loading...

.::سايت نظامي آي آر ارتش|بزرگترین و متفاوت ترین سایت نظامی در ایران::.

ده نمونه از تمرینهای خشن و دیوانه وارکه توسط نیروهای ویژه کشورهای جهان انجام میشود. روح جنگی،دفاع نظامی و آمادگی جنگی نیروهای ارتشی تمامی این خصوصیتها همگی معیار امنیتی هر دولت و کشوری می باشد بر

آخرین ارسال های انجمن
SARBAZ~e~VATAN بازدید : 10132 08 / 06 / 1395 نظرات (13)

ده نمونه از تمرینهای خشن و دیوانه وارکه توسط نیروهای ویژه کشورهای جهان انجام میشود.
روح جنگی،دفاع نظامی و آمادگی جنگی نیروهای ارتشی تمامی این خصوصیتها همگی معیار امنیتی هر دولت و کشوری می باشد برای رسیدن به چنین اهدافی اغلب ارتشهای کشورهای مختلف جهان از روشها و متدهای مختلف و باورنکردنی و حتی تکان دهنده برای آموزش نیروهای نظامی خود استفاده میکنند، درمرور این مقاله به 10 روش مرسوم در کشورهای مختلف جهان می پردازیم.

1- روش نیروهای مخصوص با نام سیب زمینی یا نارنجک جنگی ضامن کشیده

در دنیای کشورهای شرقی عجایب زیادی می باشد حتی وقتی که سخن در مورد تمرین های نظامی آنان به میان می آید، آنان برای اهداف آموزش نیروهای نظامی خود در توسعه دقت،شجاعت و شهامت برای شرکت در هر نوع جنگی تمرین می کنند،نیروهای نظامی ارتش چین در هنگام تمرینات نظامی باید یاد بگیرند که در مقابل تغییرات نابهنگام در میادین جنگ در کمال خونسردی از خودعکس العمل نشان دهند یک نمونه از این تمرینات به نام "سیب زمینی داغ"است که فرمانده گروه ضامن نارنجک را کشیده و به سمت نیروی ویژه پرتاب میکند و پس از گرفتن نارنجک او باید این نارنجک را به سمت هم قطارخود پرتاب کند و تا لحظه قبل از انفجار نارنجک دست بدست میگردد.

2- شلیک با اسلحه کمری به سینه همدیگر در ارتش روسیه
شلیک با اسلحه کمری به سینه همدیگر(البته در زیر لباس آنها جلیقه ضد گلوله می باشد)یکی از تمرینات نیروهای ویژه روس اسپیت نازها است که آنان را جزو خشن‌ترین و اسرار آمیزترین نیروهای ویژه دنیا محسوب کرده است،باتوجه به پوشش جلیقه ضد گلوله بر تن آنها ضربه گلوله باز هم درد آور و گاهی همراه با جراحت می باشد این تمرین باعث می شود که در هنگام برخورد گلوله اسلحه دشمن به آنان ترس و هراس در دل این نیروها به کمترین میزان رسیده و پس از برخورد گلوله باید در قبال آتش دشمن از خود عکس العمل مناسب نشان داده و خونسردی خود را حفظ کنند.

3- پرش از میان حلقه آتش نیروهای ارتش خلق چین
باز هم تمرین دیگری از نیروهای ارتش چین است که آنان باید از میان حلقه آتشین که حرارت و دود زیادی ایجاد می کند به صورت پرش عبور کنند و این تمرین نیروهای ویژه همراه با سلاح و وسایل کامل آنان می باشد،هدف از این نوع تمرینات تجربه و احساس میادین جنگ را در نیروهای پیاده بوجود می آورد و آدرنالین زیادی در بدن آنان پراکنده می کند.

4- تمرین در زیر آب برای نیروهای کماندوی ویژه ارتش امریکا
در هنگام آموزش نیروهای ویژه دریایی آمریکا با نام  SEALآموزشی در خصوص نهراسیدن آنان از آب انجام می دهند برای این منظور دستها و پاهای آنان را بسته و مجبورشان می کنند که تا کف استخر بدون لمس کردن آن رفته و چند پشتک زده و سپس به سطح آب آمده و در اطراف استخرشنا کنند البته مربی آنان هم بیکار ننشسته و آنها را به زیر آب فشار داده و کاری می کند که آنان به زیر آب روند و این اعمال فشار زیادی بر اعصاب این نیروها وارد کرده که البته در تکرار زیاد این تمرینات شنا کردن برای آنان سهل وآسانتر و خوف و ترس از غرق شدن در آنها از بین می رود.

5- شکستن آجر با سر توسط نیروهای ویژه کره جنوبی و جمهوری خلق چین
در تمامی ارتشهای دنیا برای اینکه نیروهای نظامی با هم متحد باشند از ارکستر و رژه های نظامی استفاده می کنند اما آموزش در بعضی کشورها هیچ شباهتی به آموزش نیروهای ویژه کشورهای دیگر ندارند در کشور چین و کره جنوبی نیروهای ویژه به این افتحار می کنند که نی های قوی بامبو را با ضربه به پشت آنان می شکنند و یا شکستن آجر که با ضربه زدن آجر بر سرشان آنان را می شکنند و اینها همگی نشانه ای از توان فیزیکی بالای این نیروهای ویژه می باشد.

6- خوردن خون مار کبرا توسط نیروهای کماندوی ویژه ارتش امریکا
گذشت زمانی که نیروهای ویژه ارتشی با شنا رفتن در روی دستان تمرین میکردند،نیروهای ویژه ارتش امریکا خون مار کبرا را می نوشند و سر مرغها را با دندانشان از تن جدا می کنند و این فقط قسمتی از آموزشهای نظامی آنان می باشد و چنین تمریناتی را در مانوری با نام Cobra Gold 2014  که به مدت11روز توسط 13000نفر از نیروهای ویژه کشورهای آمریکا،تایلند،سنگاپور،اندونزی، ژاپن،کره جنوبی ومالزی که در کشور تایلند به انجام رساندند. 

7- بالانس حرکت کردن در روی آتش توسط نیروهای مخصوص کشور بیلاروس
نیروهای ویژه کشور بیلاروس به نام MVD مقام و جایگاهی ویژه ای در میان ارتشهای دنیا دارند آنان تمرینات و آموزشهای سختی را برای قبولی افراد و ورود به یگانهای نیروهای ویژه خود در نظر گرفته اند یکی از تستها دویدن و پرش در جاده ای ناهموار به مسافت 10 کیلومتر می باشد و البته در پایان راه گروهی از نیروهای ورزیده ارتشی با مشت و لگد به جان آنها حمله میکنند که این نیروها باید از خودشان دفاع کنند و پس از آن باید تمرینات اکروباتیک را انجام دهند، آنان باید در روی الوارهای لرزانی که در بلندی قرار دارند و در زیرشان شعله های آتش وجود دارد حرکت کنند و در این هنگام مربیها در میان شعله های آتش لاستیک ماشین پرت کرده که تعادل نیروها بهم خورد تا از روی چوب به پایین بیافتند و در تمام مدت هم به سوی آنان شلیک گلوله میکنند.

8- پریدن از بالای ساختمان بلند و ورود  به داخل ساختمان توسط نیروهای ویژه اسرائیل
اگر نیروهای مخالف دولت اسرائیل در ساختمان بلند مرتبه ای مردم را به گروگان گرفته باشند این نیروهای ویژ هستند که از پشت بام ساختمان به پایین حرکت کرده و نابهنگام از درون پنجره های ساختمان به داخل اتاقها یورش می برند و اینگونه تمرینات را نیروهای ویژه ضد تروریست کشور اسرائیل همیشه باید انجام دهند که تمرینی خطرناک و هراس آوری می باشند و این نیروهای ویژه جایگاهی بزرگ در بین نیروهای نظامی ارتشهای دنیا دارند.

9- حرکت سینه خیز در روی قلوه سنگها توسط نیروهای ویژه تایوان
نیروهای ویژه کشور تایوان تمرینات سختی را انجام می دهند که یکی از این تمرینات به نام "جاده ای به بهشت" می باشد این برنامه در قالب آموزش و تمرینهای سخت 9 (نه) هفته ای است که نیروهای ویژه دریایی کشور تایوان انجام می دهند در تمرین "جاده ای به بهشت" نیروی ویژه باید با تن لخت بصورت سینه خز و بدون کمک گرفتن از دستان در روی قلوه سنگهای پخش شده در روی جاده معروف به مسافت 50 متر حرکت کنند که حرکتی بسی سخت می باشد.

10- حرکت با اسب در میان دود توسط نیروهای ویژه کشور هلند
گاهی اوقات در بعضی از کشورها نیروهای ویژه تمرینات نظامی خود را با حیوانات انجام می دهند همین طور که در تصویر زیر دید می شود نیروهای ویژه کشور پادشاهی هلند با سوار بر اسب در میان میدانی از دود و سرو صداهای ناهنجار حرکت می کنند.

 

مترجم : دکتر حمید فرامرزپور
تمام حقوق این مطلب متعلق به مترجم آن بوده و تحت قانون نشر و انتشار (کپی رایت) آی آر ارتش می باشد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط مصطفی در تاریخ 2 سال پیش و 16:28 دقیقه ارسال شده است

سلام مطالب جالبی بود لطفا اسرائیل رو به عنوان کشور معرفی نکنید اسرائیل یه رژیم هستش نه کشور

این نظر توسط سامان در تاریخ 3 سال پیش و 9:50 دقیقه ارسال شده است

سلام
چیزی به نام کشور اسرائیل وجود ندارد لطفا در متن اصلاح کنید
اسرائیل غاصب...

این نظر توسط بهمنیار در تاریخ 4 سال پیش و 1:36 دقیقه ارسال شده است

در جنگ فقط نیروی ایمان و یقین و خداباوری و خصوصا شهادت طلبی است که کاری ترین رزم ها و برترین ایده ها را بوجود می آورد من به تمرینات سخت نظامی ایراد نمیگیرم ولی خون مار خوردن و ضامن نارنجک را کشیدن و بین نیروها پرتاب کردن دور از عقلانیت است آنها چون مرگ را پایان همه چیز می دانند طبیعتا نمی توانند از جان و دل مایه بگذارند در حالی که یک مسلمان واقعی در جهاد و شهادت طلبی با وعده ای که خداوند به مسلمانان داده چنان نیرومند می گردد که هشت سال قدرتهای شرق و غرب جهانی نمی توانند ذره ای از خاکش را جدا کنند

این نظر توسط کیارش در تاریخ 4 سال پیش و 0:45 دقیقه ارسال شده است

نیرو های ویژه ایران مثل اینا شایدم بد تر آموزش میبینن

این نظر توسط کورش در تاریخ 4 سال پیش و 11:00 دقیقه ارسال شده است

سلام به همگی
فکر می کنم این سلیقه فرد یاد شده بوده که این تمرینات را عجیب و غریب و سخت معرفی کرده است در حالی که تمرینات سخت بسیاری در ارتش های دنیا وجود دارد.
مثلا در نیروهای ویژه انگلیس یک تنمرین دارند به نام اتاق گروگان .
در این تمرین نیروهای ویژه در تاریکی وارد ساختمانی برای آزادی گروگان می شوند که گروگانگیر و گروگان در آن حضور دارد و آنها باید با سرعت و دقت بسیار بالا گروگانگیر را بزنند بعد از دو سال افراد خانواده نیرو های ویژه جایگزین ماکت ها می شوند و بعضا در برخی تمرینات مقامات ارشد نیز حضور دارند
مارگارت تاچر از جمله کسانی بوده که 8 بار در این اتاقها نشسته است و البته فشنگ ها هم همگی جنگی است

این نظر توسط m در تاریخ 4 سال پیش و 0:06 دقیقه ارسال شده است

افرین

این نظر توسط شهر فرنگ در تاریخ 5 سال پیش و 18:28 دقیقه ارسال شده است

واقعا تمارین سختی انجام میدن. من چند ماه پیش تور استانبول رفته بودم راجع ارتش و سربازیشون مطالعه میکردم اوناهم سختگیری داشتن.

این نظر توسط فريبرز سپنتا در تاریخ 5 سال پیش و 8:53 دقیقه ارسال شده است

جالبه تمرين اسراييليها دزدي از خونه هاست. كاري كه بهش نياز دارند دارن ياد ميگيرند

این نظر توسط میثم در تاریخ 5 سال پیش و 21:00 دقیقه ارسال شده است

با این همه چرا انقد بازم یه سریشون ترسو هستن؟ مثلا من تعجب میکنم این کماندوهای فوق سطح بالای امریکایی که تو خلیج فارس دستگیر شدن چرا انقد شل و ول شدن سریع؟ طرف داشت گریه میکرد جلو دوربین و برخی مطالب غیرقابل گفتنی...!!

این نظر توسط turk در تاریخ 5 سال پیش و 14:58 دقیقه ارسال شده است

پس نیروهایی بردا بولی ترکیه که خشن ترین وحشتناکترین ین نیروی دریایی و مینی هستن کجا رفت


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  به نظر شما بودجه های نظامی ایران در کدام بخش ها باید متمرکز شوند؟(انتخاب چند گزینه امکان پذیر است)
  آمار سایت
 • کل مطالب : 574
 • کل نظرات : 2077
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 2950
 • آی پی امروز : 19
 • آی پی دیروز : 375
 • بازدید امروز : 121
 • باردید دیروز : 1,128
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 115
 • بازدید هفته : 3,807
 • بازدید ماه : 10,787
 • بازدید سال : 436,282
 • بازدید کلی : 16,988,833
 • تبادل بنر دوستان
  مقام معظم رهبری:

  نشان ملی ثبت
  logo-samandehi