری رزم ناو های این کلاس نیز مدلهای مختلفی را بسته به سال تولید دریافت کردند ولی در کل تیکانداروگو دو مدل ای و بی این رادار را دریافت کردند. رادار دارای چهار انتن ارایه فازی غیر فعال دور تا دور جزیره کشتی است و ۳۶۰ درجه را پوشش میدهد . رادار دارای ۳ بعدی و برد ۲۷۰ کیلومتر است.این رادار را میتوان برای پشتبانی و شلیک موشکهای چون سیم ۲و ۳ ویا سی اسپارو استفاده کرد و گفته شده توان رهگیری بیش از ۱۰۰۰ هدف را دارد.
رادار ای ان اس پی اس ۴۹ یک رادار هشدار هوایی برای جستجوی اسمان است.این رادار نیز بر روی چندین نوع مختلف شناوری نصب شده است.اس پی اس ۴۹ یک رادار دو بعدی است که در باند ال کار میکند و دارای برد کشف ۴۷۴ کیلومتر بر ضد یک بمب افکن توپلوف ۱۶ است. دارای پوشش ۳۶۰ درجه است و توان پوشش تا ۴۵۰۰۰ متری را نیز دارد.رادار توان چرخش ۱۲ دور در دقیقه را دارد و توان رهگیر موشک های بالستیک را نیز به صورت محدود دارد.
رادار کنترول اتش اس پی جی ۶۲ برای کنترول موشک سیم ۲ مورد استفاده قرار میگیرد. در این رزم ناو رادار اس پی وای ۱ هدف را کسب و رادار کنترول اتش اس پی جی ۶۲ موشک را به طرف هدف راهنمایی میکند
رادار اس پی جی ۷۳ یک رادار دو بعدی برای نظارت و کشف اهداف دریایی و همچنین اهداف پرواز کننده در ارتفاع پایین است
رادار اس پی کیو ۹ برای کنترول توپ سینه و هدایت و اتش ان به کار میرود و بیشترین برد ان ۳۷ کیلومتر است
سامانه جنگ الکترونیک اس ال کیو ۳۲٫ این سامانه فعالیت های کلی و سامانه های زیادی را در زمینه جنگ الکترونیک، مقابله با جنگ الکترونیک، هشدار دهنده رادار،انجام عملیات فریب و پرتاب پوشاله را تحت کنترول دارد
از دیگر تجهیزات این کلاس رزم ناو میتوان به سنار فعال و غیر فعال اس کیو اس ۵۳ سی که در قسمت پایین دماغه کشتی برای کشف و رهگیری زیر دریایی های نصب شده است،سامانه اس کیو ار ۱۹ که یک کابل چند متری است که چند میکروفن برای گوش دادن به صدای زیر دریایی ها نصب شده است. این سامانه برای این بدین شکل طراحی شده تا با دوربودن میکروفن از ناو سر صدای خود ناو در صدای رسیده از زیر دریایی تداخل نکند.
همچنین این کشتی دارای سیستم لمپس ۳ برای کشف بهتر تهدیدات زیر سطحی است.در این سیستم تمامی اطلاعاتی که توسط بالگرد های چون اس اچ ۶۰ و اس اچ ۲ از طریق سونار ،سانبوی ،کاونده مغناطیسی و رادار جستجوی دریایی میتوان به کشتی منتقل کرد و انها را پردازش و ارزیابی کرد و یا انها را به اشتراک گذاشت، سامانه پرتاب پوشاله مارک ۳۶ که خمپاره اندازه مخصوص برای مقدار زیادی پوشاله بر روی کلاهک خود است که بین ۲۰ تا ۳۵ عدد انها در هر کشتی برای ایجاد فریب برای موشک های ضد رادار و رادارهای دشمن نصب میشود و سامانه فریب اس ال کیو ۲۵ که یک اژدر است که ان را با فاصله در زیر اب یدک میکشند و با ایجاد صدای مشابه ناو برای فریب اژدرها به کار میرود.
تصویر: http://jangaavaran.ir/wp-content/uploads/2014/06/12581500271279560004qpoue3-1024x624.jpg
دو نسخه از این ناو ساخته شد نسخه مارک ۲۶ و مارک ۴۱ ، نسخه مارک ۴۱ دارای سلول های پرتاب عمود مارک ۴۱ بود که به ان اجازه حمل طیف بسیار وسیعی از سلاح ها مختلف را میداد زیرا میتوان انها را در این سلول های حمل کند. در حالی که در نسخه قدیمی مارک ۲۶ میتوانست ۶۸ موشک سیم ۲ حمل کند که از ریل پرتاب دو تایی موشک که از زیر ناو تغذیه میشد بهره میبرد یکی در جلو و دیگری در عقب ولی مارک ۴۱ میتواند ۱۲۲ موشک از انواع مختلف را با خود در این سلول ها حمل کند. سری مارک ۴۱ این رزم ناو دو ردیف سلول در مجموع ۶۱ سلول در جلو و عقب دقیقا به جای ریل دو تایی موشک سی۲ در نسخه های قبلی را حمل میکند که از انها چندین موشک پدافندی سری ریم و موشک تاماهاوک را شلیک میکند.
تسلیحات رسی مارک ۴۱ رزم ناو تیکانداروگو
دفاع هوایی
موشک پدافند هوایی استاندارد ۲(سیم ۲) که از سلول های عمودی شلیک میشود دارای سامانه رادار نیم فعال است و دارای برد ۱۶۵ کیلومتر و ارتفاع عمل ۲۴۰۰۰ متر است و توسط رادار اس پی جی ۶۲ هدایت میشود.
موشک ریم ۶۲ (سیم ۲ ائی ار) یک موشک دفاع هوایی رادار نیم فعال با برد ۱۸۵ کیلومتر و ارتفاع عمل ۲۴۰۰۰ متر که در نسخه های اخر ان برای مقابله با موشک های بالستیک تاکتیکی نیز ارتقا یافته است.در نسخه های قدیمی از روی ریل دوتایی پرتاب میشدند ولی نسخه موجود از سلول های مارک ۴۱ پرتاب میشود
موشک ریم ۱۶۱ (سیم ۳) یک موشک پدافند هوایی برای مقابله با موشک های بالستیک در قالب طرح سپر دفاع ضد موشکی ارتش امریکا است . دو نسخه از این موشک موجود است یکی با برد ۷۰۰ و دیگری ۲۵۰۰ کیلومتر(نسخه اخر هنوز عملیاتی نیست) و ارتفاع عمل ۵۰۰ و ۱۵۰۰ کیلومتر.این موشک در قابل سامانه اجیس به کار میرود و هدف ان سرنگونی موشک های بالستیک قاره پیما در خارج از جو ویا موشک های بالستیک تاکتیکی است.موشک ترکیبی از سامانه هدایت ماهواره ای، اینرسی و رادار نیم فعال است و از کلاهک انرژی جنبشی بهره میبرد.
موشک ریم ۱۶۲ یک موشک پدافند نیم فعال برای مقابله با موشک های ضد کشتی مافوق صوت با برد ۵۰ کیلومتر که از سلول مارک ۴۱ پرتاب میشود.
موشک ریم ۱۷۴ (سیم ۶) یک موشک رادار فعال و نیم فعال با برد ۲۴۰ کیلومتر ،این موشک بر اساس موشک سیم ۲ ائی ار با جستجوگر امرام نسخه سی. این موشک در درازمدت جایگزین سام ۲ خواهد شد.
دیگر تسلیحات
دو توپ ۱۲۷ م م مارک ۴۵ به عنوان توپ سینه یکی جلو و دیگری در عقب دارای برد ۲۴ کیلومتر و توان اتش ۱۶ تا ۲۰ گلوله در دقیقه . میتواند انواع مهمات های انفجار شدید،انفجاری مجاورتی و یک نوع گلوله هدایت ماهواره ای را با برد ۳۷ کیلومتر شلیک کند.
هشت لانچر موشک ضد کشتی هارپون. در نسخه جدید این موشک با برد ۲۷۰ کیلوند(نسخه ال)این موشک در کنار سامانه رادار فعال دارای سامانه هدایت چی پی اس برای درگیر با اهداف سطحی نیز است.
دو توپ ۲۵ م م مارک ۳۸ بوش مستر که میتوان ان را با سامانه اپیتیک حرارتی هدایت کرد
موشک ضد زیر دریایی ار یو ام ۱۳۹ . این سلاح دارای سامانه هدایت اینرسی با برد ۲۲ کیلومتر با یک خرج انفجار قوی زیر اب است
۲ تا۴ مسلسل سنگین کالیبر ۵۰ اینج
موشک کروز تاماهاوک با برد ۱۳۰۰ تا ۲۵۰۰ کیلومتر بسته به مدل
دو سامانه فلانکس برای دفاع در برابر موشک های کروز. فلانکس شامل توپ ۲۰ م م ۶ لول و سامانه هدایت رادار میلی موجی با باند کی یو و سامانه دید حرارتی.
و اژ در های عمقی ۳۲۴ م م با دو حالت هدایت فعال و غیر فعال
همچنین این ناو در قالب سیستم لمپس ۳ دارای توان حمل دو بالگرد ضد کشتی سی هاوک نیز میباشد
تصویر: http://jangaavaran.ir/wp-content/uploads/2014/06/800px-USS_Lake_Champlain_CG-57.jpg
رزم ناو -USS Lake Champlain از کلاس تیکانداراگو که در تصویر به خوبی سلول های پرتاب موشکها مشخص است


منبع: جنگاوران
لینک منبع:http://jangaavaran.ir/رزمناو-تیکانداراگو/
امضاي کاربر :
نه شرقی ، نه غربی ، جمهوری اسلامی
پنجشنبه 26 فروردین 1395 - 22:39
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از san به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: alininjass &yashaar2016 &mehdi &verkan &crounus2000 &takavar313 &sky_hero &


تعداد ارسال ها: 222
تاريخ عضويت: 24 /1 /1395
محل زندگي: شاهرود
سن: 20
تعداد تشکر کرده: 212
تعداد تشکر شده: 973

پاسخ : 1 RE رزمناو تیکاندارگو
ولی قبول کنید توی کل تاریخ نبرد ناوی به قدرت و ابهت نبرد ناوهای کلاس آیووا آمریکا نیست.
پنجشنبه 26 فروردین 1395 - 23:10
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از alininjass به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: san /yashaar2016 /mehdi /crounus2000 /


تعداد ارسال ها: 3989
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24806
تعداد تشکر شده: 24065

پاسخ : 2 RE رزمناو تیکاندارگو
دوست عزیز ناوهای کلاس اوهایوی مد نظر شما نبردناو هستند و مجهز به توپ و برای گلوله باران سواحل و محاصره بندرها و جزایر کاربرد داشت
اما الان با پیشرفت صنایع الکترونیک و هوشمند و دقیق شدن موشکها دیگه این اندازه از شناورها به صرفه نیست و به راحتی میشه از فواصل دورتر و با خیالی اسوده تر و با دقت بالایی اهداف رو مورد حمله قرار داد
امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
شنبه 28 فروردین 1395 - 12:48
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: takavar313 /alininjass /verkan /mehdi /


تعداد ارسال ها: 222
تاريخ عضويت: 24 /1 /1395
محل زندگي: شاهرود
سن: 20
تعداد تشکر کرده: 212
تعداد تشکر شده: 973

پاسخ : 3 RE رزمناو تیکاندارگو
دادا من که چیزی نگفتم فقط نظرمو گفتم درسته که ناو های آیووا قدیمی و پر هزینه هستن ولی باور کن اگه بازنشسته نمیشدن هنوزم کار میکردن و مفید بودن
شنبه 28 فروردین 1395 - 15:21
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از alininjass به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: crounus2000 /verkan /mehdi /


تعداد ارسال ها: 882
تاريخ عضويت: 23 /6 /1394
محل زندگي: تهران
سن: 24
تعداد تشکر کرده: 2560
تعداد تشکر شده: 4552
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 4 RE رزمناو تیکاندارگو
من حالا سه ناو دیگه کلاس آیووا رو کاری ندارم خود ناو آیووا که آخرین ناو سری آیووا بود اگه اشتباه نکنم زمان خودش که ناو با توپ های 400 میلی متری ساحل رو می کوبیدن یکی از با ابهت ترین و شاید هم بهترین بود ولی الان اگه این ناو با یک ناوشکن یا حتی قایق موشک انداز درگیر بشه فکر نکنم بتونه پیروز میدان بشه
البته پس از سال 80 که کلا مدرن سازی شدن هر 4 ناو کلاس آیووا به هارپون، تاماهاوک، فالانکس و حتی پهپاد مجهز شدن اگه الان بودن هم حرفی برای گفتن داشتن ولی بهترین نبودن
شنبه 28 فروردین 1395 - 16:38
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از verkan به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: san /alininjass /mehdi /crounus2000 /


تعداد ارسال ها: 222
تاريخ عضويت: 24 /1 /1395
محل زندگي: شاهرود
سن: 20
تعداد تشکر کرده: 212
تعداد تشکر شده: 973
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 5 RE رزمناو تیکاندارگو
نقل قول از verkan
من حالا سه ناو دیگه کلاس آیووا رو کاری ندارم خود ناو آیووا که آخرین ناو سری آیووا بود اگه اشتباه نکنم زمان خودش که ناو با توپ های 400 میلی متری ساحل رو می کوبیدن یکی از با ابهت ترین و شاید هم بهترین بود ولی الان اگه این ناو با یک ناوشکن یا حتی قایق موشک انداز درگیر بشه فکر نکنم بتونه پیروز میدان بشه
البته پس از سال 80 که کلا مدرن سازی شدن هر 4 ناو کلاس آیووا به هارپون، تاماهاوک، فالانکس و حتی پهپاد مجهز شدن اگه الان بودن هم حرفی برای گفتن داشتن ولی بهترین نبودن


خیر دوست عزیز خود ناو آیووا ناو سر کلاس هستش.
میتونید از طزیق مطلب زیر با این کلاس ناو و همه ناو های شامل این کلاس آشنا بشید.
https://fa.wikipedia.org/wiki/%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B3%E2%80%8C%D8%A7%D8%B3_%D8%A2%DB%8C%D9%88%D9%88%D8%A7
یکشنبه 29 فروردین 1395 - 12:34
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از alininjass به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: crounus2000 /verkan /mehdi /


تعداد ارسال ها: 882
تاريخ عضويت: 23 /6 /1394
محل زندگي: تهران
سن: 24
تعداد تشکر کرده: 2560
تعداد تشکر شده: 4552
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 6 RE رزمناو تیکاندارگو
نقل قول از alininjass
نقل قول از verkan
من حالا سه ناو دیگه کلاس آیووا رو کاری ندارم خود ناو آیووا که آخرین ناو سری آیووا بود اگه اشتباه نکنم زمان خودش که ناو با توپ های 400 میلی متری ساحل رو می کوبیدن یکی از با ابهت ترین و شاید هم بهترین بود ولی الان اگه این ناو با یک ناوشکن یا حتی قایق موشک انداز درگیر بشه فکر نکنم بتونه پیروز میدان بشه
البته پس از سال 80 که کلا مدرن سازی شدن هر 4 ناو کلاس آیووا به هارپون، تاماهاوک، فالانکس و حتی پهپاد مجهز شدن اگه الان بودن هم حرفی برای گفتن داشتن ولی بهترین نبودن


خیر دوست عزیز خود ناو آیووا ناو سر کلاس هستش.
میتونید از طزیق مطلب زیر با این کلاس ناو و همه ناو های شامل این کلاس آشنا بشید.
https://fa.wikipedia.org/wiki/%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B3%E2%80%8C%D8%A7%D8%B3_%D8%A2%DB%8C%D9%88%D9%88%D8%A7

توی این مطلب اولش گفته سرنبردناو ولی بعدش گفته چهارمین کشتی جنگی که آیووا نامگذاری شد الان من گیج شدم :/
یکشنبه 29 فروردین 1395 - 13:19
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از verkan به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: mehdi /crounus2000 /alininjass /
san آفلاين

sanتعداد ارسال ها: 340
تاريخ عضويت: 24 /5 /1394
تعداد تشکر کرده: 3054
تعداد تشکر شده: 1774
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 7 RE رزمناو تیکاندارگو
نقل قول از alininjass
ولی قبول کنید توی کل تاریخ نبرد ناوی به قدرت و ابهت نبرد ناوهای کلاس آیووا آمریکا نیست.


اول باید یاد اوری کنم که نبرد ناو با رزم ناو فرق میکنه.نبرد ناو دارای زره ضخیم بوده و از قدرت اتش بالایی برخورداره که به لطف توپ های قدرتمند و عظیم اونه.اما در رزم ناو سرعت اهمیت بیشتری داره و علاوه بر اون از قدرت اتش نبرد ناو برخوردار نیست و همچنین از زره نازک تری برخوردارند. کشتی های تیکاندارگو رزم ناوند و از قدرت توبخانه ای زیادی استفاده نمی کنه.اگر به عکس های بالا توجه بفرمایید مشاهده می کنید که فقط یه توپ کوچک در جلوی ناو وجود داره و بیشتر بر روی قدرت موشکی و ضد موشکی خود تکیه میکنه.
اما ناو های کلاس آیووا نبرد ناوند و کلا با رزم ناو ها قابل قیاس نیست.
امیدوارم متوجه شده باشید.

​بدرود
امضاي کاربر :
نه شرقی ، نه غربی ، جمهوری اسلامی
یکشنبه 29 فروردین 1395 - 14:08
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 2 کاربر از san به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: crounus2000 /verkan /


تعداد ارسال ها: 222
تاريخ عضويت: 24 /1 /1395
محل زندگي: شاهرود
سن: 20
تعداد تشکر کرده: 212
تعداد تشکر شده: 973
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 8 RE رزمناو تیکاندارگو
نقل قول از verkan
نقل قول از alininjass
نقل قول از verkan
من حالا سه ناو دیگه کلاس آیووا رو کاری ندارم خود ناو آیووا که آخرین ناو سری آیووا بود اگه اشتباه نکنم زمان خودش که ناو با توپ های 400 میلی متری ساحل رو می کوبیدن یکی از با ابهت ترین و شاید هم بهترین بود ولی الان اگه این ناو با یک ناوشکن یا حتی قایق موشک انداز درگیر بشه فکر نکنم بتونه پیروز میدان بشه
البته پس از سال 80 که کلا مدرن سازی شدن هر 4 ناو کلاس آیووا به هارپون، تاماهاوک، فالانکس و حتی پهپاد مجهز شدن اگه الان بودن هم حرفی برای گفتن داشتن ولی بهترین نبودن


خیر دوست عزیز خود ناو آیووا ناو سر کلاس هستش.
میتونید از طزیق مطلب زیر با این کلاس ناو و همه ناو های شامل این کلاس آشنا بشید.
https://fa.wikipedia.org/wiki/%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B3%E2%80%8C%D8%A7%D8%B3_%D8%A2%DB%8C%D9%88%D9%88%D8%A7

توی این مطلب اولش گفته سرنبردناو ولی بعدش گفته چهارمین کشتی جنگی که آیووا نامگذاری شد الان من گیج شدم :/

منظور از چهارمین کشتی جنگی اینه که بین کل کشتی های نبردناو های ساخته شده سر کلاس آیووا چهارمین نبرد ناو هستش یعنی قبلش نبردناو های دیگه بودن. تو همین مطلب هم نوشته که :: " سَرنبردناوِ نبردناوهای کلاس آیوا و چهارمین کشتی جنگی است که به نام ۲۹امین ایالت آمریکا، آیووا نامگذاری شده است. "
یکشنبه 29 فروردین 1395 - 14:45
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 2 کاربر از alininjass به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: crounus2000 /verkan /


تعداد ارسال ها: 882
تاريخ عضويت: 23 /6 /1394
محل زندگي: تهران
سن: 24
تعداد تشکر کرده: 2560
تعداد تشکر شده: 4552
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 9 RE رزمناو تیکاندارگو
نقل قول از san
نقل قول از alininjass
ولی قبول کنید توی کل تاریخ نبرد ناوی به قدرت و ابهت نبرد ناوهای کلاس آیووا آمریکا نیست.


اول باید یاد اوری کنم که نبرد ناو با رزم ناو فرق میکنه.نبرد ناو دارای زره ضخیم بوده و از قدرت اتش بالایی برخورداره که به لطف توپ های قدرتمند و عظیم اونه.اما در رزم ناو سرعت اهمیت بیشتری داره و علاوه بر اون از قدرت اتش نبرد ناو برخوردار نیست و همچنین از زره نازک تری برخوردارند. کشتی های تیکاندارگو رزم ناوند و از قدرت توبخانه ای زیادی استفاده نمی کنه.اگر به عکس های بالا توجه بفرمایید مشاهده می کنید که فقط یه توپ کوچک در جلوی ناو وجود داره و بیشتر بر روی قدرت موشکی و ضد موشکی خود تکیه میکنه.
اما ناو های کلاس آیووا نبرد ناوند و کلا با رزم ناو ها قابل قیاس نیست.
امیدوارم متوجه شده باشید.

​بدرود

دوست عزیز تمامی قسمت ها درست بود فقط من با اجازه یک سری اصلاحات و اطلاعات تکمیلی در مورد تفاوت نبرد ناو و رزم ناو بدم
ایده ساخت رزم ناو اولین بار انگلیسی ها مطرح شد و در جنگ جهانی دوم از سوی انگلیسی ها و ژاپنی ها استفاده می شد تا اینکه بعد از جنگ تا مدتی ساخته نشد تا اینکه ادمیرال فیشر انگلیسی به سراغ رزم ناو رفت و اون هم برای مقابله با نبردناو های مدرن بود و می خواست با افزایش سرعت با اون ناو ها مقابله کنه
اولین کاری که کرد قطر زره رو حدود 4 تا 5 اینچ کاهش یافت و توپ های ناو هم از 10 قبضه به 8 قبضه کاهش پیدا کرد
ولی در مورد توان موشکی بگم که زمان ورود به خدمت رزم ناو ها هنوز توان موشکی مطرح نبود و ناو ها از توپ استفاده می کردن ولی پس از پیشرفت دانش موشکی حتی ناوهای قدیمی تر مثل آیووا که توپ داشت به موشک مسلح شد و بدون شک یک ناوشکن امروزی با چندین لانچر موشک توان آتش بیشتری نسبت به یک ناو غول پیکر قدیمی حتی با 10 قبضه توپ دوازده اینچی داره
یکشنبه 29 فروردین 1395 - 16:36
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 2 کاربر از verkan به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: alininjass /crounus2000 /


تعداد ارسال ها: 222
تاريخ عضويت: 24 /1 /1395
محل زندگي: شاهرود
سن: 20
تعداد تشکر کرده: 212
تعداد تشکر شده: 973
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 10 RE رزمناو تیکاندارگو
نقل قول از verkan
نقل قول از san
نقل قول از alininjass
ولی قبول کنید توی کل تاریخ نبرد ناوی به قدرت و ابهت نبرد ناوهای کلاس آیووا آمریکا نیست.


اول باید یاد اوری کنم که نبرد ناو با رزم ناو فرق میکنه.نبرد ناو دارای زره ضخیم بوده و از قدرت اتش بالایی برخورداره که به لطف توپ های قدرتمند و عظیم اونه.اما در رزم ناو سرعت اهمیت بیشتری داره و علاوه بر اون از قدرت اتش نبرد ناو برخوردار نیست و همچنین از زره نازک تری برخوردارند. کشتی های تیکاندارگو رزم ناوند و از قدرت توبخانه ای زیادی استفاده نمی کنه.اگر به عکس های بالا توجه بفرمایید مشاهده می کنید که فقط یه توپ کوچک در جلوی ناو وجود داره و بیشتر بر روی قدرت موشکی و ضد موشکی خود تکیه میکنه.
اما ناو های کلاس آیووا نبرد ناوند و کلا با رزم ناو ها قابل قیاس نیست.
امیدوارم متوجه شده باشید.

​بدرود

دوست عزیز تمامی قسمت ها درست بود فقط من با اجازه یک سری اصلاحات و اطلاعات تکمیلی در مورد تفاوت نبرد ناو و رزم ناو بدم
ایده ساخت رزم ناو اولین بار انگلیسی ها مطرح شد و در جنگ جهانی دوم از سوی انگلیسی ها و ژاپنی ها استفاده می شد تا اینکه بعد از جنگ تا مدتی ساخته نشد تا اینکه ادمیرال فیشر انگلیسی به سراغ رزم ناو رفت و اون هم برای مقابله با نبردناو های مدرن بود و می خواست با افزایش سرعت با اون ناو ها مقابله کنه
اولین کاری که کرد قطر زره رو حدود 4 تا 5 اینچ کاهش یافت و توپ های ناو هم از 10 قبضه به 8 قبضه کاهش پیدا کرد
ولی در مورد توان موشکی بگم که زمان ورود به خدمت رزم ناو ها هنوز توان موشکی مطرح نبود و ناو ها از توپ استفاده می کردن ولی پس از پیشرفت دانش موشکی حتی ناوهای قدیمی تر مثل آیووا که توپ داشت به موشک مسلح شد و بدون شک یک ناوشکن امروزی با چندین لانچر موشک توان آتش بیشتری نسبت به یک ناو غول پیکر قدیمی حتی با 10 قبضه توپ دوازده اینچی داره


حرف شما کاملا صحیح اما یه چیزی آیووا رو از بقیه متمایز میکنه. قبلش باید بگم که آیووا 10 توپ نداره. سه برجک سه تایی هستش یعنی در مجموع 9 توپ.
اما چیزی که آیووا رو از بقیه متمایز میکنه اینه که توپ های اون توانایی انجام لانچینگ موشک های با قطر توپ رو داره یعنی حتما لازم نیست ناو با توپ های خودش مسلح بشه هر نوع مهماتی که از نظر اندازه و قطر براش مناسب باشه رو میتونه شلیک کنه. حالا شما به من یه ناو شکن معرفی کنین که توپ های اون توانایی لانچ موشک داشته باشه. یا حتی لانچر موشک ناو شکن بتونه از چند نوع موشک متفاوت پشتیبانی کنه!
دوشنبه 30 فروردین 1395 - 07:16
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 3 کاربر از alininjass به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: crounus2000 /san /verkan /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش