نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نيستيد ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !تعداد بازديد 1013
آغاز شده توسط
متن
alij آفلاينتعداد ارسال ها: 1001
تاريخ عضويت: 15 /11 /1393
محل زندگي: شاهرود
تعداد تشکر کرده: 11188
تعداد تشکر شده: 5165
[Custom_Field_Content]
انجمن اي ار ارتش

سامانه توپخانه ای LOARA
Loara
35mm self-propelled anti-aircraft gun


LOARA یک سیستم ضد هوایی خودکششی تولید شده توسط مرکز علمی صنعتی الکترونیک \"RADWAR\" برای نیروهای زمینی لهستان است. توسعه این سامانه در اواخر دهه 1990 به پایان رسید. نمونه اصلی اولیه بر روی شاسی تانک رزمی T-72 شوروی نصب شده بود.

Loara به دو توپ 35 میلی متری اورلیکن مجهز است. در حال حاضر لهستان مجوز تولید این توپ را دارد. نرخ آتش از هر تفنگ 550 تیر در دقیقه است. حداکثر برد آتش علیه اهداف هوایی، 4 کیلومتر است. Loara SPAAG علیه اهداف زمینی زرهی نیز موثر است. Loara دارای رادار های نظارت و ردیابی ، فاصله یاب لیزری و و رادار بر اساس سیستم کنترل آتش است.

این سامانه دارای سیستم تشخیص دوست از دشمن است. رادار سامانه، 26 کیلومتر برد دارد و می تواند تا 64 هدف را در یکبار شناسایی و ردیابی کند. رادار در حال حرکت می تواند عمل کند. این سامانه در تمامی شرایط آب و هوایی روز و شب می تواند کار کند و زمان واکنش کوتاه (کمتر از 10 ثانیه) دارد.

Loara SPAAG برروی تانک رزمی لهستانی PT-91 نصب شده ، که یک نوع بهبود یافته از تانک T-72 MBT شوروی است که موتور دیزلی S-12U روی آن نصب شده است.

این سامانه می تواند در برابر هواپیماهای بال ثابت، هلیکوپترها، موشک های کروز و هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) در ارتفاعات بسیار پایین تا متوسط استفاده شود. LOARA می تواند این وظایف را هم به طور مستقل و هم به صورت یکپارچه با سیستم دفاع هوایی، انجام دهد.PZA Loara-A


کشور سازنده : لهستان
کالیبر : 35 میلی متر x 2
سرعت حرکت ح: 60 کیلومتر بر ساعت
زاویه : 5 - تا 85 + درجه
خدمه: 3 نفر

نکته :کپی متن فوق با بکار بردن irartesh.ir بلا مانع است.
ترجمه : alij
منابع :
http://www.military-today.com/artillery/loara.htm
http://www.army-technology.com/projects/loaraantiaircraftgun/
پنجشنبه 25 آذر 1395 - 15:24
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از alij به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: ahmad &miladmohamadi &sky_hero &espadan &mo-nia &crounus2000 &


تعداد ارسال ها: 433
تاريخ عضويت: 23 /1 /1395
تعداد تشکر کرده: 7583
تعداد تشکر شده: 2498
[Custom_Field_Content]
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 1 RE سامانه توپخانه ای LOARA
تحرک، قابلیت حمل مهمات، مجتمع بودن همه ی تجهیزات( رادار، توپ، مهمات) بر روی یک شاسی، حفاظت راننده و اپراتور به وسیله ی شاسی زرهی، قابلیت حرکت در انواع مناطق( رملی، آسفالت، خاکی و ... ) به دلیل دارا بودن شنی، دقت بیشتر در شلیک به دلیل وجود سطح اتکای بیشتر بخاطر وجود شاسی سنگین، زاویه ی شلیک مناسب ( ۵- تا +85)
اگر بهمن 57 را هم به همین صورت طراحی می نمودند بسیار کاربردی تر می شد.
کاش در هزینه کردن زمان و بودجه، از تجربیات دیگران استفاده بهتری می شد.
جمعه 26 آذر 1395 - 03:00
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از espadan به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: alij /ahmad /mo-nia /crounus2000 /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتش