نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !آغاز شده توسط
متن
fnazari آفلاينتعداد ارسال ها: 6
تاريخ عضويت: 3 /9 /1395
تعداد تشکر شده: 35
انجمن اي ار ارتش

بهترین بالگردهای جنگی مدرن دنیا را بشناسید

بالگردهای آماده شده در این بخش براساس نوع عمکرد، سیستم حفاظتی، قدرت شلیک و راه های ارتباطی هوایی درجه بندی و انتخاب شده اند. در این مطلب درباره بالگردهای جنگی که هم اکنون در مرحله آزمایش یا در حال ساخت هستند صحبت نخواهیم کرد بلکه تنها شامل بالگردهای جنگی که قدرتمند و مخرب هستند و در حال حاضر در خدمت ارتش های جهان هستند و در حال تولید هستند.

1. بوئینگ H-64E آپاچی گاردین (ساخت آمریکا)

تصویر: http://www.parsnaz.ir/images/2016/04/1364162232-parsnaz-ir.jpg
این هلیکوپتر مدل ارتقا یافته AH-64A می‌باشد که ارتش آمریکا جایگزین کبرا کرد. هلیکوپترهای آپاچی در چندین جنگ اخیر شرکت داشته‌اند. این مدل مجهز به یک آنتن بوده که توسط رادار کنترل آتش به روز شده و می‌تواند دو موشک هوا به زمین هل فایر را شلیک کند. دیگر پیشرفت‌ها شامل نصب یک سیستم مدیریت جنگ و هدفگیری، ارتباطات، سلاح‌ها و سیستم‌های هدایت‌گر است. این مدل همچنین به یک توپ ۳۰ میلیمتری نیز مجهز است.

قابل ذکر است که تحویل آپاچی گاردین در سال ۲۰۱۱ در آمریکا آغاز شد و همچنین تعداد ۶۳۴ هلیکوپتر AH-64D نیز به مدل استاندارد AH-64E ارتقاء خواهند یافت. این مدل فروخته نیز می‌شود و در حال حاضر عربستان سعودی، تایوان، هند، اندونزی، عراق و کره جنوبی سفارش ساخت آن را داده‌اند.

2. Bell AH-1Z Viper (ساخت آمریکا)

تصویر: http://www.parsnaz.ir/images/2016/04/354649083-parsnaz-ir.jpg
این هلیکوپتر که به “وایپر” بر اساس مدل سوپر کبرا ساخته شده که اولین هلیکوپتر جنگی دنیا به شمار می‌آمد و توسط ارتش نیروی دریایی آمریکا مورد استفاه قرار گرفته است. تعداد ۱۸۹ عدد از آن‌ها به زودی تولید خواهند شد که اکثر آن‌ها مدل ارتقاء یافته بدنه مدل AH-1W هستند. این هلیکوپتر اولین بار در سال ۲۰۱۰ معرفی و تولید آن در سال ۲۰۱۲ آغاز شد.

این مدل دارای موتور و ملخ جدید، سیستم مخابره پیام، سیستم ارتباطات هوایی و سیستم هدفگیری جدید و از نظر فناوری پرواز نیز نسبت به مدل‌های قبلی پیشرفته‌تر است. این هلیکوپتر مجهز به یک سیستم سرکوب آتش مادون قرمز بوده که باعث پوشش کابین خروجی می‌شود. وایپر توانایی حمل ۱۶ موشک هوا به زمین هل فایر را دارا است و علاوه بر آن از قابلیت حمل محفظه‌های راکت‌های غیر هدایت شونده و دو موشک هوا به هوا برخوردار است.

3. Kamov Ka-52 Hokum-B (ساخت روسیه)

تصویر: http://www.parsnaz.ir/images/2016/04/567139354-parsnaz-ir.jpg
این هلیکوپتر مشهور به “هوکوم” مدل پیشرفته و دو سرنشینه هلیکوپتر مشهور Ka-50 Hokum می‌باشد که در خدمت ارتش روسیه درآمده است و تولید محدود آن در سال ۲۰۰۸ آغاز شد. هوکوم به خاطر داشتن دو ملخ موازی از سریع‌ترین و قابل مانورترین هلیکوپتر‌های دنیا بوده و پوشش زرهی آن در مقابل برخورد موشک‌های ۲۳ میلی متری مقاوم است. صندلی‌های پرتاب شونده در هنگام خطر خلبان‌ها را نجات می‌دهد.

این هلیکوپتر مجهز به یک لوله تفنگ ۳۰ میلیمتری و ۱۲ موشک ضد تانک از مدل Vikhr بوده و قابلیت حمل راکت های غیر هدایت شونده و موشک‌های هوا به هوای Igla را دارا هستند. هوکوم همچنین مجهز به یک سیستم کنترل بوده و می‌تواند اطلاعات را با هلیکوپتر‌های دیگر و منابع ثالث رد و بدل کند. از دیگر مشخصه‌های این مدل می‌توان به سیستم ردیابی هدف و هماهنگی حمله نیز اشاره کرد. این هلیکوپتر به عنوان مرکز فرماندهی دیگر هلیکوپتر‌ها در نظر گرفته می‌شود.

4. Mil Mi-28 Havoc (ساخت روسیه)

تصویر: http://www.parsnaz.ir/images/2016/04/1166949286-parsnaz-ir.jpg
Mi-28 از اواخر سال ۱۹۷۰ درحال تغییر و توسعه بوده تا اینکه سرانجام در سال ۲۰۰۶ توسط ارتش روسیه به خدمت گرفته شد. در حال حاضر این ارتش بیش از ۲۰ عدد از این هلیکوپتر‌ها را به خدمت گرفته و بنا بر برخی گزارشات چند عدد از آن‌ها توسط کنیا خریداری شده است. این مدل مجهز به کابین به شدت مستحکم بوده و احتمالاَ یکی از ضخیم‌ترین پوشش‌های زرهی دنیا را داراست.

Mi-28 همچنین مجهز به یک سیستم فرار اضطراری و ۸ موشک ضد زرهی و محفظه‌های راکت‌های غیر هدایت شونده و توپ ۳۰ میلیمتری است. اما نبود یک سیستم ثانوی و یدک حمل سربازان از نقایص این مدل به شمار می‌رود. با این وجود Mi-28 دارای یک کابین مسافر کوچک است که در مواقع اضطراری قابلیت حمل ۳ مسافر را دارد. این ویژگی به سرنشینان اجازه می‌دهد که در هنگام سقوط نجات پیدا کنند. بنا بر گزارشات، در طول آزمایش‌های مقایسه‌ای این هلیکوپتر نسبت به مدل Ka-52 در رده ی پایین تری قرار گرفت.

5. یوروکوپتر تایگر (ساخت مشترک فرانسه و آلمان)

تصویر: http://www.parsnaz.ir/images/2016/04/372777961-parsnaz-ir.jpg
یوروکوپتر تایگر (Eurocopter Tiger) در سال ۲۰۰۲ مورد استفاده قرار گرفت و هم اکنون در خدمت ارتش فرانسه، آلمان، استرالیا و اسپانیا می‌باشد. همچنین در جنگ‌های افغانستان، لیبی و مالی نیز از این هلیکوپترها استفاده شده است. این مدل با وزن سبک دارای یک فناوری سری و ویژگی‌های خاص برای افزایش احتمال زنده ماندن در هنگام خطر بوده و دو نوع تهاجمی و دفاعی دارد.

مدل تهاجمی آن مجهز به موشک‌های ضد تانک Hot3 و راکت‌های غیر هدایت شونده بوده و توانایی حمل موشک‌های هوا به هوای Stinger را دارد اما به توپ مجهز نیست. اما نوع حفاظتی آن به توپ‌های ۳۰ میلیمتری، موشک‌های غیر هدایت شونده و موشک‌های هوا به هوای Mistral تجهیز گردیده و در خدمت ارتش فرانسه می‌باشد.

6. Z-10 (ساخت چین)

تصویر: http://www.parsnaz.ir/images/2016/04/690622566-parsnaz-ir.jpg
طراحی فنی این هلیکوپتر به شدت شبیه به مدل‌های یوروکوپتر است و بنا بر اعلام برخی منابع ساخت آن با کمک شرکت تولید کننده هوکوم روسیه انجام شده است. این هلیکوپتر جدید چینی بسیار پیشرفته است و به نظر می‌رسد اولین ساخت آن بین ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ به ارتش چین تحویل داده شده است.

اولین ماموریت Z-10 در یک عملیات ممانعتی آتش و ضد زرهی بوده است. همچنن این هلیکوپتر قابلیت‌های جنگی هوا به هوای محدودی نیز دارد. از آنجایی که این عقیده وجود دارد که تمام مناطق حیاتی توسط پوششی زرهی محافظت می‌شوند، بدنه شیب‌دار این مدل می‌تواند موجب کاهش ردیابی شدن توسط رادارها شود. سلاح‌های Z-10 شامل توپ ۳۰ میلیمتری، موشک‌های هدایت شونده ضد تانک HJ-9، و موشک‌های هوا به هوای TY-90 است. نکته ی آخر آن‌که این هلیکوپتر توانایی حمل محفظه‌های راکت‌های غیر هدایت شونده را داراست.

7. دنل (ساخت آفریقای جنوبی)

تصویر: http://www.parsnaz.ir/images/2016/04/296703666-parsnaz-ir.jpg
دنل (Denel AH-2 Rooivalk) علی رغم اسکلت جدید، بر اساس مدل قدیمی Aerospetiale Puma ساخته شده و علی رغم ظاهر جدیدش از همان موتور و ملخ استفاده می‌کند و به شکلی طراحی شده که نیاز به حمایت فوق العاده‌ای ندارد. دنل به یک توپ ۲۰ میلیمتری و سیستم ردیابی هدف خودکار مجهز بوده و توانایی حمل وزنی بیش از ۱۶ موشک ضد تانک ZT-6 Mokopa را داراست.

هم چنین این مدل قابلیت تدارک موشک‌های هوا به هوا و پرتاب کننده‌ی راکت‌های غیر هدایت شونده را داشته و می‌تواند در جنگ‌های زمینی، ضد زرهی، حمایت آتش، نفوذ در جبهه دشمن، حفاظت و عملیات مسلحانه شناسایی مورد استفاده قرار گیرد. از مزیت‌های این مدل می‌توان به تعبیه یک جفت صندلی بیرونی اشاره کرد که می‌تواند سرنشینان هلیکوپتر را در هنگام سقوط نجات دهد.

قابل ذکر است که به علت کمبود بودجه تنها ۱۱ عدد از این مدل‌ها ساخته شده و در عملیات‌های مختلف به‌کار گرفته می‌شوند.

8. آگوستا (ساخت ایتالیا)

تصویر: http://www.parsnaz.ir/images/2016/04/1494184175-parsnaz-ir.jpg
آگوستا (Augusta A129 Mangusta) اولین هلیکوپتر جنگی اختصاصی تولید شده در غرب اروپا بود. اولین مدل‌ها در سال ۱۹۹۰ به ارتش ایتالیا تحویل داده شدند اما به علت مشکل مالی و تغییر برخی سایت‌های تولید بعد از پایان جنگ سرد تولید آن در سال ۱۹۹۲ متوقف شد. بعد‌ها تمامی هلیکوپتر‌های آگوستا به مدل استاندارد بین المللی ارتقاء یافتند.

این مدل سبک وزن در مقایسه با همتایان خود پوشش زرهی سبک‌تری دارد و تیغه‌های ملخ آن در برابر ضربه گلوله‌های ۳۰ میلیمتری مقاوم است. فناوری اولیه این مدل در جهت شرکت در عملیات‌های ضد تانک طراحی شده بود چرا که مجهز به موشک‌های ضد تانک TOW و Stinger و موشک‌های ضد هواپیمایی Mistral بوده و قابلیت حمل راکت‌های هدایت شونده را داشت.

در حقیقت موشک‌های TOW از اولین تسلیحات آن به شمار می‌آمدند. با این وجود آگوستا یک ماشین چند منظوره انعطاف‌پذیر است که با توپ‌های ۲۰ میلیمتری تجهیز شده و می‌تواند در جنگ‌های ضد زرهی، جنگ‌های زمینی، عملیات‌های مسلحانه شناسایی، حمایت آتش و عملیات حفاظتی به کار گرفته شود. در حال حاضر ترکیه در حال ساخت یک هلیکوپتر جنگی است که برگرفته از مدل ایتالیایی آگوستا می‌باشد اما قطعاَ نسبت به آن برتری‌هایی خواهد داشت.

9. Mil Mi-24 Hind (ساخت روسیه)

تصویر: http://www.parsnaz.ir/images/2016/04/1460026105-parsnaz-ir.jpg
این هلیکوپتر یکی از مشهور‌ترین هلیکوپتر‌های جنگی دنیاست که در درگیری‌های نظامی و جنگ‌های بسیاری به‌کار گرفته شده است و هنوز قابلیت‌های بسیاری دارد. این مدل دارای یک پوشش زرهی ضخیم، یک کابین پله دار و برجک در قسمت‌های پایین دماغه می‌باشد.

اولین مدل‌ها مجهز به ۳ محفظه پرتاب کننده توپ هستند با این وجود مدل‌های بعدی تولید شده از ۲ محفظه ساخته شده‌اند. از دیگر سلاح‌های آن می‌توان به موشک‌های ضد تانک و راکت اشاره کرد. Mi 24 دارای یک سیستم ثانوی نقل و انتقال سربازان نیز بوده و قابلیت حمل یک جوخه ی پیاده نظام ۸ نفره مسلح را دارد. این ویژگی باعث شده که نوع استفاده از آن‌ها کمی متفاوت با دیگر هلیکوپتر‌ها باشد.

این مدل برای ارتش شوروی و متحدان‌شان در تعداد بی‌شماری تولید گردید و بیش از ۲۳۰۰ عدد از آن‌ها از سال ۱۹۷۰ ساخته و تولید شده است. علی رغم قدیمی بودن Mi-24 هنوز در خدمت ارتش بیش از ۵۰ کشور جهان است و تصور می‌شود که ۱۵۰۰ عدد از آن‌ها هم اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرند. تولید این هلیکوپتر در سال ۱۹۹۱ متوقف شد اما برنامه‌هایی برای نوسازی و ارتقاء آن‌ها وجود دارد.
سه شنبه 09 آذر 1395 - 09:15
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 10 کاربر از fnazari به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: crounus2000 &ahmad &rubik &f-14a &memar64 &alij &hunter-hunter &mo-nia &espadan &behrouz07 &


تعداد ارسال ها: 1043
تاريخ عضويت: 12 /5 /1394
سن: 27
تعداد تشکر کرده: 980
تعداد تشکر شده: 4061

پاسخ : 1 RE بهترین بالگردهای جنگی مدرن دنیا را بشناسید
سلام خدمت کاربران گرامی و مدیریت محترم

بعقیده من اگر قرار به نوسازی ناوگان هوانیروز و بر اثر یک معجزه قرار بر خرید بالگرد جدید باشه با توجه به اینکه غربیها بما سلاح نمیدن بهترین گزینه برای کشورمون میل ۳۵ نمونه صادراتی هایند هستش که بالگردی ایده آل هستش با توجه به قدرت اجرای آتش سنگین توان حمل نیرو جهت انجام عملیات های هلی برد و ترابری و همچنین حفاظت قابل قبول از سرنشینها و سایر خصوصیات به تعداد ۵۰ فروند نیاز ارتشمون رو رفع میکنه

و اگر شرایط تحریم رو منظور نکنیم ویپر شرکت بل در میان لیست بالا از همه ایده ال تر هستش خصوصا که ما قبلا کاربر کبرا بودیم و همچنین با توجه به حضور گسترده محصولات بل در ایران خیلی مشکل زیرساخت و نگهداری رو نداریم

من حتی در برخی موارد مثل چالاکی وایپر رو از آپاچی سرتر میدونم و با توجه به استفاده از سلاحهای مشترک دراین آیتم تقریبا مشترک و میشه گفت باز ویپر با توجه به توان حمل موشک سایندویندر یک قدم از آپاچی جلوتره و فقط در بحث زره و بقا پذیری آپاچی سرتره

ضمنا دوست گرامی میل ۲۴ در حال تولید هستش و همچنان سفارش داره منتها در قالب و نام میل ۳۵

فکر کنم منبع اصلی هم که مطلب رو برداشتین اگه اشتباه نکنم میلیتاری نیوز باشه
سه شنبه 09 آذر 1395 - 13:44
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 8 کاربر از mina68 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: farid /crounus2000 /ahmad /rubik /alij /hunter-hunter /mo-nia /espadan /


تعداد ارسال ها: 1638
تاريخ عضويت: 2 /6 /1394
محل زندگي: تهران
تعداد تشکر کرده: 6525
تعداد تشکر شده: 10648
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 2 RE بهترین بالگردهای جنگی مدرن دنیا را بشناسید
نقل قول از mina68
بعقیده من اگر قرار به نوسازی ناوگان هوانیروز و بر اثر یک معجزه قرار بر خرید بالگرد جدید باشه با توجه به اینکه غربیها بما سلاح نمیدن بهترین گزینه برای کشورمون میل ۳۵ نمونه صادراتی هایند هستش که بالگردی ایده آل هستش با توجه به قدرت اجرای آتش سنگین توان حمل نیرو جهت انجام عملیات های هلی برد و ترابری و همچنین حفاظت قابل قبول از سرنشینها و سایر خصوصیات به تعداد ۵۰ فروند نیاز ارتشمون رو رفع میکنه


میل 35 به علت وزن و ابعاد زیاد از حد و جایگاه تسلیجات کمتر، چالاکی پایین تری نسبت به میل28 و کاموف دارد و جانشین شایسته ای برای کبری نخواهد بود!

اگر قرار بر انتخاب یک جانشیشن برای کبری باشه و نیاز بر یک بالگرد سنگین تهاجمی، باید میل 28 یا کاموف خریداری بشه
بالگرد تهاجمی سنگین در عین داشتن زره قوی و ضخیم، باید قابلیت چابکی و مانور های سنگین و سریع رو داشته باشه و ابعاد اون هم بیش از حد بزرگ نباشه و ظرفیت برخواست و حمل تسلیحات زیادی رو داشته باشه
این موارد از میل 35 بر نمیاد و نمیتونه تقش اصلی تهاجم رو به عهده بگیره

شایسته اصلی کبری به عقیده من میل 28 هست
هرچند که وزارت دفاع بیشتر به کاموف تمایل نشان داده (به خاطر سطح الکترونیک پیشرفته اون)


برای درک بیشتر این مبحث، خودتون ظرفیت حمل تسلیحات، نوع جایگاه تسلیحات، زره بکار رفته و ابعاد بالگرد ها رو مقایسه کنید (تفاوت ها فاحش است)

میل 35


کاموف
تصویر: http://www.islamedianalysis.info/wp-content/uploads/2016/01/KA-52.jpg

میل28
تصویر: http://jangaavaran.ir/wp-content/uploads/2016/03/1571364.jpg
امضاي کاربر : اگر ذره‌ای از خاک میهنم به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد، آن را با خونم در خاک میهن می‌شویم و مرگ در این راه را افتخار می‌دانم...
\\\"خلبان شهید خلعتبری\\\"
سه شنبه 09 آذر 1395 - 13:59
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از ahmad به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: crounus2000 /mina68 /rubik /alij /hunter-hunter /mo-nia /espadan /


تعداد ارسال ها: 3810
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24313
تعداد تشکر شده: 23162
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 3 RE بهترین بالگردهای جنگی مدرن دنیا را بشناسید
در مواردی که دوستان ذکر کردن هرکدوم اشکال اساسی داره

1- میل 35 بخاطر ابعاد بزرگش روی منطقه نبرد از لحاظ بصری راحت تر دیده میشه و به همین خاطر شکار اون هم راحتتره
یک مثال بارزش یک میل 24 عراقی رو ی منطقه نبرد خرمشهر که قصد پشتیبانی از نیروهای عراقی رو داشت به اشتباه در نزدیکی استقرار نیورهای ایرانی ظاهر میشه و مورد اصابت ارپی جی قرار میگیره (فکر کنم بارها فیلمش رو از تلوزیون دیده باشید که سقوط میکنه)

2- میل 28 اگرچه زره پوش خوبی هست اما وزن زیادی از بار قابل حمل رو صفحات سرامیکی زره به خودش اختصاص داده و با توجه به کابین کوچکش که دید خیلی کمی رو برای خلبان فراهم میکنه برای درگیری حرفه ای ها چندان مناسب نیست و به نظرم برای خلبانان تازه وارد مفیدهاونچه که امار شکار تانک و نفربر رو برای کبراهای ما به ارمغان اورد نه زره کبرا و نه تسلیحات دوربردش بود بلکه بدنه باریک و دید وسیع خلبان و کمک خلبان بود

کاموف مهمترین مزیتش ملخ اونه که از قطر کمتر و فن خلافگرد بهره میبره و بخاطر همین در نقاط کوهستانی به شیارها و صخره ها بیشتر میتونه نزدیک بشه و بر خلاف تمام پرنده هایی که در بالا ذکر شد اگر دم اون مورد اصابت قرار بگیره (زیاد پیش میاد) سقوطی در کار نخواهد بود
امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
سه شنبه 09 آذر 1395 - 14:08
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 10 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: ahmad /mina68 /rubik /memar64 /alij /farid /hunter-hunter /mehdi /mo-nia /espadan /


تعداد ارسال ها: 1638
تاريخ عضويت: 2 /6 /1394
محل زندگي: تهران
تعداد تشکر کرده: 6525
تعداد تشکر شده: 10648
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 4 RE بهترین بالگردهای جنگی مدرن دنیا را بشناسید
نقل قول از crounus2000

کاموف مهمترین مزیتش ملخ اونه که از قطر کمتر و فن خلافگرد بهره میبره و بخاطر همین در نقاط کوهستانی به شیارها و صخره ها بیشتر میتونه نزدیک بشه و بر خلاف تمام پرنده هایی که در بالا ذکر شد اگر دم اون مورد اصابت قرار بگیره (زیاد پیش میاد) سقوطی در کار نخواهد بود

توضیحات جالبی بود و به نظر میرسه بدون دلیل نیست که انقدر مسئولین ما به خرید کاموف علاقه دارن (به ویژه با قابلیت ایجکتی که داره)

البته در کنار این مزیت یک عیب بزرگ داره و اون هم توپ بسیار ناکارآمدشه
توپ اون کنار بدنست و زاویه چرخشش تقریباً در حد صفره و نمیشه روش حساب کرد

کبری با توپ دماغش که قابلیت تغییر زاویه سریع و راحتی داشت خیلی راحت خودروها و نفرات عراقی رو در خط مقدم نابود میکرد (مشابه این توپ در دماغه میل28 دیده میشه)
امضاي کاربر : اگر ذره‌ای از خاک میهنم به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد، آن را با خونم در خاک میهن می‌شویم و مرگ در این راه را افتخار می‌دانم...
\\\"خلبان شهید خلعتبری\\\"
سه شنبه 09 آذر 1395 - 14:20
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از ahmad به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: mina68 /f-14a /alij /rubik /hunter-hunter /mo-nia /espadan /


تعداد ارسال ها: 3810
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24313
تعداد تشکر شده: 23162
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 5 RE بهترین بالگردهای جنگی مدرن دنیا را بشناسید
طبق محاسبات بخاطر کالیبر زیاد توپ و ارتعاشی که به بدنه وارد میشه بهترین نقطه برای نصب توپ مرگز ثقل کاموف تعیین شده اینطوری مثل سایر همتایان خودش در تیر اندازی با خطا مواجه نمیشه

هرچند زاویه گردش اون خیلی کم تعیین شده اما با توجه به چالاکی خود پرنده این نقص پوشش داده شده و پرنده میتونه با مانور خودش بهترین زاویه رو بدست بیاره


این نکته ای هست که کمتر بهش اشاره میشه

برای رفع این نقیصه اگر به تصاویر بالا مجددا دقت کنید میبینید که اپاچی و میل 28 تا اونجا که تونستن توپ رو عقب تر بردن و بقیه هم ا کالیبر کمتری استفاده کردن

در وسط فقط کاموف 50 هست که از توپ گردن کلفتری بهره میبره
امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
سه شنبه 09 آذر 1395 - 14:29
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 8 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: ahmad /mina68 /memar64 /alij /rubik /hunter-hunter /mo-nia /espadan /


تعداد ارسال ها: 1043
تاريخ عضويت: 12 /5 /1394
سن: 27
تعداد تشکر کرده: 980
تعداد تشکر شده: 4061

پاسخ : 6 RE بهترین بالگردهای جنگی مدرن دنیا را بشناسید
البته منهم در یه مطلب که راجع به کاموف خوندم طراحان اون اعلام کرده بودن چون کاموف از توان اجرای مانور و چالاکی خیلی بالایی برخورداره ضعف توپ رو پوشش میدهو در اصل طراحان روی چالاکی حساب داشتن

واما یکی از مشکلات دیگه ای که به کاموف وارده ترکیب خلبان و افسر اسلحه است که کنار یکدیگر هستش چیدمانش و این سبب کم شدن دید سرنشینان میشه بطوریکه هر نفر فقط به یک سمت دید داره بهترین ترکیب برای هلی کوپتر های تهاجمی ترکیب پشت سر هم هستش چون بیشترین دید رو به نفرات میده البته مسولان کمپانی کاموف ابتدا با توجیح استفاده از لوازم الکترونیکی پیشرفته و رایانه های جدید و اینکه بسیاری از وظایف نیروی انسانی رو میشه برعهده رایانه و تجهیزات الکترونیکی گذاشت و به این شکل در استفاده از نفر صرفه جویی کرد کاموف ۵۰ رو طراحی و تولید کردن که تک نفره هستش و افسر اسلحه حذف شده بود ولی در عمل کارایی بالگرد بشدت پایین اومده بود چون گشتن دربالای منطقه درگیری و دید زدن اهداف و هدایت بالگرد و ایضا مانورهای سنگین و شلیک مهمات همزمان بسختی از عهده یکنفر ساخته بود و باعث افت کارایی بالگرد میشد که برای جبران نقیصه بالگرد کاموف ۵۲ رو توسعه دادن
سه شنبه 09 آذر 1395 - 14:56
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 8 کاربر از mina68 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: crounus2000 /ahmad /f-14a /alij /rubik /hunter-hunter /mo-nia /espadan /


تعداد ارسال ها: 3810
تاريخ عضويت: 14 /8 /1392
محل زندگي: گرگان
سن: 32
تعداد تشکر کرده: 24313
تعداد تشکر شده: 23162
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 7 RE بهترین بالگردهای جنگی مدرن دنیا را بشناسید
چیدمان کنار هم این مزت رو داره که هر دو نفر به یک میزان دید روی منطقه دارن
ولی چیدمان پشت سر هم فقط نفر جلو از این مزیت برخورداره

امضاي کاربر : افلاطون در بخشی از توصیف ایرانیان گفت :
آنان از نژاد خدایانند
سه شنبه 09 آذر 1395 - 15:20
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 8 کاربر از crounus2000 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: ahmad /memar64 /mina68 /alij /rubik /hunter-hunter /mo-nia /espadan /


تعداد ارسال ها: 395
تاريخ عضويت: 28 /6 /1392
تعداد تشکر کرده: 1655
تعداد تشکر شده: 2358
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 8 RE بهترین بالگردهای جنگی مدرن دنیا را بشناسید
نقل قول از fnazari3. Kamov Ka-52 Hokum-B (ساخت روسیه)


این هلیکوپتر مشهور به “هوکوم” مدل پیشرفته و دو سرنشینه هلیکوپتر مشهور Ka-50 Hokum می‌باشد که در خدمت ارتش روسیه درآمده است و تولید محدود آن در سال ۲۰۰۸ آغاز شد. هوکوم به خاطر داشتن دو ملخ موازی از سریع‌ترین و قابل مانورترین هلیکوپتر‌های دنیا بوده و پوشش زرهی آن در مقابل برخورد موشک‌های ۲۳ میلی متری مقاوم است. صندلی‌های پرتاب شونده در هنگام خطر خلبان‌ها را نجات می‌دهد.

این هلیکوپتر مجهز به یک لوله تفنگ ۳۰ میلیمتری و ۱۲ موشک ضد تانک از مدل Vikhr بوده و قابلیت حمل راکت های غیر هدایت شونده و موشک‌های هوا به هوای Igla را دارا هستند. هوکوم همچنین مجهز به یک سیستم کنترل بوده و می‌تواند اطلاعات را با هلیکوپتر‌های دیگر و منابع ثالث رد و بدل کند. از دیگر مشخصه‌های این مدل می‌توان به سیستم ردیابی هدف و هماهنگی حمله نیز اشاره کرد. این هلیکوپتر به عنوان مرکز فرماندهی دیگر هلیکوپتر‌ها در نظر گرفته می‌شود.


فرم کلی بدنه این هلیکوپتر منو یاد بل 212 خودمون که داریم میندازه.بنظرم انتخاب خوبی میتونه باشه.
امضاي کاربر :
سه شنبه 09 آذر 1395 - 17:58
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از memar64 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: alij /ahmad /hunter-hunter /crounus2000 /mo-nia /espadan /


تعداد ارسال ها: 1043
تاريخ عضويت: 12 /5 /1394
سن: 27
تعداد تشکر کرده: 980
تعداد تشکر شده: 4061

پاسخ : 9 RE بهترین بالگردهای جنگی مدرن دنیا را بشناسید
فکر کنم هرسه بالگردهای روسی از یک یک نوع موتور کیلموف بهره میبرن
سه شنبه 09 آذر 1395 - 19:38
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 7 کاربر از mina68 به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: alij /100ra /ahmad /hunter-hunter /crounus2000 /mo-nia /espadan /


تعداد ارسال ها: 307
تاريخ عضويت: 10 /3 /1395
سن: 19
تعداد تشکر کرده: 1253
تعداد تشکر شده: 1963
نیروی قدس سپاه پاسداران
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 10 RE بهترین بالگردهای جنگی مدرن دنیا را بشناسید
نقل قول از mina68
فکر کنم هرسه بالگردهای روسی از یک یک نوع موتور کیلموف بهره میبرن

موتور Klimov TV3-113 مدل های مختلفی داره که هر سه هلیکوپتر (میل می28، میل می24/35 و کاموف کا50 و کاموف کا52) از مدل های مختلف اون استفاده می کنند. بیشتر هلیکوپتر های شرکت میل و شرکت کاموف (بیش از 90 درصد هلیکوپتر های این 2 شرکت) از خانواده های موتور Klimov TV3-113 استفاده می کنند
TV3-117 برای میل می24 استفاده شد در سال 1974
TV3-117M برای هلیکوپتر میل می14 استفاده شد. M در آخر اسم به معنای Marine هستش که اجازه میده این هلیکوپتر در دریا استفاده بشه.
TV3-117V برای هلیکوپتر میل می24 هایی استفاده شد که در مناطق کوهستانی (افغانستان) حظور داشتند استفاده شد. V در آخر اسم به معنای High Altitude یا ارتفاع بالا می باشد.

TV3-117VMبر روی میل می28 و میل می 17 هم نصب شد و تولید انبوهش از سال 1986 شروع شد.VMدر آخر اسم به معنای {ارتفاع بالا،مدرنیزه} می باشد.
TV3-117VMA بر روی کاموف کا52 و هم چنین چند هلیکوپتر دیگه نصب شد. VMA در آخر اسم به معنای {ارتفاع بالا، مدرنیزه، مدل A} می باشد.
امضاي کاربر : ''If the invaders reach Iran, the country will turn into a burning hell for them''
سه شنبه 09 آذر 1395 - 21:31
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از 100ra به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: rubik /ahmad /hunter-hunter /crounus2000 /mo-nia /espadan /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش