نام کاربري : کلمه عبور : عضو انجمن نیستید ! همين حالا عضو شويد . | کلمه عبور خود را فراموش کرده ام !
انجمن نظامی آی آر ارتش
تعداد بازديد 404
آغاز شده توسط
متن
alij آفلاينتعداد ارسال ها: 682
تاريخ عضويت: 15 /11 /1393
محل زندگي: شاهرود
تعداد تشکر کرده: 8554
تعداد تشکر شده: 3560
نیروی زمینی ارتش ج.ا.ا

سامانه توپخانه ای LOARA
Loara
35mm self-propelled anti-aircraft gun


LOARA یک سیستم ضد هوایی خودکششی تولید شده توسط مرکز علمی صنعتی الکترونیک \"RADWAR\" برای نیروهای زمینی لهستان است. توسعه این سامانه در اواخر دهه 1990 به پایان رسید. نمونه اصلی اولیه بر روی شاسی تانک رزمی T-72 شوروی نصب شده بود.

Loara به دو توپ 35 میلی متری اورلیکن مجهز است. در حال حاضر لهستان مجوز تولید این توپ را دارد. نرخ آتش از هر تفنگ 550 تیر در دقیقه است. حداکثر برد آتش علیه اهداف هوایی، 4 کیلومتر است. Loara SPAAG علیه اهداف زمینی زرهی نیز موثر است. Loara دارای رادار های نظارت و ردیابی ، فاصله یاب لیزری و و رادار بر اساس سیستم کنترل آتش است.

این سامانه دارای سیستم تشخیص دوست از دشمن است. رادار سامانه، 26 کیلومتر برد دارد و می تواند تا 64 هدف را در یکبار شناسایی و ردیابی کند. رادار در حال حرکت می تواند عمل کند. این سامانه در تمامی شرایط آب و هوایی روز و شب می تواند کار کند و زمان واکنش کوتاه (کمتر از 10 ثانیه) دارد.

Loara SPAAG برروی تانک رزمی لهستانی PT-91 نصب شده ، که یک نوع بهبود یافته از تانک T-72 MBT شوروی است که موتور دیزلی S-12U روی آن نصب شده است.

این سامانه می تواند در برابر هواپیماهای بال ثابت، هلیکوپترها، موشک های کروز و هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) در ارتفاعات بسیار پایین تا متوسط استفاده شود. LOARA می تواند این وظایف را هم به طور مستقل و هم به صورت یکپارچه با سیستم دفاع هوایی، انجام دهد.PZA Loara-A


کشور سازنده : لهستان
کالیبر : 35 میلی متر x 2
سرعت حرکت ح: 60 کیلومتر بر ساعت
زاویه : 5 - تا 85 + درجه
خدمه: 3 نفر

نکته :کپی متن فوق با بکار بردن irartesh.ir بلا مانع است.
ترجمه : alij
منابع :
http://www.military-today.com/artillery/loara.htm
http://www.army-technology.com/projects/loaraantiaircraftgun/
امضاي کاربر : بعد از آنکه عبد الله خان ازبک به خراسان تاخت، روزی در سیستان عبور بر سر قبر رستم افتاد و بطور شماتت این شعر را خواند:
سر از خاک بردار و ایران ببین
به کام دلیران توران ببین

و گفت ندانم اگر رستم قادر بر گفتن بود، چه می گفت.
یکی از وزرای او که ایرانی نژاد بود گفت : اگر هر آینه خشم نگیری خواهم گفت
گفت بگو ؟

گفت اگر قادر به گفتن بود، می گفت :

چو بیشه تهی ماند از نٌره شیر / شغالی به بیشه درآید دلیر
پنجشنبه 25 آذر 1395 - 15:24
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 6 کاربر از alij به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: ahmad &miladmohamadi &sky_hero &espadan &mo-nia &crounus2000 &


تعداد ارسال ها: 340
تاريخ عضويت: 23 /1 /1395
تعداد تشکر کرده: 5180
تعداد تشکر شده: 1950
نیروی انتظامی
انجمن آي آر ارتش

پاسخ : 1 RE سامانه توپخانه ای LOARA
تحرک، قابلیت حمل مهمات، مجتمع بودن همه ی تجهیزات( رادار، توپ، مهمات) بر روی یک شاسی، حفاظت راننده و اپراتور به وسیله ی شاسی زرهی، قابلیت حرکت در انواع مناطق( رملی، آسفالت، خاکی و ... ) به دلیل دارا بودن شنی، دقت بیشتر در شلیک به دلیل وجود سطح اتکای بیشتر بخاطر وجود شاسی سنگین، زاویه ی شلیک مناسب ( ۵- تا +85)
اگر بهمن 57 را هم به همین صورت طراحی می نمودند بسیار کاربردی تر می شد.
کاش در هزینه کردن زمان و بودجه، از تجربیات دیگران استفاده بهتری می شد.
جمعه 26 آذر 1395 - 03:00
نقل قول تشکر گزارش به مديريت ارسال پيام خصوصي
تشکر شده: 4 کاربر از espadan به خاطر اين مطلب مفيد تشکر کرده اند: alij /ahmad /mo-nia /crounus2000 /برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.
انجمن نظامی آی آر ارتشسايت نظامي آي آر ارتش در مرداد ماه سال 1391 تاسيس و براي بالابردن معلومات نظامي پارسي زبانان جهان راه اندازي شده است.اين سايت به هيچ ارگان دولتي و نظامي وابسته نيست و کاملا شخصي مي باشد.تمامي حقوق مطالب براي سايت آي آر ارتش محفوظ مي باشد.
ضمنا کپي برداري از مطالب انجمن و سايت با ذکر منبع باعث خوشنودي ماست.ايميل پست الکترونيکي مديريت سايت : ir.artesh@yahoo.com