آیا امپراطوری و تمدن ایران در حال احیا است؟ (گربه بیدار شده!)
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
آیا امپراطوری و تمدن ایران در حال احیا است؟ (گربه بیدار شده!)
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیاتاق فکر و ایده و اندیشه آیا امپراطوری و تمدن ایران در حال احیا است؟ (گربه بیدار شده!)

تعداد بازدید : 6396
نویسنده پیام
ahmad آفلاین


ارسال‌ها : 1638
عضويت : 2 /6 /1394
محل زندگي : تهران
تشکر ها: 6525
تشکر شده : 10639
آیا امپراطوری و تمدن ایران در حال احیا است؟ (گربه بیدار شده!)
امپراطوری جدیدی در حال شکل‌گیری است
امپراطوری ایران

ایران با میراث پارسی خود در حال حرکت بسوی احیای امپراطوری پارسی است.
ایران در غرب افغانستان در حال فعالیت می‌باشد.
در عراق هم ایران به لطف حملات هوایی آمریکا توانسته است نیروهای داعش را شکست دهد.
اگر شکست این گروه تروریستی محقق گردد، ایران کنترل عراق را در اختیار خواهد گرفت.
سوریه نیز مدت‌هاست هم‌پیمان ایران است.
اگر بشار اسد در قدرت باقی بماند که احتمالاً این‌گونه نیز خواهد شد، دمشق سهم بسزایی در برقراری امپراطوری ایران خواهد داشت.
تهران از طریق حزب‌الله در سیاست لبنان نقش ایفاء می‌کند.
در یمن نیز شیعیان این کشور در حال تصاحب قدرت هستند.
در بحرین هم ایرانی‌ها برای قدرت‌گیری شیعیان از هیچ تلاشی فروگذار نکرده‌‌اند.
(*بخشی از مقاله روزنامه نیرویورک پست*)


از ابتدای سال 57 ایران خط اصلی سیاست خود را صدور و گسترش جغرافیایی خود اعلام کرد. بحثی که در آن سال ها تحت عنوان صدور انقلاب مطرح شد و ایران اعلام کرد بدون توجه به شرق (شوروی) و غرب (آمریکا) به دنبال تبدیل شدن به یک قدرت نو ظهور جهانی است!
این حرف در آن دوران باورناپذیر بود و حتی برای برخی خنده دار...

امروزه همان هدف بزرگ، با عنوان تمدن ایران اسلامی تشریح می شود
یعنی امروز ما پروژه بزرگی داریم به عنوان گسترش تمدن ایرانی اسلامی در منطقه که به معنای همان اپراطوری و تمدن بزرگ ایران در سطح منطقه خواهد بود..
فلسفه تمدن نوین ایرانی اسلامی به نوعی همان گسترش جغرافیایی انقلاب ایرانی دیروز است که امروز به بلوغ سیاسی رسیده و تشریح شده است! (چیزی شبیه به امپراطوری قدرتمند صفوی شیعه ایران در گذشته)اما واقعا آیا ایران برای رسیدن به این نقطه فقط به شعار بسنده میکرد؟!
با توجه به اینکه ایران منابع و قدرت محدودی داشت و از دو طرف نظام های امپریالسیتی شرق و غرب تحت فشار های مضاعف بود، اما حرکت خود را به شکلی خزنده و نرم آغاز کرد.
وظیفه توسعه تمدن ایران به عهده سپاه قدس گذاشته شد
فاز اصلی هدف گذاری ایران روی حوزه خاورمیانه و به ویژه دسترسی به آبهای مدیترانه است، برای همین بهترین هدف رسیدن به قدس اشغالی است.
سپاه قدس تلاش میکند با اتکا بر شعار معروف راه قدس از کربلا میگذرد، با اتکا به مسائل مذهبی و اعتقادی در کنار مسائل ملی ضمن پشت سر گذاشتن عراق و سوریه به فلسطین اشغالی برسد و رسیدن به آن نقطه به معنای تثبیت مطلق قدرت ایران در سطح خاورمیانه خواهد بود...

در سال های آغازین انقلاب و شروع جنگ تحمیلی از جانب عراق (که خود به دنبال برتری اعراب در خاورمیانه و چیره سازی ایدئولوژی عربی در منطقه بود) ، سپاه قدس ماموریت خود را با نفوذ در بین توده های اجتماعی مناطق غربی عراق و منطقه اقلیم کردستان عراق آغاز کرد.
از جمله این حضور منجر به نفوذ بالای ایران در هسته قدرت اتحادیه میهنی کردستان عراق شد.


به دنبال این نفوذ که در راستای ضربه زدن و خرابکاری در تاسیسات عراق در حین جنگ دنبال میشد، سپاه قدس موفق شد هسته های کوچک شبه نظامی در غرب عراق تشکیل دهد.

در فاز بعدی در جریان حضور شوروی در افغانستان و جنگ پیچیده در آن منطقه، سپاه قدس در میان جمعیت محاهدین افغان نفوذ کرد و به سهم گیری و نفوذ سیاسی عقیدتی در میان آنها پرداخت.

اعزام دو تیپ نظامی سپاه ایران به سوریه و لبنان و آغاز مقدمات تشکیل حزب نظامی حزب الله لبنان زمینه را برای نفوذ در سوریه و لبنان محیا کرد
ایران توانست حزب الله را تشکیل دهد و عملا شاخه نظامی فرامنطقه ای خود را در جنوب لبنان تاسیس کند و همچنین سوریه را تحت تاثیر خود قرار دهد.

این نفوذ خزنده سال ها ادامه داشت تا اینکه پس ظهور القاعده و تشکیل دولت طالبان در جریان فتح کابل، در افغاستان نیرو های تحت حمایت ایران با طالبان درگیر شدند. قدرت ایران در این منطقه به کمک آمریکا آمد و آمریکا از کمک ایران برای شکست طالبان برخوردار شد. در حالی که در آن سال ارتش ایران برنامه ای برای تصرف و فتح ایالت هرات افغانستان را آماده کرده بود، اما به شکلی توافقی صحنه را به آمریکا سپرد تا هزینه اضافه ای متحمل نشود.
پس از پیروزی آمریکا در افغاستان و دفع طالبان، تازه فضا برای نفوذ ایران محیا شد و ایران توانست به شکلی گسترده در تمام هسته های سیاسی قدرت
، منابع اقتصادی و توده های جمعتی غرب افغانستان نفوذ کند و عملا افغانستان را به جغرافیایی نفوذ ژئوپلتیک ایران ملحق کند.


گام بعدی جنگ عراق بود که توسط آمریکا به شکست صدام منجر شد...
ایران در این صحنه نیز هزینه اضافه ای نکرد و خود را وارد اصل ماجرا نکرد بلکه فضا را برای پیروزی آمریکا آماده کرد.
پس از سقوط بغداد، ایران تازه کار خود را آغاز کرد...
سپاه قدس به تشکیل ده ها هسته و گروه چریکی شبه نظامی پرداخت و در عمده مناطق شرقی عراق نفوذ کرد.
ایران با گرفتن تلفات و ضربه زدن به آمریکایی ها، مقدمات خروج آنها را از عراق محیا کرد تا عملا با خروج آنها صحنه عراق را قبضه کند.
بعد از خروج آمریکا، ایران رسما رو به تشکیل هسته های نظامی در عراق آورد و در دولت و مجلس و تشکیلات سیاسی و اقتصادی این کشور نفوذ کرد.

سپس با تشکیل نیروی بزرگ حشد الشعبی، بازوی نظامی خود در عراق وارد میدان کرد تا جای پای خود را محکم کند.

*نکته: ایران امروز جاده ای مخفی و پنهان از خاک ایران به عراق و سپس به سوریه و در نهایت بندر لاذقیه ایجاد کرده که در حال حاظر به معنای حضور ایران در آبهای مدیترانه تلقی می شود.
عملیات بزرگ فتح القصیر سوریه نیز در راستای تاسیس همین جاده بود که دسترسی ایران به آبهای مدیترانه را تضمین می کرد... (از ثمرات نفوذ منطقه ای)

سپس نوبت به بحرین و یمن رسید!
حمایت فراوان ایران در مخالفین دولت بحرین و فراهم سازی مقدامات سقوط دولت آل خلیفه از اقدامات فعلی ایران است که در بخشی از اهمیت آن در برچیدن ناوگان پنجم آمریکا در آبهای خلیج فارس ارزیابی می شود.
ایران تاکید زیادی روی منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز دارد و این آبها به نوعی حیاط خلوت ایران تلقی می شود که هیچ کشور ثالثی حق جولان دادن در آنها را ندارد...

تربیت شبه نظامیان حوثی در پایگاه های مخفیانه ایران در آفریقا و خاورمیانه و اعزام آنها به صحنه یمن برای تصرف صنعا (پایتخت یمن) و به دنبال آن تصرف حاکمیت سیاسی این کشور توسط ایران گام دیگری بود که قاطعانه برداشته شد.
شبه نظامیان حوثی رسما صنعا را تصرف کردن و وارد کاخ ریاست جمهوری شدند و دولت خود را رسما تاسیس کردند...
این حرکت عملا قدرت ژئوپولتیک ایران و نفوذ منطقه ای ایران را از مدیترانه تا دریای سرخ و باب المندب گسترش داد

همه آنچه که گفته شد شرح مختصری بود از اقدامات ایران برای احیای ظهور امپراطوری یا همان تمدن ایرانی


این هدف و طرح بزرگ همچنان باقدرت و سرعت هر چه تمام تر در حال اجرا است و سرنوشت آن در صحنه جنگ های نیابتی منطقه رقم میخورد...
ایران مصمم است برای رسیدن به آرمان و نقطه مطلوب خود از سد تمام رقبای منطقه ای بگذرد و با با امپریالیست آمریکایی سرشاخ شود.
آمریکا که یک نظام امپریالیستی است و سال ها حامیت قدرت خاورمیانه را اداره کرد حالا با قدرت نو ظهوری به نام ایران مواجه شده که یکی پس از دیگری دارد مواضع ژئوپولتیک آمریکا را تصرف میکند و سهم خود را افزایش میدهد. بنا بر این موضع آن در نقطه تضاد کامل با ایران قرار دارد.
طبیعتا آمریکا تحمل چنین شرایطی را ندارد و برای همین با ایران در تعارض و تنش کامل قرار گرفته...
دولت های عربی نیز در برابر این سلسه اقدامات ایران دستپاچه شده اند و به یکباره جای پای ایران را در اکثر صحنه های منطقه مشاهده میکنند
دستپاچگی آنها منجر به اقداماتی غیر موثر نظیر مداخله در جنگ یمن شده است.
البته تحرکات عربی برای مقابله با ایران بدون فایده و بی نتیجه خواهد بود زیرا این اقدامات نسنجیده مانند رفتار های کسی است که دارد خفه میشود!
ایران با حضور در یمن، راه گلوی عربستان را بند آورده و رفتار دولت های عربی دقیقا مانند کسی است که حین خفه شدن، بدون جهت و نا امیدانه دست و پا میزند...
فرو رفتن ائتلاف بزرگ عربی در یمن و ناکام ماندن در رسیدن به صنعا خود بیان این مدعاست...


_______________________________

تشریح ایدئولوژی از جانب سران کشور ایران


برای درک بهتره پروژه نفوذ و احیای امپراطوری ایران در منطقه، به برخی از سخنان رهبران ایران نگاهی می اندازیم:

رهبر ایران آیت الله خامنه ای در گربده سخنانی در این مورد می گوید:
ما باید با استفاده از دانش و ابزارهای جهانی و همچنین عقل و خردمندی و تدبر و بصیرت، در جهت برپایی تمدن نوین اسلامی حرکت کنیم.
ایرانِ یکپارچه با اقوام مختلف و متعدّد، دارای یک هدفند؛ دارای یک مسیرند. بله، ممکن است زبانها مختلف باشد، مذاهب مختلف باشد امّا اهداف عالی این ملّت یکسان است؛ همه میخواهند ایران عزیز را به‌عنوان الگوی یک کشور اسلامی به دنیا معرّفی کنند.
می‌بینید اوج تمدّن اسلامی در قرنهای چهارم و پنجم است که از لحاظ علمی سرآمد است و بزرگان علما، محقّقین، فلاسفه، دانشمندان مادّی در دنیای اسلام به وجود آمدند که دنیا را توانستند پیش ببرند که بسیاری از این پیشرفتهای امروزِ غربی‌ها مرهون آن حرکت است. خب، امروز البتّه سرعت ما بیشتر خواهد بود، ما سریع‌تر ان‌شاءالله به آن نتیجه خواهیم رسید، لکن بالاخره زمان‌بَر است.
گام نهایی در مراحل پنج‌گانه‌ی اهداف انقلاب اسلامی ، تحقق «تمدن اسلامی» است.
طراحی الگوی اسلامی–ایرانی پیشرفت درواقع ارائه‌ی محصول انقلاب اسلامی و طراحی یك تمدن جدید و پیشرفته در همه‌ی عرصه‌ها است.
ایران باید برافرازنده‌ی پرچم تمدّن نوین اسلامی در دنیا باشد. ما یک چنین کشوری میخواهیم...
به‌عنوان یک ایرانی -آن که اسلام را هم قبول ندارد، بالاخره ایرانی است؛ ایرانی بودن هم مسئولیّت‌آور است- موظّفیم کشور را به اینجا برسانیم...

*رهبر ایران در جریان همین ایدئولوژی هیچگاه اجازه نمی دهد سران کشور های خارجی در اتاق ملاقات پرچم خود را همراه داشته باشند!
یعنی در سالنی که رهبر ایران با رهبر سایر ملت ها ملاقات میکند، فقط باید پرچم ایران در محیط باشد!
این به معنای نگاه بالا و اشراف قدرت فکری طرف ایران بر شخصیت خارجی است
یعنی ایران به عنوان یک قطب نوظهور و خود محور، از موضع بالا با شخصیت های خارجی مواجه می شود و آنها را در موقعیت برابر تلقی نمیکند.
در چنین شرایطی فقط پرچم ایران در اتاق حضور دارد و تشریفات برای طرف مقابل رعایت نمی شود (در عرف دیپلماتیک باید پرچم طرف مقابل در کنار پرچم فعلی جایگذاری شود)
به عبارتی، هر جایی که رهبر ایران حضور دارد، پرچم هیچ کشوری غیر از پرچم ایران نباید وجود داشته باشد!
این اقدام نمادین، به معنای برتری ملی ایران بر سایرین است. (برتری بر سایر رهبران سیاسی جهان)


___

سردار سلامی معاون فرماندهی سپاه در مورد پروژه احیای تمدن ایران می گوید:
ما در موقعیت سرنوشت‌ساز و بسیار تعیین‌کننده‌ای از تاریخ اسلام و ایران زندگی می‌کنیم، در مقطعی هستیم که یک مواجه راهبردی تعیین‌کننده بین دنیای استکبار و نظام سلطه با محوریت قدرت‌های غربی از یک سو و انقلاب اسلامی و هواداران آن از سوی دیگر، در اقصی نقاط جهان اسلام در جریان است.
بدون تردید نقشه سیاسی آینده جهان و اطلس هندسه جدید قدرت در تمام جهان و مسیر آینده بشریت به نتیجه این نبرد ارتباط مستقیم دارد.
دنیای غرب و حتی با قدرت‌های آن روز شرق ائتلافی نیرومند ساختند،‌ آمده بودند تا ما را از جغرافیا حذف کنند،
این گفته جرج شولتز است که ایران باید از نقشه جغرافیایی جهان حذف شود،
این یک توهم و رویا برای آنان نبود، بلکه کاملاً یک هدف استراتژیک با برنامه بود، واقعیتی بود که تعقیب می‌شد اما امروز اتفاقاتی عکس این مسئله رخ داده است، ما در فضاهای دوردست با دشمنان بزرگ در نبرد هستیم، نبردی که امروز در حداقل تصور ما در قیاسی از موازنه صورت می‌گیرد
ایران به دنبال ایجاد تمدن نوین در منطقه است
این یک آرمان دست‌نیافتنی نیست، این نقشه راه ما برای پی‌ریزی تمدن نوین ایرانی اسلامی است، غرب از نظر قدرت سیاسی هم فروریخته است و تحولات سیاسی دیگر با اراده آنها صورت نمی‌گیرد.
ایران امروز وسیع‌تر از آن چیزی است که کرانه‌های جغرافیایی آن روی نقشه‌ها نشان می‌دهد.در پایان این قسمت، اشاره میکنیم به گزیده ای از سخنان سرلشکر رحیم صفوی

وی فرمانده سابق سپاه بوده و در حال حاظر مشاور عالی فرمانده کل قوا است
بر همین مبنا ایدولوژی فکری او به خوبی نقشه راه سیاست فرامنطقه ای ایران را تشریح میکند.
سردار رحیم صفوی شاید ناسیونالست ترین و ملی گرا ترین شخصیت ارشد سپاه پاسداران باشد که همیشه کلامش رنگ بویی ملی و دلنشین دارد...
در بخشی از سخنان وی آمده:
ایران در طول تاریخ سه مرتبه تا دریای مدیترانه نفوذ کرده است. مرتبه اول توسط کوروش کبیر، مرتبه دوم با لشکر کشی خشاریارشاه و مرتبه سوم هم امروز.
ایران با انقلاب خود هندسه قدرت های جهانی را به هم ریخت و معادله جدیدی در صحنه قدرت های جهان به وجود آورد.
دامنه عمق راهبردی ایران تا مدیترانه پیش رفته است.
به فضل الهی و به برکت مجاهدت‌های ملت بزرگ ایران و ثمره خون شهیدان و فداکاری‌های جانبازان هم اکنون بعد از 25 سال که از پایان جنگ می‌گذرد ایران به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل شده و می‌تواند در معادلات جهانی تاثیرگذار باشد.
به ندرت می توان منطقه ای در مقیاس جهانی به اهمیت غرب آسیا پیدا کرد که لایه های ژئوپلیتیک، ژئو اکونومیک و ژئو استراتژی در آن جمع شده باشد، این منطقه حد واسط سه قاره اروپا به آسیا و آفریقا است و بشدت تاثیر سیاست های اقتصادی اقتصادی، امنیتی و فرهنگی قدرت های بزرگ است.
آمریکایی ها در راستای لشکر کشی نظامی خود به عراق و اشغال افغانستان در صدد تسلط کامل بر این منطقه و شکل گیری نظام تک قطبی قدرت در جهان بودند.
شکل گیری جهان چندقطبی از جمله قدرت آسیایی(ایران، روسیه، چین وهند و پاکستان) و قدرت جهان اسلام مرکب از ظرفیت های ملت های اسلامی می تواند در جهت جلوگیری از تک قطبی سازی قدرت در جهان توسط آمریکایی ها، بسیار موثر باشد.
تلاش برای حضور دائمی ایران در سازمان همکاری شانگهای در مقابل پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو)، جلوگیری از شکست دولت بشاراسد و یا تجزیه سوریه و ادامه کمک به دولت و ملت سوریه، تقویت و به خودکفایی رساندن حزب الله لبنان که در هر شرایطی قادر به حفظ توانمندی های خود در صحنه لبنان و در موازنه وحشت با رژیم صهیونیستی باشند بایستی از برنامه های جمهوری اسلامی ایران در جهت افزایش وزن سیاسی و اثر گذاری ایران باشد.
ایران بایستی راهبرد همه جانبه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی در کنار راهبرد نظامی برای منطقه داشته باشد
ارتقای وزن ژئوپلیتیکی ایران در منطقه هزینه های لازم را می طلبد و بدون سرمایه و هزینه این ارتقاء حاصل نخواهد شد. تقویت عوامل اقتدار ملی(اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، نظامی و علمی) و رضایتمندی ملت از دولت و حاکمان، اساس حفظ بقاء ملی و اقتدار منطقه ای و شأن و منزلت جهانی ایران است.
ما در افق ۱۴۰۴ می خواهیم قدرت اول منطقه باشیم و این قابل دسترس است. هر چند مشکلاتی پیش آمده است، ولی از نظر من ملت ایران و دولت ایران این لیاقت و شایستگی را دارد به عنوان قدرت اول در این منطقه و حوزه های ژئوپلیتیکی – منهای روسیه و هندکه اندکی نسبت به ما برتری دارند – مطرح شود
صدام که هدف اولش ساقط شدن ایران به شمار می‌رفت دیدیم که رژیم خودش ساقط شد
امروز ایران به یک قدرت منطقه‌ای دارای نفوذ و تأثیر در معادلات جهانی تبدیل شده است.____________________________

بازتاب در رسانه های جهانی و تحلیلگران غربی


با مشاهده شدن علائم ظهور امپراطوری یا همان تمدن ایران در سطح منطقه، غربی ها نیز زبان باز کرده و در میان حیرت و اضطراب خود از آن سخن می گویند.
در قسمت پایانی این مقاله، به مطالب غربی ها نگاهی کوتاه می اندازیم...

روزنامه آمریکایی نیویورک پست:
ایران خشت روی خشت می‌گذارد ، امروز ایرانی‌ها با میراث پارسی خود، همچون ارتش ۲۵۰۰ سال پیش کوروش، در حال یورش هستند.
رئیس‌جمهور ما که سرگشته دست‌وپا کردن میراثی برای خود است، سعی دارد به هر شکل که شده بر سر برنامه هسته‌‌ای ایران به توافق برسد و پیشروی‌های این کشور در خاورمیانه را نادیده می‌گیرد.
حالا پارسی‌های مدرن چه می‌کنند؟ ایران بر غرب افغانستان تسلط دارد. شیعیان عراق تبدیل به یک کشور وابسته شده‌اند و سیاست عدم پیاده‌کردن سربازان آمریکایی باعث شده تا نیروی هوایی آمریکا در خدمت تلاش‌های ایران علیه داعش قرار گیرد. اگر این خلیفه‌گری عقب رانده شود، ایران کنترل این سرزمین‌ها را در دست می‌گیرد. این موضوع فقط مختص عراق نیست. سوریه مدت‌هاست وابسته ایران محسوب می‌شود. اگر اسد دوام یابد – که به نظر می‌رسد اینگونه باشد – سوریه نیز دین خود را به امپراتوری باززادۀ شده پارسی ادا خواهد کرد.
امپراتوری پارسی با فرهنگ غنی و اصیل خود سنگ بنای تمدن است که دنیا را خواهد لرزاند.


کسینجر (تحلیلگر غربی):
کسینجر در مصاحبه با رادیو ملی آمریکا (NPR) با اشاره به جایگاه تاریخی ایران و نفوذ این کشوردر منطقه خاورمیانه ایران را مستعد ترین کشور منطقه برای ایجاد هژمونی و تشکیل یک امپراتوری قوی در خاورمیانه دانست.
کسینجر با اشاره به اینکه نقشه خاورمیانه در حال تغییر است و مرزهای کنونی که ماحصل سال های پس از فروپاشی عثمانی و جنگ اول جهانی (1919-1920) در حال از بین رفتن است، افزود: این مساله از منظر استراتژیک یک فرصت بی نظیر در اختیار ایران قرار داده است.
در شرایط کنونی یک محور شیعه از ایران تا بغداد و سوریه و از آنجا تا جنوب لبنان و مرزهای مدیترانه کشیده شده است که این مساله در شرایط کنونی که مرزهای سیاسی سابق خاورمیانه در حال فرسایش است ، امکان تشکیل به گفته او یک \\\"امپراتوری \\\" را به ایران در منطقه خاورمیانه می دهد.اظهارات فرمانده عالی ناتو:
فرمانده عالی سابق نیروهای ناتو که اکنون رئیس دانشکده دیپلماسی دانشگاه تافت است،در مقاله خود در نشریه فارین پالیسی می گوید:
یک رهبر کاریزماتیک و زیرک ایرانی به دنبال گسترش مرزهای کشورش به سمت همسایگان در منطقه و به خصوص غرب است. ایران در بسیاری از پایتخت های منطقه ای اعمال نفوذ می کند، از بغداد تا بیروت.
نمی خواهیم ایران امروز را یک قدرت امپراتوری تصور کنیم اما مطمئنا ایرانیان چنین تصوری دارند- درواقع این مسئله در دی ان ای ملی و دیدگاه فرهنگی آنها تنیده شده است.
استراتژی ژئوپولیتیک تهران- که با ایمان شیعی به عنوان یک جنبش مذهبی تحکیم شده- به طور مستقیم از راهکارهای سه امراتوری نخست ایران که هزاران سال قدمت داشتند، گرفته شده است.
ایران به دنبال تسلط منطقه ای، یک سطح نفوذ جهانی قابل توجه و توسعه یک مرکز قدرت است که پلی میان شرق و غرب نیست، بلکه بیشتر تاکیدی بر حق خود است.____
پایان

منبع اختصاصی: آی آر ارتش
انجمن سربازان ارتش سایبری سرزمین پارس


(کپی با ذکر منبع بلامانع است)

امضای کاربر : اگر ذره‌ای از خاک میهنم به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد، آن را با خونم در خاک میهن می‌شویم و مرگ در این راه را افتخار می‌دانم...
\\\"خلبان شهید خلعتبری\\\"
دوشنبه 01 آذر 1395 - 14:26
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
تشکر شده: 18 کاربر از ahmad به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: crounus2000 & viper-59 & 100ra & rubik & espadan & takavar313 & mehdi & sky_hero & yekkhatere & behzad005 & castlevania & matinmr & mo-nia & pasdare_pars & farhan & afzaly & alij & shabnam20 &
crounus2000 آفلاین


ارسال‌ها : 3797
عضويت : 14 /8 /1392
محل زندگي : گرگان
سن : 32
تشکرها : 24266
تشکر شده : 23090
پاسخ : 1 RE آیا امپراطوری و تمدن ایران در حال احیا است؟ (گربه بیدار شده!) :
در یک کلام موقعی میشه در مورد امپراتوری ایران بطور یقین حرف زد که هیچ مخالف جدی در منطقه خاور میانه وجود نداشته باشه
و تا زمانی که دولتهای عربستان و قطر و امارات و بخش از اعراب در کشورهای تحت نفوذ ما در حال موش دواندن هستند و هر لحظه احتمال جدا شدن کشورهایی که ما حامی اونها هستیم میره
نمیشه در مورد یک اتحاد قدرتمند از نوع ایرانیش با اطمینان حرف زد

تا اینجا ما از خیلی از کشورها حمایت کردیم و کمکهای مالی و علمی و نظامی و ... به خیلی ها دادیم اما مدتی بعدش با ناسپاسی تمام به سمت دشمنا مون گردش کردن و به ما پشت پا زدن

نمونه خیلی خیلی بارزش حماس بود که تا حد زیادی با تکفیری ها در سوریه همسویی داشت
به نظرم الان در مورد امپراتوری ایران حرف زدن خیلی زوده و بیشتر حساسیت زاست

هروقت دیدید کشوری خواستار اتحاد با ام شد و شرایط ما رو پذیرفت اونوقت میشه گفت گام اول ما تثبیت شده

در کل این امپراتوری الان بنا به خیلی دلایل بهتره شکل نگیره و حایلی بین ما و اسراییل بمونن
وگرنه با سیاستهای خصمانه بین ما و اسراییل ؛ همسایه شدن با اون برامون هزینه بره
خصوصا اینکه اسراییل بخشی از اروپاست و مورد حمایت ناتو و امریکا

امضای کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
دوشنبه 01 آذر 1395 - 14:44
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
تشکر شده: 16 کاربر از crounus2000 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: ahmad / viper-59 / 100ra / rubik / espadan / mehdi / sky_hero / behzad005 / galla / castlevania / mo-nia / farhan / afzaly / mina68 / alij / pelatipus /
ahmad آفلاین


ارسال‌ها : 1638
عضويت : 2 /6 /1394
محل زندگي : تهران
تشکرها : 6525
تشکر شده : 10639
پاسخ : 2 RE آیا امپراطوری و تمدن ایران در حال احیا است؟ (گربه بیدار شده!) :
امپراطوری فعلی ما به معنای سنتی گذشته خودش نسیت بلکه یک امپراطوری و تمدن نوین ارزیابی میشه

در دنیای امروز نیازی نیست که مرز های خودمون رو جا به جا بکنیم
همین که در تشکیلات قدرت اون کشور خاص سهم داشته باشیم و درجهت گیری های سیاسی اونها با نیابت از ما و تحت کنترل ما انجام بشه به معنای این هست که اونها زیر چتر ما قرار گرفتن

مثلا مجلس لبنان یا رئیس جمهور لبنان رو ببینی دیگه مالا به ما وابسته است
یا دولت سوریه که سیاست هاش در هماهنگی با ما انجام میشه
یا همینطور عراق که تحت کنترل ما قرار داره دولت و مجلسش کاملا به ما وابسته است.

تمام اقتصاد و منابعشون هم که به ما متصل شده...

در چنین شرایطی نوینی ما نیازی نداریم که مرز هارو جا به جا بکنیم

همچنین ما حساب شده عمل کردیم و اجازه نمیدیم یکی از این دولت به یکباره تصمیم بگیره به ما پشت بکنه و به ما ضربه بزنه و بره طرف دشمن
مثلا اگر دولت عراق بخواد ضد ما تصمیمی بگیره، با نیروی بزرگ حشد العشبی تحت هدایت خودمون کل بغداد رو قبضه میکنیم و کودتا میکنیم!

یا اگر دولت لبنان بخواد حرکت غلطی بکنه، با اتکا به شاخه نظامی حزب الله کل بیروت رو به هم میمالیم! (در یک دوره باید یادشون باشه که سر رهبر جریان 14 مارس و رئیس جمهور لبنان رو بعد از اینکه علیه ما موضع گرفت، بردیم زیر آب)

یا حتی همین حماس، از وقتی از ما فاصله گرفته به شدت اوضاعش به هم ریخته و قدرتشو از دست داده و بلعکس قدرت جنبش اسلامی غزه که وابسته به ماست داره تقویت میشه...

اینها حرکاتی حساب شده هستن و ما انقدر قدرتمند و عاقل هستیم که اجازه ندیم این کشور ها به سادگی از حوزه نفوذمون خارج بشن...

امضای کاربر : اگر ذره‌ای از خاک میهنم به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد، آن را با خونم در خاک میهن می‌شویم و مرگ در این راه را افتخار می‌دانم...
\\\"خلبان شهید خلعتبری\\\"
دوشنبه 01 آذر 1395 - 14:56
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
تشکر شده: 14 کاربر از ahmad به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: crounus2000 / viper-59 / 100ra / rubik / espadan / mehdi / sky_hero / yekkhatere / behzad005 / castlevania / pasdare_pars / afzaly / alij / shabnam20 /
viper-59 آفلاین


ارسال‌ها : 889
عضويت : 5 /6 /1395
محل زندگي : تهران
تشکرها : 2171
تشکر شده : 5309
پاسخ : 3 RE آیا امپراطوری و تمدن ایران در حال احیا است؟ (گربه بیدار شده!) :
با تشکر از گزارش زیبایتان،،امپراطوری زمانی اطلاق میشود که شما سیطره کامل داشته باشید!! ما خیلی جاها نفوذ داریم ولی سیطره

نداریم،،همانقدر که در لبنان و عراق نفوذ داریم بیخ گوشمان در کردستان عراق و خود سوریه و عراق بیگانگان و دشمنان قسم خورده ما هم

نفوذ دارند،کشورهای میکرونزی حاشیه خلیج فارس بعضا برای ما شاخ و شونه میکشند! یمن که الان نفوذ ما در آنجا زیاد داریم به طور

قانونی و آزاد نمیتوانیم تردد نظامی داشته باشیم،آذربایجان دشمن پنهان ماست،در افغانستان آمریکا کنار ماست،

البته از نقش نفوذمان هم نباید انصافا بگذریم،ولی تا امپراطوری گذشته خود فاصله داریم....


امضای کاربر :
دوشنبه 01 آذر 1395 - 16:33
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
تشکر شده: 13 کاربر از viper-59 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: 100ra / ahmad / rubik / espadan / mehdi / sky_hero / crounus2000 / behzad005 / matinmr / pasdare_pars / afzaly / alij / pelatipus /
ahmad آفلاین


ارسال‌ها : 1638
عضويت : 2 /6 /1394
محل زندگي : تهران
تشکرها : 6525
تشکر شده : 10639
پاسخ : 4 RE آیا امپراطوری و تمدن ایران در حال احیا است؟ (گربه بیدار شده!) :
نقل قول از viper-59
امپراطوری زمانی اطلاق میشود که شما سیطره کامل داشته باشید!! ما خیلی جاها نفوذ داریم ولی سیطره

نداریم،،همانقدر که در لبنان و عراق نفوذ داریم بیخ گوشمان در کردستان عراق و خود سوریه و عراق بیگانگان و دشمنان قسم خورده ما هم...حرف شما درسته
ما الان در مرحله نهایی یک امپراطوری به معنای واقعی کلمه نیستیم بلکه در مرحله احیا هستیم
یعنی در یک دوره تدریجی داریم این امپراطوری یا حوزه تمدنی رو احیا میکنیم

به هر حال این گربه خفته، تازه بیدار شده و داره قدم هاشو با ظرافت بر میداره

بلطبع تا احیا و تحقق نهایی اون راه زیادی باقی مانده ...
بسیار از معادلات و سرنوشت این احیای بزرگ، در جریان همین جنگ های سرد منطقه ای رقم میخوره...
همه چیز به همین نبرد های سوریه و عراق و یمن بستگی داره (شهدای ما در سوریه و عراق دلیلی بر اهمیت همین جبهه ها هستند)

___
از طرفی همین الان هم وزنه قدرت و برتری ژوپولتیک و نفوذ منطقه ای ما به شکل بسیار سنگینی به طرف های عربی و ترکی و صیهونیستی مچربه...
وزنه قدرت ما بسیار سنگین تر از سایر طرف هاست
ما خاورمیانه رو با هلال نفوذ خودمون به دو نیم تقسیم کردیم و در اینجا برتری به سزایی نسبت به سایر رقبا داریم...
قدرت منطقه ای مابه حدی است که اصلا با طرف های عربی قابل مقایسه نیست

اگر به فرض عربستان دو تا حمله کوچک تروریستی به مرزبانی ما در استان کردستان انجام میده، ما در مقابلش با ده ها راکت و موشک شهر های اونها رو در منطقه مرزی یمن (جیزان و نجران) مورد هدف قرار میدیم!

اگر امارات دو تا حرف مفت راجع جزایر ما میزنه، عوضش ما ناو هاشونو رو در سواحل یمن منهدم میکنیم...

یا در مورد دیگر، ما سه جبهه مهار کننده علیه مرز های اسرائیل باز کردیم

__
در هر صورت الان در مرحله احیا و ظهور تدریجی در معادلات قدرت جهانی هستیم و هنوز از نقطه آرمانی فاصله داریم
در جریان همین مرحله به تدریج پوز رقبامون رو به خاک میمالیم و همین دو تا موضع کوچکی هم که توی منطقه دارن از بین میبریم...

امضای کاربر : اگر ذره‌ای از خاک میهنم به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد، آن را با خونم در خاک میهن می‌شویم و مرگ در این راه را افتخار می‌دانم...
\\\"خلبان شهید خلعتبری\\\"
دوشنبه 01 آذر 1395 - 20:38
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
تشکر شده: 15 کاربر از ahmad به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: viper-59 / rubik / espadan / 100ra / mehdi / sky_hero / crounus2000 / yekkhatere / mst / behzad005 / mo-nia / pasdare_pars / afzaly / alij / shabnam20 /
ahmad آفلاین


ارسال‌ها : 1638
عضويت : 2 /6 /1394
محل زندگي : تهران
تشکرها : 6525
تشکر شده : 10639
پاسخ : 5 RE آیا امپراطوری و تمدن ایران در حال احیا است؟ (گربه بیدار شده!) :
تصویر: http://media.snn.ir/original/1394/05/21/IMG13231643.jpg

در لبنان، در حالی که اعراب در ساخت هتل و کافه پول های خود را خرج کرده اند ایران بر روی ساخت شاخه نظامی استراتژیک پرابهتی در داخل لبنان سرمایه گذاری کرد به گونه ای که اکنون تبدیل به شاخه عملی حاکم بر لبنان شده است که چه در گذشته و چه در حال و چه در آینده هیچ حزب و جریانی نمی تواند جای آن را در روابط محلی و بین المللی بگیرد.
ببینید ایران چگونه از ثروت ها و درآمدهای درونی خود برای ساخت قدرتی خودکفا در طول سال های طولانی استفاده کرد به گونه ای که اکنون به قدرتی تبدیل شده که هر کسی باید محاسبات آن را نیز حساب کند، ایران خودش از خودش حمایت می کند به جای آن که همانند مستاجر بخواهد به دنبال حامی ای باشد.
استراتژی ایران دقیقا حکایت همان فرش باف ایرانی است که شهرت جهانی دارد، فرش باف ایرانی سال ها می گذراند و وقت می گذارد تا یک فرش ایرانی با آن جزئیات بدیع و حیرت آورش که همه دنیا را با همه ملت هایش انگشت به دهان می گذارد، ببافد در حالی که سیاستمداران عرب واقعا انسان های عجولی هستند، به سرعت کلافه می شوند و نه در کاری که آغاز کرده اند ادامه می دهند و نه استقامت می کنند تا طرحشان به دستاورد مطلوب برسد.
آیا ایران پنجاه سال پیش تصور می کرد روزی برسد که بر بسیاری از کشورهای عربی مثل عراق و سوریه و لبنان و به زودی یمن و کویت و دیگر کشورها تسلط یابد؟ از نظر بسیاری چنین چیزی غیر ممکن بود اما اکنون تحقیق یافته است، حقیقتی که چشمان را به خود خیره می کند

*بخشی از مقاله روزنامه القدس العربی به نوشته فیصل از قاسم
(اعراب با وجود دشمنی بزرگی که با ایران دارند، مجبور به لب گشودن و تحسین کردن قدرت ایران شده اند)


امضای کاربر : اگر ذره‌ای از خاک میهنم به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد، آن را با خونم در خاک میهن می‌شویم و مرگ در این راه را افتخار می‌دانم...
\\\"خلبان شهید خلعتبری\\\"
چهارشنبه 03 آذر 1395 - 18:26
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
تشکر شده: 11 کاربر از ahmad به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: 100ra / behzad005 / viper-59 / rubik / mehdi / espadan / pasdare_pars / afzaly / yekkhatere / alij / shabnam20 /
behzad005 آفلاین


ارسال‌ها : 31
عضويت : 7 /5 /1394
محل زندگي : مشهد
سن : 25
تشکرها : 1163
تشکر شده : 160
پاسخ : 6 RE آیا امپراطوری و تمدن ایران در حال احیا است؟ (گربه بیدار شده!) :
دنیای امروز به هیچ وجه تغییرات در مرزهای جغرافیایی کشور ها رو بر نمی تابه .
ببینیم در مورد شبه جزیره ی کوچک کریمه چه اتفاقات و درگیری هایی پیش اومد.حالا تغییرات در مقیاس بزرگتر رو تصور کنید ..
اون چیزی که واضح هست زمانی که حرف از احیای تمدن اسلامی ایرانی میشه اینه که این اتفاق بلاشک می افته اما نه به صورت تغییر در مرز کشور ها و تابع شدن حکومت ها.
بلکه با همراه کردن ملت ها حول مبانی فکری مشترک , ایدئولوژی مشترک .
تصور کنید مردمی رو که فارق از اینکه کجای جهان هستند و اینکه تحت چه حکومتی هستند , زمانی که امامشون ندایی سر میده فرای اینکه پایبند چه قرارهایی در کشور خودشون هستند به اون ندا لبیک میدن و مسیرشون رو با اون ندا تطبیق میدن . حالا حتی سردمدارانشون هم پشت کنند..
به نظر من اون چیزی که ازش به عنوان تمدن ایرانی اسلامی یاد میشه باید این باشه .
حکومتی که در راسش امام حضور داره و بر دل های مردم حکومت می کنه .

چهارشنبه 03 آذر 1395 - 20:35
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
تشکر شده: 8 کاربر از behzad005 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: rubik / ahmad / crounus2000 / mehdi / espadan / pasdare_pars / afzaly / alij /
ahmad آفلاین


ارسال‌ها : 1638
عضويت : 2 /6 /1394
محل زندگي : تهران
تشکرها : 6525
تشکر شده : 10639
پاسخ : 7 RE آیا امپراطوری و تمدن ایران در حال احیا است؟ (گربه بیدار شده!) :
نقل قول از behzad005دنیای امروز به هیچ وجه تغییرات در مرزهای جغرافیایی کشور ها رو بر نمی تابه .
ببینیم در مورد شبه جزیره ی کوچک کریمه چه اتفاقات و درگیری هایی پیش اومد.حالا تغییرات در مقیاس بزرگتر رو تصور کنید ..
اون چیزی که واضح هست زمانی که حرف از احیای تمدن اسلامی ایرانی میشه اینه که این اتفاق بلاشک می افته اما نه به صورت تغییر در مرز کشور ها و تابع شدن حکومت ها.


ببینید
طبیعی است که در دنیای امروز و قرن بیست و یکم، تغییر جغرفیایی مرز ها و گسترش حاکمیت های سرزمینی غیر ممکنه
حتی اگر ممکن هم باشه، به لحاظ صرف هزینه عقلانی نیست
بیخودی یک منطقه رو بیاریم زیر بار تعهد خودمون کشور و مجبور بشیم عمران و یارانه و خدمات ملی بهشون بدیم که چی بشه؟!
خب هزینه و تعهد الکی درست نمیکنیم

خود روسیه همه دیگه سیاست الحاق رو دنبال نمیکنه بلکه در پی ایدئولوژی نیو راشا (روسیه جدید) کارش رو دنبال میکنه
قضیه کریمه فقط یک استثنا و یک نقطه حیاتی نظامی بود و برای حفظ حضور ارتش روسیه در آبهای اون حوزه الحاق شد
روسیه هم الان ساستی رو دنبال میکنه تا کشور های تحت نفوذ خودش رو بدون اینکه تغییری در مرز هاشون انجام بده با بالا ارودن یک دولت تحت تاثیر خودش و با منابعی که مستقیما به خودش وصل میشن زیر چتر امپراطوری نوین خودش بیاره...

آمریکا هم به دنبال چنین سیاستی در منطقه است و همان امپریالیست و استعمار خودش رو به شکل نوین دنبال میکنه
منظور همان طرح معروف خاورمیانه جدید آمریکا است که قصد داره در اون تمام کشور های خاورمیانه رو تابع خودش در بیاره...

خب به همون ترتیب
ما نیز هدف خودمون رو احیای تمدن نوین ایرانی اسلامی اعلام کردیم
این به معنای تمدن سنتی با مرز های جغرافیایی امپراطوری صفوی نیست
بلکه به معنای یک تمدن با معیار های نوین ، با ریشه گیری از تمدن تاریخی و امپراطوری های گذشته ایرانه

یعنی تمدن و امپرطوری گذشته احیا میشه، اما با شکلی نوین

وقتی رئیس جمهور عراق، یعنی شخص اول کشور عراق فقط با اراده ما تعویض میشه و تا زمانی که ما جازه ندیم نمیتونن کسی رو جایگزینش کنن، خب در چنین شرایطی کاملا این کشور تحت سیطره ماست، دیگه چه نیازی به جابه جایی مرزی داریم!
منافع اقتصادی و بازار مصرف و صنعت و همه چیز اون هم در اختیار ماست و سالانه داریم از خیل عظیمی از منفعت های اقتصادی و سیاسی اون بهره مند میشیم
این یعنی عراق وارد حغرافیایی تمدنی ما شده و عملا به امپراطوری نوین ما الحاق شده (البته تا مرحله الحاق نهایی و اعمال نفوذ مطلق، راه طولانی داریم...)
در چنین شرایطی ما کاملا به هدف خودمون طبق معیار های قدرت نوین رسیدیم


حالا چشم انداز اصلی ما کجاست
تبدیل شدن به قدرت مطلق خاورمیانه و تحت نفوذ قرار دادن تمام کشور ها و دستگاه های سیاسی و اقتصادی سطح منطقه به معنای تشکیل یک تمدن و امپراطوری نوین (بدون اینکه مرز ها تغییر بکنن)
در این شرایط که ما سایر رقبا رو کنار بزنیم و تبدیل به قدرت مطلق خاورمیانه بشیم، عملا تبدیل خواهیم شد به قطب نوظهور جهانی

حالا در مورد قطب جهانی که بخوایم صحبت کنیم باید توجه کنیم که:
قبلا جهان روی دو قطبی کمونیست-کاپیتالسیم میچرخید که با فروپاشی شوروی تبدیل شد به تک قطبی سرمایه داری آمریکایی...

ما الان تک قطب امپریالستی کاپیتالستیک آمریکا رو در جهان داریم که به مرور داره از تک قطبیت محوری خودش خارج میشه و مواضع خودش و از دست میده (مثلا مواضع خودش رو در عراق از دست داد و عملا ما مواضع تحت نفوذش رو تصرف کردیم)
روسیه با الگو گیری از قطبیت گذشته کمونیسم شوروی به دنبال احیا قدرت ژئوپولتیک خودش به شکلی متفاوت و تبدیل شدن به قطب جدیدی در صحنه قدرت جهانی است تحت عنوان نیوراشا
چین هم به شکلی چراغ خاموش و زیرکانه به دنبال تبدیل شدن به قطب جدید قدرت جهانی تحت عنوان ایدئولوژی مائوئیستی است (معلوم نیست چه آتیشی تو سرشون دارن!)
حالا ایران هم در این بین به دنبال تبدیل شدن به قطب جدیدی در صحنه ها جهانی است با ایدئولوژی و عنوان تمدن نوین ایرانی اسلامی

ما اگر به هدفون برسیم و بتوانیم مرز های ژئوپولتیک خودمون به همین شکل و با سرعت گسترش بدیم، عملا قطب جدیدی در صحنه قدرت های جهانی خواهیم شد و در نهایت و در فاز نهایی
نبدیل شدن به یک ابر قدرت در صحنه عالم...


(پ.ن: تحلیلو حال کردید!)

امضای کاربر : اگر ذره‌ای از خاک میهنم به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد، آن را با خونم در خاک میهن می‌شویم و مرگ در این راه را افتخار می‌دانم...
\\\"خلبان شهید خلعتبری\\\"
چهارشنبه 03 آذر 1395 - 23:46
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
تشکر شده: 12 کاربر از ahmad به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: rubik / 100ra / behzad005 / mo-nia / crounus2000 / mehdi / espadan / pasdare_pars / afzaly / yekkhatere / alij / shabnam20 /
reza568 آفلاین


ارسال‌ها : 52
عضويت : 11 /5 /1395
سن : 63
تشکرها : 102
تشکر شده : 175
پاسخ : 8 RE آیا امپراطوری و تمدن ایران در حال احیا است؟ (گربه بیدار شده!) :
یاد نوستراداموس افتادم که فرموده امپراطوری پرشیا یورش خواهد اورد نمیگه ایران.به هراه مدیا یا سوریه و چند کشور دیگه که نامشون یادم نیست یعنی کشورهای متحد زیر پرچم امپراطوری ایران

امضای کاربر : مردونگی رو از برادرکردم یادگرفتم که به خاطردفاع ازناموسش در کردستان عراق6گلوله خورده بود.دشمن با ما دوست نمیشود جز اینکه یا به فکرتجاوز به ناموس ما باشد یا بخواهد ثروتمان راچپاول کند یا از مابیگاری بکشد.
پنجشنبه 04 آذر 1395 - 02:59
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
تشکر شده: 8 کاربر از reza568 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: mo-nia / crounus2000 / behzad005 / mehdi / espadan / pasdare_pars / alij / shabnam20 /
takavar313 آفلاین


ارسال‌ها : 735
عضويت : 18 /10 /1393
محل زندگي : اصفهان
تشکرها : 8095
تشکر شده : 4794
پاسخ : 9 RE آیا امپراطوری و تمدن ایران در حال احیا است؟ (گربه بیدار شده!) :
نوستوراداموس فرمودند؟؟
مگه علامه ای آیت الله چیزی هس!
خدا نگهت داره اقا رضا خداوکیلی همیشه با پست هات کلی میخندم

امضای کاربر :
" تو چرا می‏جنگی؟ "
پسرم می‏پرسد،
من تفنگم در مشت،
کوله ‏بارم بر پشت،
بند پوتینم را محکم می‏بندم
مادرم، آب و آیینه و قرآن در دست،
روشنی در دل من می‏بارد
پسرم بار دگر می‏پرسد،
که چرا می‏جنگی؟
با تمام دل خود می‏گویم:
تا چراغ از تو نگیرد دشمن ...
جمعه 05 آذر 1395 - 10:38
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
تشکر شده: 5 کاربر از takavar313 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: crounus2000 / mehdi / espadan / mina68 / pelatipus /
f-14a آفلاین


ارسال‌ها : 1417
عضويت : 2 /6 /1392
محل زندگي : آذربایجان غربی
تشکرها : 3640
تشکر شده : 7830
پاسخ : 10 RE آیا امپراطوری و تمدن ایران در حال احیا است؟ (گربه بیدار شده!) :
نقل قول از reza568
یاد نوستراداموس افتادم که فرموده امپراطوری پرشیا یورش خواهد اورد نمیگه ایران.به هراه مدیا یا سوریه و چند کشور دیگه که نامشون یادم نیست یعنی کشورهای متحد زیر پرچم امپراطوری ایران


نوستر آداموس فرمودند....
یه علیه السلام هم تو پرانتز مینوشتید که به مقام نوستر توهین نشه

حرف های نوستر آداموس که وحی منزل نیست.

امضای کاربر :
جمعه 05 آذر 1395 - 16:08
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
تشکر شده: 6 کاربر از f-14a به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: crounus2000 / mehdi / espadan / mina68 / alij / pelatipus /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ